Rozpoczynamy od poligonu

1

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie trwa zimowe szkolenie pododdziałów 21 Brygady Strzelców Podhalańskich.

    Strzelcy z 1 batalionu otworzyli szkolenie poligonowe wojsk 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w 2016 roku. Szkolenie 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich rozpoczęło się 4 stycznia i potrwa do II dekady miesiąca, kiedy to ich miejsce na poligonie zajmą żołnierze 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla.

    „W poligonie bierze udział całość sił batalionu. Doskonalimy pododdziały batalionu w zakresie prowadzenia działań taktycznych oraz z wykonywania zadań ogniowych zarówno w dzień jak i w nocy” – mówi Zastępca Dowódcy Batalionu mjr Tomasz Janusz. „Pododdziały specjalistyczne, jak wsparcie, logistyka i rozpoznanie doskonalą się także w swoich specjalnościach”- dodaje major.

    Okres zimowy, a w tym pierwszy śnieg i niskie temperatury powietrza stworzyły warunki do realizowania typowo zimowych tematów. Przykładem są zajęcia 3 kompanii zmechanizowanej, której żołnierze doskonalili się w temacie  „Pluton w warunkach ekstremalnie niskich temperatur”. Każda drużyna budowała dla siebie schronienie, które umożliwi im przetrwanie i ogrzanie się w niskich temperaturach. W zimowych maskałatach pozwalających „zniknąć” w śnieżnym otoczeniu, działali także strzelcy wyborowi, którzy doskonalili kondycje strzelecka oraz techniki obserwacji.

     Zgrupowaniem obecnie dowodzi dowódca 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich ppłk Rafał Iwanek, a logistycznie szkolenie zabezpiecza Zespół Zabezpieczenia Szkolenia z 21 Batalionu Logistycznego.

kpt. Konrad Radzik

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here