REFERENDUM W SPRAWIE ODWOŁANIA BURMISTRZA I RADY MIEJSKIEJ!!!

402

22-05-2013


W środę 22 maja 2013 roku podczas obrad sesji Rady Miejskiej mieszkaniec Janusz Markowicz poinformował iż rozpoczął procedurę referendalną zmierzającą m.in. do odwołania władz samorządowych i likwidacji straży miejskiej. Poniżej treść ogłoszenia:

REFERENDUM

Szanowni mieszkańcy miasta i gminy
Nowa Dęba

Grupa inicjatywna mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba, której pełnomocnikiem jest Janusz Piotr Markowicz zam. Nowa Dęba zawiadamia i informuje wszystkich mieszkańców miasta i gminy Nowa Dęba o zamiarze przeprowadzenia referendum gminnego, którego przedmiotem są następujące sprawy:

1. ZAWIERZENIE MIASTA I GMINY NOWA DĘBA BOGU
I OBRANIE ŚW. RITY JAKO PATRONKI MIASTA.

Pytanie referendalne brzmi: Czy jesteś za zawierzeniem naszego miasta i gminy Bogu i obraniem św. Rity na patronkę Nowej Dęby, które to zawierzenie będzie się wyrażać poprzez uzupełnienie herbu Miasta i Gminy Nowa Dęba o znak Krzyża- Kapliczki koloru białego na drzewie dębu z bukietem czerwonych róż na dole pionowej belki Krzyża?

2. LIKWIDACJA STRAŻY MIEJSKIEJ W NOWEJ DĘBIE

Pytanie referendalne brzmi: Czy jesteś za likwidacją STRAŻY MIEJSKIEJ w Nowej Dębie?

3. ODWOŁANIE BURMISTRZA NOWEJ DĘBY I RADY MIEJSKIEJ w NOWEJ DĘBIE

Pytanie referendalne brzmi: Czy jesteś za odwołaniem Wiesława Ordona Burmistrza Nowa Dęba i Rady Miasta w Nowej Dębie przed upływem kadencji?

UZASADNIENIE REFERENDUM:

-Władze Nowej Dęby od kilku już lat prowadzą niebezpieczną politykę zadłużania Miasta. Obecne zadłużenie przekracza 22 000 000 PLN co w obliczu nadchodzącego kryzysu demograficznego oraz związanego z nim kryzysu gospodarczego naszego miasta, kraju i całej Europy drastycznie może zagrażać realizacji podstawowych zadań samorządu, nie wspominając już o inwestycjach w rozwój miasta i gminy Nowa Dęba.

-Władze Nowej Dęby nagminnie ignorują opozycję oraz mieszkańców bagatelizując ich głos na sesjach Rady Miejskiej.

-Władze Nowej Dęby nie podejmują wysiłku myślenia o interesach rodzin z dziećmi, osób starszych, niepełnosprawnych, bezrobotnych, samotnych.

– Władze miasta nie prowadzą realnej polityki planowania.

Zapraszamy do składania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum gminnego.

…………………………………………….
Janusz Piotr Markowicz
Pełnomocnik Inicjatorów


SZCZEGÓŁY NA STRONIE:
http://www.zlodobrem.blogspot.com/

402 KOMENTARZE

 1. po [i]Czy jesteś za zawierzeniem naszego miasta i gminy Bogu i obraniem św. Rity na patronkę Nowej Dęby[/i]
  przestałem czytać, może na plantach machnijmy jeszcze posąg jak w Świebodzinie.
  Batalion moherowych beretów już pewnie przygotowuje się do walki

 2. Jaka jazda!!! ****iscie Moze w koncu sie cos zmieni jesli oczywiscie ludzie nie beda obawiali sie wyrazic swojej opini :) chyba sporo ich :D Supeeeeeeer!!!B)

 3. patronka miasta – okey ale zmiana herbu ? bez komentarza, pomysl z posagiem rip podoba mi się :D
  miejska – niepotrzebna nie robią nic pożytecznego

 4. [quote]Władze Nowej Dęby od kilku już lat prowadzą niebezpieczną politykę zadłużania Miasta.[b] Obecne zadłużenie przekracza 22 000 000 PLN[/b] co w obliczu nadchodzącego kryzysu demograficznego oraz związanego z nim kryzysu gospodarczego naszego miasta, kraju i całej Europy drastycznie może zagrażać realizacji podstawowych zadań samorządu, nie wspominając już o inwestycjach w rozwój miasta i gminy Nowa Dęba. [/quote]

  MOJE MIASTO SIĘ BUDZI??? DLACZEGO TAK PÓŹNO ?????

 5. Janusz ale dałeś się wypuścić :) Zrobią z ciebie kolejnego fudalego:(. No cóż … Szkoda chłopa , ale sam żeś chciał :(

 6. No proszę! POBOŻNY WIESŁAW ataktowany od frontu kościołowego. Co jest Wiesław? Straciłeś monopol na Kościół? Skoro już księża się przekonali jaki jesteś no to rzeczywiście trzeba ci podziękować. Wracaj do Tarnowskiej Woli.

 7. Fajnie, że budzi się pokolenie ludzi koło 30-tki, szkoda tylko że zaczynają od św. Rity.

  A wystarczy zwykły przemysłowy racjonalizm.

 8. Są 3 pytania. Na 1 możesz powiedzieć NIE. Na 2 kolejne TAK. Co się przejmujesz Ritą? Mi to zupełnie nie przeszkadza mimo, że nie jestem wierzący.

  [b]GDZIE MOŻNA ZBIERAĆ PODPISY? JAK SIĘ MOŻNA WŁĄCZYĆ W AKCJE??[/b]

 9. ŚWIĘTA RITA JEST PATRONKĄ SPRAW BEZNAJDZIEJNYCH WIĘC IDEALNIE PASUJE DO SYTUACJI ZADŁUŻONEJ PRZEZ ORDONA NOWEJ DĘBY.
  GŁOSUJE ZA ODWOŁANIEM TEGO BAŁAGANU !!!!

 10. Z tym Krzyżem to może bez przesady, ale reszta ( ze św, Ritą na czele) JAK NAJBARDZIEJ TRAFIONA!!! Jestem ZA!!!

  Tylko czy aby NAJLEPSZYM i JEDYNYM planem dla naszej gminy nie jest plan ZAORAĆ I ZALESIĆ .. ??? :p

 11. REFERENDUM JEST DLA WSZYSTKICH TO NORMALNE NARZĘDZIE DEMOKRACJI. Żadne z tych pytań nie powinno być decydowane inaczej, jak tylko w referendum.

 12. Nie mieszajmy do tego Boga, a Św. Ritę zostawcie w spokoju. Po co nam zmiana herbu? Kolejne wydatki nam nie są potrzebne. panie Markowicz. Beznadziejnie to jest faktycznie ale nie popadajmy w jakiś marazm z tego powodu. mam nadzieję iż nigdy ten pan nie będzie u władzy w naszym mieście.

 13. Rita?! Go Go Power Rangers! Czyżby ukryty przekaz? Rita chyba walczyła z (Z)ordonem? A tak na poważnie pierwsze pytanie jest całkowicie absurdalne i niepotrzebne. W ten sposób z istotnych spraw robi się cyrk. :(

 14. Po mieście po chodzić z tą inicjatywą i zrobić szum medialny na miarę TVP Rzeszów albo TVP Info, radio i telewizja ? Niech inni spojrzą z zewnątrz na nasze problemy i nam oczy otworzą lub wybija z głowy takie pomysły.

 15. Wy sobie gadajcie o Ricie a ja się cieszę że[b] MAM SZANSĘ PRZED WYBORAMI ODERWAĆ ORDONA I JEGO EKIPĘ OD KORYTA. DLATEGO POPIERAM TO REFERENDUM I PÓJDĘ ZAGŁSOWAĆ ZA ICH ODWOŁANIEM. PYTANIE Z RITĄ ZOSTAWIĘ BEZ ODPOWIEDZI ALE NA PYTANIE O ODWOŁANIE BURMISTRZA I STRAŻY MIEJSKIEJ ZAGŁOSUJE NA TAK!!!!! ALOHA PANIE ORDON![/b]

 16. Zmiana herbu to kolejne wydatki, a miasto jest wystarczajaco zadluzone. W zasadzie po co w ogole zmieniac herb ?
  Najwazniejsze żeby zmienic rządzących.
  W kazdym razie wielki szacun za 'robienie czegos'.
  I niech Bóg ma Cie w opiece,żeby Cie teraz nie pozjadali.

 17. NIE ZA ZMIANĄ HERBU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Co za głupota…

  a co niektórzy chyba boja się, że stracą ciepłą posadkę i chcą się do "polityki nowodębskiej" wbić jak tylko potrafią…matko kochana zlituj się nad tym narodem

 18. POWTARZAM REFERENDUM JEST DLA WSZYSTKICH – TO NORMALNE NARZĘDZIE DEMOKRACJI. Żadne z tych pytań nie powinno być decydowane inaczej, jak tylko w referendum. NA KAŻDE Z TYCH PYTAŃ MOŻNA ODPOWIEDZIEĆ TAK LUB NIE.

 19. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć ale to śmieszne.
  Tylko kogo postawimy po zdjęciu Ordona za Burmistrza. Bo tych co znam to Boże miej nas w opiece.
  No co jeśli wszyscy robiący żle popierają się Bogiem to i ja mogę.

 20. "OBALENIE"
  Był sobie robotnik przodująca klasa
  Miał stałą robotę i miał na pół basa
  A jeszcze do tego za niewiele kasy
  Mógł dostać mieszkanie i jechać na wczasy
  Strajkował wiecował wojował z komuną
  Wznosił palce w górę śpiewał "Mury Runą"
  W salonach mówiono "Ciemny lud to kupi"
  Bo polski robotnik jest wielki i głupi
  I mury runęły bez większego huku
  Trochę go przygniotły znalazł się na bruku
  Tak oto zostali zdradzeni o świcie
  A w salonach dalej salonowe życie.

 21. A co w zamian za obecnego burmistrza ? Dajcie chłopu dokończyć swoją kadencję.. tak wam śpieszno do ciepłych posadek? No w mieście "nocnych" wrażeń i spraw beznadziejnych stanowisko burmistrza to niezła fucha. Nie ładnie tak. A program naprawy który bogatym da miejsca pod inwestycje, a biednym da pracę to w weekend się sam napisze ?

 22. "mieszkanka" napisała:
  no wreszcie, tylko ludzie ZRÓBMY COŚ WRESZCIE, PÓJDŹMY GŁOSOWAĆ ŻEBY TĄ KLIKĘ <wyraz usunięty przez Admina>, BOŻE DOPOMÓŻ

 23. To są puste hasła które już każdy zna na pamięć i doświadczył na własnej skórze lub cudzej będąc chamem. Dajcie konkrety a ni slogany. Najpierw koryto a potem naprawa? To tak zwana manipulacja, wy nam coś dacie, my wam coś obiecamy.

 24. Przy wyborze rady miejskiej wszyscy radni powinni sie zrzec diet na cel charytatywny \np schronisko dla psów\ wtedy będziemy mieć pewność że chcą coś zrobić dla miasta, a nie siedzą w radzie dla kasy.

 25. PROSZĘ O PODPISY WSZYSTKIE "CIENIE" KTÓRE ZA TYM SIĘ UKRYWAJĄ (nie mają odwagi)- NIE WIERZĘ ŻE TO TYLKO PANA INICJATYWA!
  zgadzam się z #33?ZNAJOMY – ZNÓW KTOŚ CHCE COŚ ZROBIĆ -ALE KOSZTEM KOGOŚ!
  I CO TERAZ?

 26. STRACH OGARNĄŁ "NIEROBÓW" I TRZEBA CHŁOPAKA ZOHYDZIĆ I POSZUKAĆ MU INICJATORÓW KTÓRYCH OCZYWIŚCIE NIE MA, ALE "NIEROBY" NIE PRZYJMUJĄ DO WIADOMOŚCI TEGO, ŻE KTOŚ MA INNE ZDANIE I MOGĄ STRACIĆ STOŁKI. DLATEGO ZACZNIE SIĘ ATAK SZKALUJĄCY CHŁOPAKA ZA TO, ŻE MA RACJĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 27. z tym herbem i patronem przegięcie… Polska to kraj katolicki, aż za bardzo zamiast się zająć poważnymi sprawami stawiamy durne pomniki jak ten w świebodzinie… i na cholere ? ;/
  Pozostałe kwestie jak najbardziej trafne, tylko gdzie można złożyć podpis ? Bo ani tutaj ani w podanym linku nie ma żadnej informacji.

 28. Mi się wydaje iż w walce o usunięcie burmistrza nie mamy jako N.Dęba szans z wioskami naszej gminy. Także głosami to przepadnie z kretesem.

 29. Wiadomo że za tym stoi przegrany już dawno wacław i paweł który chce przejąć władzę dla własnych interesów. Chce przejąć korty tenisowe, grunty w centrum Dęby i przedszkola. Ordon im nie daje to musi odejść.

