Radni zaakceptowali podwyżki. Dowiedz się którzy!

89

06-06-2012


Zamiast podwyżki ceny 1 m3 wody, wzrośnie o 11 groszy opłata abonamentowa. W górę pójdą także koszty odprowadzania ścieków. Wzrost opłat zaakceptowała większość Rady Miejskiej. Za podwyżkami optował burmistrz Wiesław Ordon.

Decyzja zapadła na ostatniej sesji Rady Miejskiej (30.05.). Dzień wcześniej podczas burzliwego posiedzenia połączonych komisji rady samorządowcy negatywnie zaopiniowali przedstawione taryfy. – Komisja nie została przedstawiona przez zarząd Spółki co do zasadności wprowadzenia zmian – tłumaczył przewodniczący komisji budżetowej Krzysztof Sałek. Jako, że na połączonym posiedzeniu komisji byli obecni niemalże wszyscy radni wydawało się, że los uchwały jest przesądzony i zostanie ona odrzucona.

Burmistrz Wiesław Ordon za podwyżkami

Jako pierwszy głos zabrał burmistrz Wiesław Ordon, który wyczuwając nerwową atmosferę i zdając sobie sprawę z możliwości porażki w głosowaniu starał się przekonać rajców co do zasadności podwyższenia opłat za ścieki i opłatę abonamentową – Uznaliśmy, że wprowadzenie opłaty abonamentowej jest rozwiązaniem najbardziej sprawiedliwym społecznie. – mówił burmistrz. Dodawał, że można było oczywiście włożyć te brakujące pieniądze w cenę 1m3 wody, ale opcja z wprowadzeniem opłaty zastępującej podwyżkę jest rozwiązaniem bardziej racjonalnym. Przypomniał także, że utrzymana zostaje dopłata do wody.

Wątpliwości radnych

Przewodnicząca Maria Mroczek wobec wielu wątpliwości co do informacji przedstawionych przez Zarząd PGKiM na komisji RM, zasugerowała aby przesunąć głosowanie nad taryfami w czasie. – –Wkradło się szereg niejasności i nie wiem czy nie warto wrócić i jeszcze raz przedyskutować, wyjaśnić temat i podejść do niego rzetelnie. Pomysł ten nie znalazł aprobaty pozostałych rajców.

Radna Helena Tłusty zastanawiała się dlaczego odpowiedzialność za podwyżki ma spadać za każdym razem na radnych. Rozważała czy nie warto odrzucić uchwały skoro zgodnie z obowiązującymi przepisami wejdzie ona w życie. –Bez względu na to co my zrobimy będzie tak jak zaproponuje PGKiM. – mówiła. Ubolewała również nad odejściem prezesa PGKiM Jakuba Sudoła, który jej zdaniem potrafił jasno i rzetelnie przedstawić radnym sytuacje w miejskiej Spółce. – Łatwiej się podejmuje decyzje nawet takie o podwyżce, jeśli ja wiem, że PGKiM ma odpowiednie kierownictwo, ma prezesa i ktoś potrafi to nam i ludziom wytłumaczyć. Myślę, że warto się zastanowić nad zmianą kierownictwa w PGKiM, całkowicie.

Burmistrz przestrzegał radną Helenę Tłusty by zwracała uwagę na słowa przy opisywaniu sytuacji w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej bo mogą okazać się „wodą na młyn” dla „niektórych” którzy przytoczą te słowa opinii publicznej jako dowód tego jak źle jest w Przedsiębiorstwie. Jednocześnie stwierdził: – Sytuacja jest ustabilizowana. Wracamy do normalnej sytuacji po tej chwili zachwiania. Dodał, że radca prawny PGKiM szuka rozwiązań prawnych w kwestii „zastosowania manewru by Przedsiębiorstwo było beneficjentem środków jeśli to będzie potrzebne”.

