Turniej Grand Prix Polski w badmintonie w kategorii młodzików

0

W Bieruniu k/ Katowic rozegrany został pierwszy w tym sezonie Turniej Grand Prix Polski w badmintonie w kategorii młodzików. Historyczny sukces odnieśli w nim badmintoniści Stali Nowa Dęba, którzy wystąpili aż w trzech finałach. Rewelacyjnie spisała się Natalia Róg, która w grze podwójnej młodziczek mając za partnerkę Magdalenę Golenia (UKS Sokół Ropczyce) zostały zwyciężczyniami tej gry. Pokonały one tak w pojedynku półfinałowym, jak i finałowym po trzysetowej doskonałej, stojącej na wysokim poziomie walce obecne kadrowiczki Polski. W półfinale pokonały debel STB Energii Lubliniec Agnieszka Foryta / Hanna Szymańska 2:1 (17:21;21:16;21:19). W finale natomiast pokonały debel UKS Unii Bieruń Magdalena Kulska / Zuzanna Parysz 2:1 (21:18;16:21;21:13). W grze mieszanej młodzxików bardzo dobre drugie miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal Nowa Dęba). Na podkreślenie zasługuje fakt, że oboje dopiero pierwszy sezon występują w tej kategorii wiekowej, a pojedynek finałowy przegrali po trzysetowej zaciętej walce z obecnymi mistrzami Polski Kordianem Kobylnikiem (LKS Technik Głubczyce) / Agnieszką Forytą (STB Energia Lubliniec). W grze podwójnej młodzików również doskonałe drugie miejsce wywalczył debel chłopców: Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba) / Patryk Kordek (UKS Aktywna Piątka Przemyśl). Jest to kolejny znakomity wynik nowodębskich badmintonistów odniesiony w tym sezonie na arenie ogólnopolskiej w rywalizacji z najlepszymi polskimi badmintonistami w tej kategorii wiekowej!

unnamed(11)

Na zdjęciu na podium od lewej czołowi polscy młodzicy, badmintoniści Stali Nowa Dęba: Rafał Lejko, Natalia Róg i Beata Mycek