Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw – bezpłatna pomoc prawna

0

23 lutego br. rozpoczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W ramach prowadzonej akcji w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu dyżur pełnić będąc funkcjonariusze Policji, osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

W dniach od 23 do 28 lutego 2015 roku organizowany jest „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Celem tej inicjatywy jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Zainteresowani będą mogli zgłaszać się po pomoc do Ośrodków Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem oraz podmiotów, które otrzymały dotację w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

We wszystkich prokuratorach rejonowych oraz Prokuraturze Okręgowej w Tarnobrzegu oraz Komendzie Miejskiej Policji w Tarnobrzegu będą pełnione dyżury w godzinach urzędowania. Zarówno prokuratorzy, jak i policjanci będą udzielać pomocy prawnej oraz informacji osobom pokrzywdzonym, o możliwości uzyskania pomocy finansowej, psychologicznej i prawnej.

Prokuratura Rejonowa w Tarnobrzegu ul. Sienkiewicza 27, piętro IX godz. 10.00 -14.00
Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu ul.Sienkiewicza 27 – ( szczegółowy wykaz dyżurów umieszczony zostanie na tablicy informacyjnej prokuratury)
Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu ul. 1 Maja 2, pokój 113, 208, 225,310, 404 w godz. 8.00 – 20.00

W projekcie uczestniczą także: Prokuratura Generalna, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Krajowa Rada Kuratorów, Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna oraz Komenda Główna Straży Granicznej.

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here