 30. Już nie wiecie jak się bronić, nieroby z ekipy Ordona, punktuje was Ratusz, teraz robi to też celnie Janusz Markowicz, a wy potraficie tylko zmyślać banialuki, bo nie potraficie odpowiedzieć na takie zarzuty – dlatego stracicie władzę i szczęśliwie dla całej gminy nigdy już jej potem nie odzyskacie.

 31. Święta Rita patronka spraw beznadziejnych.
  Mało tego! Rita walczyła z Zordonem w Power Rangers.
  Jednak ktoś ma tutaj dobre poczucie humoru.

  OCZYWIŚCIE PÓJDĘ ZAGŁOSOWAĆ ABY POGONIĆ NIEROBÓW ZE STRAŻY MIEJSKIEJ I ORDONA!!!!

 32. Dziękuję bardzo panu dyrektorowi szpitala powiatowego w Nowej Dębie za rozbudowę oddziału psychiatrycznego – wdzięczny pacjent

 33. Wątpię żeby przyszło wam 30 % mieszkańców gminy , chociaż zamieszczenie pytania o likwidacji straży miejskiej jest sprytnym chwytem

 34. żenada. I co dalej? Teraz to naprawdę trzeba się pakować i stąd wyjeżdżać. Nie wiedziałem, że w Nowej Dębie mieszkają ludzie o tak ukształtowanych poglądach. Dlaczego nikt nie pisze, że zadłużenie ma w znacznej mierze pokrycie w zobowiązaniach współfinansowanych przez Unię Europejską?
  Dobrze, że otwiera się nowo wyremontowany oddział psychiatryczny szpitala w Nowej Dębie. Trochę osób znajdzie tam ukojenie. Kaplica pewnie też tam się znajdzie.

 35. [quote]Dlaczego nikt nie pisze, że zadłużenie ma w znacznej mierze pokrycie w zobowiązaniach współfinansowanych przez Unię Europejską?[/quote]

  Nie bredź. 22 banki to dług do spłacenia i Unia tego nie spłaci. Oj Ordonowcy ale się boicie utraty stołków. Przecież nikt was do normalnej pracy nie zatrudni bo co wy potraficie??? W prywatnej firmie się tak zadłużać nie da :D

 36. Frekwencja nie będzie problemem bo
  40% przyjdzie zeby odwołać Ritę
  90% przyjdzie żeby odwołać Ordona
  99% przyjdzie żeby odwołać Straż Miejską

 37. Należy odwołać Ordona i radę. Za te planty, za koziołka, za długi, za to brak inwestycji na strefie,,, Niech spada! Trzeba go ukarać !! Niech idzie do roboty tak jak każdy za 1000zł .. Zobaczymy jak będzie śpiewał wtedy.

 38. nie, nie, nie… przecież miałem już tu nie wchodzić!!! Znów się wyrzygałem na klawiaturę jak zobaczyłem co się tu wypisuje…

 39. Panie Markowicz vel św. Rito jeśli nie Ordon to kto? – poseł i redaktor niniejszego czasopisma – Ostapko?
  Negować mozna wszystko tylko trzeba coś zaproponować w zamian. Przyjdziecie Wy do koryta i będziecie robić tak jak Ordon a wie pan dlaczego – dlatego że pieniądze zrobią panu wodę z mózgu, rozpije się pan, o św. Ricie pan zapomni ( z ta Ritą to założę się że to pomysł proboszcza W.) a co najgorsze wejdzie pan w układy poselsko-mafijne i za 4 lata to pana wypie…. ze stołka a z panem św. Ritę. Panie Markowicz po co to Panu. Opamiętaj się pan puki nie jest za późno

 40. "Co to będzie, co to będzie…" -a dalej DZIADY- już tyle było pomysłów i CO? jak było tak jest KLIKA i DZIADOSTWO- przyjdą nowi -proszę w ramach czynu społecznego – zobaczymy kto zostanie ha ha ha- a gdzie UCZCIWOŚĆ i SUMIENIE??? NOWI – POMOŻECIE ABY W DĘBIE NIE PRACOWAĆ ZA 1100 zł(jeżeli wogóle pracować, w moim zakładzie pracuje 60% ludzi z Tarnobrzega, a Ci z naszego miasteczka pracują np. w Rzeszowie) CO WY NA TO???KONKRETNE PYTANIE! MOŻE ODPOWIECIE????

 41. 1. Nie.
  2. Tak
  3. Tak
  ad.1 Mam pytanie co ma na celu zmiana herbu? Czy nadanie patrona w postaci św. Rity? Jak już chcecie zmian, to proszę bardzo, ale niech te zmiany coś konkretnego wniosą. Chcecie ratować miasto przez modlitwe i kolejne kapliczki?? Nie tędy droga. Pomysł tego że trzeba coś zmienic trafiony, ale nie z wykorzystywaniem motywów katolickich… Mieszkańcy Nowej Dęby to nie tylko katolicy, czemu tylko dlatego, że wiekszość chce krzyżyka, mam się utożsamiać z miastem które będzie się każdemu kojarzyło z kultem katolickim. Nie łączmy wiary z takimi kwestiami… Naprawdę pełen szacun, za chęć wprowadzenia zmian, jednak wg. NIE TĘDY DROGA. Samą modlitwą świata się nie zbawi… Należy dążyć do odseparowania kościoła od władzy, niedługo bedziemy mieć drugie średniowiecze…

 42. co za frustrat niech p. M. sie leczy utrata pracy przewruciła mu klepki w głowie a nie pamieta jak bił dzieci w szkole będąc nauczycielem

 43. Ostatnio usłyszałam od koleżanki z Cyganów że ludzie z tej wioski będą w kolejnej kadencji głosować na Ordona bo "skoro narobił tyle długów to niech teraz spłaca"
  Ludzie!!! To nie Ordon będzie spłacał tylko my wszyscy, a głosując na niego zapewniacie mu kolejne 4 lata świetne wynagrodzenie którego on Wam nigdy nie zaoferuje, w zamian powie że jest praca w Chmielowie za 1600 brutto. Opamiętajcie się puki czas!

 44. Modlić się będę aby doszło do referendum !
  Tak jestem za odwołaniem RADY MIASTA < BURMISTRZA i jego Czarnych Rycerzy, co do Rity a co tam niech będzie Rita.

 45. Jako osoba z sołectwa myślę że nie potrzebne są takie inicjatywy które dzielą społeczeństwo, raczej wszyscy powinni się skupić wokół Pana Burmistrza i pomóc spłacać zadłużenie które wynikło np. z wykonania pięknych plant.

 46. z moich obliczeń wynika że fanaberie Pana Markowicza to wydatek na odprawy na zwolnienia grupowe dla urzedników na nowe wybory kwota ok 850 000 zł Czy stac miasto i mieszkańców na to tylko dlatego że Markowicz ma wizje urojone.

 47. Ale się Ordonowcy wystraszyli własnego społeczeństwa oraz św. Rity, Wiesław i Zygmunt nie bójcie się, jakaś robota się znajdzie!

 48. Nie straszcie urzednków bo nie o nich tu chodzi, chodzi o odwołanie Rady Miejskiej, Burmistrza i straży miejskiej, a więc tylko szkodników.

 49. Chciałbym trójkę lub czwórkę dzieci , ale , no właśnie jest ale !
  To ale , to brak warunków lokalowych (brak własnego domu , mieszkania, brak możliwości kupna, bo niby gdzie i za ile ?), brak pracy , ja ją mam i żona też , no ale są to najniższe krajowe pensje ! Przy naszej czwórce ledwo starcza na opłaty i jedzenie , o ubraniu nie wspomnę! Chciałbym jeszcze dzieci ale za co je wykarmię ???? Chodze po pomoc do pana burmistrza ale tej pomocy BRAK ! Odpowiedź jaką usłyszałem : wszystkim jest teraz trudno ! Tak wszystkim ?! Panu burmistrzowi chyba jest najtrudniej – bardzo współczuje! I tak mijają lata a moje marzenia o czwórce dzieci z każdym dniem maleją !

 50. Co do urzędników to sprawa się ich również dotyczy, no może nie wszystkich. Ale dyrektora soku , sosiru , bojsu należy zmienić razem z radnymi i burmistrzami. Tym państwu mówimy dziękuję !

 51. Miasto mocnych wrażeń ! To miasto bez Naszego Samorządu !
  Dorwali się koryta i oderwać ich trudno !
  Pomysł Pana Janusza uważam za trafiony i życzę aby się Panu udało go zrealizować – mój głos Pan ma !
  Życzę Powodzenia !

 52. Czas skończyć z ORDOLANDEM i nieomylnym wodzem badaczem ruchów księżyca i słońca oraz jego świtą. Czas na normalność i wiem, że pan Janusz jest tą osobą właściwą. Zresztą ratuszowe jak i ordolandowcy stracą stołki i ja to popieram. Brawo panie JANUSZU

 53. ART 55 ust 2. Referendum w sprawie odwołania organu jednostki samorządu terytorialnego pochodzącego z wyborów bezpośrednich jest ważne w przypadku, gdy udział w nim wzięło nie mniej niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

  No wątpię, że uzbieracie taką frekwencję.

 54. Pan Janusz M. ma liczną rodzinkę, jak obsadzi ważniejsze funkcje w gminie top będzie taka fajna rodzinna gmina. Oczywiście jak to sam powiedział na sesji występując: "W imieniu Narodu pytam" !!! i odpowiadam że tak ma być. Przytoczył też kilka danych makroekonomicznych i jako sposób na kryzys, który dotyka i dotknie wszystkich zaproponował oddanie gminy pod opiekę św. Rity – tak powstanie oaza szczęścia ekonomicznego pośród otaczających ją kryzysowych biednych gmin. Nie lękajcie się , pójdźcie za mną JA W IMIENIU NARODU władał będę gminą.

 55. Panie Januszu ! Proszę udać się z ta dobrą nowiną do prasy, radia i telewizji ! Bo ten portal to ma nie wielki zasięg i zwolenników ! A tu potrzebny jest rozgłos !
  Każdy głos jest ważny , każdy glos na wagę złota !

 56. Według mnie trzeba będzie spiąć poślady, rozpropagować to referendum i to na dużą skale, ponieważ w tym zapyziałym dołku nikomu nic sie nie chce, i choćby z lenistwa lesioki nie pójdą do referendum. Osobiście nie lubie Pana Janusza ale akcje i całe referendum popieram. Szacunek:)

 57. Wystapienie Pana Marka, to znak czasu, rodzi nadzieje na zmiany ktore musza predzej czy pozniej nastapic, samorzad musi sie zmienic,za dlugo juz trwa duszenie tego miasta przez ,,stare nierozwojowe umysly,, skupione wokol pana Ordona. Brak perspektyw na godne, normalne zycie obudzi z czasem wiecej narodu,ludzie przestaja juz sie mamic obiecankami wladzy i oczekuja konkretnych dzialan,a nie czczej demagogii. Mlode pokolenie, to ludzie spoza ukladow partyjno-towarzyskich,nieskazone komuną i otwarte na wspolczesny swiat.To inteligentne umysly, ludzie z wiedzą, otwarci na rozwoj i zdrowa demokrację. Mozna tylko pogratulowac Nowej Debie takiego Pana Marka, za postawę pelną odwagi. Wydac sie na zer zacieklych samorzadowcow spod znaku NS, to nie lada wyczyn.Obserwujmy ,co bedzie sie dzialo,ciekawe zdarzenie.

 58. Dzięki Bogu – za to, że mamy takich ludzi jak Pan Marek , Pan Janusz i wielu innych. Wpis z pod # 81 przedstawia to bardzo dokładnie.
  Teraz potrzeba jest aby właśnie Ci ludzie myśleli o naszej przyszłości, teraz jest ich czas! Trzymam kciuki aby Wasze działania przyniosły dobre zmiany w tym mieście.

 59. Punkty 2 i 3 jak najbardziej TAK. Ale szczerze nie rozumiem punktu 1. Od spraw beznadziejnych jest św. Juda. Pomijając ten szczegół, tym bardziej nie rozumiem. I proszę nie próbować mi tego wyjaśniać. Nie widzę, po prostu, związku. Chociaż rozumiem intencje.

 60. Już widzę te inwestycje na naszej strefie :D buhahha. Panie Januszu kadencji panu braknie na to wszystko. Firmy rodzinne i zatrudnianie ludzi po znajomościach

 61. Jeden przeciwko Złu się przeciwstawił i jeden dobrem zło będzie przezwyciężał.
  Bohatersko Panie Januszu – trzymam kciuki

 62. 1. Nie mieszajmy polityki z religią !!! a więc NIE NIE i jeszcze raz NIE poza tym nie dyskryminujmy innych wyznań.
  2. TAK
  3. TAK

 63. pozbyć sie paru ludzi jest bardzo prosto, ale znalezc kogos na tyle odwaznego zeby wziął cały dług miasta na swoją odpowiedzialność trudniej. chętnie bym postawiła te osoby które narzekają na miejscu Pana Burmistrza ciekawe co by zrobiły…referendum – bez komentarza, jedyna trafna kwestia to likwidacja Straży Miejskiej.

