STAL CUP 2012!!! Musisz tam być!

11

Już w najbliższą sobotę kolejna edycja halowego turnieju \”STAL CUP\”. Wszystkich miłośników dobrego futbolu w wydaniu halowym zapraszamy już od godziny 9:30 aby dopingować nasze dwie nowodębskie drużyny.

W turnieju weźmie udział 8 drużyn III – IV ligowych z województwa podkarpackiego oraz świętokrzyskiego.

Patronat honorowy nad imprezą sprawują :

Pan Mirosław Pluta – Poseł na sejm RP
Pan Kazimierz Greń – Prezes Podkarpackiego ZPN

Poniżej prezentujemy plakat z listą sponsorów oraz regulamin i harmonogram turnieju :

REGULAMIN TURNIEJU

1. Miejsce rozgrywania zawodów – Hala sportowa Zespołu Szkół nr1 w Nowej Dębie.
2. Uczestnicy – Drużyny zaproszone przez organizatorów.

Drużyny biorące udział w turnieju we własnym zakresie dokonują wszelkich niezbędnych ubezpieczeń. Zgłoszeni do zawodów mogą być jedynie zawodnicy posiadający aktualne badania lekarskie. Kierownik drużyny jest odpowiedzialny za zachowanie i bezpieczeństwo zawodników bezpośrednio przed turniejem, w jego trakcie bezpośrednio po jego zakończeniu.

3. W grze biorą udział zespoły składające się z 5 zawodników (bramkarz + 4 graczy w polu + gracze rezerwowi) W szczególnych wypadkach dopuszcza się grę złożoną z 3 zawodników. Zawodnicy rezerwowi winni znajdować się w miejscach dla nich przeznaczonych za liną końcową boiska. Zmiany zawodników dokonywane są systemem hokejowym, przy czym wejście zawodnika rezerwowego może nastąpić dopiero po opuszczeniu boiska przez zawodnika zmienianego. W przypadku przebywania na placu gry równocześnie więcej niż 5 graczy jednej drużyny zawodnik wchodzący zostaje napomniany żółtą kartką.
4. Turniej rozgrywany jest systemem grupowym. Mecz trwa 2 x 8 minut ze zmianą stron w połowie meczu. Pomiar czasu zawodów prowadzi sędzia główny meczu. W szczególnych przypadkach po poinformowaniu kapitanów drużyn sędzia może doliczyć do czasu normalnego dodatkowy czasy gry.
5. Każde wznowienie gry (aut, aut bramkowy, rzut wolny, rzut rożny) musi nastąpić w ciągu 5 sekund z piłki stojącej nieruchomo, chyba że sędzia zawodów nakaże wznowienie gry „na gwizdek” – Zawodnik drużyny przeciwnej musi znajdować się minimum 3 metry od piłki. Nie zachowanie tych zasad może być ukarane żółtą kartką lub/i przekazaniem piłki drużynie przeciwnej. Bramkarz może podawać piłkę bezpośrednio do zawodnika znajdującego się na drugiej połowie boiska. Pole karne wyznaczone jest linią odpowiadającą polu karnemu przy grze w piłkę ręczną. Piłka znajduje się poza boiskiem jeżeli: Przekroczy linię wyznaczającą pole gry lub uderzy w sufit hali.
6. Zdobywanie bramek – Bramkę można zdobyć z: „gry”, rzutu wolnego bezpośredniego, rzutu rożnego lub wznowienia od bramki lub ze środka boiska. Bramka nie zostanie uznana jeżeli „padnie” po bezpośrednim: uderzeniu z autu lub wyrzucie ręką przez bramkarza.
7. Gra niedozwolona – Zabrania się wykonywania wślizgów w bezpośredniej odległości od przeciwnika (tj. 2 metry). Wykroczenie to może skutkować napomnieniem – rzut wolny pośredni lub bezpośredni oraz może być podyktowana kara indywidualna – żółta kartka (2 minuty) lub czerwona kartka (zawodnik zostaje wykluczony z gry do końca meczu. W jego miejsce po upływie 5 minut wchodzi inny zawodnik)
8. W przypadkach nieopisanych obowiązują ogólne przepisu UEFA w piłkę nożną.
9. Zasady punktacji: zwycięstwo – 3 punkty, remis – 1 punkt, przegrana – 0 punktów, walkower (nie przystąpienie do meczu max. 5 minut po rozpoczęciu spotkania.
O kolejności zajętych miejsc decydują:
– większa ilość zdobytych punktów
– bezpośredni mecz zainteresowanych drużyn
– lepszy bilans bramek
– rzuty karne (3 rzuty karne)
10. O wszystkich sytuacjach spornych decydują organizatorzy turnieju.

HARMONOGRAMPodczas trwania turnieju odbędzie się loteria z cennymi nagrodami. Za nabyte kupony do wygrania miedzy innymi :

oryginalna koszulka Lechia Gdański z autografami zawodników,
piłka drużyny Arka Gdynia z autografami zawodników,
oryginalna koszulka Śląsk Wrocław z podpisami zawodników,
dwie koszulki meczowe drużyny MKS Stal Nowa Dęba,
piłka drużyny Jagiellonia Białystok z podpisami zawodników,
telefony komórkowe,
koszulki, torby, plecaki i wiele innych cennych nagród.


Serdecznie zapraszamy !!

DD

11 KOMENTARZE

 1. Byłem wczoraj na turnieju i bardzo mi się podobało. organizacja na wysokim poziomie. Wziąłem też udział w loterii fantowej, gdzie były bardzo kuszące nagrody do wygrania.
  Wierzę, że brałem udział w legalnie zorganizowanej loterii tzn, była ona zgodna z z ustawą hazardową z dnia 19 listopada 2009r. (Dz.U. z 2009r. Nr 201, poz. 1540 z późniejszymi zmianami oraz jej nowelizacją Dz. U. z dnia 29 czerwca 2011 Nr 134, poz. 779) tzn.
  1) loteria była zgłoszona w odpowiednim Urzędzie Celnym
  2) kupując los zaakceptowałem regulamin loterii, który był powszechnie dostępny
  3) całość dochodu została przekazana na cel społecznie użyteczny, w szczególności dobroczynny.
  4) w przypadku, gdy łączna wartość nagród przekroczyła kwotę bazową wyliczaną corocznie przez GUS, w 2012 roku wynosi ona 3.560,83zł było uzyskane zezwolenie dyrektora właściwej izby celnej i zostanie odprowadzony podatek w wysokości 10% sumy wpływów ze sprzedaży losów.

  Pozdrawiam Organizatorów i do zobaczenia za rok

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here