[SUBIEKTYWNIE] Powołajmy Radę Sportu

57

01.06.11r.

Nawet najlepszy burmistrz, urzędnik, czy radny nie zna problemów ludzi sportu tak dobrze, jak oni sami. Urzędnik ma do czynienia z przepisami i teorią- działacz, kibic, czy zawodnik z praktyką. Dlatego warto dla dobra jednych i drugich powołać w naszej gminie Nowodębską Radę Sportu.

Rady Sportu działają w wielu gminach w Polsce. Na ogół rekrutują się z osób zgłoszonych przez organizacje i instytucje sportowe ( w tym kluby sportowe) realizujące na terenie danej jednostki zadania z zakresu kultury fizycznej i sportu.

Rada Sportu pełni funkcje konsultacyjne i doradcze w sprawach projektu budżetu gminy i projektów uchwał dotyczących kultury fizycznej, a także planów związanych z rozwojem bazy sportowej, budowy i przebudowy obiektów sportowych oraz organizacji szeregu imprez. Warto dodać, że uczestnictwo w Radzie Sportu jest w 100% społeczne, tak więc Rada nie kosztuje podatników ani złotówki, a jednocześnie może przyczynić się do bardziej efektywnego wydawania środków ze wspólnej kasy na realne potrzeby środowiska sportowego.

W naszej gminie działa rekrutująca się z radnych komisja Kultury, Oświaty i Sportu, której pracami kieruje radny Stanisław Skimina z Chmielowa („Nasz Samorząd”), w skład której wchodzą również radni: Maria Mroczek (KW PiS), Krzysztof Sałek („Nasz Samorząd”), Helena Tłusty („Nasz Samorząd”), Marian Tomczyk (KWW „Nadzieja”), Tomasz Licak (KR RATUSZ), Janina Lubera (KR RATUSZ).

Z całym szacunkiem dla wiedzy i doświadczenia poszczególnych członków komisji, ale obiektywnie patrząc nie ma w niej silnej reprezentacji środowiska sportowego. Za reprezentanta tej grupy społecznej można uznać radnego Tomasza Licaka, byłego prezesa Uczniowskiego Klubu Sportowego STENGA (sporty wodne). Myślę, że mimo sporego zaangażowania i szczerych chęci jedna osoba to za mało, dlatego moim zdaniem warto powołać Nowodębską Radę Sportu, która będzie współpracować z w/w komisją, radą miejską i burmistrzem w sprawach rozwoju kultury fizycznej na terenie naszej gminy.

Z nieoficjalnych informacji wiem, że swego czasu o utworzenie takiego ciała zabiegał dyrektor SOSiR-u Adam Szurgociński. Jako radny złożyłem pisemny wniosek do burmistrza o powołanie w Nowej Dębie Rady Sportu. To właśnie w gestii szefa gminy jest wydanie stosownego zarządzenia.Wierzę, że odpowiednie procedury zostaną wszczęte tak szybko, jak to możliwe i już nowy projekt budżetu będziemy omawiać wspólnie z nowopowstałą Radą Sportu. Kolejnym argumentem za powołaniem RS są zapisy ustawy o samorządzie gminnym które w wielu przypadkach uniemożliwiają ludziom sportu piastowanie mandatu radnego. A szkoda bo ich wiedza i doświadczenie może być bardzo cenne i przydatne. Wykorzystajmy je w Radzie Sportu.

