Sesja Rady Miejskiej w warunkach specjalnych.

35

Bez udziału publiczności, z zachowaniem odstępów, w maseczkach i rękawiczkach. Tak będzie wyglądała najbliższa sesja Rady Miejskiej. 

Mimo epidemii koronawirusa niezbędne jest zwołanie i przeprowadzenie sesji Rady Miejskiej. Konieczność ta wynika z potrzeby przyjęcia przez samorządowców aktów prawnych, które są niezbędne do funkcjonowania gminy i mieszkańców. Chodzi między innymi o pomoc dla przedsiębiorców, oraz zmiany w opłatach za dziecko w żłobku w miejskim.

Ze względu na fakt, ze sala narad Urzędu Miasta jest zbyt ciasna by móc w niej zachować wszystkie wymogi bezpieczeństwa epidemiologicznego, sesja odbędzie się w Samorządowym Ośrodku Kultury. Nie będą w niej mogli uczestniczyć ani dziennikarze, ani mieszkańcy. Będzie ona jednak nagrywana (rejestracja głosu) i udostępniona do odsłuchania w internecie. Transmisja na żywo nie odbędzie się ze względów technicznych: sprzęt do nagrywania jest na trwałe zamontowany w sali narad UMiG.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Przedstawienie porządku obrad.
 3. Złożenie ślubowania przez radnego wybranego w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej w Nowej Dębie w dniu 26 kwietnia 2020 r.
 4. Podjęcie uchwał w sprawach:
 1. przystąpienia do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania

Przestrzennego gminy Nowa Dęba w miejscowości Chmielów przy ul. Strefowej,

 1. zwolnienia z podatku od nieruchomości wskazanych przedsiębiorców, których

płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych

konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19,

 1. zmian w budżecie miasta i gminy Nowa Dęba na 2020 rok oraz zmieniająca uchwałę budżetową gminy Nowa Dęba na 2020 rok,
 2. zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Nowa Dęba,
 3. upoważnienia do zaciągnięcia zobowiązania na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa ul. T. Śmiśniewicza”,
 4. upoważnienia do zaciągnięcia zobowiązania na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa wielorodzinnego budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki 110 w Nowej Dębie w ramach projektu Rewitalizacja zdegradowanych obszarów Gmin Tarnobrzeg, Nowa Dęba, Baranów Sandomierski i Gorzyce”,
 5. zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia opłaty za pobyt dziecka w Żłobku Miejskim w Nowej Dębie,
 6. zatwierdzenia do realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego i zabezpieczenia wkładu własnego,
 7. wyrażenia zgody na zawarcie kolejnej umowy dzierżawy.
 1. Przyjęcie protokołu z XX sesji.
 2. Interpelacje i zapytania radnych.
 3. Zamknięcie obrad.

35 KOMENTARZE

 1. Dlaczego mieli oddawać ja się pytam ?? Czy nie wystarczy że powiat cały czas dostarcza środki ochrony podległym instytucjom , czy burmistrz musi coś oddawać …nie sądzę . Ważne że zapewniają środki ochrony i dbają o to by było bezpiecznie . Po co wyciagac cały czas hejt na innych , zadam pytanie czy ty oddałeś swoją pensje czy pomogłeś innym w czasie pandemii .

  • Jakbym napisał żeby radni oddali diety to byście klaskali. Jak napisałem o trzynastce burmistrza i starosty to drzecie szaty. Obłuda i tyle.

  • A czemu mieli by nie oddać Brak Inicjatywy bo to SŁOWO jest częste w tej Radzie Pralkę kupią czy Kubusie…..Jest tak Śmieszne jak Redaktor tego portalu byle jak i byle co…..

 2. Nie można tego czytać wójt Ordon jaki wójt to Burmistrz i proponuje tak się zwracać trzeba było studiować i dojść do tego ciężką pracą , trzeba było startować i być tym Burmistrzem tak jak On nikt nikomu niczego nie bronił widać nie było z czym startować ,to Jego ciężką pracą bez pomocy pociotków osiągnął to co ma koniec kropka.
  Jeżeli dostali nawet te trzynastki to ich pieniądze i oni mogą z nimi zrobić to co uważają może więcej Burmistrz pomaga niż Ty co tak piszesz , a Jego skromność i inteligencja nie mówią głośno o tym Więc dajcie mu spokój co by nie zrobił to krytyka ,niestety ale do Niego należeć powinno i należy ostatnie zdanie takie są zasady chyba A ty jeden z drugim dałeś coś z wypłaty???? pomogłeś sąsiadowi może byś pomógł jakby Ci zdjęcia zrobiły lub pisali a On pomaga bezinteresownie i pracuje w trudnych czasach jeżeli ma drobne potknięcia to kto ich nie ma .Radzę przejść na normalne zwroty Burmistrz- chyba kultura tego wymaga , bo już nie można czytać tego ubliżania.