 64. Tak to już jest jak do głosu dochodzą katolicy to już na wstępie krzyżyki chcą stawiać gdzie popadnie.
  1. NIGDY
  2. TAK? (ale co za to będzie więcej funkcjonariuszy policji – nie wydaje mi się) brak szczegółów
  3. WSTRZYMUJĘ SIĘ OD GŁOSU

 65. 1.) Idzie kondukt żałobny, czarno odziany człowiek (mąż) idący za trumną jęczy:
  – Rita, Rita …
  Ludzie, którzy mijają kondukt stają i słuchają jęków mężczyzny:
  – Rita, Rita…
  Po złożeniu trumny do grobu, mężczyzna w podskokach odchodzi nucąc:
  – Rita, tita, rita, tita…

  2) może ale wątpie ze referendum to zmieni

  3) lepiej działać niż narzekać – lepiej wykazac inicjatywe i na wyborach zmienić władze niż teraz pchać gmine w kolejne koszta

 66. "zadłużenie przekracza 22 000 000" to olbrzymia suma dla niejednego dobrego gospodarza, tylko głupiec albo złodziej pożycza, robi sobie i innym długi, kiedy nic nie zarabia, i wiadomo nie bedzie miał z czego oddać :(

 67. 1. Panie M. nie mieszajmy polityki z religią ( Rita? kapliczki? krzyż?) Dawno nie słyszałem głupszego pomysłu.
  2. Za likwidacją straży jestem za 100%
  3.Radnych pasowało by wykopać, burmistrza zostawiłbym jeszcze do końca kadencji niech się upora z rozkopanym miastem.

 68. zgadzam się z Twoją wypowiedzią! mało tego może Pan M. zabrałby się za jedną rzecz i zrobił ją od początku do końca niżeli za trzy naraz bez efektu. A tu widze,że nie dość ze śmieci, to patroni, służby bezpieczeństwa itd. kaszanka jednym słowem.

 69. Panie Januszu, albo jest pan tak mało inteligentny albo daje się pan komuś manipulować i robi z siebie błazna wygłaszając takie postulaty.

 70. Sw. Rita pasuje jako patronka tego REFERENDUM ,wszak jest patronka SPRAW BEZNADZIEJNYCH JAKIM BEDZIE TO REFERENDUM Z WYNIKIEM BEZNADZIEJNYM :o

 71. Zatkało mnie totalnie.Kim jest ten INICJATOR i Jego grupa.Zawierzajcie sobie co tylko chcecie w kościele i przestańcie narzucać wszystkim swoje religijne fobie…mdli mnie,szkoda pisać o tych bzdurach z czasów średniowiecza!

 72. [b]Bez problemu uzbiera się frekwencje bo ludzie przyjdą na samą straż miejską zagłosować. Przy okazji dadzą czerwoną kartkę Ordonowi !!! i bardzo dobrze!!!!!!!! szkoda, że tak późno !!![/b]

 73. Oj mylisz, że się sołectwa tak kochają Ordona. Może Tarnowska Wola. Ale u nas też ludzie mają go dość. I on dobrze wie za co! Alfredówka i Jadachy też mu dadzą popalić. Pewnie Chmielów jak zawsze będzie za Ordonem bo nawięcej dostał.

 74. jasne ze p.Janusz wyszedl z taka inicjatywa, bo sam chcialby dostac sie do wladzy i pewnie chcialby startowac na nastepnego burmistrza, prawda p.Markowiczu?

 75. Czy jesteś za poddaniem badaniom psychiatrycznym pana Janusza Piotra Markowicza w trybie natychmiastowym, za pierwsze pytanie referendalne jakie sobie wymyślił?

 76. Co do punktu 1 to ostatnia głupota kto to wymyślił Nowa Dęba to nie ciemnogród.Punkt drugi popieram nie są potrzebni .Punkt trzeci to ostatnia głupota komuś zależy na tej funkcji. Panie Markowicz niech pan się wybierze w Polskę i zobaczy jak już wyglądają miasteczka takie jak Nowa Dęba ,napisał pan o zadłużeniu naszej gminy ,ale trzeba napisać jakie są przychody i by było ok.co do odwolania rady to się nie wypowiadam ale nie jest zle ,natomiast odwołane Burmistrza by było ostatnią głupotą , nie jedna gmina by chciała mieć takiego Burmistrza.CO do pana Markowicza może by tak pan o sobie coś napisał taki z pana gosć że wszystko chce pan z kolesiami rozwalić. Wszyscy w Dębie nie znają pana pańskich osiagnięć i dorobku.teraz w Polsce najlepiej wychodzi burzenie wszystkiego co się da. Nowa Deba zmienia się w piękne i estetyczne miasteczko ,jezeli to wszystko zostanie zrobione to będziemy mieli się czym szczycić.

 77. Wybierze się lepszego. Mam straszny ubaw jak czytam, że Zordon, Serafin i Mroczka i Żołądź to najlepsze co mogło spotkać Dębę. Gość pozadłużał miasto, porobił pseudo inwestycje za te pożyczki, te inwestycje się sypią zanim zostały spłacone.. gość sam w sobie jest niesympatyczny. Wyciął dęby, zniszczył planty. Niech spada! Dość Ordona!!!!!!

  1. Nie
  2. Tak
  3. Tak

 78. Jak Markowicz mówi że basen jest niepotrzebny, że remont domu chłopa niepotrzebny, że on z Ritą to będą rządzić lepiej, to ja dziękuję za takie rządy!

 79. Miejsca pracy są potrzebne. Nabrać kredytów i pożyczek i za to zlecić planty albo dom kultury to każdy potrafi… co to za sztuka???

 80. [quote]Nowa Deba zmienia się w piękne i estetyczne miasteczko ,jezeli to wszystko zostanie zrobione to będziemy mieli się czym szczycić.[/quote]

  HAHAHAHAHA :D przy czym za 20- 30 lat nie będzie tu już wogóle młodych ludzi i jedyne co to bedzie mozna wszystko zaorać :P nnwet te PIĘKNE PLANTY :p

  LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ BO WSTYD ŻE TAKI CIEMNOGRÓD W ND MIESZKA… !!!

 81. Widzi Pan teraz co się dzieje i jak postępują zwolennicy ORDOLANDU gdy próbuje się wyrazić swój pogląd. Wymyślą niestworzone historie, będą z Pana robić wariata w końcu będą się starali Pana zastraszyć. To jest właśnie prawdziwe oblicze obecnej władzy. Mam tylko nadzieję, że się Pan na to przygotował. Taki już jest ORDOLAND !!!!!!!!!!!!!!

 82. Ratusz wystawił zająca który miał zgłosić wniosek o odwołanie rady miejskiej, tylko nie przewidzieli że nawiedzony zając odrzuci św Ritę od siebie i skompromituje całą akcję. Teraz Marek już na fejsie pisze że to nie on jest pomysłodawcą.Scenariusz jak z Fudalim. Janusz gdzie ty masz mózg? Czego dajesz się wypuszczać?

 83. Ale się boicie Ordony ! Musicie aż bzury wymyślać. A jak ktoś jest przeciwko władzy to już z inspiracji Ratusza… Czy do Was nie dociera Ordonowcy że ludzie mają was dość??? Wasza klęska będzie spora bo wam się wydaje że tylko 3 osobowy Ratusz jest przeciwko wam a tak naprawdę to ludzie są przeciwko!!!

 84. Rozmawiałam kiedyś z pewną starsza panią. która próbowała znaleźć sobie ławeczkę, by móc trochę posiedzieć na słońcu, ogrzać się trochę. Ale cóż nasze władze juz postarały się, by zabrać ludziom starszym, spracowanym nawet te drobnę przyjemności. Za tych starszych, często chorych i słabych ludzi , za te powycinane piękne dęby, za ten wszechobecny beton , rozryte plany i lasek , za te bezmyslność , brak empatii, zadufanie , a niekiedy arogancje i drobne kłamstewka 2 X TAK !!!

 85. 2 x Tak. CZERWONA KARTKA DLA WŁADZ MIASTA.
  PO TYM REFERENDUM KAZDA KOLEJNA WLADZA BEDZIE BARDZIEJ DBAŁA O LUDZI BOJAC SIE ZE PODZIELI LOS ORDONA

 86. Widzę że paweł z wackiem próbują swoich sił. Badanie przedwyborcze. Szkoda że pieniędzmi podatników i wykorzystaniem młodego człowieka. No ale polityka wymaga ofiar.

 87. Oglądałem film p. Janusza DZIECI ŚMIECI i aż mnie zamurowało żeby dziecko wsadzać do śmietnika . I on jest nauczycielem?
  To wstyd aby taki człowiek uczył dzieci.

 88. Wacek z Pawłem i Wieśkiem oraz Marią i Wojtkiem robią sondaż bo chcą wiedzieć czy uda się wygrać kolejne wybory z Ratuszem i zostać na stołkach czy też lepiej szybko coś zdziałać póki jest czas.

  Tak czy owak. Im krócej rządzi Ordon tym lepiej.
  Dlatego 2 x TAK

 89. Jedni mówią, że pan Janusz Markowicz jest na usługach Ordona i jego radnych bo pytaniem nr 1 ośmiesza idee referendum. Inni mówią, że jest na usługach opozycji czyli Ratusza. Dlaczego nikt z Was nie może sobie wyobrazić, że pojawił się trzeci gracz który robi to co czuje i to co myśli i nie potrzebuje ludzkiej inspiracji???

 90. A odnośnie programu i osiągnięć: jeśli bez środków zewnętrznych zorganizowałem dwutygodniową wymianę ze Szwajcarią, i tygodniowy wyjazd do Londynu, to wymagało to dokładnego zaplanowania z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o zmiany to najpierw uciąłbym obecne miasta partnerskie i zaprzyjaźniłbym się z takim małym miasteczkiem Sławków bodajże. Fajna mieścinka.

 91. Ponownie proszę o wpisywanie się bez obaw, z imienia i nazwiska, nie bójcie się. Anonimowość po to została stworzona, żeby ludzie się bali. Można pisać o swoich doświadczeniach i pomysłach dla dobra naszej lokalnej Ojczyzny. Ja na przykład ostatnio poznałem Naczelnika tarnobrzeskiego US i nawet dał mi chwilę posiedzieć na swoim fotelu (ciekawe czy policzą mi to do emerytury ;) Chciałem rozwinąć tę znajomość i myśle sobie gdzie by go tu zaprosić. Może do kina? Ale na ostatniej radzie powiedzieli mi, że w Dębie nie ma kina. To zostaje zaprosić go tylko na jakiś sok…

 92. [quote]A odnośnie programu i osiągnięć: jeśli bez środków zewnętrznych zorganizowałem dwutygodniową wymianę ze Szwajcarią, i tygodniowy wyjazd do Londynu, to wymagało to dokładnego zaplanowania z dużym wyprzedzeniem. Jeśli chodzi o zmiany to najpierw uciąłbym obecne miasta partnerskie i zaprzyjaźniłbym się z takim małym miasteczkiem Sławków bodajże. Fajna mieścinka[/quote].

  Panie Januszu pan chyba jest nie poważny. Na ładne oczy to pan może sobie wycieczki urządzać dla siebie a to nic dla naszego miasta za darmo nie da. To czysta uprzejmość i wazeliniarstwo między naszymi miastami. A co maja zrobić ludzie którzy są bez pracy ? No niech pan powie ? Ja ładne oczy mam i co mam nimi świecić i co za to dostanę > Pracę dostanę ? Wyjazd z wymiany osób po 40-tce ? Bądź pan poważny.

 93. Jestem jak najbardziej poważny.
  A teraz coś o naszej sile w tym kraju.
  Ust. o samorządzie gminnym:
  Art. 18a ust 1. Rada gminy kontroluje działalność wójta, gminnych jednostek organizacyjnych oraz jednostek pomocniczych gminy, w tym celu powołuje komisję rewizyjną.
  Konstytucja RP:
  Art. 4.
  Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
  Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.
  Czyli Rada kontroluje Burmistrza, a my Radę.

  Idę do Radnych i pytam jak kontrolują Zarządce miasta, a oni mi mówią, że są nieprzygotowani. Przychodzę na następną sesję, aa tu Zarządca dogłębnie odpiera moje zarzuty i broni swojej Rady, po czym Pan Przewodniczący zakazuje mi odnieść się do wypowiedzi. I ucina moje argumenty. Mówię im o moich prawach, ale oni nic. W końcu składam o referendum i cisza.

 94. Miasta partnerskie mają to do siebie aby jak najwięcej czerpać z wiedzy i pomysłów tychże miast, a nie wybierać bo się mieścinka podoba. Co ta mieścinka ma ? To te miasteczko w Cechach ? Czy inne. Wybierać trzeba takie aby stawać się takim miastem jak nasze miasto partnerskie. A nie jakieś wiochy jak te do tej pory. Trzeba mierzyć wyżej.

 95. Opuściłem dwóch radnych, którzy po P. Burmistrzu udzielili odpowiedzi. Zwracam honor.
  Sławków koło Katowic w Polsce, potem Szczecin.

 96. W Sławkowie jest ładny rynek i kościółek. Stronę mają lepszą od naszej…
  A za granicą to takie wioseczki jak Neetze w Niemczech i Laufen w Szwajcarii też mi się strasznie podobają.

