Trwa budowa chodnika „na skrętach” w Chmielowie

14

Rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka chodnika wzdłuż drogi powiatowej relacji Ocice – Jadachy w miejscowości Chmielów, na terenie gminy Nowa Dęba.

To kontynuacja zadania realizowanego w poprzednich latach, kiedy powstał odcinek ciągu pieszego od zatoki autobusowej do skrzyżowania. Z drugiego, nowego odcinka chodnika przy tej samej drodze powiatowej korzystają już mieszkańcy miejscowości Jadachy.  Na budowę dwóch odcinków ciągów pieszych władze powiatu tarnobrzeskiego przeznaczyły ponad 111 tysięcy złotych. Odbiór inwestycji zaplanowano na połowę lipca. Chodniki poprawią bezpieczeństwo pieszych.

chmielow skrety

Klaudia Tajs
Źródło: Echo Dnia

14 KOMENTARZE

  • Poprzez wstawienie wysokich krawężników droga optycznie się zwęża. Kiedyś w razie potrzeby można było zjechać na pobocze, a teraz można sobie uszkodzić opony. Więc o to mi chodziło, a z kościoła i tak będziecie szli drogą.

  • tak tak tak zaprojektowane było 2 lata temu i kończy się termin ważności, a wszyscy wiedzął jak się powiat z gminą bronili żeby dokończyć projekt Ocice Jadachy do stadionu chodnika dalej nie ma. Projekty nic nie znaczął, wycofać sie można z każdej inwestycji.

 1. No to się gmina wysiliła, teraz wszędzie na folderach będą się chwalić jakie to inwestycje zrobili w Chmielowie, a ja się pytam kiedy będą chodniki w innych dzielnicach? Co nie ma tam pieszych? Np górką aż strach chodzić, ruch nasilony przez Bierdonkę a nikt nie pomyślał jak tam się mają piesi poruszać.

  • Jadziu mieszkasz w Chmielowie?? ?a nie wiesz ze radna podpisy do powiatu zbierała właśnie o Gòrki, Mogiły, Kolejową,Lipke, dojście do stadionu i właśnie te Zakręty jednak ktoś pomyślał. Ale działania gminy i powiatu są marne

 2. A może by tak w tej części miasta też zrobić chodniki ??? Szedł pan kiedy chodnikiem z kościoła do domu , czy zawsze tylko „poldkiem’ jeździ ? Tam dosłownie kocie łby są, ale co to pana obchodzi, jak zresztą wszystko inne.

 3. Radni z Dęby wsi oraz sołtys dbają tylko o pozycję burmistrza, by dotrwał do końca kadencji a nie o mieszkańców wsi.
  Tyle „trąbi” się na zebraniach o stanie tych chodników,gmina głucha,albo nie liczy się z głosem mieszkańców.
  Chyba trzeba poprosić pana Marka,może on załatwi ten temat za gminę.
  Jemu na pewno się uda.

 4. Już się żeśta nachapali naszych pieniędzy za nasze zdrowie z naszej chmielowskiej strefy najpierw nam teraz dajcie tu do chmielowa dajcie nam żyć normalnie!!!!!!!! Chodniki zròbcie za te miliony co corocznie z tąd zabieracie Tylko brać potraficieżeby dac mniej niż nic

  • Raczej piszemy stąd, to tak po pierwsze, po drugie we wsi Dęba akurat gmina nic nie robi i nic praktycznie nie inwestuje od wielu lat, po trzecie w kwestii podatków płaconych tutaj lepiej zamilcz Waść, no i w końcu po piąte może by tak pozwiedzać Poręby i zobaczyć jakie tam inwestycje idą i jakie zrobione w ciągu niewielkiego czasu.cieszcie się Chmielowianie, że macie porządnych radnych, bo my niestety tego o swoich powiedzieć nie możemy.

 5. my cyganiacy o porządnym radnym to spiewka sprzed lat.
  Nie potrafi zakasać rekawow żeby coś zrobić.Nawet zdjęc już nie robi i nie krzyczy głupio na zebraniach ,nie nagrywa , len jeden nic nie potrafi .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here