  • O jakie ciężkie tstudia nasz wojt skończył, jakie ciężkie. raptem historie na W S P Rzeszów. Człowieku w tamtych czasach to wsyd było tam iść na studia.Ludzie z otwartą głową wybierali Kraków bądź Śląsk i to na pewno nie W S P. Tam z łapanki brali , ba dawali nawet bilety wstępu bez egzaminów.

  • @Anonim 29 kwietnia 2020 at 20:15
   Wójt, za PWN;
   „… 5) w Galicji urzędnik samorządu wiejskiego, stojący na czele wsi, mianowany przez jej właściciela;
   6) od 1918 wójt był organem wykonawczym władzy państwowej oraz przewodniczącym samorządu wiejskiego w gminie; od 1933 po uchwaleniu tzw. scaleniowej ustawy samorządowej wójt stał na czele zarządu gminnego (na czele zarządu miejskiego — burmistrz lub prezydent miasta) i był przełożonym gminy; 1944–50 wójt wybierany przez radę gminy był zwierzchnikiem gminy wiejskiej; po reaktywowaniu samorządu terytorialnego 1990 wójt (w gminie miejskiej — burmistrz i prezydent miasta) wybrany w głosowaniu powszechnym (do 2002 przez radę) jest przewodniczącym zarządu gminnego, kieruje bieżącymi sprawami gminy i reprezentuje ją na zewnątrz, jest kierownikiem urzędu gminy.”
   W wyborach samorządowych na Burmistrza Miasta i Gminy Nowej Dęby w 2018 roku, z powodu braku kontrkandydata, wyborcy decydowali; czy są za wyborem, czy przeciw wyborowi, jedynego kandydata na to stanowisko. Przeważająca większość wyborców głosujący w Komisjach Obwodach miasta, opowiedziała się przeciwko temu wyborowi. Internauci używający zwrot „wójt”, dają do zrozumienia urzędującemu burmistrzowi, iż nie dostatecznie dobrze reprezentuje interesy miasta i nie jest ich burmistrzem. Natomiast burmistrz musi się liczyć z tym, że jego działalność jest oceniana przez mieszkańców.

 3. Właśnie też o to chciałem zapytać – proszę podać do publicznej wiadomości czy Burmistrz Nowej Dęby dostarczył dane osobowe mieszkańców gminy do Państwowej Komisji Wyborczej?

 4. Tak pomaga Tsss i hgtv ale często te osoby to ludzie starsi nie mający dostępu do komput i nie umiejące pisać kiedyś przypadkowo ta osoba wypowiedziała się i tak można usłyszeć w opiniach ludzi ja pisząc ten wyżej tekst dosyć długi- że to nie wójt tylko Burmistrz dopowiem tyle wieszając niedawno klepsydrę o śmierci mojej mamy podszedł złożył kondolencje i jeszcze dla siostry inny to mógł obejść szerokim łukiem albo patrząc w inną stronę a tak się nie zachował mimo że tyle lat jest Burmistrzem czy Ciebie stać by było na taki gest na jego miejscu ? nie wiem , może tak może nie. Nigdy nie zajmow. stanowiska ale to już naprawdę dość Kiedyś odejdzie na emeryturę , jeden z drugim macie szanse na start .Powodzenia

  • @Anonim 30 kwietnia 2020 at 10:15
   Jest to Twoja ocena, co do której masz prawo.
   Ja znam takich, którzy ocenili że powinien być wywieziony na taczkach.

 5. Mam nadzieję że nie otworzycie przedszkoli i żłobków. I nie będziecie narażać dzieci i nauczycieli. Przed podjęciem decyzji wypadało by zapytać rodziców o zdanie tak jak to zrobił prezydent Stalowej Woli.

  • Nikt ci nie każe zaprowadzać dziecka do przedszkola, słuchałeś Premiera, czy nałykałeś się soku z buraka?

 6. Dlaczego sesja ma się odbyć w specjalnym rygorze sanitarnym, skoro wystarczy wymyć rączki tak jak przedszkolaki od środy i wszystko będzie dobrze?

  • Stawiam flachę, że „pracujesz” w przedszkolu albo twoja baba tam „pracuje”. Fajnie się opieprzać na koronaferiach?

 7. Kończyłeś w tym czasie studia co Burmistrz były ciężkie i ciężko było się dostać tylko najlepsi ,
  skoro piszesz takie dziwne rzeczy na/pewno nie , a dlaczego nie startowałeś w latach 2018 na Burmistrza skoro piszesz ze nie było kandydata kto Ci zabronił studiować , być kandydatem itp , więc trzeba panu Burmistrzowi dać spokój , bo naprawdę ciężko pracuje ,
  a za wykładnie od” mieszkańca” dziękuje są inne dokumenty gdzie można sobie to poczytać
  akurat ta napisana przez ” mieszkańca ” nic nie ma wspólnego z naszym Burmistrzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here