 97. Panie Marku a czy czasami nie jest tak, że ma Pan wypowiedzenie z pracy (po Pana wystąpieniach wcale się nie dziwię, że pracodawca nie chce aby Pan uczył dzieci w szkole) to stara się Pan znależć inną posadkę? Może lepszą? A może tak na Burmistrza albo zastępcę bo stołek Burmistrza jest już zarezerwowany dla kogo innego?

 98. Panie Marku co Panu npowiedziała żona jak zobaczyła swoje dziecko w śmietniku?
  Nie chce mi się wierzyć , że była zadowolona.
  Pokażałem ten filmik mojej żonie (też mam małe dziecko) i nie będę przytaczał jej wypowiedzi.

 99. Mocno dziwię się wypowiedziom typu: "a kto mi da pracę?" "co z tego będę miał?"
  Przebudź się! Nikt Ci pracy nie da. Będziesz miał tylko tyle ile sobie SAM wypracujesz. O pracę trzeba powalczyć, zaproponować coś pracodawcy. Trochę wysiłku. Postaraj się. To jest biznes. Jeżeli nie łapiesz się na ten wózek, to idź człowieku po zasiłek i dalej wypisuj głupoty na forum. Czas 'takich samych żołądków' powoli mija, a Ty ciągle żyjesz w innym matrix'ie.

 100. [quote]Idę do Radnych i pytam jak kontrolują Zarządce miasta, a oni mi mówią, że są nieprzygotowani. Przychodzę na następną sesję, aa tu Zarządca dogłębnie odpiera moje zarzuty i broni swojej Rady, po czym Pan Przewodniczący zakazuje mi odnieść się do wypowiedzi. I ucina moje argumenty. Mówię im o moich prawach, ale oni nic. W końcu składam o referendum i cisza.[/quote]

  CAŁA PRAWDA O PSEUDO RADNYCH I ZARZĄDCY ZWANEGO TEŻ "KOPERNIKIEM"

 101. Coś mi się wydaje że wyjdzie z tego odwołania burmistrza wielka klapa i porażka Ratuszowych.W czerwcu wypali Militariada,w lipcu planty nabiorą wyglądu i większa część mieszkańców odpuści burmistrzowi bo już zaczynają się im podobać a do tego jeszcze dojdą w tym roku prace nad zmianą wizerunku zalewu i wasze zapędy spala na panewce.
  Sołectwa poprą burmistrza i referendum będzie pogrzebane.
  Po prostu kompletna kompromitacja , a dzięki takim posunięciom burmistrz i jego rada zostanie wizualnie i moralnie wzmocniona i dotrwają spokojnie do końca kadencji.
  I będzie tak. Urzędowo- samorządowa karawana będzie jechać dalej by dojechać spokojnie do końca kadencji a pieski niech sobie ujadają.

 102. Bardzo dziękuję za radę. Nie ma się czego bać można pisać po własnym nazwiskiem. Ja Pana na siłę do zakładu psychiatrycznego nie zaciągnę.
  Do Observer:
  może i tak być i to też dobrze, że ludzie się wypowiedzą.

 103. Jeszcze do Observer:
  a jak stanie się tak jak mówisz, to władza się ugruntuje, Pan Burmistrz zapewniał mnie, że nie boi się zadłużenia, to dobrze. Referendum ich tylko może zmobilizować do lepszej, systematycznej pracy, a to chyba dobrze nie?
  Poza tym , w takiej sytuacji to ja powinienem się bać najwięcej, a Radni i Burmistrz mogą spać spokojnie, bo przecież większość w Nowej Dębie jest zadowolona, że największy zastrzyk gotówki dla Nowej Dęby w historii miasta przyniósł takie porządne inwestycje. Mamy dużo odnowionych rzeczy i to cieszy oko. A nad zalew "w końcu wróci życie".

 104. Nie tak dawno wysiadłem z busa i z taką kobitką pogadałem w jej drodze do szpital wewnętrznego i bardzo sobie chwaliła ten nasz koziołek – że będzie ładnie wyglądać i takie tam. Zgodziłem się z jej opinią bez wahania. Pozdrawiam panią nieznajomą z TBG lub z Gorzyc.

 105. [quote]W czerwcu wypali Militariada,w lipcu planty nabiorą wyglądu i większa część mieszkańców odpuści burmistrzowi bo już zaczynają się im podobać a do tego jeszcze dojdą w tym roku prace nad zmianą wizerunku zalewu i wasze zapędy spala na panewce.[/quote]
  Potem wakacje – czas totalnej olewki, wrzesień, święto zmarłych i tak do wiosny przyszłego roku. Powodzenia.
  A na emocjach ludzi nie ładnie grać

 106. Dzięki Romek za odpowiedź. Chociaż się przedstaw żebym wiedziała na kogo głosować.;D
  Jeśli ludzie nie będą znali Pana planów Panie Januszu to będą bali się zagłosować za odwołaniem

 107. Takich czasów doczekaliśmy się w N.D
  [url]http://www.youtube.com/watch?v=RRHMP_mRlac&feature=related[/url]

 108. Miesiąc serwisowania i
  Result: 351 Errors, 8 warning(s)
  z nieco ponad 200 błędów :P
  Czarno widzę rządy nowych fachowców którzy wszystkiego sami dopilnują

 109. LUDZIE ZBIERAJCIE PODPISY ABY RATOWAC MARKIEWICZA BO OD POPRZEDNIEJ SESJI JEGO STAN UMYSLOWY ULEGL DALSZEJ DEGRADACJI STRACH POMYSLEC CO BEDZIE DALEJ

 110. Panie Januszu płacze pan że nieodpowiadają na pańskie pytania i chyba maja rację bo jest pan tylko <<pionkiem<< w grze politycznej przygotowanej przez Ratusz i osoby , które za tym STOJĄ, pan dobrze wie o kogo chodzi. Szkoda bo stać pana na coś więcej , a wciąganie swoich dzieci i młodzieży szkolnej do tej gry to PORAŻKA

 111. Referendum się odbędzie i Ordon zostanie odwołany. PRZECIEŻ LUDZIE W NOWEJ DĘBIE NIE SĄ TAK GŁUPI, ŻE DADZĄ SIĘ NABIERAĆ NA PROSTE TRIKI FACETA Z TARNOWSKIEJ WOLI POLEGAJĄCE NA ZADŁUŻANIU LUDZI I WYDAWANIU PINIĘDZY Z BANKÓW NA POPIERDÓŁKI. PRZECIEŻ LUDZIE W NOWEJ DĘBIE NIE SĄ TAK GŁUPI, ŻE NABIORĄ SIĘ NA NOWY BETON NA PLANTACH I UCIESZĄ Z WYCIĘTYCH DRZEW?

 112. Ordon do roboty za 1000 zł !!! Niech zobaczy jak żyją ludzie !!!!
  Jakoś Ratusz się nie boi referendum. Tylko Ordon przyspawany do stołka i bezRADNI się boją. Ale poznają gniew ludu!!!

 113. [b]Co to za sztuka być burmistrzem ??? Biorę kredyt którego przecież nie będę spłacał tylko ludzie za kilka lat ( ja już sobie odłoże z burmistrzowej pensji na życie) i wyleje beton a to na plantach, a to w innym miejscu… Piramidy zbuduje, albo tor formuły 1. Ciemny lud to kupi i jeszcze będzie mnie chwalił jaki to ja mądry jestem. A jak płytki będą z piramid odpadać i tor formuły 1 będzie pękał to powiem że to nie moja wina, i uczciwego wykonawcy też nie. I też to ciemny lud kupi i wybierze. I jeszcze za to wszystko dostanę 10 000 miesięcznie. Jestem idealnym kandytatem. Też jestem z Tarnowskiej Woli. Głosujcie na mnie!!!!![/b]

 114. Do p. Janusza:
  PROSZĘ ODPOWIEDZIEĆ PUBLICZNIE. KTO PANA WYSŁAŁ NA TE MISJĘ???? RATUSZ JAKO OPOZYCJA PANA NAMÓWIŁ??
  A MOŻE RZĄDZĄCY BURMISTRZ WIESŁAW ORDON Z PAWŁEM I WACŁAWEM??

 115. [b][u]UWAGA!!!: [/u][/b]

  Podobno jakiś czas temu z bocznej sali Dębianki wychodził najpierw burmistrz Wiesław, a za nim kolejno ksiądz Mieczysław i prawdopodbnie p. Janusz. Wszystko staje się jasno. Ratusz zdobywał coraz większą popularność i wygrałby w cyglach z Wieśkiem dlatego "mocarze" tego miasta by nie stracić wpływów wystawiają [b][u]KONTROLOWANĄ OPOZYCJE[/u][/b] w postaci Janusza. Janusz dojdzie do władzy i nic się nie zmieni. Nawet dla Wieśka znajdzie się jakaś fucha co by nie został na lodzie. Dobrze wykombinowane, prawda???

 116. CHWALA CI PANIE DYREKTORZE TOMCZYK ZA POWIEKSZENIE ODDZIALU PSYCHICZNEGO GDZIE PO PRZEGRANYM REFERENDUM TRAFI GRUPA INICJATYWNA WRAZ Z PELNOMOCNIKIEM NA DLUGIE LECZENIE

 117. do #166 Wszystko dobrze ułożyłeś, ale w tym drugim zdaniu zamiast "Burmistrz Wiesław Ordon" wstaw "Ratusz" i będzie OK !

 118. Ratusz nie może być.. pamiętaj że to Luberowa wręczyła wypowiedzenie Januszowi z pracy.

  [b]I co? Głupio bo powiedziałem to co wie wąska grupa? Że Ordonowi kruszy się grunt pod nogami i już zaczęli szukać kontrolowanej opozycji żeby tylko zachować wpływy? Ordon dzięki temu będzie miał rok, żeby przygotować się do wyborów na starostę i wtedy będzie sobie spokojnie powiat zadłużał. [/b]

 119. Frustraci OSTAPOWCY do 22 milionow zadluzenia chca dolozyc jeszcze milion na referendum i na nowe wubory ,i ja sie pytam gdzie tu jest logika bo za ROK trzeba bedzie wylozyc kase na WYBORY :D

 120. referendum jest tańsze niż szatnia w tarnowkiej woli w środku pola… na referendum nas stać… ale [b]nie stać nas na kolejny rok rządów Ordona… ten gość może przez ten rok nas jeszcze bardziej pozadłużać[/b] albo podjąć mnóstwo kosztownych decyzji na przyszłość!!! na to nie stać N. Dęby!!! [b]Koszt referendum zwróci się po rozwiązaniu strązy miejskiej. Nic zatem nie tracimy!!![/b]

 121. Luberowa zwolniła Markowicza bo dostała cynk, że Ordon z Wolaninem wystawiają go jako kontrolowaną opozycje. Ordon ucieka z gorącego krzesła gminnego które jest potężnie zadłużone i za chwilę trzeba będzie płacić bankom… i przeskakuje na fotel starosty razem z Rożkiem (szef PiS na Powiat). W Dębie wygrywa Markowicz, w powiecie Ordon .. Ratusz zostaje ograny i wszystko zostaje po staremu. Proste i czytelne.

 122. [i]Ratusz nie może być.. pamiętaj że to Luberowa wręczyła wypowiedzenie Januszowi z pracy[/i]

  WIELKA ŚCIEMA JESTEŚ CHYBA Z TEJ GRUPY I CHCESZ ODWRÓCIĆ UWAGĘ OD TEGO TOKU ROZUMOWANIA WSPOMNISZ MOJE SŁOWA PROFESOR RITA GRA W JEDNEJ DRUŻYNIE Z PANIĄ DYREKTOR

 123. Nie dziwię się, że Ordon chce teraz iść na starostę. Tutaj narobił długów niech się inni teraz martwią spłacaniem. A jak zostanie starostą to zrobi to samo co w gminie. Pozadłuża i będzie udawał fajnego wujka. I znowu za kilka lat się zmyje a inny będzie musiał wszystko naprawiać. A ciemny lud będzie mówił jaki to dobry starosta. Niech już Niemiec z Ruskim podzielą te kraine między sibie bo ludzie głupi tutaj i dadzą się nabierać na proste myki.. eh…

 124. Gdyby nie próg 30% to te referendum miałoby sens, a tak chamy ze wsi solidarnie zostaną w chałupach i pozostanie jedynie satysfakcja, że Ordon przegra tę bitwę:P

 125. A może to wszystko to jednak spisek zakrojony na wielką skale?
  Miasto buduje planty, na plantach sadzi dęba, na dębie objawia się św. Rita .Oczywiście na początku tyko się objawia ale po modlitwach wiernych zaczyna wieszczyć .Nasze miasto staje się ośrodkiem pielgrzymek, przyjeżdża nawet ojciec Tadeusz witany przez biskupa Frankowskiego jako mąż 44 .Nasza Dęba staje się miejscem pielgrzymek początkiem odnowienia narodowo-katolickiego albo tylko narodowego albo tylko katolickiego(niepotrzebne skreślić)Powstaje wielkie centrum kultu(tu widzę role dla p . Janusza)Każdy ma jakoś prace polegającą generalnie na wykorzystywaniu pielgrzymów
  Ba dochodzi do wielkiego pojednania kibice z szalikami ściskają się z feministkami, Kaczyński z Tuskiem( chciałem napisać że Tusk z Macierewiczem ale chyba bym przesadził) a wielką kulminacją objawienia będzie uroczyste pojednanie Grodzkiej z Pawłowicz, Ordona z Markiem Ostapką

 126. Jak nic, za chwilę Macierewicz z Markowiczem będą mówić o zamachu na plantach na dęby co pościnał je samolot lecący do władywostoku.
  Św. Rito miej mnie w opiece przed Twoimi wyznawcami

 127. Trzeba się leczyć odwalcie się od naszego herbu i to na dodatek ratusz co chciał wyrąbać pół lasu. Widzę że jesteście coraz lepsi prawdziwi nowodębscy Platformersi kombinujecie jak koń pod gore byle do władzy.

