Święto Flagi i Dzień Strażaka na stadionie SOSiR

11


2 maja 2014 r. z okazji Dnia Flagi i zbliżającego się Dnia Strażaka na stadionie Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostały zorganizowane pokazy sprzętu i umiejętności Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Nowa Dęba oraz Państwowej Straży Pożarnej z Tarnobrzega.

Wśród atrakcji przygotowanych przez organizatorów były m. in. pokazy sprzętu strażackiego Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy zaprezentowali swoje umiejętności w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz ratownictwa technicznego.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej z Tarnobrzega w widowiskowy sposób zademonstrowała możliwości drabiny ratowniczej. Przy pomocy armatki z dużej wysokości na murawę stadionu w krótkim czasie zostało rozpylone kilka ton wody.

Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyła się konkurencja lania wody do celu. Wymagała ona od uczestników siły i precyzji, a w nagrodę każdy uczestnik otrzymał drobny upominek. Najmłodsi mogli skorzystać także z dmuchanej zjeżdżalni na placu zabaw albo popływać w kuli na wodzie. A żeby nie brakło siły to była też wata cukrowa i popcorn.

W ramach pokazów sprawnościowych zostały rozłożone dwie linie gaśnicze. Drugą linię równie sprawnie rozkładała drużyna kobieca.

Najbardziej widowiskową częścią pokazów było uwolnienie poszkodowanego w symulowanym wypadku samochodowym oraz gaszenie płonącego wraku.

Na zakończenie wozy strażackie z armatkami wodnymi okrążyły murawę stadionu rozpylając pióropusze wody.

 

 

Wszystkim strażakom z okazji ich święta 4 maja życzymy bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia i wszelkiej pomyślności. Niech Święty Florian zawsze otacza opieką w pełnieniu strażackiej powinności, która jest źródłem satysfakcji i powinna być powodem do dumy.

UMIG

11 KOMENTARZE

  • Jacek ty swojej ekipie tylko krzywdę robisz

   Jak Marek dorośnie to ciebie moment odsunie
   Paweł już dorósł
   a Wacek od początku wiedział

   słoniku

 1. W naszym grajdole są aż 4 straże pożarne; 2 zawodowe na zakładach i w jednostce oraz 2 ochotnicze. Nie pamiętam kiedy coś się poważnie paliło i bardzo dobrze zresztą. Pytanie: po co wydawać kasę na 2 OSP w mieście , to chyba nieporozumienie jakieś.

  • Lepiej zapobiegać niż leczyć.Nieporozumieniem to jesteś Ty.Po co Cię rodzice spłodzili.Nie lepiej było wyskrobać?Takie nieporozumienie plemnika z jajem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here