Rozpoczął się narodowy spis powszechny

11

02.04.2011r.

W dniu wczorajszym rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2011. Potrwa do końca czerwca. Od 8 kwietnia rachmistrzowie spisowi mogą zapukać do naszych mieszkań, po to by przeprowadzić wywiady. Przypominamy, że rachmistrz wykonujący czynności spisowe jest chroniony jak funkcjonariusz publiczny.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca, na terenie całego kraju. Już od 8 kwietnia rachmistrzowie spisowi będą spotykać się z mieszkańcami, po to by przeprowadzać z nimi wywiady bezpośrednie. Będą wprowadzać dane, korzystając z przenośnych urządzeń elektronicznych wyposażonych w konieczne do tego aplikacje.

Rachmistrz spisowy jest osobą specjalnie do tego celu przeszkoloną. Podczas pracy posługuje się umieszczonym na widocznym miejscu identyfikatorem zawierającym jego zdjęcie, imię i nazwisko oraz pieczęć urzędu statystycznego, a także pieczątkę imienną i podpis dyrektora urzędu statystycznego, który wydał identyfikator.

Należy pamiętać, że rachmistrzowie spisowi działają na podstawie przepisów Ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2011r. Obowiązuje ich w tym zakresie tajemnica statystyczna. Rachmistrzowi wykonującemu czynności w ramach prac spisowych przysługuje ochrona prawna przewidziana dla funkcjonariuszy publicznych.
info


11 KOMENTARZE

 1. Ile mam kochanek? ja nie podam bo jak to bedzie chlop to mi moze odbic,a jak kobieta to moze chciec dolaczyc ,a ja juz wiecej nie moge przyjac !:o

 2. Narodowość: Podkarpacka
  NIECH ŻYJE WOLNE PODKARPACIE!!! ( dołącz do grupy na facebooku: Bojownicy Wolnego Podkarpacia)

 3. @5 -a znasz Ślązaków? Miałeś przyjemność gościć w ich domach?
  Poznać wielopokoleniowe tradycje ?/ 3 powstania Śląskie?!! i konsekwencje ich rodzin w burzliwych okresach zawieruchy dziejowej?
  "Narodowość Podkarpacka'' – chory jesteś! / bieda i biada! ech!
  RAŚ ''cyrkuje'' . J.K. zwariował.

 4. Co się Sanchez złościsz?
  P.S. Sanchez Ramirez (mistrz !!! terroryzmu):
  1)Swój pierwszy znaczący atak terrorystyczny przeprowadzil – w odwecie za śmierć Boudii usiłował zabić żydowskiego biznesmena Edwarda Sieffa, jednego z szefów Marks and Spencer w Wielkiej Brytanii. Terroryście udało się oddać strzał, ale kula odbiła się rykoszetem od zębów ofiary i utkwiła w szyi. Sieff przeżył.
  2) Kolejną dużą akcją były dokonane 13 i 17 stycznia 1975 zamachy na pasażerskie samoloty El Al, po fali porwań w latach 60. jednej z najlepiej chronionych linii lotniczych. Carlosowi i jego wspólnikom udało się przemycić na teren paryskiego lotniska Orly granatnik przeciwpancerny RPG-7. Cel został jednak chybiony, pociski uszkodziły jugosłowiański odrzutowiec i budynek lotniska.
  To jest prawdziwy BOJownik

 5. Spoko.. jestem ich w tyczką w organizacji. Głoszę najradykalniejsze rozwiązania i najbardziej "ryzykuje" żeby się uwiarygodnić! Niepodległe Podkarpacie już wkrótce! (w kinach).

 6. Wpis usunięty za złamanie Regulaminu Portalu [http://infonowadeba.pl/viewpage.php?page_id=2 ] (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 – 196 Kodeksu karnego) / Admin

 7. Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks karny (Dz. U. z 1997 r. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.):
  Art. 256.
  Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  Art. 257.
  Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowościowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  Komuś śpieszno do prokuratury? Czy prosto do więzienia? Nie będę miał skrupułów przy składaniu zawiadomienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here