 128. Trzeba się leczyć odwalcie się od naszego herbu i to na dodatek ratusz co chciał wyrąbać pół lasu. Widzę że jesteście coraz lepsi prawdziwi nowodębscy Platformersi kombinujecie jak koń pod gore byle do władzy.

 129. … i wychodzą z ciemności i swojej mrocznej świadomości poplecznicy obecnej władzy siejąc strach przed nowym…

 130. Odwołanie Ordona to czysty zysk, nie ma obawy o zakłócenia w pracy, zamiast niego może być KAZDY. I tak w urzędzie każdy wie co ma robić. Potem spokojnie wybory na burmistrza i wybrać kogoś normalnego.

 131. No właśnie, a czemu herb jest WASZ????? A może mieszkańców???? A może większość powinna zadecydować jaki ma kształt?

 132. Jeżeli Wam powiem, że Ktoś dużo potężniejszy niż ktokolwiek do tej pory wspomniany to i tak nie uwierzycie.
  Dyr. Lubera nie zwalnia mnie, sam odchodzę.
  Jaki koszt generowałaby zmiana herbu? Sam jestem w stanie pokryć ten koszt.

 133. O potężna i sławna Święta Rito, oto u twoich stóp nędzna dusza potrzebująca pomocy, zwraca się do ciebie z nadzieją, że zostanie wysłuchana.

  Ponieważ jestem niegodny z tytułu niewierności mojej, nie śmiem spodziewać się, że moje prośby będą zdolne ubłagać Boga. Dlatego wyczuwam potrzebę, aby mieć za sobą potężną orędowniczkę, więc ciebie wybieram sobie, Święta Rito, ponieważ ty właśnie jesteś niezrównaną Świętą od spraw trudnych i beznadziejnych. (…)

 134. [quote]#150 | Janusz Markowicz do 147 dnia 05/23/2013 21:49
  Bardzo dziękuję za radę. Nie ma się czego bać można pisać po własnym nazwiskiem. Ja Pana na siłę do zakładu psychiatrycznego nie zaciągnę.
  Do Observer:
  może i tak być i to też dobrze, że ludzie się wypowiedzą.[/quote]

  [quote]#141 | Janusz Markowicz dnia 05/23/2013 20:36
  A co mają te miasta to już moja w tym głowa. Ale każdy samodzielnie też znajdzie.[/quote]

  Panie Markowicz,jeszcze nie masz wróbla w garści a już piórka z ogona chcesz mu wyrywać?.Skąd ta buta i arogancja.Sądzisz malutki człowieczku ,że posiadłeś wszystkie rozumy świata ?
  Trochę pokory oraz szacunku dla adwersarzy.Lecz nie jestem żdziwiony, młodzieńcze ,Twoim postępowaniem.To u Was rodzinne,ta Wasza buta i arogancja oraz pogarda dla bliżniego.Ukryta pod płaszczykiem rozmodlenia i fałszywego uśmiechu.
  [b]Może by tak szanownego pana zaciągnąć na siłe……tam gdzie innych już wysyłać próbujesz [/b]

 135. [quote]#189 | Janusz Markowicz dnia 05/24/2013 10:50
  Jeżeli Wam powiem, że Ktoś dużo potężniejszy niż ktokolwiek do tej pory wspomniany to i tak nie uwierzycie.
  Dyr. Lubera nie zwalnia mnie, sam odchodzę.
  Jaki koszt generowałaby zmiana herbu? Sam jestem w stanie pokryć ten koszt.[/quote]
  Człowieku,i Ty dzieci w szkole uczyłeś.Widzę że szanowny Pan kwalifkuje się do szkolnej ławki,nie na nauczyciela.[b]wiem ,nie powiem,wstydzę się[/b]
  [b]To ja i mieszkańcy wstydzą się za Ciebie[/b]

 136. Jacy mieszkańcy, na razie tylko ty jeden anonimowo się wstydzisz. Ni i jeszcze przed kim ten wstyd? Przed Kaczakami, Tarnobrzegiem czy przed USA???

 137. Proponuję zmianę nazwy miasta na Nowa Dęba Wieś. Będzie to nawiązanie do początków oraz opis przyszłości jaka czeka nasze miasto.

 138. Można naprawdę pisać anonimowo, można też pisać z podniesioną przyłbicą. Władza wie że w spisie wyborców nie ma żadnych "gość" Rasputin" itp. i się nie boi. Natomiast jest Janusz Markowicz, ale bać się nie ma czego, przecież referendum jeśli ktoś przegra to honor i tak nie pozwoli przyjść do wygranej strony.

 139. No chłopie.. nie wiem czego się napaliłeś, kto lub co Cię opętało, czyim pionkiem jesteś, ale narobiłeś bigosu nie tylko sobie bo tu w Dębie już jesteś skończony, ale pomyślałeś o ojcu, matce, rodzinie którzy tu od dziesięcioleci mieszkają i pracują? Jesteś egoistą do kwadratu!
  Jeszcze podpierasz się wiarą Bogiem? Hipokryzja i dwulicowość…gdzieś to już było

 140. Przede wszystkim po cóż jeszcze z Wami gadam…
  Każdy może złożyć o referendum, wystarczy 5 osób.
  Każdy może poprzeć referendum i wyrazić swoje zdanie. Mnie nikt nie pytał czy kolejna przebudowa plant jest potrzebna.
  Każdy może też startować do wyborów.
  Takie nasze prawa.
  Pozdrawiam serdecznie

 141. [img]http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2013/02/841f73f778441d1b680e8140e21e06f6_original.jpg?1361379193[/img]

 142. Kończcie juz te głupie rozważania na temat głupiego "referendum" – tylko kasę posłowi Ostapce nabijacie:)
  Zaraz redaktor jeszcze cieplutki news wrzuci i p. Markowicz, św. Rita i proboszcz Wolanin na dalszy plan spadną, referendum się nigdy nie odbędzie bo niby w jaki sposób miałobybyć zrealizowane.
  Panie Redaktoro-pośle może byś pan jako Poseł na sejmy w Nowej Dębie tematem śmieci się zajął bo 1 lipca się zbliża a ludziska nic nie wiedzą. Zróbrzesz coś dla ludzi a nie tylko krzyczysz Pan, krytykujesz i kolegę Markowicza w układy wciągasz:o

 143. Miki Mouse to dobrze że za kadencji pana Wróbla postawili nam kosze do segregacji bo teraz to mieszkańcy i cały MPGiK bylibyśmy w czarnej d…pie.

 144. do 204 nie pitol nieuku o 5 osobach wpierw przeczytaj ustawe o referendach lokalnych i jak taki wniosek ma wygladac bo nie wystarczy pitolic na sesji i wywiesic ogloszenie na tablicy

 145. Panie Januszu, niech pan nie przesadza, że podpisywanie się przez pana to wielka odwaga, podobnie jak pana wystapienia i inicjatywy. Powiedziałabym ,że jest to bardziej głupota niż odwaga. Albo pan to zrozumie albo jest pan ośmieszony w tym środowisku. Obawiam się jednak, że może być juz za późno

 146. [quote]#204 | Janusz Markowicz dnia 05/24/2013 14:19

  [b]Przede wszystkim po cóż jeszcze z Wami gadam…[/b]
  Każdy może złożyć o referendum, wystarczy 5 osób.
  Każdy może poprzeć referendum i wyrazić swoje zdanie. Mnie nikt nie pytał czy kolejna przebudowa plant jest potrzebna.
  Każdy może też startować do wyborów.
  Takie nasze prawa.
  Pozdrawiam serdecznie[/quote]
  A wsadż sobie w tyłek swoje serdecznośći.Fałszywy dwulicowcu.Najpierw cytuję:[b]"Przede wszystkim po cóż jeszcze z Wami gadam…"[/b]gardzisz adwersarzami,chwilę potem zakładasz maskę fałszu i obłudy.Piszesz o ujawnianiu się,o otwartej przyłbicy.Można i tak lecz po co.i komu.Żeby mnie Twoja liczna rodzinka rodzinną vendettą objęła?

 147. A Wy narzekajcie sobie dalej, ze w dlugach siedziMY ( bo ktos musi to splacic), ze smiecie, ze to i tamto. Narzekac to potraficie ale docenic, ze ktos chce to zmienic to juz sie nie da tylko trzeba <wyrazy wulgarne usunięte>.
  Pomyslcie, ze MOZE cos sie zmieni. Bo nie probujac na pewno sie nic nie zmienii. To nie Waszej **** moze cos sie stac, tylko Markowiczowej ****. Wiec docencie to ze dal Wam ta swoja ****e.
  Nic nie robic-problem
  Robic cos-problem
  Mieszkancy Nowej Deby- czego wy chcecie ?

  Wkladanie dzieci do kosza to po prostu przyklad ktory ma zszokowac i postawic na nogi. Kazdy o tym wie, ale juz trzeba zaczac grozic zabraniem praw rodzicielskich.. A czlowiek chce tylko zyc lepiej…
  Powodzenia !

 148. Dla wielbicieli Cafe RITA Angelo, wierzch ozdabiamy pianką z mleka, posypujemy startą czekoladą na kolanie proboszcza i klęcząc zlizujemy.

 149. Niestety taka jest prawda droga poprzedniczko, gdyby ktoś tym filmem się zainteresował, to istnieje realna mozliwść odebrania praw rodzicielskich. Innym też jest cięzko, ale swoich dzieci nie poniżają i nie wkładają do śmietnika, nie można tego tłumaczyć przykładem, który ma zszokować . Nie można dzieci wykorzystywać do działań politycznych.

 150. " bo zlych zamarów p.Markowicz nie ma."

  przeciez on jest powalony.. jak ktoś wgl może myśleć że on ma dobre zamiary..
  chowanie dzieci po śmetnikach, przeklinanie w szkole, poniżanie uczniow itp…

 151. [b]OFICJALNIE OGŁASZAM ROZPOCZĘCIE POSTĘPOWANIA MAJĄCEGO NA CELU ODWOŁANNIE OSTAPKA – REFERENDUM RUSZA!![/b]

 152. Weż się leserze do roboty , z angielskim będzesz miał łatwiej i przestań absorbować swoją bogobojnością gminę, zachowaj ją dla siebie i nie pajacuj pajacu.

 153. Ciekawe czy proboszcza nr1 i 2 też da radę zdegradować,są fajni młodzi księdzowie:) któży dostojnie i z sercem sprawiają mszę i traktują ludzi na równi,byłem na ślubie gdzie saktament dawał proboszcz N.myślałem żę się zaraz palnę nogą od ławki w łepetynę kiedy zaczął uspokajać fotografa bo mu przeszkadzał dźwięk migawki ale byłem też na ślubie gdzie jedno z młodych było dzieckiem zamożnej osoby,fotograf latał jak opentany trzaskał aparatem ile wlezie a ten sam proboszcz w niebo wzięty i uśmiechnięty spokojnie czynił swoją powinność nie widząc przeszkód.Chodzę do kościoła ale zachowanie proboszcza powoli mnie odpycha.To taki news -from Nowej Dęby Mariusz Max Kolonko

 154. up wyszukaj sobie na youtube "dzieci to nie śmieci" autorstwa "markowjan" w tym filmie janusz markowicz schował swoje dziecko do śmietnika a potem je wyciągnął

 155. gościa wyrzucili ze szkoły i teraz chce pokazać jaki on wielki jest i zapewne w następnych wyborach będzie startował na burmistrza.
  Panie J. M nie tylko ty jesteś zwalniany z pracy , bo inni też, ale oni nie są na tyle głupi aby się ośmieszać. radze poszukać pracy w innym powiecie

 156. Proszę Państwa ja sprawdziłam i referendum nie ma nic złego, że społeczeństwo ma możliwość wypowiedzenia się w ważnej sprawie. Mamy tutaj ważne sprawy dużo jest komentarzy. A więc trzeba się wypowiedzieć w referendum, ja też się udam i zagłosuję za punktem pierwszym, a dwa pozostałe jeszcze przemyślę. Ale mieć wybór to dobrze.

