Ślubowanie klasy wojskowej

20

2013-11-10


W ramach obchodów rocznicowych Narodowego Święta Niepodległości, w dniu 7 listopada 2013 r., w Zespole Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej o profilu wojskowym.


W obecności przedstawicieli Jednostki, Żandarmerii Wojskowej, Wojskowego Oddziału Gospodarczego, Koła Światowego Związku Żołnierzy AK w Nowej Dębie oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień z Niska kadeci ślubowali strzec honoru szkoły, rozwijać w sobie postawę patriotyczną, w swoim postępowaniu kierować się dobrem drugiego człowieka oraz szanować jego godność.

To już trzeci rocznik klasy wojskowej w ZS1, który funkcjonuje w oparciu o innowację pedagogiczną Edukacja dla Bezpieczeństwa. Zajęcia teoretyczne prowadzone są przez zawodowych żołnierzy w ramach przedmiotu Przysposobienie Wojskowe. Umiejętności praktyczne kadeci zdobywają w trakcie szkolenia poligonowego dzięki współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba.

ZS1

20 KOMENTARZE

  1. Podoba mi się klasa i pomysł,. ale gdzie starosta Sudoł, gdzie firma budowlana Ordon&Żołądź Co. Ltd. ? Obrażeni na Panią Dyrektor czy na księdza?????

  2. Firma OrdonZołądź szykuje ponoć nowe inwestycje,. będą w okolicznych lasach (za Rzeszowską i za torami) urządzać nowe place zabaw, lunaparki i trasy dla hulajnogów. Będzie to kosztować 22 mln zł, korzystne kredyty juz szykują banki. Ponoć będzie tam bardzo dobre oświetlenie – z ziemi i z nieba, oraz wielkie betonowe mury. Stawy same się utworzą po dwóch tygodniach. Planty to była tylko próba!

  3. A ja miło wspominam czasy kiedy była służba zasadnicza,jak młodzieńcy rencami i nogjema się od niej bronili.A przeżyte 18naście miesięcy ufundowane przez MON,zawsze sie miło wspomina z jakimś rezerwistą.Pozdrawiam.

  4. to nie jest żaden strzelec to jest zwykła klasa tylko że chodzą w mundurach i nic po niej nie mają
    W zs2 mają strzelca i tam już bd coś miec z tego

  5. bd mieć specjalny dokument o przynależności do Związku Strzelców i mają większe szans na pracę w służbach mundurowych bo mieli z tym styczność a w Zs1 – brak dokumentu

  6. żadna klasa mundurowa ani żaden strzelec nie daje dodatkowych punktów w procesach rekrutacji do służb mundurowych czy to Wojsko, Policja, Straż Pożarna czy Straż Graniczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here