TVP RZESZÓW: KONTROWERSYJNA PROPOZYCJA

96

Radny z Nowej Dęby Marek Ostapko powiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Stało się tak po telefonie od przedsiębiorcy z Janowa Lubelskiego, którego firma wcześniej remontowała centrum Nowej Dęby. Do jakości tych remontów radny miał właśnie wiele zastrzeżeń i podnosił temat publicznie. Tym razem wykonawca zadzwonił na jego prywatny numer telefonu oferując pieniądze za bliżej nieokreśloną usługę. A radny rozmowę nagrał. Sprawa już otarła się o urząd marszałkowski.

Nagranie TVP RZESZÓW

www.youtube.com
Źródło: TVP RZESZÓW

———————————————————————————————————————————————-

knp baner

96 KOMENTARZE

 1. Wyraz twarzy burmistrza bezcenny. Na komisariat każe iść, heheh a co miał w takiej sytuacji powiedzieć. Panie Burmistrzu, kończ Waść, wstydu oszczędź. Takich radnych właśnie potrzebujemy w następnej kadencji, którzy dbają o interes mieszkańca i właściwe wydatkowanie pieniędzy publicznych, czyli naszych!!!

  • Twarz burmistrza mówi że nie spodziewał się że ktoś to nagra, a tutaj taka niespodzianka, jeszcze kamera… oj panie burmistrzu pora się pakować.

  • Burmistrz mówi że na Posterunek chce iść, biedak nawet nie wie że w Nowej Debie jest Komisariat Policji a nie posterunek, ale tak jest jak jego oczkiem w głowie jest Straż Miejska

  • Łapownictwo w Nowej Dębie to już fakt po ujawnieniu tego nagrania. Jeśli ktoś miał wątpliwości to już nie może mieć. Ordon co się tak spłoszyłeś?

  • Czyżby wszyscy słuchali tego nagrania??? Oczywiście przeciwnicy Burmistrza zawsze znajdą kij żeby uderzyć. Pan Ostapko oczywiście prowadzi kolejny etap kampanii. Skoro tak wszyscy go popierają to myślę że mają za co: swoista dbałość o sprawy Mieszkańców i Gminy Nowa Dęba, szczególnie w okresie, gdy wyjechał za wodę na pół roku – i tu dajcie sobie odpowiedź czy to dbałość czy olewanie, wrócił i zaczął czepiać się plant. Ok ma rację – ale gdzie był jako radny gdy budowa była w toku. Miał to daleko gdzieś. Wtedy trzeba było pilnować inwestycji a nie siedzieć za wodą – w końcu jest się radnym i pracuje się dla dobra miasta i mieszkańców czyż nie tak.

  • Żołądź mówi, że nie wie jak to się stało że komisja (której zapewne jako burmistrz przewodniczył) nie zauważyła krzywych murków. Mówi też że granit się cały czas odbarwia. Czy on ma ludzi za idiotów, że nie wstydzi się takich głupot opowiadać????

  • Skoro Pan Ostapko ma wykonywać robotę dwóch burmistrzów, referatu inwestycji i inspektora nadzoru to przestańmy płacić dwóm burmistrzom, referatowi inwestycji i inspektorowi nadzoru a dajmy połowe tego co przeznaczamy na nich wszystkich Panu Ostapce. I będzie oszczędniej.

  • Pan Żołądź który odbierał planty mówi, że nie wie jak to się stało, że nie zauważyli tego badziewia odbierając obiekt. To kto ma wiedzieć, jeśli nie wie tego pan Żołądź? No wzruszyłem się… On nie wie jak to się stało, że wydano 5,5 miliona na fuszerkę. Czy można się dowiedzieć ile pan Żołądź zarabia i ile mu płacimy

 2. Widzę rozwalone planty za 5,5 mlna złotych, widzę rozwalony zalew. Od samego początku nie wierzyłem w przypadek lub winę jakiegoś inspektora nadzoru. Teraz tylko się utwierdziłem w tym przekonaniu. Cieszę się, że Marek nie wziął żadnych pieniędzy od tego człowieka. Nie zawiodłem się.

 3. Sposób realizacji nowodębskich inwestycji świadczy albo o skrajnej niekompetencji albo o nieuczciwości. Jedno i drugie dyskwalifikuje.