Istotna przerwa w obradach

Przeciągająca się dyskusja nie wprowadzała niczego nowego. Jednocześnie pomysł, przełożenia głosowania na kolejną sesje mającą się odbyć kilka dni później nie znalazł akceptacji większości. Punktem zwrotnym okazała się ogłoszona przez Przewodniczącego Rady Wojciecha Serafina przerwa w obradach, po której wątpliwości do uchwały zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ostatecznie w wyniku głosowania przyjęto zaproponowane taryfy stosunkiem głosów 6-za, 5-przeciw, 3-wstrzymujące się 1 osoba nieobecna (Tomasz Licak)

Wstrzymali się:
1) Tomasz Gazda (KWW Nasz Samorząd)
2) Ryszard Rutyna (KWW Nasz Samorząd)
3) Andrzej Durtka (KWW Nasz Samorząd)

Przeciw podwyżkom:
1)Marian Tomczyk (KWW Nadzieja)
2)Stanisław Skimina (KWW Stanisława Skiminy)
3)Halina Drągowska (KWW Pomoc Osobom Niepełnosprawnym)
4) Janina Lubera (Ratusz)
5) Marek Ostapko (Ratusz)

Oni głosowali za podwyżkami:
1) Maria Mroczek (PiS)
2) Wojciech Serafin ( KWW Nasz Samorząd)
3) Krzysztof Sałek (KWW Nasz Samorząd)
4) Jan Flis (KWW Nasz Samorząd)
5) Kazimierz Skimina (KWW Nasz Samorząd)
6) Helena Tłusty (KWW Nasz Samorząd)

Burmistrz Wiesław Ordon: Starałem się zaproponować rozwiązanie, zachowujące pewną wrażliwość społeczną i chroniące osoby, które z konieczności zużywają najwięcej wody (rodziny wielopokoleniowe, rodziny z małymi dziećmi, itp.). Dlatego też, zamiast istotnie zwiększać opłatę za ścieki, zaaprobowałem nieznaczną podwyżkę ceny 1 m3 o 17 gr i wprowadzenie opłaty abonamentowej w wysokości 2,27 zł na gospodarstwo. 

/rek

89 KOMENTARZE

 1. Radnym mieszkającym w osiedlu Dęba "dziękujemy za trafną decyzję-lepiej zagłosować już nie można było".
  Ale coż jak się jest osobą ubezwłasnowolnioną przez gminę to nie można mieć własnego zdania. Nasz Samorząd już nie długo jeżeli ktoś go dobrze nastroi zagłosuje za odwołaniem burmistrza.
  Czego się nie robi dla diety ,społeczeństwo tu się nie liczy.
  Przy następnych wyborach zaczną znowu obiecywać a "głupi naród to kupi"i ich poprze, tylko potem bez biadolenia.
  Proponuję nisko kłaniać się swoim radnym.

 2. Ciekawe co się wydarzyło podczas tej przerwy, że osoby mające najwięcej wątpliwości (p. Maria Mroczek i p. Helena Tłusty) zagłosowały za uchwałą. Ciekawe jakich [b]argumentów[/b] użył burmistrz.

 3. Faktem jest, że bez względu na to jakby zagłosowała rada to podwyżki ustalone w rozmowach Burmistrz-PGKiM i tak by weszły w życie po 70 dniach. Takie jest głupawe prawo. Radni mogli chociaż symbolicznie zachować solidarność z mieszkańcami, pokazać: jesteśmy z Wami. Ale nie! Woleli zdjąć odpowiedzialność z burmistrza który może mówić: To nie ja! To Rada ! Pokazali więc z kim trzymają w chwili próby. My wyborcy w chwili wyborów podziękujemy za te decyzje radnym i burmistrzowi.

 4. Bije sie w Piersi ,popieralem Nasz Samorzad i Ordona ,juz nie BEDE WAZELINIARZEM i POCHLEBCA ,od dzisiaj popieram tylko siebie :o

 5. Pytanie do radnego Gazdy.
  Panie Radny. Jest Pan z miasta i głosuje głosuje Pan zupełnie niezrozumiale. Co miasto ma z tego, że jest Pan taki lojalny wobec burmistrza? Radni z wiosek głosują jak chce burmistrz bo ich wioski coś z tego później mają: a to drogę, a to altankę, a to remizę a to coś tam. A Pan? Kolejny raz mnie Pan zawiódł.

 6. Stawka opłaty abonamentowej – to wielkość wyrażona w jednostkach pieniężnych (w zł) na odbiorcę usług za okres rozliczeniowy. Odbiorca usług jest zobowiązany zapłacić przedsiębiorstwu wodociągowo-kanalizacyjnemu za utrzymanie w gotowości do świadczenia usług urządzeń wodociągowych lub urządzeń kanalizacyjnych oraz za jednostkę usługi odczytu wodomierza lub urządzenia pomiarowego i rozliczenia należności za ilość dostarczonej wody albo ilość odprowadzonych ścieków.

