Trwa remont szlaku leśnego od stacji PKP do DEZAMETU

17

Realizowany jest remont szlaku prowadzącego od peronu kolejowego do nowodębskiej strefy ekonomicznej. Inwestorem jest Nadleśnictwo Nowa Dęba.

Cieszący się złą sławą odcinek pieszo-rowerowy doczekał się modernizacji. Stary i rozpadający się chodnik zostanie zastąpiony szlakiem z kruszywa mineralnego. Wybudowany „na dziko” w okresie PRL szlak pieszy czasy świetności ma już dawno za sobą, a ze względu na wystające i rozłupane płyty chodnikowe stwarzał zagrożenie dla mieszkańców oraz pracowników leśnych. – Mieliśmy wiele próśb ze strony mieszkańców aby ten odcinek wyremontować, jednak jako samorząd nie mogliśmy nic zrobić gdyż teren ten nie należy do miasta, a jego właścicielem są Lasy Państwowe. Na szczęście Pan Nadleśniczy Kazimierz Kopeć dostrzegł potrzebę realizacji tego zadania, za co chciałbym mu gorąco podziękować – mówi przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

Jak podkreśla Nadleśniczy Kazimierz Kopeć remontowany szlak mimo, że docelowo będzie służyć gospodarce leśnej poprawi również komfort korzystającym z niego mieszkańcom – Nowa Dęba to miasto w lesie i nie ma nic dziwnego w tym, że wielu mieszkańców korzysta z dróg leśnych. Wiemy, że tym ciągiem podróżują pracownicy Zakładów Metalowych DEZAMET i nowodębskiej strefy. Bez wątpienia modernizacja tego odcinka będzie dla nich dużym ułatwieniem – dodaje.

17 KOMENTARZE

 1. A co z odcinkiem chodnika przy technikum, tam dopiero wystają korzenie a w niektórych miejscach dosztukowane płyty, ryzyko wypadku bardzo duże, czy ten odcinek też będzie wyremontowany?

 2. z kruszywa naturalnego? to juz lepiej bylo ten krzywy chodnik zostawic. tam powinien byc porzadny oswietlony chodnik ze sciezka rowerowa pod samego czikena. kontunuacja sciezki ze strefy na miasto.

  • Bardzo dobrze że z kruszywa. To jest las! Wszyscy mają dość powszechnej betonozy która na szczęście na terenach leśnych jest prawnie zakazana. Ścieżkę rowerową i asfalt będziesz miał po sąsiedzku na drodze gminnej zwanej ul. Śmiśniewicza.

  • Przejedź sie kolego koło rampy, zobaczysz jak sie super jeździ po kruszywie. Mam wrażenie że Lasy Państwowe specjalnie sypią kruszywo żeby zniechęcić rowerzystów do jazdy po lesie.

 3. Będzie dokładnie to samo co na ulicy Ogrodowej. Dopóki nie będzie padać będzie równo i ładnie. Jak popada będzie dziura na dziurze. Jak ktoś nie wierzy to proponuję przejść się ulica Ogrodową, która była już kilka razy równana.

  • Jak zrobią conamniej tak jak jest nad zalewem lud domem kultury to może być ok. Ale musi to być szerokie jak chodnik do technikum, inaczej to nie ma sensu.

  • Stefan, wysypane będą kamienie, rowerem po tym ciężko przejechać, a ty chłopie chcesz żeby jak nad zalewem zrobili, nie, nie zrobią bo to kosztuje , droga będzie zrobiona pod wycinkę lasu żebyś Ty i inni mieszkańcy Nowej Dęby zęby sobie pokruszyli na tych kamiorach.

 4. w Krzatce potrafili wybudować od podstaw nową drogę ( od stadionu do DW) PRZEZ LAS! U nas chodnika nie wolno. Czego nie rozumiecie? Tam już dawno powinien być zrobiony plan zagospodarowania przestrzennego ale widocznie sie nie spieszy.

  • Nie że taki świetny to on nie jest, ale o drogi dba , o drogi które służą wszystkim, a nie wybrańcom .

 5. Burmistrzu, przecież nie ten koniec ulicy Zarzecze miał być asfaltem kryty !!!! Taka była zdaje się decyzja naszej rady , czyżbyś strony mylił, aż tak jesteś nieogarnięty ??? Nie to nie tak dobrze wiesz, co robisz i wiesz że ciemnemu ludowi można wszystko wcisnąć , szczególnie tym że wsi Dęba W sumie masz rację .

 6. Kiedy rozpocznie się ten remont nie potrzebnie rozwalali ten stary chodnik teraz tylko piach jest grząski. Niech czekają dalej pogoda się pogarsza śnieg spadnie w ogóle remontu nie będzie .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here