Marek Ostapko

Fot.: Rada Sportu w Szczecinie.
Źródło zdjęcia: Urząd Miasta Szczecin


——

57 KOMENTARZE

 1. [b]Tak jest ! Powołajmy Radę Sportu! I utrzymujmy jeszcze jedną grupę nierobów, którzy chętnie będą pozować do fotek i sadowić się w fotelach rady bez żadnej odpowiedzialności za to czym teoretycznie mieliby się zajmować. Wystarczy za przykład taki PZPN, jako nienaruszalny twór, mający niby zajmować się promocją sportu. Zaraz zaczną się spory dlaczego tamten został wybrany do rady a nie kto inny, że ten jest działacz to mu sie należy, i takie tam podobne.
  Uważam, że najpierw powinny mówić za siebie wyniki tych, którym sie chce być sportowcem, a nie tych, którym by sie tylko chciało być….[/b]

 2. Takie ciała działają w każdej normalnej gminie i się sprawdzają. Wszystkie miasta są z tego zadowolone. Osoba nie umiejąca czytać ze zrozumieniem napisała powyżej:
  [quote]Tak jest ! Powołajmy Radę Sportu! I utrzymujmy jeszcze jedną grupę nierobów[/quote]
  A w tekście ma JAK BYK napisane, że:
  "[b]uczestnictwo w Radzie Sportu jest w 100% społeczne, tak więc Rada nie kosztuje podatników ani złotówki, a jednocześnie może przyczynić się do bardziej efektywnego wydawania środków ze wspólnej kasy na realne potrzeby środowiska sportowego. [/b]"

  Nie mówiąc już o tym, że jest to wsparcie społeczeństwa obywatelskiego i wspieranie zasady współuczestnictwa obywateli w życiu publicznym. Ale dla niektórych takie wartości są zbyt trudne do ogarnięcia.

 3. Niektórzy każdy pomysł Ratusza będą odrzucać bo zgłasza go radny Ostapko. Zawiść i agresja wobec tego młodego chłopaka który wykazuje największą aktywność spośród obecnej rady przysłania tym osobom trzeźwą ocenę sytuacji. W całej Polsce działają Rady Sportu i w całej Polsce uważa się to za bardzo dobre rozwiązanie. W Dębie jak w Dębie. Kilku chłopków którzy nie rozumieją idei będzie tupać nóżką, głośno krzyczeć że im tego "nie cza" itp. Nimi nie ma się co przejmować tylko iść na przód i robić swoje.

 4. problem gminy to ogromne zadłużenie nie sport, zajmijcie się ważnymi problemami nie jakieś jaja, kiedy radni wezmą się do roboty? a nie autopromocja na każdym kroku, blee

 5. Zadłużenie to sprawka burmistrza i jego radnych. Weźmy chociażby głosowania nad kredytem gdzie Ratusz mimo, że miał racje został przez przegłosowany. [b]Sport jak i kultura oraz oświata to również bardzo ważne sprawy którymi trzeba się zajmować. [/b]Po to zostali wybrani. Powtarzam. Obecne zadłużenie to efekt działania "Ich Samorządu" z Wieśkiem na czele w poprzedniej i obecnej kadencji.
  P.S. Życzę takiej aktywności jaką przejawia Ratusz wszystkim radnym.

 6. Jakby zajmowali się tylko budżetem to by jeden z drugim mówił, że nie samym budżetem żyje gmina ale również sportem itp. Rada Sportu to bardzo dobry i potrzebny pomysl! [b]O sporcie decyduje dziś p. Kazimierz Skimina i p. Maria Mroczek (przewodniczą komisji Kultury Oświaty i Sportu). Rzeczywiście pasjonaci, znawcy i miłośnicy!!!!![/b]
  Mały krok do poprawy sytuacji to sięgnięcie po rozwiązania które się już sprawdziły a takim rozwiązaniem jest RADA SPORTU.

 7. 200 000 tysięcy zł.wydane z naszych podatków na Stal w rękach nieodpowiedzialnego dzieciaka może doprowadzić do zapaści w nowodębskim sporcie Wydaje mi się że to bardzo mądre podejście nad którym powinniśmy się zastanowić .Rada Sportu jest potrzebna jako ciało doradcze i opiniujace.