 7. a nie mówiłem[quote]#18 | Poradca dnia 06/05/2012 19:21
  wybrniemy z tego cena wody i ścieków do góry Angryi wszystko się wyrówna , nie będzie Ratusz pluł nam w dzióbGrin[/quote] , co do gazdy to parobek burmistrza , a więc o co tu mowa w tamtej kadencji za podwyżkami czynszu , teraz po przeliczeniu że może się schować w dziupli :@, by na mieście nie jechano na min to zrobił wykręt i odpowie znowu "a co ja sam mogę zrobić" z tym gogusiem to na szczaw :(i kto na takich daje głos tacy sami jak on RODZIMA:( ach rodzina

 8. Oto momje rachunki za mies. maj -czynsz 460 gaz-256 PGE-140 daje nam 856zł gdzie zarabiam 1300 netto. Pozostaje nam 444zł na mies!!!!!!!! hahahahah tutaj pozostaje tylko paniczny śmiech. Bezskutecznie szukam lepszej pracy od kilku mies.gdyż podwyzki w pracy nie było od dawna w przeciwieństwie co do rachunków a więc terminowe zapłaty rachunków nie wchodzą w grę bo jeść każdy potrzebuje nie mówiac już o ubraniu i innych drobnych wydatkach które się pojawiają w trakcie wegetacji bo tak to trzeba nazwać.jednak jakoś żyje i dam sobie rade jednak najbardziej mi szkoda starszych osób które walczyły za naszą wolność a tym samym za wolność i dla dobra rządzących gdzie w podziękowaniu otrzymują na każdym kroku podwyżki i w efekcie widzimy takiego dziadzia i babcie w sklepie ubranych w ciuchy z lat 70-80 bo dawno nie kupili nic nowego kupujących chleb z dnia poprzedniego bo jest tańszy i przeceniony dżemik któremu kończy się data ważności. Jest mi ich po prostu szkoda.Pozdrowienia i dużo zdrowego rozsądku dla głosujących za podwyżkami

 9. Ta kadencja jest już ostatnią dla burmistrza i wszystkich "starych wyjadaczy"! Porażka! Życzę tym co głosowali za…aby znaleźli sie w takiej samej sytuacji życiowej jak ci wszyscy biedni nowodębianie, którzy liczą swoje grosiki i zbierają na chlebek, bo na co innego ich nie stać po tych opłatach!

 10. PANI MARIO MROCZEK! STRACIŁA PANI DZIEKI TEMU WYBOCÓW.NAJPIERW PANI MÓWIŁA O CHORYCH I STARYCH LUDZIACH KTÓRYCH NIE STAĆ NA PODWYŻKE A PÓŹNIEJ PANI ZAGŁOSOWAŁA NA TAK! NIECH WSZYSCY WIEDZĄ JAKA PANI JEST!

 11. [quote]Burmistrz przestrzegał radną Helenę Tłusty by zwracała uwagę na słowa przy opisywaniu sytuacji w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej bo mogą okazać się „wodą na młyn” dla „niektórych” którzy przytoczą te słowa opinii publicznej jako dowód tego jak źle jest w Przedsiębiorstwie[/quote]

  Czyli innymi słowy: [i]Ciiiiiiii… Wersja jest taka, że wszystko jest dobrze. Nie powtarzaj tego co mówią ratuszowe. Nie możemy im przyznać racji mimo że wiemy że ją mają!!! [/i]

  [quote]Punktem zwrotnym okazała się ogłoszona przez Przewodniczącego Rady Wojciecha Serafina przerwa w obradach, po której wątpliwości do uchwały zniknęły jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.[/quote]

  Czyli szybko w przerwie przywrócono właściwy "porządek". Musiało być gorąco w kuluarach oj gorąco.