 157. gościa wyrzucili ze szkoły i teraz chce pokazać jaki on wielki jest i zapewne w następnych wyborach będzie startował na burmistrza.
  Panie J. M nie tylko ty jesteś zwalniany z pracy , bo inni też, ale oni nie są na tyle głupi aby się ośmieszać. radze poszukać pracy w innym powiecie

 158. gościa wyrzucili ze szkoły i teraz chce pokazać jaki on wielki jest i zapewne w następnych wyborach będzie startował na burmistrza.
  Panie J. M nie tylko ty jesteś zwalniany z pracy , bo inni też, ale oni nie są na tyle głupi aby się ośmieszać. radze poszukać pracy w innym powiecie

 159. Pan burmistrz przyjął przecież najlepszą kandydatkę na to stanowisko to niech udziela ludziom odpowiedzi na pytania, o ile sama zna odpowiedź bo osobiście bardzo wątpię

 160. o jejku, co to dziecko robi w tym śmietniku? Czy to jest jego dziecko? Jeśli tak to natychmiast powinno się to zgłosić Rzecznikowi Praw Obywatelskich a prędzej Rzecznikowi Praw Dziecka. Oni na pewno zainteresowaliby się ta sytuacją i zostały by poniesione odpowiednie sankcję w stosunku do tego pana. .Są pewne granice, których nie można przekraczać. Jak takie dziecko można ośmieszać i poniżać. I niby ta osoba stoi za grupą , którzy chcą referendum . Aż boje se pomyśleć co on dalej wymyśli. Biedne to dziecko , a ta osoba , cóż może tego nie będę pisał bo nie wypada używać niecenzuralnych słów.

 161. i na dodatek ten filmik jest o niczym:D do działanie mnie nie zachęca, wiedzy tez mi nie przyniósł, natomiast skłania do zastanowienia się co autor miał na myśli wsadzając dziecko do kubła:D

 162. Jak urobić społeczeństwo? Nabrać długów które później będą musieli spłacić ludzie (podwyższy się im podatki) i wydać pieniądze na GARB na planatach , na wycięcie dębów z plant itd. Przed wyborami przeciąć wstęgę i głupawi ludzie się nabiorą na to i wybiorą na kolejne 4 lata. I takim oto sposobem 10 000 miesięcznie w kieszeni za nic nie robienie… A jak płytku z domu kultury odpadną powiem, że to nie moja wina. Każdy nawet dziecko z gimnazjum może tak rządzić.

  Mój głos w referendum
  1. NIE
  2. TAK
  3. TAK

 163. Zgadzam się straż musi być i powinna zostać zreformowana oraz trzeba im patrzeć na ręce jak pracują, a jak nie ma ku temu chęci, a jest tylko najprostsza droga czyli zlikwidowanie to niech przeznaczą pieniądze na wypłaty dla straży miejskiej i zatrudnią trzech dodatkowych policjantów i niech patrolują pieszo ulice.

 164. ciekawe jaka jest reakcja rodziny Pana J. na ostatnie jego "zaistnienie" w nowodębskim mieście. Ja bym się ze wstydu spaliła na ich miejscu. A dziecko w śmietniku to już totalne przegięcie!

 165. BRAWO !!!!!!! W KOŃCU !!!!!!!!!
  [b][size=16]REFERENDUMMMMMMMMMMM[/size][/b]
  [url]http://www.nowadeba.pl/mieszkaniec/aktualnosci/art,581,inicjatywa-referendum-gminnego-na-wniosek-mieszkancow.html[/url]

 166. [quote[b][color=#ff0033][size=16]]Podpisano z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w Rzeszowie umowy pożyczki na wyprzedzające finansowanie[/size][/color][/b] działań finansowanych ze środków Unii Europejskiej:
  [b][size=16]1) budowę budynku socjalno – szatniowego zlokalizowanego obok boiska sportowego w miejscowości Tarnowska Wola – 155 000 zł,[/size][/b]
  [b][size=16]2) budowę budynku socjalno – szatniowego zlokalizowanego obok boiska sportowego w miejscowości Cygany – 260 000 zł,[/size][/b]
  3) budowę sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Rozalin gmina Nowa Dęba – 549 429 zł.[/quote]

 167. [b][size=20][color=#ff0000]CZY TO MAJĄ BYĆ NAJWAZNIEJSZE INWESTYCJE …………. NIE ZGADZAM SIE NA HANIEBNA PROPAGANDE !!!!!!!!!!![/color][/size][/b]

 168. Janusz jesteśmy z Tobą! Zrobiłeś bardzo odważny ruch z tym referendum. Obnażyłeś dziadostwo podejmowanych działań i dobrze!!!

 169. [quote][color=#ff0033][size=16][color=#000000]1) budowę budynku socjalno – szatniowego zlokalizowanego obok boiska sportowego w miejscowości Tarnowska Wola €“ 155 000 zł,
  2) budowę budynku socjalno – szatniowego zlokalizowanego obok boiska sportowego w miejscowości Cygany € 260 000 zł,[/color][/size][/color][/quote]

  AŻ SZLAK TRAFIA JAK SIĘ TAKIE COŚ CZYTA…….SZATNIA ZA 260 tyś …. ZA TAKĄ KWOTĘ LUDZIE DOMY WIELORODZINNE BUDUJĄ…. PANIE ORDON …… BRAK SŁÓW W SŁOWNIKU LUDZI KULTURALNYCH ABY TE DECYZJE OPISAĆ !!!!!!!!!!!!!

 170. Twoja głowa, twoja sprawa chcesz to sobie utnij.
  Pisanie przy użyciu nicka to nie przejaw tchórzostwa, a przedstawienie się z imienie i nazwiska to żadna odwaga, wierz mi , że podpisując sie można całkiem zmienić kontekst wypowiedzi, bo dla ludzi nie ważne bywa co ktoś powiedział , często ważniejsze jest kto mówi, jak i w twoim przypadku …

 171. Januszu komu i co chcesz zawierzać to twoja prywatna sprawa, pierwsze pytanie całkowicie nie na miejscu.
  W kwestiach wiary i religii nie można robić głosowania bo to nie etyczne. Tu większość nie ma prawa decydować, a sam pomysł podważa powagę propowanego referendum, osłabia jego rangę i naraża na śmieszność.

 172. A co do przekazu płynącego z twojego filmiku, dotyczącego dzieci.
  Tylko debil mógł nie zrozumieć sensu porównania, więc prokuratury i rzeczników wszelakich się nie obawiaj. W tej kwestii masz 100% racji. Ale za tą ustawę to UE chyba odpowiedzialna bardziej niż nasz ANUSIAK.

 173. Oglądając zdjęcie zamieszczone przez # 245 wyrobiłem sobie obraz o człowieku.
  Teraz tak mniej kulturalnie.
  Trzeba było sobie przed poczęciem położyć na kowadle to coś nie coś i uderzyć z całej siły w to 10 kg młotkiem ,może wtedy by rozum zaskoczył .
  Przepraszam za wpis ale jestem uczulony na krzywdę wyrządzaną dzieciom.

 174. [quote][size=16][b]A co do przekazu płynącego z twojego filmiku, dotyczącego dzieci. Tylko debil mógł nie zrozumieć sensu porównania[/b][/size][/quote]

  Przynajmniej ktoś myśli bo już się bałem że mamy do czynienia tylko z nierozumnymi ludźmi bo jak można doszukiwać się w zabawie z dzieckiem wyrządzenia mu krzywdy, Bo z filmu wyraźnie widać, że dziecko JEST SZCZĘŚLIWE. Ogarnijcie się ci co straszycie i piszecie debilne wymysły o jakiejś KRZYWDZIE DZIECI !!!!!

 175. Ordon się boi i jego świta też.. więc nawet ze zwykłego filmiku będą starali się zrobić halooo. Z resztą co mnie obchodzi sam autor wniosku referendalnego i jakieś pytanie o Ritę ??? Jest okazja by usunąć Ordona i jego świtę dlatego popieram akcje. Tylko jak się włączyć??? NO JAK???

 176. Odsłuchałem SESJI…
  Brawo Panie Januszu brawo ……….. w końcu zostali wypunktowani w INTELIGENTNY sposób… już jasne dalczego takie ataki na Pana …. bo się Pana boją …. czują, że im się grunt spod nóg osuwa i ktoś wejdzie nowy do gminy i zobaczy to co ukrywają BRAWOOO…. ma Pan pełne poparcie BRAWOOOOO

 177. Jest jeszcze kilka rzeczy, w które możecie Szanowni Państwo zainwestować i uderzyć:
  przez kilkanaście lat byłem w parafii MBKP – tu można spekulować dużo,
  teraz głównie parafia PKŚ, gdzie kilka razy poproszono mnie o czytanie, też można pospekulować,
  dalej buduję się na Tarnowskiej Woli, tam też jest parafia.
  Pracuję obecnie pod p. Luberą, można tutaj coś dodać.
  Liceum jest pod starostą, więc temat jak rzeka.
  Po studiach pracowałem za Rzeszowem w szkole im. Sikorskiego, tu jakieś teorie spiskowe można rozwinąć,
  a mój pradziadek pomagał Żydom w czasie wojny (to już mówię bo zaraz znajdziecie), tu można rozwinąć temat, co jeszcze …. a mam jeszcze sandały z P.R.C. najpewniej więc i tu coś można napisać. No to do dzieła. Dla tych którzy w inny rozwój chcieliby zainwestować, zachęcam do działań pozytywnych: więcej uśmiechu na co dzień, miłego słowa. I pozytywnego myślenia przede wszystkim. Największy kryzys jaki obecnie przeżywamy to ten,że ludzie myślą, że się nie da nic zmienić. Pozdrawiam.

 178. "Największy kryzys jaki obecnie przeżywamy to ten,że ludzie myślą, że się nie da nic zmienić. "
  Zgadzam się z panem Januszem . Najwyższa pora zdać sobie sprawę ,że można wiele tylko trzeba chcieć . Każdy narzeka na radę i na burmistrza a jak znajdzie się człowiek ,który chce coś zmienić w tym temacie to zaraz doszukujecie się nie wiadomo czego zamiast mu pomóc w jego zamiarach i go popierać .
  Podpisanie się swoim nazwiskiem jest nie lada wyczynem .

 179. P.Janusz wszystko git. czytając komentarze jest całkiem dobrze także głowa do góry,jak widać nie odpowiada tylko temat Rity

 180. P.Janusz wszystko git. czytając komentarze jest całkiem dobrze także głowa do góry,jak widać nie odpowiada tylko temat Rity

 181. A ja podejrzewam. tak jak #168 podaje, że Markowicz, Ordon no i rzecz jasna Wolanin to jedna opcja. Ta św. Rita, to klucz.Na referendum , jesli się odbędzie iść należy, choćby dla przestrogi rzadzących.

 182. Do zatroskanych o moje dzieci.
  Wkładam je również do:
  -wanny jak idą do mycia,
  -łóżka jak idą spać,
  – fotelików w samochodzie jak jedziemy gdzieś,
  – taczek na budowie jak się bawimy w przewożenie,
  -dużego pudła jak się bawimy w statek,
  – kiedyś pierwszą córkę włożyłem też do pralki, (ale to było na początku)
  -do szafy jak się bawimy w chowanego,
  – na szafę jak się uczymy pokonywać lęk wysokości,
  – jako pionier w Dębie włożyłem też dzieci do przyczepki rowerowej, a z tego co wiem to przepisy zakazują jak na razie,
  – ostatnio włożyłem też dzieci do śpiworów i spaliśmy pod gołym niebem podziwiając piękno Wielkiej niedźwiedzicy i w ogóle wrzechświata do póżnych godzin( a jakie pytania wtedy dzieci zadają ;)
  Na wszystko to mam dowody, zdjęcia i relacje.
  Do śmieci to władze moje dzieci zaliczyły…
  No bo przecież nie o dobro dzieci Wam chodzi…

 183. Januszu Markowicz,dlatego Januszu Markowicz bo na PANA nie zasługujesz.Nie bądż śmieszny,nie dorosłeś do ojcostwa,pedagogiem też nie powinieneś być.Twoje miejsce na zmywaku,angielski już znasz więc tam się sprawdzisz.Odesłałbym Cię tam gdzie zamierzasz wysłać internautę #147 oraz tych którzy są innego zdania niż Ty lecz nie będę zniżał się do Twojego poziomu.

 184. Co za poroniony pomysł z nadaniem patronatu. Januszu manifestuj swoja religijność w kościele. A PAŃSTWO to nie tylko katolicy !!!! Możesz sobie wybudować swój dom pod patronatem Św. Rity.

  1. STANOWCZE NIE !!!
  2.Tak
  2.Tak

 185. do 291 mickey :)
  przypominam że gimnazuj mnie może brać udział w głosowaniu.
  głosujesz 2 tak bo nie będziesz się bał pić alkoholu na mieście? zobaczymy co zrobisz jak ci ktoś w****, policja z tbg przyjedzie za 20 min a ty będziesz juz martwy :)

 186. chciałam zauważyć, że jest OGROMNA różnica między włożeniem dziecka do wanny, łóżka itp. a włożeniem do śmietnika. Może trzeba było wsadzić córkę między śmieci, odpadki itp. – byłoby na pewno "głębsze" zrozumienie tematu.