 8. Do ,,sportinaczej". Po pierwsze są to rady które pracuja społecznie. Zobacz statut PZPN i potem napisz. Radny nie może być prezesem klubu lub innym działaczem. Do ,,slaw". Właściwie męczysz się sam ze sobą. Możemy się umówić na trzy sesje terapeutyczne w mojej przychodni. Zrobimy porządek z poczuciem niskiej wartości. Masz przyjacielu tzw. syndrom Pierdziszewa. Na twój argument odpowiem… a was bije się cyganów. Dlaczego to tak ważne co chce zrobić Ostapko? Bo było by wspaniale gdyby znów była pierwsza liga siatkówki, badminton, kiedyś motocross, kadra pływaków, 3 liga piłki nożnej a zapytajcie się ojców także mieliśmy drużynę bokserską i drużynę w podnoszeniu ciężarów. Do tego trzeba powołać fachowców i Radę Sportu. Nie czujcie się urażeni. Pozdrawiam i miłego dnia.

 9. [b]ten mądrala spod #3……
  A jak ty sobie wyobrażasz obrady takiej rady? Gdzieś przy ognisku czy grillu? Przecież potrzeba na to sali z zapleczem, jakieś materiały poligraficzne, jakieś choćby symboliczne napoje itd, itd….A wyjazdy w teren, a bieganie za różnymi sprawami….i wszystko to co jest potrzebne na działanie takiego, jak to obywatel raczył wspomnieć – ciała…Przecież społecznie tego nikt nie da, a kosztuje niemało. Więc jak sie obywatel nie zna na podstawach ekonomii, to sugeruję odrobić lekcje, albo nie wypowiadać się, bo można dać ciała….
  A inna sprawą jest fakt, ze są zdecydowanie poważniejsze tematy niż zajmowanie się mrzonkami.[/b]

 10. rada sportu spowoduje że piłkarze zaczną super grać i wszyscy inni też….oj naiwniacy…może nad powołaniem rady sportu powinna się zastanowić specjalnie powołana rada do spraw powołania rady sportu, której ciałem doradczym będzie rada doradcza do spraw rady do spraw powołania rady sportu…do spraw

 11. POwalony napisał bardzo ważną rzecz:
  [quote]Dlaczego to tak ważne co chce zrobić Ostapko? Bo było by wspaniale gdyby znów była pierwsza liga siatkówki, badminton, kiedyś motocross, kadra pływaków, 3 liga piłki nożnej a zapytajcie się ojców także mieliśmy drużynę bokserską i drużynę w podnoszeniu ciężarów. Do tego trzeba powołać fachowców i Radę Sportu. Nie czujcie się urażeni. Pozdrawiam i miłego dnia.[/quote]

  Pytam więc: Kto ma zadbać o to żeby odtworzyć to co kiedyś świetnie działało a dziś upadło? Pytam: Czy mają to być Pan Stanisław Skimina z Chmielowa i Pani Maria Mroczek którzy przewodniczą w Radzie Miejskiej komisji zajmującej się sportem?
  Ja osobiście powątpiewam.

  Rada Sportu sama w sobie nie spowoduje, że będziemy osiągać tytuły mistrzowskie bo nie o to chodzi. Chodzi o to aby bardzo liczna grupa naszego społeczeństwa która angażuje się w sport miała możliwość wyrażenia swoich interesów i współdecydowania o losach sportu.

  To jest właśnie DEMOKRACJA i SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE. Wyznawcy Wiesława Wielkiego i jego dworu (czytaj: jego radnych) wolą aby to ON sam podejmował decyzje na tym folwarku bo przecież ON WIE NAJLEPIEJ i mylić się nie może. Nawet z PERONEM MIAŁ RACJE! Wie gdzie zbudować szatnie za 400 tys zł a gdzie podwyższyć ceny za możliwość gry (zob.: PODWYŻKA CEN NA KORTACH TENISOWYCH).

  Rada Sportu działa za free i spotyka się na posiedzeniach rady miejskiej. Nie potrzebuje żadnych lokali ani żadnych kosztów, a jej członkowie nie biorą kasy za posiedzenia. Tarnobrzeg, Rzeszów, Szczecin i inne miasta przekonaly się, że to dziala i jest potrzebne.