 4. I to jest PRAWDZIWA MIŁOŚĆ DO MIASTA w wykonaniu radnego Ostapki . Popieram i gratuluję odwagi i wytrwałości Panie Marku !
  A pan panie burmistrzu, brak mi słów – przyglądam się od dłuższego czasu na pańskie poczynania, Więcej panu nie powierzę swojego zaufania. Wstyd mi że na pana głosowałem. Więcej takiej gafy nie popełnię. Wiecej takich jak radny Ostapko a życie będzie łatwiejsze.

 5. Bywam w różnych miejscach, np w Poznaniu na Placu Wolności, który jest dużo większy od plant jest drobna granitowa kostka, wierzcie mi dywanik! Jakoś można…

 6. Marek trzeba było wziąć w łapę a nie robić dym, przecież Wszyscy biorą i wszyscy Wiedzą, teraz burmistrz Ordon jest skończony przez ciebie, o to ci chodziło?

 7. Zgadzam się z Moim Przedmówca z Poznania..Szkoda ze Pan Burmistrz i Jego zastępca Nie pofatygowali się wcześniej do Poznania na Pl Wolności gdzie mimo ze pod Placem jest Podziemny Parking to płyty tak granitowe jak i murki można mierzyć linijka i każda spoina jest równiutka…Jak Byłem ostatnio w Nowej Dębie..to aż Serce mnie Bolało
  z takiej Niegospodarności!!! Tu w Pyrlandii Nie do Pomyślenia..
  Taki Dziadowski Wykonawca to po Poznańsku,,PAPUDROK,,Szkoda słów!!!
  Ps.Domniemam że Korupcja na Podkarpaciu Nadal się Spokojnie Rozwija
  a Pan Karapyta ma się Dobrze…

  • @Konkret z Poznania :)) Granica dziadostwa zaczyna się po przekroczeniu dawnych zaborów- Pruskiego,Austro-Węgier i carskiej Rosji. Wielkopolska – dbają o wizerunek .Śląsk – wyeksploatowane kopalnie,huty-wstają z kolan.. etos pracy .. a dawny zabór Carski? Oligarcha od ozdób choinkowych – dał zakaz komentarzy..

 8. Panie Ordon, na posterunek to się idzie jak kurę ukradną korupcję zgłasza sie gdzie indziej nie wie Pan tego?Jest Pan żałosny. A Żołądź mówi że nie widział krzywych murów, całe miasto widziało a on nie widział! Na to żaden okulista nie pomoże. Na to trzeba specjalistów w innych dziedzinach, na pewno nie od medycyny. Na początek proponuję dobrego prokuratora.

 9. ale jaja …. teraz nasuwa się pytanie ile i kto wziął od „uczciwego wykonawcy” za „usługi” coby Planty i Zalew tak „spartolić” i „odebrać” ???

  • Ale planty robił ten co proponuje Markowi kasę, ten od zalewu to inny, tamten nie daje jeszcze radnemu zarobić, ma kogo dokarmiać. Musi karmić, żeby nie naprawiać fuszerek, ale może być ciężko.

 10. panie Ordon to tak ma funkcjonować „przejrzysta gmina” …. to jest pana wyobrażenie o rozwoju ? tylko kto się rozwija ? bo na pewno nie miasto…… wstydu nie macie za grosz …. wstydu za grosz !!!

 11. Co oni jeszcze robią w urzędzie? Przecież reakcja Ordona na nagranie świadczy że nie jest zdziwiony, tylko wystraszony. To jest znaczna różnica.

 12. Teraz Burmistrz powinien przemówić do ludu: „Uczciwy wykonawca uczciwie zadzwonił do radnego i uczciwie zaproponował mu łapówkę, żeby ten uczciwie wziął i się zamknął” THE END, tzn. c.d.n. (mam nadzieję)

  • Dziwna sprawa, coś mi tu smierdzi. Przedsiębiorca dzwoni do nic nie znaczącego człowieka, bez obrazy, proponuje mu łapówkę, ale za co? Pan Marek już chwyta się jak tonący brzytwy jakiś łapówek i miesza w to burmistrza. Śmierdzi na odległośc

  • Gdyby nie ten radny to nikt by tych brudów nie wyciągnął na światło dzienne. Radny się nie boi i mówi prawde. Trzeba mu więc jakoś zatkać buzie. Stąd ten telefon. A radny propozycje odrzucił. Pytanie czy tylko ten jeden radny miał taką oferte i dlaczego odebrano źle wykonane planty??? Z zalewem ta sama historia. Ja w przypadki nie wierzę.

