PSL obsadza kierowników

22

Blisko rok upłynął od ostatnich wyborów samorządowych. W tym czasie częściowo nowy zarząd powiatu złożony z przedstawicieli PSL, PO oraz Jerzego Sudoła, wybrał nowych ludzi na kierownicze wakaty w nowodębskich jednostkach powiatu – SPZ ZOZ, Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 2.

W miejsce byłego dyr. SPZ ZOZ Bogdana Tomczyka, który złożył rezygnację, zarząd powiatu wybrał Martę Piskór – byłego w-ce dyrektora ds. finansowych. W Zespole Szkół Nr 2 dyr. Zofia Kopeć z końcem wakacji bieżącego roku odeszła na emeryturę. Pełniącym obowiązki dyrektora ZS 2 została Iwona Strojek – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych w tej samej szkole. W miejsce Janiny Lubery w ZS 1, będącej na urlopie zdrowotnym, wybrany przez zarząd powiatu został Robert Suska – nauczyciel wf-u w ZS 1.

Kierownictwu powiatu, które przypadło staroście z komitetu PSL we Wrzawach ( gm. Gorzyce ) – Pawłowi Bartoszkowi, osoby niechętne koalicji PO – PSL – Sudoł zarzucają destrukcyjne działanie w instytucjach powiatu w Nowej Dębie. Faktem jest, że w ubiegłym roku obu szkołom zarząd powiatu obniżył budżet. Dyrektorzy, na których ustawowo ciążą obowiązki wypłat pracowniczych, itd., nie mają żadnego ruchu, ponieważ ich budżet jest integralną częścią budżetu powiatu i to władze powiatu decydują o nim w każdym wymiarze. Jeżeli zarząd powiatu chce np. zwalniać pracowników, dyrektorzy muszą do takiego polecenia się zastosować. Komentatorzy mówią, że dyrektorom zostaje się wycofać, żeby samemu nie zostać pociągniętym do odpowiedzialności prawnej za decyzje zwierzchników, na które nie mają wpływu. Byli samorządowcy przypominają przypadek Adama Niemczaka – niegdysiejszego dyrektora ZS 2, który będąc pod naciskiem zarządu powiatu w kwesti budżetu, ustąpił z funkcji. Dziś uczy informatyki w technikum w Nowym Sączu… najlepszym technikum w Polsce wg rankingu Perspektyw.

——————————————
Głosuj na PiS

22 KOMENTARZE

  1. Ja się pytam kto tą kobietę obsadził na stanowisku dyrektora,porażka w wielkim formacie ze szkodą dla tego szpitala,nie ważne że nie ma kompetencji ważne jest kolesiostwo!jak tak dalej będzie to szpital upadnie!

  2. Wybrałyśta Sudoła to teraz mata. Do kogo pretensje? Było mówione i pisane co się stanie jak wygra Sudoł, PO i spółka. Tośta nie wierzyły. No to mata!

  3. Władza w ND sie nie zmieni bo wiekszosc elektoratu to ludzie starsi, a jak powszechnie wiadomo, seniorzy chca sobie spokojnie „dożyć” i nie chcą radykalnych zmian. Dla nich najbezpieczniej wybierac „stare i sprawdzone, lepsze zło”.

    Naprawdę dziwie sie Markowi, calemu Ratuszowi i wielu mlodym ludziom go popierających – i w sumie sobie tez – Chyba czas rzucic to miasto w cholere i wyjechac gdzie indziej bo to co sie tu wyprawiato jakas jedna wielka paranoja i farsa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here