  Jeśli Rada Sportu nic nie kosztuje można ją powołać. Jeśli się nie sprawdzi można ją odwołać. Jaki więc problem???

 12. A jakie predyspozycje/kwalifikacje mają przyszli RADNI RADY SPORTU?Kolejna rada do wydawania społecznych pieniędzy.Źenada.:(

 13. z pustego i Salomon nie naleje nie ma kasy to co zrobisz.Stal nie ma kasy i stacza się z każdym meczem.Wszyscy liczyli na Pabiana,Raka,Bilińskiego, Media -tel a tu co? kłócą się wieśniaki pijaczki porąbane a wszystko odbija się na grze,atmosfera eh. [b]Prosimy o Radę Sportu[/b].

 14. po co taka rada.? Zadne argumenty mnie nie przekonaly,Proponyje powolac Rade Antyalkoholowa. Jest problem dostepu alkoholu przez cala dobe i nawet dla nieletnich, a nawet otwierania butelek przez ekspedientki aby kupujacy wypil jak najszybciej i kupil drugie piwo.Istnieje wzbogacanie sie na czyjejs krzywdzie.Gdzie radni ze swoich obwodow? Moze przyklaskuja?

 15. Nie jestem zwolennikiem powoływania nie wiadomo ile organów. Przykład ostatni ministerstwo ds. wykluczonych Minister Arłukowicz. Chodzi o to że w takich radach są społecznicy, lokalni patrioci. Piszę bo przy okazji można o nich przypomnieć. Andrzej Gierwatowski po pracy trenował pływków. Jego ojciec walczył o wygląd miasta jeżdżąc po województwie i stolicy po środki. Pan Tebin ojciec Jasia pomagał bezpłatnie przy treningach. Pan Krzeszewski który w latach 60 trampkarzom pompował piłki. Ja nie pamiętam wielu nazwisk ale pamiętam że się nie dorobili. To była ich pasja. Smutno mi się robi kiedy czytam po co to. Chcą się dorobić. Ostapko ma interes. Ale rośnie nadzieja że są wpisy konstruktywne, z pomysłami. Że nie wszystkim wisi jak NASZE MIASTO wygląda i co się w nim dzieje. Więcej wiary w ludzi. Nowa Dęba to MY a nie Ordon czy Mroczkowa.

 16. bardzo dobry pomysl tylko jestem ciekawy kto byłby obecny w tej radzie??, młodzi aktywni ludzie czy nadal osoby majace "na karku" 60lat???

 17. #20, fajnie bo to już jakaś propozycja. Myślę że jedni i drudzy. Przede wszystkim nie o wiek chyba chodzi, a o chęci i stosunek do naszego miasta i jej mieszkańców.

 18. czytajcie txt ZE ZROZUMIENIEM . w sklad rady nie wchodzą radni tylko kibice, działacze sportowi i przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych. I NIE BIORĄ KASY ZA TO.

 19. Jako wnioskodawca zabiorę głos w dyskusji. Wprawdzie odpowiedź na większość pytań jest w artykule jednak uzupełnię kilka spraw :)

  1. Rada Sportu działa społecznie. Jej członkowie nie pobierają żadnego wynagrodzenia. [b]Działają ZA DARMO[/b].

  [b]2. Radę Sportu tworzyli by[/b]: przedstawiciele klubów sportowych (czyli przedstawiciele MKS Stal ND, KPS, UKS Stenga, LZSy itd), stowarzyszeń sportowych (np. Klub Kibica), i instytucji zajmujących się sportem (reprezentant SOSiR). Tak więc to środowiska sportowe decydowały by o tym kto je reprezentuje anie jakieś układy rodzinne itp. To te kluby wybierałyby "delegatów", "radnych" spośród siebie.