  • Burmistrz odebrał spartoloną robotę i zapłacił publicznymi pieniędzmi za taki bubel. Dalej Ci tłumaczyć…

 13. Nie bardzo rozumiem ton komentarzy. Najpierw może ustalmy fakty. Wykonawca ,ten sam co remontował planty i „koziołka” dzwoni do p. radnego Ostapki i proponuje mu łapówkę. P. radny Ostapko oczywiście tej propozycji mężnie nie ulega, łapówki nie przyjmuje. Koniec historii. The end. Fin.
  Teraz moje pytanie co ma do tego burmistrz Ordon? Już myślałem, że podszywał się pod wykonawcę( że niby taka prowokacja;))ale nie:(
  A może ,to z burmistrza komórki tenże telefon został wykonany? Też nie:(
  A teraz konkluzja(jeżeli ktoś nie zna słowa polecam gogle) po co ta nagonka na burmistrza?(wybory?)

  • Nie kolego to się nazywa sterowanie z tylnego siedzenia przez byłych kolegów z pracy,ot to tle i aż tyle,szkoda Ordona choć daje faktycznie dupy przy inwestycjach.

  • Gdyby nie ten radny to nikt by tych brudów nie wyciągnął na światło dzienne. Radny się nie boi i mówi prawde. Trzeba mu więc jakoś zatkać buzie. Stąd ten telefon. A radny propozycje odrzucił. Pytanie czy tylko ten jeden radny miał taką oferte i dlaczego odebrano źle wykonane planty??? Z zalewem ta sama historia. Ja w przypadki nie wierzę.

  • Drogi jezow a ja nie wierze ze radny Ostapko jest taki uczciwy,mysle ze to jego marna prowokacja

  • Rozumiem, że trudno pogodzić Ci się z działaniami naszych władz i piszesz bez sensu.

  • No tak. Zaraz się okaże że to M. Ostapko spieprzył planty i zalew a potem zadzwonił sam do siebie żeby sobie wręczyć łapówke za trzymanie języka za zębami. Natomiast W. Ordon mówił radnemu że radny zawalił te inwestycje a on się upierał że wszystko jest dobrze. Czy taka jest teraz linia propagandowa obozu władzy?

 14. Uważam, że radny O. dla kariery i chorych ambicji zrobi wszystko by zaistnieć. Sterowany przez Panią L. i Pana G.
  Jedyne co w tym wszystkim jest dobre to to, że wykonawca poprawi usterki i niedociągnięcia.
  Co do Pana z wąsem, jego czas na pewno się skończył i należy mu podziękować.

  • Na filmie widac jak radny dewastuje planty wyrywajac kostke ,dlaczego za to nie zostal ukarany mandatem ?

  • Planty zdewastował Ordon i Żołądź. Wydali na to 5,5 mlna złotych. Im należy się coś więcej niż mandat. I tego im życzę.

  • No przestań..
   Poprawnie ułożony bruk -nie wyjmiesz jak nowalijki z grządki.

  • @wesoło mi -no,chyba ze jesteś kibicem Arki Gdynia lub Flota Świnoujście!:)

 15. Noi cotu jeszcze dodać cała władza powinna opuscic juz pałac i zyc za 1600zł miesiencznie jak wiekszosc mieszkancow zarabia w tej pipidowie !!!!!!!

 16. Marny wykonawca proponuje specjaliście od zadym i szukania haków na władzę, zlecenie na szukanie haków i zrobienie zadymy w innej „jednostce sektora finansów publicznych”. Konkretna oferta dla „specjalisty”. Widać sława niesie aż po Janów Lubelski :)
  Co ma burmistrz do tej propozycji? Powiedział co radny powinien zrobić i radny już nie miał wyjścia i to zrobił. Koniec kropka:) Jak znam prokuraturę uznają, że wykonawca mógł oferować pracę, radny pracy nie przyjął i po aferze. Nie ma się czym podniecać.

  • Kto odebrał roboty od „marnego wykonawcy” i dlaczego zapłacił publicznymi pieniędzmi 5,5 mlna złotych? Czy aby nie.burmistrzowie? Czy to skrajna niekompetencja czy coś innego? Czy jakieś osoby odpowiedzialne za inwestycje dostawały takie propozycje od „marnego wykonawcy” ?

