Stypendia Starosty rozdane!

9

17-11-2012

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów najlepszym uczniom z naszego regionu.

Zarząd Powiatu Tarnobrzeskiego na posiedzeniu w dniu 17 października 2012 roku po raz pierwszy przyznał stypendia Powiatu Tarnobrzeskiego. Stypendia otrzymało 20 uczniów szkół ponadgimnazjalnych ( dla których organem prowadzącym jest Powiat Tarnobrzeski ) w dwóch kategoriach: za osiągnięte wyniki w nauce stypendium przyznano 19 uczniom, za wyróżniające się osiągnięcia sportowe stypendium przyznano 1 uczennicy.

W czwartek 15 listopada odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów.

-Chciałbym pogratulować wszystkim stypendystom. To dzięki waszemu uporowi i konsekwencji udało wam się osiągnąć tak dobre wyniki. Gratuluję także waszym nauczycielom i dyrektorom, bo to oni codziennie pracują nad tym by wasze szkoły były coraz lepsze. Gratuluję również waszym rodzicom i opiekunom, bo to dzięki nim – często dzięki ich różnym wyrzeczeniom- możecie realizować swoje pasje – mówił starosta Krzysztof Pitra.

Przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Dariusz Bukowski podkreślał, że Powiat jako organ prowadzący placówki oświatowe podejmuje szereg działań mających na celu podonoszenie atrakcyjności i konkurencyjności naszych szkół:-Większość stypendystów stanowią uczniowie profili ścisłych, które w naszych szkołach cieszą się coraz większą popularnością. Młodzież coraz częściej marzy o dostaniu się na politechniki dlatego zarówno w Gorzycach jak i Nowej Dębie dostosowaliśmy naszą ofertę edukacyjną do tych potrzeb.

Po wręczeniu stypendiów przy herbacie, kawie i ciastku uczniowie, nauczyciele i rodzice wymieniali się swoimi planami na przyszłość. Tematem przewodnim była oczywiście zbliżająca się coraz większymi krokami matura.

PT

9 KOMENTARZE

 1. Gratuluję również waszym rodzicom i opiekunom, bo to dzięki nim – często dzięki ich różnym wyrzeczeniom- możecie realizować swoje pasje – mówił starosta Krzysztof Pitra.

  Mądre słowa. Oby wszyscy młodzi ludzie pamiętali o tych dzięki którym otrzymali te stypendia.

 2. Redaktorek się nie wysilił. Jakaś informacja a na prawdę żadna. Czy nie można się wysilić i wypisać tych zdolnych młodych ludzi. Tylko odwalać prowizorkę WSTYD PANOWIE.

 3. :D:D:D
  Obwodnica kiedyś będzie a wtedy nie trzeba się ''obchodzić'' jeno ''objeżdżać''
  Jak EU da ''piniondze''
  Wszystkim Andrzejom – Zdrowia :D
  ps: Jak będzie obwodnica – mus skansen z Kolby zapożyczyć …
  ps1:'' Przekręcenie'' nazwiska jest dużym nietaktem a jeszcze większym – zmiana ''tekstu'' – na poprawny bez kurtuazyjnych słów – przepraszamy – etc,etc .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here