  3. Rada opiniowałaby projekty uchwał dotyczące kultury fizycznej na terenie gminy.

  4. Rada sportu opiniowałaby te część projektu budżetu dotyczącą sportu i kultury fizycznej. Mogłaby przedstawiać swoje sugestie, uwagi, propozycje do budżetu: [u]Np. [i]Wolimy przeznaczyć pieniądze na realizacje inwestycji X a nie Y [/i] [/u]

  5. [b]Rada Sportu nic nie kosztuje.[/b] Może natomiast swoją działalnością przyczynić się do wzrostu efektywności i wydajności.

  Mówiąc inaczej RS to zachowanie starej dobrej tradycji: [i]"Nic o nas- bez nas"[/i]. Nic co dotyczy sportu na terenie miasta nie przejdzie bez konsultacji z tymi których sprawa będzie dotyczyć czyli samych sportowców, działaczy sportowych itd. To oni będą mogli wreszcie na obradach Rady Sportu powiedzieć jakie mają oczekiwania, jakie mają problemy i bolączki i proponować rozwiązania. [b]To środowisko sportowe będzie wyznaczało co i jak trzeba zrobić.[/b] Nie mówiąc już o tym że samo zaangażowanie mieszkańców w sprawy społeczne jest bardzo ważne i samo w sobie jest bardzo cenne. :)

  Skoro takie rozwiązanie sprawdza się w innych miastach to dlaczego miałoby się nie sprawdzić u nas?[b] Nie zgadzam się z tym, że Nowa Dęba jest gorsza od innych miast[/b]. Sama propozycja utworzenia Rady Sportu wyszła od środowiska sportowego. Ja się z nią zgadzam i utożsamiam, dlatego też złożyłem ten wniosek. Reszta pozostaje w gestii Burmistrza :)

 20. Dzięki ,,Gość" sprawdziłem. rzeczywiście jest tego dużo. To pokazuje że są środowiska gdzie prócz narzekania, obrażania ludzie chcą działać dla dobra i rozwoju swoich miast. Myślę że jest szansa że tak będzie w moim mieście. Coś się zaczyna ruszać. Mam nadzieję że młoda krew rozpieprzy zasiedziałe i skostniałe struktury. Pogoni tych którzy chcą mieć tylko święty spokój i kasiore.

 21. wystarczy, że w skład Rady Sportu wejdzie po jednym przedstawicielu z Klubu , stowarzyszenia sportowego, instytucji sportowej etc. i będzie można rozmawiać o sporcie . A tak co mamy ? Fizyk, historyk, geograf – super decydenci do spraw sportu ! I co mamy ?
  rewelacyjne pomysły wizje i chore społeczeństwo ! Biedne niesprawne dzieci ! Ruchowo upośledzone – sprawne inaczej !
  Dwie ręce w górę za Radą Sportu !
  tylko proszę wybierzcie normalny skład tej rady : BEZ HISTORYKÓW FIZYKÓW I GEOGRAFÓW

 22. Grzegorz Sudoł chciał kiedys pomagac,miał swoje wizje i to dobre.Ale jak zwykle wszystko na nic, ciezko sie przebic przez bande durniow rzadzacych w naszym miescie.Niedopuszczajcie do tego zeby Ordon maczał palce jeszcze w sporcie bo jak wiekszosc szlak trafi no chyba ze z Grzedą sie dogada heheheh.

 23. [b]Ja proponuję powołać komisję do stwierdzenia czy taka rada się należy czy tez nie. Jako gości sugeruję zaprosić zaprawionych w takich bojach kol. Macierewicza i kol.Beatę Kempę. Wtedy na pewno będziemy mieli pewność że dłuuugo nie otrzymamy odpowiedzi na nurtujące nas pytanie – powoływać czy też nie. Czy też zrobić sobie ognisko…..[/b]

 24. Nic nie stoi na przeszkodzie aby klub sportowy lub chętne do tego stowarzyszenie utworzyło Radę Sportu do której mogą przecież zaprosić określone osoby – oczywiście z całej gminy z zachowaniem równowagi udziału zainteresowanych środowisk i miejscowości oraz dyscyplin sportowych . Rada taka może rekomendować określone rozwiązania i propozycje zarówno burmistrzowi jak i właściwej komisji lub radzie miejskiej. Osoby chętne niech więc wezmą się do roboty i utworzą Radę Sportu jako partnera społecznego dla samorządu – nikt za nich tego nie zrobi.