  • Wykonawca mógł mu oferować pracę. Jasne. Taką samą jak czarnemu z wąsami, czyli kasa za dopuszczenie chłamu budowlanego do odbioru. Panie „Wybory idą”, pan już nie będziesz inwestycji nadzorował.

 17. Pan Ostapko dostał propozycje łapówki za to aby już nie mówić że jest fuszerka. Pewnie ktoś stwierdził że radny fika bo nie dostał działy i domaga sie kasy. Więc trzeba dać mu kasę i wszystko będzie dobrze bo przecież jak Ostapko czegoś nie pokaże to nikt tego nie zrobi bo każdy sra po krzakach ze strachu. I co? I jajco! Ostapko łapówki nie wziął i sprawa sie rypła.

 18. O prosze. To był już uczciwy wykonawca ten od zalewum i teraz jest marny ten od plant. To jak to jest że uczciwy i marny wykonawca pod rządami Ordona robi syf? To chyba nie wykonawcy są winni lecz burmistrzowie skoro zawsze jest badziew (bez wzgledu czy robi uczciwy czy marny)

 19. Mysle ze byla to prowokacja,ktos myslal ze Ostapko wezmie lapowke..jesli nie, to co niektorzy beda mieli cieplo,oczywiscie jesli nagranie okaze sie prawdziwe.

 20. Zbyt grubymi nićmi jest to szyte.Ktoś podpuścił gościa z Janowa,ten wykonał idiotyczny telefon z jeszcze bardzie idiotyczną propozycją.Kto przy zdrowych zmysłach załatwia takie sprawy przez telefon.Nowodębski specjalista od zadym i tropienia afer tylko na to czekał,stąd to nagranie.Nie ma z czego się śmiać,tu trzeba zapłakać ,nad przyszłościa naszej pipidówki.Burmistrz wpakował nas w szambo,radny pakuje nas w jeszcze większe.

  • Kto podpuścił i dlaczego? Może ktoś kto wziął w łapę i teraz chciał uciszyć jedynego człowieka co się nie boi głośno mówić o tych aferach? No powiedz kto mógł podpuścić wykonawce? Bo to ciekawe.

  • Scenariusz był taki.Agent Tomek za namową mocodawcy radnego zgłosił się do wykonawcy z Janowa.Wykonawca MUSIAŁ go znać.Poinformował go że radny za odpowiednią gratyfikację przestanie ryć.Facet to łyknął i przedstawił radnemu w zawoalowany sposób propozycję uciszenia.Radny tylko na to czekał i stąd to nagranie.
   Nie bądżmy naiwni,osoba tak ryjąca i robiąca szum wokół swojej osoby MUSIAŁA mieć telefony z pogróżkami.Nagrana została tylko ta jedna i upubliczniona.Dziwne?Dla mnie nie jest to dziwnym,kiedyś musiała taka sprawa wypłynąć gdyż radny O nie ma kolejnych punktów zaczepienia i jakoś cicho zaczęło robić się wokół jego osoby.

 21. Ciekawe czy ciemny lud to kupi.Od kiedy to można bezkarnie nagrywać rozmowy telefoniczne. Jeżeli nagrał, to musiał wcześniej to uzgadniać. Ta powaga przy dziennikarce jest ewidentnie udawana, a rozmówca w eterze tryska humorem.

  • DO Anonim, durny jestes a co ty myślałeś ze jak Ostapko mu powie żę nagrywa rozmowe nieważne jaka to ktoś złoży mu taką propozycje, obudź sie anonim.

 22. I jeszcze jedno, tylko czekać na informację w lokalnych mediach, że pomimo wielkiego niebezpieczeństwa, dotacja unijna została uratowana.

 23. Ciekawe czy jak bym robił remont prywatnie u któregokolwiek z członków komisji odbierającej te inwestycje. I zostawił wykonana prace pod gruzem, pyłem, to czy odebrali by moją prace czy nie, nie widząc jej efektu????? Dla mnie są to partacze, łapówkarze, a cała komisja wraz z urzędnikami są to osły bez własnego zdania, czy któryś zapisał jakieś zastrzeżenie???? Oni od tego tam byli murek nie ma 20 cm tylko kilkanaście metrów, i każdy z mieszkańców widział tą fuszerkę na długo przed jej odebraNIEM

 24. Ludzie na litość Boska .Czepiacie się tego co widać jakiegoś murku .Ja się boję pomyśleć co tam jest pod ziemią jakiej klasy beton jaka podbudowa .Dlaczego to wszystko nie jest stabilne,dlaczego odpadają płyty ? Zapytajcie dyr Soku jakie ma problemy z budynkiem ale tak uczciwie .Czy nie najwyższy czas skończyć ten chocholi taniec.Nie o wybory tu idzie ale o zwykłą uczciwość której tu nie ma.Czas aby ludzie winni zaniedbań za to odpowiedzieli . Tylko niezależna prokuratura wraz z CBA powinna wyjaśnić problemy związane z inwestycjami. Jako płacący podatki tego się właśnie od tych instytucji domagam .