 187. żenada. I co dalej? Teraz to naprawdę trzeba się pakować i stąd wyjeżdżać. Nie wiedziałem, że w Nowej Dębie mieszkają ludzie o tak ukształtowanych poglądach. Dlaczego nikt nie pisze, że zadłużenie ma w znacznej mierze pokrycie w zobowiązaniach współfinansowanych przez Unię Europejską?
  Dobrze, że otwiera się nowo wyremontowany oddział psychiatryczny szpitala w Nowej Dębie. Trochę osób znajdzie tam ukojenie. Kaplica pewnie też tam się znajdzie. hhhhhhhhhhhh dobre to hahahahahahahahahahahahahahahhaahhaha na pewno Janusz znajdzie tam ukojenie hhhhhhhhhhhhh

 188. Sposób obrony miłośników władzy daje wiele do myślenia, wpisy 295,296,297 nie służą jednak dobrze Ordonowi i jego kolegom.

 189. Teraz widać po komentarzach że dla utrzymania władzy można zrobić wszystko… próbować ZNISZCZYĆ ludzi którzy mają inne zdanie … próbować ich ZNIEWAŻAĆ…. rzucać OSZCZERSTWA….. Panie Ordon taki Pan ma elektorat ? Nawet poprzedni burmistrz pan Czekalski zachowywał się honorowo, gdy wasza ekipa stosowała metody niegodne człowieka inteligentnego. WSTYD !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 190. [quote]Santa Monica – nadbrzeżne miasto w USA położone w zachodniej części hrabstwa i metropolii Los Angeles, w amerykańskim stanie Kalifornia. [/quote]
  W USA im nie przeszkadza święta w nazwie, a nam ma zaszkodzić w herbie? Tylko dlatego że tylu z PZPR jeszcze przy życiu? Niech będzie w herbie pamiątka po roku 2013 kiedy odwołano złe władze, a Rita pomoże nam, poczytajcie o niej… Herby się modyfikuje, pozostają ślady, nie ma co się bać. Księża do tego nie są potrzebni, wystarczy 3xtak.

 191. Żaden burmistrz jeszcze nie wybudował tak wielu szatni za takie pieniądze. Chwała Ordonowi zastał Dębę bez szatni zostawił z szatniami. Jak słodko spłacać długi na inwestycje prorozwojowe!!!!!! Zwłaszcza że jestem z Bydgoszczy:)

 192. ponad 400 tysiecy za dwie szatnie dla 30 zawodników czy pan jestes powazny ??? to w gminie nie ma na co wydawać ? widać że ta gmina to miodem i winem płynOONCA !!!!!!!!!!!!!!!

 193. Jedna szatnia za 10 tyś. i przebierze się jeden wchodzi następny i tak dalej, a nie zdrapywanie z toreb zeschłego keczapu i ploty. Przebrać się i grzać murawę. To nie kółko różańcowe. :D

 194. ORDON DO ROBOTY ZA 1000 ZŁOTYCH!!!! NIECH IDZIE DO PILKINGTONA CZYLI TAM GDZIE WSZYSYSTKICH ODSYŁA…. A SAM ZATRUDNIA "FACHOWCÓW" Z TARNBOBRZEGU I KOLBUSZOWEJ

 195. Mam pytanie do Burmistrza, dlaczego urząd gminy nie prowadzi kontroli prawidłowości opodatkowania podatkiem od nieruchomości?
  Mam okazje sam to stwierdzić, że mieszkający obok siebie mieszkańcy np. na tej samej ulicy, niemal identyczne domy i garaże w samym mieście płacą bardzo rożne podatki… zęsto garaże, czyli tzw. "pozostałe budynki", opodatkowane najwyższą stawką nie są wcale objęte podatkiem. Nie istnieją w ewidencji. Czy nie można wysłać paru urzędników w teren z kartotekami, metrówką i pieniążki same zaczną spływać do kasy miasta. Trzeba chcieć coś zrobić a nie tylko narzekać… Radni bezradni do roboty przycisnąć urzędasów.

 196. [b][size=20]Dzisiaj pozwolimy na krzyżyk w herbie, a jutro będą wsadzać do więzienia za nieobecność na mszy w niedzielę[/size][/b]

 197. [b]Te, katol spod # 308…. A zapomniałeś napisać ile morderstw, gwałtów i innej przestępczości jest w tych amerykańskich świętych miastach.[/b]

 198. Filmiki Janusza spoko. Tylko osoba o ograniczonych horyzontach może dopatrzeć się tam czegoś złego. Ale w Dębie takich ograniczonych jest większość co widać po wyborach gdy sobie wybierają władze która z nich drwi.

  Teraz do rzeczy. Bardzo się cieszę z referendum bo czas odwołać Ordona, Morczkową, Skiminów oraz ich ukochanych stażników miejskich. Odwołanie samej straży miejskiej nic nie da. Bo tylko zwiększy budżet Ordonowi na kolejne porojone pomysły.

  3 x TAK !!!

 199. [quote]Witam serdecznie,

  możesz być przeciwnikiem referendum, więc pewnie nie pomożesz. Ale pamiętaj, że takie są nasze prawa i proszę Cię żebyś przynajmniej nie przeszkadzał. Zawsze też możesz wyrazić swój sprzeciw poprzez NIE. na karcie odpowiedzi, bądź zignorowanie całej sprawy.

  Jeśli chcesz wesprzeć ideę demokracji lokalnej, której narzędziem jest referendum możesz złożyć swój podpis pod wnioskiem. Będzie potrzebne imię i nazwisko, adres zamieszkania (ulica, numer lokalu, miejscowość) pesel oraz Twój odręczny podpis. Zbieranie podpisów rozpocznie się już niedługo. Na dziś możesz pomóc w rozplakatowaniu ogłoszeń o referendum. Pierwsze ogłoszenia znikły raz dwa. Możesz też pomyśleć jak, ew. gdzie je umieścić, żeby ich nikt nie zerwał. Ogłoszenie można skopiować z posta, i wydrukować u siebie. Można też napisać do mnie na maila, a ja prześlę ogłoszenie w pliku tekstowym .doc.
  Mój e-mail to: markowicz(kropka)j@gmail(kropka)com te kropki to dajemy normalnie.
  Pozdrawiam i zapraszam Cię dziś do dzieła[/quote]

  [url]http://www.zlodobrem.blogspot.ca/2013/05/jak-mozna-pomoc-w-przygotowaniu.html[/url]

 200. Panie Januszu ,tak trzymac ,nie zalamywac sie.Beda z pana jeszcze nie raz szydzili ,smiali sie ,(mlody,glupi,bez doswiadcz.).Filmik jest ok.kazdy normalny zozumie przeslanie.Albo Wy mlode pokolenie cos zrobicie,albo za przykladem naszym tj mozna smialo powiedziec.juz starego pokolenia – spakujecie manatki( i dzieci) i zaczniecie szukac lepszego ,godziwszego zycia poza granicami kraju .(co sie nie robi dla dobra swych dzieci:).a co do Rity- modlitwa jeszcze nikomu nie zaszkodzila:)

 201. A co na to najstarszy radny adiutant burmistrza,czy zgadza się na przeprowadzenie referendum, czy myśli pomału o zejściu ze sceny gminy.

 202. [b][size=20]Koniecznie więcej religii w szkołach !!! Najlepiej zaczynać od żłobka. Koniecznie uznać biblię jako konstytucję ![/size][/b]

 203. [b][size=16]Juz wystarczy że |Domem Kultury w Nowej Debie rządzi kościół . Obsada młodych z KSM Dyrektor wsadzony przez ks. Wolanina .[/size][/b]

 204. Jaan.. Przecież to nie są wybory na burmistrza, lecz odwołanie obecnego nieudolnego. Pana Wiesława Ordona pseudonim "Kredyt". Jak myślisz Jaan? Jaka będzie kolejna podwyżka ??? Bo to że będzie to pewne. Przecież za chwilę banki upomną się po pieniądze. I to ty zapłacisz cenę. Pan Ordon co miesiąc ma 10 tysięcy złotych. Zdążył odłożyć. Podwyżek nie odczuje.

 205. Ja słyszałam, że wyjechał ale do Norwegii …. to w końcu jak to jest ??? Nawet info jest moderowane z apletów norweskich …. to nie rozsiewacie bzdur.

 206. Bardzo dobrze robi !! Odwołać wszystkich !! Bez wyjątku i zawiązać nową radę i wybrać nowego wójta. Dość OBŁUDY, CHAMSTWA, KREDYTÓW i "wyborczych gażetów" za nasze pieniądze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 207. Informujemy, że w myśl par. 13 pkt 1 umowy zawartej z Portalem INFONOWADEBA, dane autorów dokonujących wpisów (komentarzy) zawierających wyrazu wulgarne i obraźliwe oraz znieważające inne osoby będą bezwzględnie blokowane.

  W myśl par. 15 umowy, dane autorów dokonujących takich wpisów (komentarzy) będą kierowane w uzgodnieniu z Redakcją do powszechnych organów ścigania.

  Prosimy o kulturę wpisów (komentarzy).

 208. Co do Straży Miejskiej to bym ją z chęcią zlikwidował. Burmistrzowi również nie wszystko wychodzi i jeszcze to gadanie że ktoś nie chce pracować za 1200 zł no bo mu się nie chce, tak gadał na paru zebraniach bo niby w Pilkingtonie nie chcieli za tyle pracować. Za 1200 zł jak by miał żonę i dwoje dzieci na utrzymaniu i wszystkie rachunki zapłacić to bym mu kazał spróbować czyby mu na dojazdy do pracy jeszcze zostało. No jeszcze radni gdzie większość z nich nic nie robi tylko siedzi i bierze kasę, ale jacy działacze i zapracowani. A do św. Rity to się trzeba modlić żeby Pan Markowicz nie kandydował na Burmistrza a co dopiero nim został.

 209. do gościa #335 – i wielu innych.Ta Rita to niezły chwyt propagandowy i tyle,byli już tacy w Sejmie co się o deszcz modlili w sejmowej kaplicy ….i kropla nawet nie spadła.Pewnie Rita zrobi u nas porządek ;-}

 210. [b][size=24]No, jeszcze chwila a będą karać za obrazę uczuć religijnych bo ktoś sobie zaklnie w miejscu publicznym, a tam wiadomo – wiszą krzyżyki, i od razu obraza symboli religijnych….[/size][/b]

 211. WSZYSCY MARTWIĄ SIĘ ZADŁUŻENIEM NASZEGO MIASTA A SZCZEGÓLNIE MARKOWICZ PISZĄC O ZADŁUŻENIU 22 MILIONÓW WYSSANYCH Z PALCA OTÓŻ WIEM ŻE CZĘŚĆ ZADŁUŻENIA ZOSTANIE SPŁACONA W BARDZO KRÓTKIM CZASIE ZA PRZETARGI SPRZEDAŻY GRUNTÓW NA ULICY KOŚCIUSZKI JEST KILKU POWAŻNYCH KONTRACHENTÓW KTÓRZY WYKŁADAJĄ KONKRETNĄ KASE I ZASILĄ BUDRZET NOWEJ DĘBY. SĄ TO DUŻE KWOTY MIESZCZĄCE SIĘ W SKALI ZADŁUŻENIA MIASTA NO I CO ZATKAŁO BURMISTRZ I RADA MIASTA MOGĄ SIĘ ŚMIAĆ Z ZADŁUŻENIA I INWESTOWAĆ W ROZWÓJ MIASTA DALEJ

 212. Panie Markowicz no i o co te krzyki i referenda społeczeństwo Nowej Dęby nie będzie spłacać zadłużenia o które się Pan tak martwi

 213. Zadluzenie w granicach 40% rocznego budzetu Gminy to maly pikus ale pieski musza ujadac na Ordona bo pieskow jest taka rola aby wciskac ciemnote i kasac bo one juz dawno sa wsciekle

 214. Gdyby nie było długu, to pieniądze z przetargu byłyby na inwestycje. A tak to spłacimy i dalej pusto w kasie :(((( zadowolony???

 215. Z tego co się orientuję to wszystkie tereny oddane miastu przez Tarnobrzeską Spółdzielnię Mieszkaniową w zawrotnym tempie odzyskują dawni właściciele lub ich spadkobiercy a burmistrz został ograny. Prosi nowych właścicieli by zezwolili na odzyskanych gruntach przeprowadzić tegoroczna Militariadę.
  Mogło być tam miejskie San Francisco a gmina oddaje rozkopane kretowisko.

 216. Nie do końca,dno jest trochę inne.Pewne osoby wiedzą o przyszłej sprzedaży gruntów na ulicy Kościuszki i nie jest im to na ręke.Otóż w Ministerstwie Obrony Narodowej są dokumenty czekające na podpis o rozbudowie poligonu w Nowej Debie w tej chwili oddawana jest stołówka dla 1000 żołnierzy docelowo więcej.Pewne osoby wiedzą, że rozbudowa miasta wiązać się będzie z przebywającymi w niej żołnierzami.Czyli daję temat do przemyślenia. A Pan Janusz Markowicz jest tylko pionkem na szachownicy w czyjejś grze.