 25. Tak się zastanawiam :|przeciesz Pan Burmistrz dzięki Zielińskiemu i Diektarience jest honorowym Prezesem Stali to tak jakby była to Rada bo ma wgląd i do Sosiru i do Stali, czyli o każdym ruchu wiedzą i radni i Burmistrz i działacze .Chodzi mi o to aby nie powielać stanowisk.Ale ostatecznie jestem za ;)
  [b]Ale moje stanowisko jest takie że kluby powinny się samofinansować i być w prywatnych rekach.[/b]

 26. Do ,,Olo", ale jesteś konkretny. A może lepiej Komisje z Sekułą, Sobiesiakiem lub Chlebowskim? Jest dużo świetnych, młodych, pasjonatów sportu. Rada da siłę przebicia przez beton urzędasów i dębskich cwaniaczków. Urzędowych uzdrowicieli sportu w naszym mieście było wielu. Jeden pasjonat nie da rady. Zniszczą każdy dobry pomysł, dla św. spokoju. Potrafią wsiową filozofią zniszczyć człowieka. Teraz czas na młodych i na zmiany. Jest inicjatywa więc nie jęczeć tylko do przodu.

 27. Bardzo dobry pomysł. Proponuję Grzesia Sudoła. Ma nazwisko ,wejścia i bardzo dużą wiedzę. Myślę ,że w wielu sprawch mógłby nie tylko doradzić ale też pomóc. Powinien być w tej radzie również choćby jeden człowiek,który miałby pojęcie o pozyskiwaniu środków z różnych programów na inwestycje,organizacje imprez,sprzęt itp. Jest tych możliwości bardzo dużo tylko trzeba najpierw wiedzieć,że są takie możliwości,gdzie i jakie są warunki otrzymania środków.
  Poza tym potrzebna jest taka formalna Grupa Nacisku na władze bo inaczej zawsze znajdą się inne "bardziej potrzebne" zadania.
  Jak się popatrzy na nasz stadion to jest wiele do zrobienia.Na pewno potrzebna jest bieżnia tartanowa, bo ta żużlowa to relikt z lat 60-tych. Stadion dużo zyskałby na wyglądzie a poza tym
  zyskałaby sekcja LA i oczywiście szkoły.Stan płyty boiska na którym grają piłkarze też bardzo się pogorszył.
  Myślę,że sport lokalny oparty na pracy pasjonatów takich jak trenerzy badmintona,siatkówki,piłki nożnej czy też lekkiej atletyki zasługuje na wsparcie.
  Jestem pełen uznania dla P.Marka Ostapko,że podejmuje takie tematy i życzę wytrwałości oraz więcej życzliwości bo najbardziej zaciekle atakują na forum Ci najbardziej bierni.