 25. DŁUGO MYŚLAŁEM DLACZEGO WŁADZE MIASTA ODEBRAŁY I OPŁACIŁY TE FUSZERKI. TERAZ JUŻ WIEM WSZYSTKO. I KAŻDY MYŚLĄCY TO WIE.

 26. zGADZAM SIE Z WESOŁYM ROMKIEM A SWOJA DROGA PODZIWIAM PANA PANIE MARKU, ILE ZABIEGÓW, ILE WYSIŁKÓW W CELU „POSADOWIENIA” NA TYM JEDYNYM FOTELU. W
  TEDY „OBNAŻĄ” SIĘ PRAWDZIWE PANA CNOTY.

  • No właśnie. Po co tak mącić. Kto to widział, żeby się władzy czepiać. Władzy należy się szacunek, gdyż my nie jesteśmy godni, by ją rozliczać. Od tego są odpowiednie organa, radni, urzędnicy, którzy przecież nie przez przypadek tam się znaleźli (kompetencje, uczciwość oraz kultura osobista). Jeśli oni nic nie znaleźli, to znaczy że nic złego się nie dzieje.
   A tak przy okazji, to panu Markowi radzę, żeby na przyszłość przyjął propozycję i dołączył do klubu.

  • Dlaczego takie Ordonowe lizusy nie rozmawiają na argumenty?
   Planty zostały dobrze czy źle zrobione?
   Ordon odpowiada za to co się stało czy on tylko odpowiada wtedy gdy coś jest dobrze?
   Chcieli skorumpować radnego który pokazuje te wałki i afery?
   Tylko ten jeden radny takie propozycje dostał? A może inne osoby też miały takie oferty ale je przyjęli i dlatego jest taka zmowa milczenia i nienawiść do radnego który to wszystko pokazuje????

 27. Panie radny kiedy przestanie pan usuwac negatywne komentarze na pana temat, to smierdzi dziecinada. Chyba nie przystoi na tak wysoko postawionego czlowieka, co wiecej nie przystoi na czlowieka ktory tak „baaaaaaaaaaaaarrrrrrrdzzzzzzzzzooo” ceni prawde i dobro innych ( a nie swoje dobro, poprzez oczernianie potencjalnych przeciwnikow)

  • Dobrze, że w ogóle pozwala komentować.
   Bo np. niejaki Wołosz – uduchowione ciało pedagogiczne z dawnego technikum, administrujący majdankrolewski.eu wycina 100% komentarzy, jednocześnie zachęcając do komentowania. To jest dopiero jazda bez trzymanki NIE DO RUSZENIA pupilka pani dyrektor.

  • Żeby wygłosić komentarz trzeba wykonać skomplikowane działanie matematyczne. Nie każdy zwolennik obecnej władzy daje radę.

 28. do internauty @Panie Markuu ^ Pomyśl chwilkę.
  Otwierasz ”budkę z piwem” /portal/- przychodzi jakiś ociężały umysłowo z własnym alkoholem, – przymykasz oko,nie ma gdzie siąść -ugościsz. Raptem drze ryja z całej siły, że piwo (przypominam – ma własne) oszukane jest! i zaczyna obrażać i w tym amoku -obraża,3.14eprzy nieprawdę – jak karczmarz ma reagować? Kopniak w dupę i wynocha! Proste!

  • haleegovski a ja myslalem ze wasc juz po zabiegach jestes,nawrot choroby chyba nastapil

 29. Brawo Marku , za to ,że pozwalasz komentować bo radny z Cygan nie pozwala nic komentować. On to jest dopiero tchórz . Jego praca polega na robieniu fotografii tak jabyśmy my cyganiacy byli z kosmosu i nie znali swojej ziemi. Jeszcze dodam że zamieszcza tylko to co nie ważne inne sprawy przemilcza bo go wstyd jeśli taki ma .Porazka.