  Ale dzięki temu dowiedzieliśmy się jak działa "Nasz Samorząd". To głosowanie pokazało ciekawy mechanizm decydowania politycznego w gminie,

 12. W jaki sposób podwyżka ma pomóc mieszkańcom? ja jako maluczki zadaje sobie to pytanie "I spojrzał Pan na pracę naszą, i był zadowolony… a zapytawszy o zarobki,usiadł i zapłakał"

 13. [quote]#11 | mieszkaniec dnia 06/06/2012 09:09
  Ta kadencja jest już ostatnią dla burmistrza i wszystkich "starych wyjadaczy"! Porażka! Życzę tym co głosowali za…aby znaleźli sie w takiej samej sytuacji życiowej jak ci wszyscy biedni nowodębianie, którzy liczą swoje grosiki i zbierają na chlebek, bo na co innego ich nie stać po tych opłatach![/quote]

  Uważasz ze to ostatnia kadencja Zordona??? Raczej wątpie, zadłużył miasto i gminę na maxa, dotacje z Unii się kończą w 2013 i nie wiadomo co będzie dalej, czy dalej będą dotacje!!! Jeżeli nie będzie dotacji to tylko idiota będzie kandydował na stanowisko burmistrza w tak zadłużonej gminie, bo niby z czego splaci kredyty zaciągnięte przez poprzedniego, i to tak wysokie??? Chyab ze następcy uda się sciągnąć do miasta dużego inwestora, który da prace wielu ludziom i będzie płacił wysokie podatki to jest szansa na ratunek dla grajdołu!!! Ale to jest bardzo optymistyczny scenariusz i raczej ciężko będzie ściągnąć tu jakąś firmę skoro wszyscy poważniejsi przedsiębiorcy raczej stąd uciekają!!!

 14. Argumenty iście powalające. Ciężko się podnieść po takej burmajstrowej argumentacji i ta … 'sprawiedliwość społeczna'
  A jaka wrażliwość, też… społeczna.

 15. Bede placil jak dotychczas w tej samej wysokosci , wypowiadam posluszenstwo podwyzkom , monity i nakazy bede mial W******E:|

 16. zmuszą Cię i wtedy nie będzie tak wesoło :(

  Ale ale, większość z nas jest na info bo z różnych powodów nie odpowiada im to co jest.
  Nie jestem ekonomistą dlatego zapytam, może ktoś życzliwy odpowie:
  1. Rozumiem, że na podwyżki mogą się składać takie zjawiska jak np inflacja, ale też potrzeba sfinansowania efektów własnych błędów. Mam na myśli podwójnie s…pszony przetarg: raz przy tworzeniu siws drugi przy przygotowaniu oferty?
  2. O ile dobrze pamiętam ratusz proponuje odstąpienie od przetargów (które wydają mi się być jakąś choćby namiastką wprowadzenia konkurencji), mam zatem pytanie w jaki sposób burmistrz (zakładam, że zazwyczaj niema doświadczenia w zarządzaniu tego typu przedsiębiorstwem) może sprawować skuteczną kontrolę nad spółką poprzez prezesów którzy bądź co bądź nie obracają własnym majątkiem.
  3. Wcale nie uważam, że prywatyzacja jest tu lekiem na wszystko tym bardziej, że i tak lądujemy z zakładem który w paru kwestiach jest monopolistą.

  Pytam bo nie wiem, jeśli ktoś ma wiedzę/ochotę to proszę o w miarę precyzyjne wyjaśnienie ew. polecenie jakiejś literatury.

 17. [quote]Oto momje rachunki za mies. maj -czynsz 460 gaz-256 PGE-140 daje nam 856zł gdzie zarabiam 1300 netto. Pozostaje nam 444zł na mies!!!!!!!![/quote]

  Dlatego[b] w ramach SOLIDARNOŚĆI z ludzmi[/b] należało Pani Maro, Pani Heleno, Panie Wojtku, Panie Kazimierzu, Panie Janie, Panie Krzysztofie oraz Panie Tomku Gazdo, Panie Ryszardzie Rutyno i Panie Andrzeju Durtka zagłosować PRZECIW. Burmistrz i tak by sobie to wprowadził, ale [b]pokazalibyście że jesteście z ludźm[/b]i. Przynajmniej wyborcy wiedzą już co o was myśleć.

 18. Do #9
  A po co Ty płacisz czynsz?W moim bloku są tacy co mają po KILADZIESIĄT tysięcy zadłużenia i mają to w doopie bo Wiesiek nie ściąga długów taki ludzki pan.Nie płać i nie finansuj darmozjadów.