 28. Ktoś tu nazwał tych potencjalnych członków Rady "nierobami"
  Myślę,że warto to skomentować ale nie chodzi mi tu o to co napisał ten sflustrowany i "zarobiony" człowieczek,który wszystko wie najlepiej ale o to jak się postrzega ludzi,którzy jako pasjonaci chcą coś zrobić w sporcie choć pewnie problem ten dotyczy nie tylko sportu ale wielu dziedzin ludzkiej aktywności.
  Powszechnie uważa się że ludzie którzy działają w sferze sportu jako sportowcy czy działacze dorabiają się na nim a prawda jest taka,że tylko znikomy procent ludzi osiąga z tego tytułu jakieś dochody.Poza piłką nożną gdzie parę złotych można dostać nawet w B-klasie jakieś normalne pieniądze można zarobić tylko reprezentując bardzo wysoki poziom sportowy.Jeżeli mówimy działaczach i trenerach to najczęściej pracują oni za darmo albo za symboliczne wynagrodzenie.Dam przykład trenera LA ze Stalowej Woli,który wychował kilkuset medalistów Mistrzostw Polski w tym kilku olimpijczyków i otrzymuje miesięcznie jako trener 200 zł spędzając na stadionie kilka godzin dziennie.Zarobione pieniądze i tak przeznacza na potrzeby zawodników.Z tego samego podwórka:trener z Tarnobrzega pracuje z młodzieżą za darmo finansując wyjazdy na zawody z własnej kieszeni. Tak samo jest w tysiącach klubów i klubików różnych sekcji. Działacze to najczęściej pasjonaci wykładający własne pieniądze na hobby jakim jest sport.
  Poza tym każdy kto choć raz był w Urzędzie po środki na sport wie ,że to nic przyjemnego. Władze zawsze traktują takiego działacza jakby przyszedł we własnej sprawie i chciał coś dla siebie a nie dla młodzieży.Człowiek się uszarpie ,straci kupę nerwów i własnego czasu a ma z tego tylko wewnętrzną satysfakcję bo i tak tego nic nie doceni.Ale taka jest cena za pasję jaka jest sport.

  Ta

 29. Kiedy zamilkną Trole i upuszczą żółć swoich kompleksów milo poczytać bardzo mądre komentarze. Jest nadzieja że ludzie dla których Nowa Dęba to nie tylko gminna sypialnia nie odpuszczą. Sport to wizytówka miasta i jej mieszkańców. Pozdrawiam.

 30. Do #34 Adam. Jak to potrafisz to się zgłoś do dowolnego klubu lub samorządu – pracę masz pewną i to dobrze płatną.

 31. O ile wiem to Prezes Diektiarienko zarabia w klubie Stali za pomoc w prowadzeniu projektu dodatkowo kasę trzepie za prowadzenie strony internetowej z pieniędzmi sponsorów nie wiadomo co robi , Sekretarz Zieliński ubezpieczył Stall i ma z tego dochód .To gdzie tutaj pasjonaci drogi kolego no chyba że w Nowej Dębie pasjonat ma inne znaczenie. Zwrócić uwagi nie możesz bo cię łajnem obrzucą .Kombinowana, księgowość kombinowane finanse ,szemrane układy. To jest hobby naszych niektórych działaczy,dzięki Bogu nie wszystkich, nie chodzi tu o żale ale o sport i rozwój młodzieży. Może Rada jest lekarstwem – Może:|

 32. Połowa z was pisze tu nie na temat. Czepiacie się w kółko kilku osób i szalejecie przed swoimi monitorami. Zapraszamy do pracy, niech każdy pokaże co potrafi i jak potrafi się społecznie poświęcić. pozdro

 33. …ja proponuję, żeby kilka osób się przebiegło, pouprawiało sport – zamiast nijakich pomysłów i pustej dyskusji ruch i sport tak po prostu

 34. Z tego co widać należy przeanalizować sytuację -temat drażliwy i bolesny dla niektórych chcących się szybko dorobić na sporcie, ale potrzebny, może ci niby działacze i kombinatorzy wzięli by się do pracy do łopaty i nie szargali dobrego imienia sportu

 35. LUDZIE!!!!!!!

  Na co RADA SPORTU sugerowałaby wydać kasę gminną? Na BIEŻNIE TARTANOWĄ na stadionie czy na SZATNIE ZA 400 TYS w CYGANACH?
  Czy RADA SPORTU byłaby za PODWYŻKAMI NA KORTACH TENISOWYCH czy by się im sprzeciwiała?
  (Swoją drogą kiedy będzie odwodnienie na kortach i szatnia taka jak ta planowana w Cyganach? Lekarzom i przedsiębiorcą i mieszkańcom grającym w tenisa nie uwłacza przebieranie się pod gołym niebem na widoku, a kilku "piłkarzom" LZSu uwłacza i trzeba im budynki stawiać, tak?)