 217. NO I CO ZATKAŁO BURMISTRZ I RADA MIASTA MOGĄ SIĘ ŚMIAĆ Z ZADŁUŻENIA I INWESTOWAĆ W ROZWÓJ MIASTA DALEJ

  Czy rozkopywanie n-ty raz plant , wycinanie drzew , kompletne betonowanie miasta to jego rozwój??? Pomyśl choć trochę człowieku , a dopiero potem wypisuj swoje przemyslenia .

 218. Tereny po spółdzielni mieszkaniowej odzyskują dawni prawowici właściciele. Co z nimi zrobią to tylko ich sprawa , czy tam będzie San Francisco , czy kretowisko nikogo to nie powinno obchodzić. choć niektórych boli że krzaczory do chlania się kapkę przetrzebiły …

 219. [b][size=20]Musi nieźle palić się pod tyłkiem "burmiszcza", skoro ratunek widzi tylko w oddaniu się pod opiekę opatrzności nadprzyrodzonej. Ale jak historia uczy, wcześniej wielu już próbowało podobnie jak on złe od siebie odgonić, wota do różnej maści czarowników i innych klechów zanosić, aby ci w zamian gusła, czary czy podobne ceremoniały odprawić raczyli i złe daleko przegonili. Z mizernym skutkiem zresztą, żeby nie powiedzieć żadnym. Bo opatrzność, jaka by ona nie była, rychliwa zazwyczaj nie jest, ale, jak mówią, zawsze sprawiedliwa. Nie wiem tylko czy te wota wrócą z powrotem, gdyby się okazało że czary, lubo inne ceremoniały skuteczne raczą nie być….[/size][/b]

 220. Jestem za pierwszym PYTANIEM [rita] i mowie po sto kroc TAK, jestem przeciwko odwolaniu Burmistrza , Rady i Strazy i mowie tak jak trzezwo myslacy Ludzie po tysiac krotnie NIE NIE i Markowicz NIE:o

 221. [b]do # 365 ty trzeźwo myślisz dopiero jak pochlejesz. Do dzisiaj mi wisisz za dwie "truskawki" Ale przyjemniej po więcej nie przychodzisz[/b]

 222. [size=12]No urzędasom i radnym USTAWA nie przeszkadza bo sami albo mieszkają w bloku i mają w d**** gdzie co wyrzucają bo i tak nie segregują(!!!) albo mieszkają na wsi i śmieci przywożą do dęby na osiedle i wyrzucają do kontenera bo też .. uwaga… NIE SEGREGUJĄ!!! :P[/size]

  A REFERENDUM bardzo dobrze że będzie- zobaczymy czy p. Markowicz ma rację i czy LUDZIE – MIESZKAŃCY ND mają odwagę opowiedzieć się za prawdą, bo nie ważne kto zaczął burzę, ważne co burza przyniesie… !!!

  [color=#3300ff]a i wiadomo nie od dziś że URZĄD BĘDZIE KRZYCZAŁ na JM bo się boją o własne stołki :P [/color]

 223. ci nasi dyrektorzy prezesi itp nie mysla co robic w firmach za tak duze swoje pensjie tylko najlepiej umia zwalniac I wlasnie to ich przydala by sie zmaiana rowniez bo chyba ludzie pracujacy na dole wypracowuja im te cieple stoleczki I mysla ze sa niezastapieni pora moze im to zmienic nie tylko burmistrza

 224. Chyba Ordonowe się boją bo ogłoszenie zamiast NA SŁUPIE dają w pliku i piszą że to "zwyczajowo", mój dziadek nie otworzy bo nie umie… Ale za kotarką mu pokażę gdzie krateczka:)

 225. [color=#006600][size=16]Oto macie mali ducha odpowiedź co do św. Rity..[/size][/color]
  .

  [quote]Czynienie dobra jest tą zasadą, która łączy całą ludzkość ponad różnorodnością ideologii i religii, i która tworzy kulturę spotkania, leżącą u podstaw pokoju. Na te właśnie aspekty zwrócił uwagę papież w kazaniu podczas porannej mszy św. odprawionej 22 maja w kaplicy Domu św. Marty w Watykanie.[/quote]
  .
  [color=#3300cc][color=#ff0000][size=16][quote]Papież FRANCISZEK przypomniał, że Kościół wspomina św. Ritę z Cascii, patronkę "rzeczy niemożliwych", tymczasem to właśnie wydaje się niemożliwe: "prośmy ją o tę łaskę, aby wszyscy czynili dobro i abyśmy się spotkali w tej pracy, która jest pracą stworzenia i która upodabnia do dzieła stworzenia Ojca". – Jest to praca rodziny, wszyscy bowiem jesteśmy dziećmi Bożymi, "wszyscy" – powtórzył z mocą kilkakrotnie Franciszek.[/size][/color][/color]

  Na zakończenie Papież Franciszek przypomniał, że Bóg chce dobra dla wszystkich i prosił św. Ritę, aby wyjednała tę łaskę, "która wydaje się prawie niemożliwa".[/quote]

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/papiez-nie-tylko-katolik-czyni-dobro,1,5523782,wiadomosc.html

 226. głowa boli jak się to wszystko czyta, co to za referendum? co za Rita? Ludzie! Oni robią wam wodę z mózgu a sami pewnie dążą do tego aby dostać się do koryta…i co wtedy zrobią dla Was i dla naszej gminy?
  prosta odpowiedź – gówno!!!!!!!!!!

 227. Najpierw dążą by oderwać od KORYTA ORDONA i jego …<wyraz usunięty> … póki jeszcze to miasto istnieje i nie stało się małą nieznaczącą wsią z kosmicznymi długami. Później będzie kampania na burmistrza w której nawet ty będziesz mógł walczyć o KORYTO.

 228. ludzie jak chcecie się Zordona pozbyć to po prostu zróbcie to referendum. To bicie piany niczemu nie służy. Okaże się wtedy czy to tylko wasze pragnienie czy mieszkańców też…do roboty, koniec bicia piany.

 229. 1600 podpisów. Obyś zebrał Panie Januszu te liczbę. Nie będzie to proste. Jeśli nie włożysz w to wysiłku to nic z tego nie będzie. Po zebraniu podpisów referendum się powiedzie bo ludzie pójdą zagłosować przeciwko straży miejskiej a przy okazji dadzą czerwoną kartkę Ordonowi. Ale najważniejsze to zebrać podpisy.

 230. Panie Januszu prosze sie trzymac ,CZEGO SMIETNIKA ? mysle ze to jest pewne koryto do zagospodarowania szkoda ze tam tyle bakteri

 231. No ale prosta odpowiedzieć:
  Janusz Markowicz ma rację ? Tak czy nie ?
  TAK czy NIE ……… co mnie obchodzi jego rodzina i jak się prowadzą jakie to ma znaczenie …. dla mnie odpowiedź jest prosta… TAK !!! MA RACJĘ.

 232. [quote]#377 | Niby święci Markowicze??????? dnia 05/28/2013 11:11
  <wpis usunięty nie związany z tematem artykułu>[/quote]
  Dlaczego usunięto wypowiedż tego internauty?.Dlatego że powiedział prawdę o "świętośći"rodziny Markowicz?
  Bogiem i świętościami się posługują w osiągnięciu swoich celów,miasto zawierzyć chcą/chce Bogu,samymi nie będąć godnymi tegoż Boga.Takie jest moje odczucie wynikające z znajomości tej rodziny.Januszu Markowicz,niby idziesz do nas z sercem na dłoni.Pokaż jednak drugą dłońktórą trzymasz za plecami.Co w niej masz?Pałę na myślących inaczej niż Ty!!!!
  Bez poważania-anonim obawiający się zemsty Twojej licznej a ustawionej rodzinki.

 233. [quote]Dlaczego usunięto wypowiedż tego internauty?[/quote]
  ponieważ
  [quote]<wpis usunięty[b] nie związany z tematem artykułu[/b]>[/quote]

  Artykuł nie dotyczy rodziny Markowiczów.

 234. [quote]#381 | Gosc dnia 05/28/2013 12:45
  No ale prosta odpowiedzieć:
  Janusz Markowicz ma rację ? Tak czy nie ?
  TAK czy NIE ……… co mnie obchodzi jego rodzina i jak się prowadzą jakie to ma znaczenie …. dla mnie odpowiedź jest prosta… TAK !!! MA RACJĘ.[/quote]
  [b]NIE MA RACJI[/b]To jego zemsta za zwolnienie z pracy.Gdyby dalej pracował,był z Bożej łaski ,pedagogiem siedziałby cichutko.Inni też tracą pracę,mimo że mają duże kwalifikacje i stosowne wykształcenie.Nie robią jednak z siebie męczenników.Ot i cała prawda.
  Jawna i czytelna chęć zemsty kierująca J.Markowiczem powoduje że jestem przeciwny projektowi referendum.Moim głosem nie zyskasz stołka J.Markowicz,o nie!

 235. Gdy w przeszłości opluwano rodzinę M.Ostapko szukając mu żydowskich korzeni to było wszystko w porządku.Jakoś wtedy nie kasowano niewygodnych wpisów.M.Ostapko miał swój honor.Teraz ,widzę zmianę administratora i zaczyna się tendencyjność portalu.Kto nie z nami ,ten przeciwko nam.[b]JANUSZ MARKOWICZ NA BURMISTRZA !!!!![/b]

 236. możecie sobie kasować moje posty
  To i tak nie zmienia faktu że startujecie w konkursie na najgorzej napisaną stronę w internecie.
  To info jak najbardziej jest tu na miejscu bo pokazuje jakie są szanse na to, że profesjonaliści/perfekcjoniści z Ratusza sami dopilnują najdrobniejszych szczegółów dot gminy
  btw: "Errors found while checking this document as XHTML 1.0 Transitional!
  Result: 764 Errors, 8 warning(s) "

 237. Ja w zwiazku z referendum ( żeby mnie KO-ISEL nie wykasował ) – PRECZ Z ADMINISTRATOREM I JEGO KASOWANIEM WPISÓW – PRECZ:o

 238. [quote]#388 | Wesolo mi dnia 05/28/2013 15:33
  Co tam jakis Markowicz, ja chce REFERENDUM w sprawie jego referendum czy mieszkancy chca jego referendum ?????:| [/quote]
  Tak na dopomóż Bóg…i św.Rita

 239. Drodzy mieszkańcy, opluwacie się tutaj nawzajem a nie o to tutaj chodzi. Człowiek chce aby żyło się Wam lepiej. Czy do tej pory Ordon komuś z Was pomógł (pomijam rodzinę i przyd…ów)? Jest okazja to zróbmy porządek, może nowy też nie będzie idealny ale to zawsze świeża krew, będzie inaczej patrzeć na wiele spraw i z ludźmi będzie po ludzku rozmawiał.

 240. [quote]#390 | Maria Aleksandra dnia 05/28/2013 16:05
  Drodzy mieszkańcy, opluwacie się tutaj nawzajem a nie o to tutaj chodzi. Człowiek chce aby żyło się Wam lepiej. Czy do tej pory Ordon komuś z Was pomógł (pomijam rodzinę i przyd…ów)? Jest okazja to zróbmy porządek, może nowy też nie będzie idealny ale to zawsze świeża krew, będzie inaczej patrzeć na wiele spraw i z ludźmi będzie po ludzku rozmawiał.[/quote]

  :D:D…będzie po ludzku rozmawiał ;) Widziałaś Mario Aleksandro grabie które grabiłyby od siebię?

 241. Mario Aleksandro a gdzie twoje Nazwisko ?,pelnomocnik chce, wrecz zada twego Nazwiska moze byc i smieszne ale ma byc B)

 242. [b]Czy Klub Ratusz jeszcze istnieje ? chciałabym się do niego zapisać z kim mam się skontaktować,kto teraz szerzy te piękne hasła ???[/b]

 243. Zastanawiam się poważnie co będzie gdy dojdzie faktycznie do tego referendum,czy zbiorą wymagana liczbę podpisów do jego przeprowadzenia . Albo będzie z dużej chmury mały deszcz i nawet nie błyśnie a co dopiero żeby zagrzmiało,a może być przez nikogo nie spodziewane TSUNAMI i zmiecie ze sceny politycznej gminy jego władze i cały " Nasz Samorząd".
  Św. Rita może pogrzebać obecny układ władzy w samorządzie i gminie, Straż Miejska postawi kropkę nad "i" przegranym.
  Jak obie strony rozegrają to wydarzenie.
  Jakie jest wasze zdanie na tą inicjatywę oraz podejście gminy do tego tematu.

 244. Kto, to jest ten Markowicz? To chyba wnuczek organisty, bratanek Pani dyrektor SP 2 i Pani dyrektor Domu Opieki Społecznej w Nowej Dębie, która jeszcze bez ukończenia studiów w stosunkowo młodym wieku objęła stołek dyrektora…. Sam chyba też ma ochotę na jakieś intratne stanowisko po zwolnieniu z liceum.


 245. Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień.
  Dla mnie też za długa zima i zła.
  Dla mnie też los, cebula i krokodyle łzy.
  Przestań wyć! Przestań wyć! Przestań płakać!

  [b][size=16]I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
  Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego.[/size][/b]
  !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here