Policja kontroluje sklepy

17

2013-07-29

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, podobnie jak przed rokiem przeprowadzą działania profilaktyczne pod nazwą „Alkohol-ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji kontrolowane będą miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Alkohol niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, żródłem patologii społecznych i przestępczości. Stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi, dlatego ważne jest fizyczne ograniczanie jego dostępności.

Funkcjonariusze Policji wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie przeprowadzać będą kontrole w ramach akcji „Alkohol-ograniczona dostępność”. Kontrolowane będą placówki handlowe, lokale gastronomiczne i rozrywkowe w zakresie przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Kontrole dotyczyć będą w szczególności:

ujawniania przypadków spożywania alkoholu w sklepach i w ich najbliższym otoczeniu
ujawniania przypadków sprzedaży i podawania alkoholu osobom niepełnoletnim

W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane będą konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Policja

17 KOMENTARZE

 1. "W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane będą konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu." MOGĄ! Nie stracą tylko MOGĄ! To oddaje ducha państwa z dykty.

 2. a władze Naszego miasta właśnie zadbały by wzrosła u Nas kultura picia alkoholu i w lesie za Rzeszowską w miejscach w których spotyka się elita nowodębskich żuli postawiła im stoliki i ławeczki , żeby "pili kulturalnie"

 3. A te śmieci i butelki , które zostawiają to ty pewnie bedziesz po nich sprzątał, prawda? Co mają robić, jeśli nasza dzielni straz miejska sobie z nimi nie potrafi poradzić, no co ???

 4. Straż Miejska jak działa to każdy widzi a że dzielą ludzi na "znajomych" i "obcych" (czytaj przyjezdnych) to inna rzecz,znajomemu nie zwrócą uwagi a o manacie to nie wspomne (nawet kiedy piją koło przedszkola czy szkoły), a obcym to mandacik bo kawalkiem kółka najechał na trawnik lub chodnik.

 5. to pierwszy sklep jaki powinni odwiedzic to u nowinskiego bo tam pijakow najwiecej i nie patrza pijany czy nie tylko aby sprzedac.
  masakra jakas.

 6. to pierwszy sklep jaki powinni odwiedzic to u nowinskiego bo tam pijakow najwiecej i nie patrza pijany czy nie tylko aby sprzedac.
  masakra jakas.

 7. [quote] #11 | Gosc dnia 07/31/2013 15:09
  PRZYPOMINAM PIJAKOM ZE OD 1 SIERPNIA DO 31 SIERPNIA JEST ZAKAZ PICIA NAWET PIWA[/quote]
  Jaki masz gościu problem.Wątroba siadła czy mamusia po główce nie głaskała. :|
  Piłem,piję i pił będę.I huj Ci [b]gościu [/b]do tego.Masz smaka?Nie masz za co?Ulżę Ci,poczęstuję.

 8. Też mi kontrola! Wystarczy przyjść pod sklep Grosickiego o jakiejkolwiek porze dnia ( tylko, że jest to strasznie daleko od policji i straży miejskiej ???) a ślepy natknie się na nieustannie przesiadujących żuli pijących piwo i "porzeczkę" pod samym sklepem już od 5.30 rano.
  Nie można normalnie pójść na zakupy, żeby nie zostać zaczepionym przez tego z psem, albo ledwie chodzącego : daj dwa złote. Ale cóż najciemniej jest pod latarnią. A Grosicki nic nie robi , nie zadzwoni po policję, bo przecież z takich ma zapewniony ciągły biznes.

 9. A jaki to znowu biznes ?
  Żule, nie mają kasy człowieku.
  Pić muszą nie muszą ale to chyba jedyne wyjście jakie widzą dookoła.
  A lekarze, prawnicy alkoholicy to co ?
  Ludzie pod sklepem nie mają kororowego życia.
  Choroba alkoholowa proszę Państwa.
  …a polska to wiadomo jaki kraj i jakie ma obyczaje, także przestańcie pier..lić, od młodego jesteśmy wdrażani w destrukcję która przynosi zysk tym "lepsiejszym".

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here