  RADA SPORTU trzymałaby rękę na pulsie, żeby kasa szła na potrzeby sportu a nie na prezenty wyborcze! I stąd taki opór i taki krzyk przeciwko. Chyba wiadomo która strona się tego boi i chyba wiadomo dlaczego!

 36. ,,Oj" zostaw kompa i pobiegaj dotlenisz mózg.Trole i zakompleksieni frustraci plujcie się na O2. Sprawa jest ważna i warto konstruktywnie rozmawiać. Miasto żyje kiedy społeczność jest aktywna. Słonecznego popołudnia.

 37. Ktośiu – pseudo społeczniku !
  Piszesz o swoich problemach, wyżalasz się stukając na klawiaturze te swoje teksty, wiem, że jak sobie popiszesz to od razu robi ci się lepiej!
  Wolisz swój wolny czas spędzić przy kompie i ponarzekać , w ten sposób możesz sobie ulżyć.
  ten twój tekst to wypisz wymaluj twoje życie … i właśnie z takimi ludźmi jak ty to brak sensu cokolwiek tworzyć !!!

 38. Jeżeli chodzi o to aby skończyć z wydatkowanymi pieniążkami z budżetu na pseudo działaczy,nierobów,pijaczków i wszelakiej maści prezesów i kierowników za własne prywatne możecie robić co wam w głupich główkach zaświta.Zakłamanie, obłuda , i bezczelność tych typów to taka swoista norma – no cóż brawo Marku w tym przypadku Rada Sportu jest potrzebna tu i teraz:)

 39. popieram wpis. jest obiektywny do rzeczywistosci. dlaczego tyle krzyku. zmienic wiek niektorych radnych komisji sportu i bedzie zupelnie inaczej. moze tez zmienic myslenie intelektualne innych mlodszych radnych. zawsze na komisje mozna zaprosic dzialaczy sportowych i nie zapominac ze sport nie jest i nie moze byc na garnuszku gminy.

 40. Zaprosić to sobie można kogo się chce , wiem jak to jest z tymi zaproszeniami, zazwyczaj zapraszamy tych których chcemy a najlepiej to tych SWOICH ZNAJOMYCH.

 41. ,,Gość' jest świetnym przypadkiem klinicznym przerzucania swojej rzeczywistości, przekonań i zachowań na zachowania i intencje innych ludzi. Żeby państwo to wyraźnie wychwycili zacytuję przeniesienia ,,Gościa". …wiem jak to jest z tymi zaproszeniami…, A niby skąd?. Gdzie nabył taką wiedzę?. To proste sam prawdopodobnie by tak zrobił, a to znaczy wszyscy. Przykład drugi …zazwyczaj zapraszamy tych których chcemy a najlepiej to tych SWOICH ZNAJOMYCH…,Bardzo ciężko czytać mi wpisy na forum jako psychologowi, gdyż tego typu osobowości jest bardzo dużo. Przyczyny tego stanu są różne. Często duży wpływ ma na tego typu osobników ma trudne dzieciństwo. Przemoc, odrzucenie, alkoholizm a nawet molestowanie seksualne. Napisałem to państwu żeby nie starać się odpowiadać na tego typu posty. Ale aby łatwiej było zauważyć czy tą osobę interesuje temat, czy załatwia swoje emocjonalne deficyty. Ci ludzie potrzebują pomocy terapeutycznej i troski.

 42. Te psycholog a wiesz kto głównie sie pcha na psychologię /psychiatrię?Do jamki i czytać o realnym życiu z forów lub czytadeł.I nie ośmieszać się:D

 43. Ale jaja może psycholog ma rację. Teraz rozumiem czemu odezwał się ,,ktoL". Albo ma dwa nicki, albo zabolało pomimo że nie było do niego. Dzięki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here