 19. …do #25 o czy mowa toć to dzieci KOMUNY [quote]Dlatego w ramach SOLIDARNOŚĆI z ludzmi należało Pani Maro, Pani Heleno, Panie Wojtku, Panie Kazimierzu, Panie Janie, Panie Krzysztofie oraz Panie Tomku Gazdo, Panie Ryszardzie Rutyno i Panie Andrzeju Durtka zagłosować PRZECIW. Burmistrz i tak by sobie to wprowadził, ale pokazalibyście że jesteście z ludźmi. Przynajmniej wyborcy wiedzą już co o was myśleć.[/quote] , pamiętam te czasy chodzą jak Chorągiewki jak zawieje :(,oni myślą tyko o sobie i by wazelina była świeża bo jak tu w d…pę wejść burmistrzowi ,:( pan każe sługa musi :@i tak już tu się kręci takie lody. Ale dobrze napisane i to by ludziska wiedzieli na kogo głosowali i jak to się odbyło przerwa mały o**** mobilizacja szyków i jak by to powiedział dawny premier .Yes! Yes! Yes :o

 20. PGKiM musi zależć źródło finansowania.ASA odebrała większość zadań to robi się podwyżkę.Jak w stanie wojennym."Rząd sam się wyżywi".

 21. VAT podwyżka, wiek emerytalny podwyżka, cena paliwa (bez komentarza), a płaca 1200 netto co śmieszniejsze nieważne na jakim stanowisku. Ilu ludzi po studiach robi za najniższą, żałosne.

 22. Kochany Ratuszu ,juz dlugopisami i zapalniczkami nie kupisz glosow przed wyborami ,bedziecie musieli kochane ratusiki rozdawac WODE

 23. #9
  Jest takie kapitalne rosyjskie porzekadło w w/w temacie :
  – Jeszcze płynę ale kra już nad/mną zama[color=#cc0000][size=16]R[/size][/color]za… :|
  Łączę się w niedoli..

 24. Nie mogę uwierzyć ,że tak głosowali.Dzisiaj wszyscy ONI byli w kościele a Kościół wszak naucza "Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe".

 25. Ci państwo z Wiesławem Ordonem na czele nie kupią już głosów wyborców obietnicami i zapewnieniami jak to są dla ludzi dobrzy. Ludzie już poznali prawdę. Czas na zmianę.

 26. Jakby był na sesji P. Licak to by nie było tematu. Ratusz z góry myślał, że przegra głosowanie ale radni z poza ratusza głosowali przeciw, czego ratuszowcy się nie spodziewali będąc ciągle w opozycji. A teraz… trzeba obrócić kota ogonem. Panie Licak gdzieś Panie był!

 27. Czas na zmianę? Czyżby? Tutaj tylko chodzi o wasze, czyli ZMIENIACZY chore ambicje. i nie ma znaczenia spod jakiego sztandaru. Za kilka lat obudzimy się z ręką w tym samym nocniku. Może będzie bardziej połyskiwał… czasy sie przecież zmieniają.
  Nazwij to postępem, ale i tak nie zmieni to istoty rzeczy, że chodzi o rozrośnięte ego, przekonanie o niezwykłej własnej mądrości i takie tam tralala. Służbą dla społeczęnstwa wszak tego nazwać nijak nie można.

 28. To nie ma absolutnie żadnego znaczenia czy to będzie Ratusz, Naszaość, Waszość czy jeszcze inna Inszość.
  Ci ludzie będą realizować SWOJE cele za TWOJE pieniądze. Będą Ci wmawiać, że jesteś za głupi, żeby decydować o swoim życiu. Będa próbować decydować za Ciebie.

 29. w sensie Palikot na burmistrza Nowej Dęby??
  pozatym ten facet wymyslil sobie taki sposob uprawiania polityki bo tak wyszlo z badan rynku stworzyl produkt i go sprzedaje jak wyjdzie ze lepsza szansa na istnienie jest tylko dla chodzacych na rekach to sie przekwalifikuje i tez bedzie zabiegal o rownouprawnienie. ale jaki ma to zwiazek z dobrym madrym i odpowiedzialnym rzadzeniem?

 30. To czy "Ratusz" będzie lepszy niż "Nasz Samorząd" można zweryfikować tylko w jeden sposób. Wymieniając ekipę. Póki co Ratusz się sprawdza jako opozycja. Celnie punktuje kolejne porażki włodarzy dzięki czemu ludzie widzą nieudolność rządzących i upada mit wieśkowego profesjonalizmu. Druga sprawa to głosowania w których są po stronie ludzi. Głosowanie za podwyżką wody w sytuacji gdy wszystko drożeje a pensje stoją w miejscu to jakieś oderwanie rządzących od zwykłych ludzi. I dlatego zapamiętam te nazwiska i będę o nich mówił.