 30. Rozumiem rozgoryczenie ocenzurowanych komentatorów. Przyzwyczaili się do wolności wypowiedzi, która panuje na oficjalnej stronie samorządu. Tam każda, nawet najbardziej zajadła krytyka jest niezwłocznie publikowana.

  • O tak, tam można pisać wszystko co się chce, jak w Związku Radzieckim, hehehe. Najlepiej spróbować, powodzenia!

  • Kłamiesz w żywe oczy.Kolejny dyżurny ujadacz Ratusza usiłuje zepchnąć istotę sprawy na boczne tory.Spróbujcie umieścić jakikolwiek negatywy komentarz na stronie samorządu.Pod czyimkolwiek adresem.Powodzenia życzę.

  • Kurna,nie dość że nornice zżerają mi roślinki na działce to jeszcze tu,kolejna usiłuje mnie podgryzać.Nie jestem dyżurnym ujadaczem burmistrza.Mam dość Waszych sensacji,sensacji nie przynoszących pożytku naszej pipidówce.Nie tylko ja mam dość, dość ma również większość mieszkańców .Cóż ,wybory pokażą,komu społeczeństwo wierzy.Zapalniczki,reklamówki i darmowe długopisy nie pomogą.Babcie klepiące kandydata po plecach również oczu nie zamydlą.

  • Jedno jest pewne: łapówy nie wziął i pokazuje cały ten syf, nazywając rzeczy po imieniu. Zapytaj czy uczciwy są ci co na ten syf pozwolili oraz radni którzy siedzą cicho i udają, że nic się nie dzieje.

  • Sam sobie odpowiedz.Co jest lepsze,parę groszy za zaprzestanie nadawania na wątpliwej renomy firmę czy ewentualna wygrana w wyborach i duże profity z ciepłej posadki przez co najmniej jedną kadencję.

  • Chyba są tacy co biorą i pensje i łapówy, bo nie słyszałem żeby łapownicy zrzekli sie wynagrodzenia. Poza tym łapówy są za coś, a nie za nic. Łapówy są za wykonywanie niepotzrebnych robot za wiele milionów, w dodatku wykonywanych źle. To ze Marek nie wziął i pokazał skale łapówek w Nowej Dębie to bardzo dobrze. Teraz wnioski trzeba wyciągnąć.

  • A do czego to pytanie? Pokazał kto jest nieuczciwy, jak uważasz, że radny jest nieuczciwy to też to pokaż.

  • Póki co to on uczciwie mówi, że planty i zalew za miliony złotych zostały spieprzone. Reszta ściemnia, że wszystko jest dobrze. Ciekawe dlaczego? I nagle zadzwonił do niego ten co robił planty i zaoferował kasę. Dla każdego kumatego wszystko jest jasne.

 31. Nie wierzcie w te telewizyjne wypociny przeciwko burmistrzowi Ordonowi to są kłamstwa dziennikarzy znajomków Ostapki który podrabia nagrania niby to korupcja wielka się dzieje a to kłamstwo jest i podruba

  • Ile ci zapłacili żeby taką bzdurę napisać? A może boisz się, że jak obecna władza nie wygra kolejnych wyborów (a mam nadzieję, że nie wygra, Boże broń)to tylko bezrobocie ciebie czeka? Gonić dziadostwo, wszyscy na to ciężko pracujemy, żeby za nasze pieniądze takie roboty jak w Nowej Dębie były zrobione jak należy.

 32. A co z fuszerką schodów i posadzki w kościele na górce.Zmarnotrawiono nasze lokalne pieniądze.Proszę radnego o wykopanie tego tematu do mediów i niech się proboszcz wytłumaczy z odebranej fuszerki.

 33. Od tego jak ksiądz wydaje pieniądze ofiarowane przez parafian jest rada parafialna a nie rada miasta. Więc udaj się z tym problemem do rady parafialnej albo do biskupa. Tudzież do Ordona. On tyle fuszerek narobił że doradzi księdzu jak je maskować i jak rżnąć głupa, że wszystko jest dobrze.

 34. Mówi się, że w Polsce łapówka wynosi 10% wartości inwestycji.
  Tak więc przy 2 milionach łapówka wynosi: 200 000zł. Przy 5 milionach: 500 0000zł. Da się wyżyć? Chyba się da.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here