 31. Nie ma. Chciałem ukazać skalę głupoty ludzkiej metodą dowodzenia [i]nie wprost [/i].

  Proszę się nie ciśnieniować.

 32. Ekipa WO jest kiepska, ale nie trzeba być jasnowidzem, ze Brygada niema pojecia co chce, jak, dlaczego i za co.
  Jako opozycja jest skrajnie nieskuteczna a i ww punktowanie ostatnio nie jest takie celne. Wybacz ale nie zamierzam oddawac mojego glosu na zasadzie a może bedzie lepszy. Wole przetestowac skutecznosc moich potencjalnych kandydatow przed oddaniem glosu.

 33. Oj gościu ale się ośmieszasz… Flisy, Skimy, Mroczkowe to dla Ciebie profeska. Więc żyj w tym świecie ułudy. Głosujcie dalej na nich na Ordonów ale później się nie dziwcie że są kolejne podwyżki wody, że wasze dzieci nie są przyjmowane do przedszkoli bo są kolejki, że czekacie lata na wpisanie się na listę oczekujących na mieszkanie, że macie awarie wodociągów, za krótkie perony, i zadłużoną gminę.

 34. Zaczyna się. Tyko się nie wypstrykajcie z "argumentów". Kampania negatywna potrzebuje ich. Czegoś więcej się spodziewałem po opozycji. Ciekawe jak Wam rura pęknie za Waszej kadencji będzie to będzie porażka wladzy czy tyko awaria.
  To są zaniechania wielu ekip nie tyko tej ostatniej.
  Sukcesów życzę no i pięknych igrzysk. Ludzie to kupią… jeżeli będą mieli za co.

 35. Tutaj przywoływanie, bogu ducha winnych, 'twarzyczek' nic nie da.
  Były już takie czasy gdzie w ten sposób piętnowano wrogów ludu.
  Tutaj dzieją się większe sprawy. Twarzyczki są tylko funkcjonariuszmi systemu zaspokajającymi swoją próżność, a przy okazji nakęcające sprężynki tej machiny.
  Są wyspy pozornej szczęśliwości. Mają one jednak potężne zaplecze surowcowe i chwilowo (ta chwila może trwać kilkadziesiąt lat) moga mieć swoje zdanie wypinając się na takie problemy jak nasze. Magą być nawet partnerami dla tych, którzy musza żyć na kredyt bo taki system sobie wymyślili i zrobią wszystko aby to utrzymać.
  Karty już dawno zostały rozdane. My akurat tych surowców nie mamy. Tak więc trochę więcej szacunku dla samych siebie.
  Młodość jest niezwykle piękna, ale niekoniecznie w rządzeniu.
  Hasło TKM nie wróży nic dobrego. Oczywiście poza głoszącymi takie hasła.

 36. Nie sądzilem, że historia z piętnowaniem ludzi tak szybko zatoczy koło. Widzę mamy pięknych naśladowców. Pręgierz tylko jakiś taki nowoczesny, internetowy.
  Tak tak osoby publiczne musza się z tym liczyć. A jakże.
  Co jeszcze możecie dla nas zrobić?

 37. [quote]Czegoś więcej się spodziewałem po opozycji.[/quote]

  Jakiej opozycji ?!
  Przecież oni wszyscy są zależni od rządzących. Udawanie sprzeciwu, bo przecież na sprzeciwie wypłynęli, jest w miarę upływu czasu coraz bardziej widoczne. Tylko ten portal z uporem maniaka kreuje ich na opozycjonistów.

 38. Ten portal wprowadza w blad ,nie ma zadnej podwyzki WODY ,[czytaj na stronie urzedu wyjasnienie Burmistrza] ,dlatego od nowa uwielbiam Wiesia i pozostalych , minimalna podwyzka ABONAMENTU to PIKUS do tego co wyprawia TUSKOWINA:|

 39. wesoło mi …. czytaj ze zrozumieniem zamiast zamieszanie robić.
  Pierwsze dwa wiersze (ale mi się rymnęło) artykułu, chyba dla ciebie pogrubione żeby ślad w twojej glowie został i wiersz 10.
  Chyba, że jesteś z tych co czytać nie muszą, a i tak lepiej wiedzą.

 40. Ale jesteś matoł Wesolo… Masz podwyżkę "opłaty abonamentowej" którą de facto zapłacisz w rachunku za wodę. Sam Wiesio przyznał na sesji, że to taki myk: opłata abonamentowa w górę o 11 groszy. Myślał, że jak to zrobi w ten sposób to nikt się nie kapnie, że ludzie będą płacić wiecej. A będą o 11groszy. Do tego skok za ścieki. Dziękuje wam kochana władzo. Jak żyć panie burmistrzu? Jak żyć?

 41. Przeczytałem "wyjaśnienie" burmistrza Wieśka które zapewne zostanie puszczone w "Naszych Sprawach" by emerytom wyprać czaszki.
  Piękna manipulacja. Najpierw straszy jak to woda skacze o 100% w górę w innych miejscowościach po czym mówi (oczywiśćie nie dosłownie): ale ja dobry burmistrz na to nie pozwalam. Ta moja podwyżka przy tych 100% to pikuś więc się cieszczcie bo mogło być gorzej. Widzicie? Mógł podwyższyć więcej. Ale dobry z niego człowiek więc "tylko" o tyle.

  To tak jak w tym słynnym dow**** o Stalinie: A MÓGŁ ZABIĆ.

 42. [b]A trzeba było ruszyć ****ska w czasie wyborów i zagłosować przeciw pisiorom. A tak to teraz płaczcie i jęczcie. To jest właśnie kara za wasze lenistwo ![/b]

 43. Nie matole ,to ty czytaj ze zrozumieniem ,ABONAMENT NA WODE DROZEJE TYLKO O 0,11GROSZY ,a ABONAMENT NA SCIEKI O 2zl. i cos tamgroszy,zlap sie za glowe o nie matole i czytaj asz ci wpadnie zrozumienie do tego madrego lba

 44. Jakie tylko ? Aż o 11groszy + ścieki. Do tego "tylko" dodaj sobie inne opłaty z jakimi się muszą borykać ludzie: podwyżki prądu, gazu, paliwa + drożyzna w sklepach. Dla ludzi zarabiających 1300 złotych każdy grosz się liczy. Ludzie oszczędzają a i tak płacą coraz więcej. Może z pensją burmistrzową to te podwyżki są nieodczuwalne ale dla zwykłych ludzi nawet najmniejszy skok opłat w górę to kolejny cios.

 45. Madry czlowieku ,co ma Burmistrz do podwyzek pradu,gazu,paliwa,i drozyzna w sklepach , mowimy o pdwyzkach na ktore tez ma niewielki wplyw , abonament do wody drozeje na miesiac o 0,11groszy,abonament na scieki drozeja o 2,27 ,natomiast scieki drozeja od metra o 0,17 groszy [ przyklad jezeli ktos ma zakontraktowane 6 metrow zaplaci wiecej miesiecznie 3,40 zl.

 46. To, że nie rządzi w próżni i powienien brać pod uwagę sytuacje ludzi. Niech się zajmie stratami wody na wsiach. Niech odpowie dlaczego miasto ma dopłacać do wsi? Niech się zajmie awariami wodociągów które później się muszą odbić na cenie wody. I wreszcie niech się zajmie tym by PGKiM nie traciło kasy jak w słynnej akcji z ASA z TBG.

 47. no to jedynie pretensje do Ratusza, jeden radny z ich ekipy nie przychodzi, wiec ja sie pytam, do kogo te pretensje? zagrywka pod publiczke. Wyciagajcie ludzie z tego wnioski!

 48. Pretensje do burmistrza i radnych którzy jednego dnia głosują przeciw a następnego gdy burmistrz wzywa ich na dywanik już zmieniają zdanie. Te załogę trzeba wymienić bo się wypaliła.

 49. Palanty jesteście albo pisowskie agenty. Alfred napisał wyraźnie że gdy wybierano burmiszcza to PiS tłumnie poszedł do urny i go poparł a wam się nie chciało.Czytajta ze zrozumieniem

 50. Witam Was naćpana Hołoto!:D:D
  A teraz Rysiek (pan Rysiek!) powinien 3 groszy wyartykułować ale pewno śpi lub stara się zasnąć..
  Lub je wołowinę w ryżu.

  Ale woda pyszna z rury/kranu – prawda?

 51. [quote]Koniec władzy tych którzy głosowali za czy koś będzie głosował na nich?[/quote]

  Frajerów nie brakuje. Poza tym oprócz frajerów są też tacy co dzięki tej ekipie mają dobrze: dostają kasę z budżetu lub dostali od nich prace. Takie zależnosci ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here