Udany rok nowodębskich badmintonistów!

25

07-01-2012

Kolejny rok rozgrywkowy, tym razem 2012 mają za sobą młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że to już 45 rok działalności sekcji badmintona w środowisku Nowej Dęby.

W kończącym się 2012 roku badmintoniści Stali startowali w rozgrywkach o mistrzostwo I ligi badmintona grupa południowo – -wschodnia, a także w krajowych i wojewódzkich turniejach klasyfikacyjnych w różnych kategoriach wiekowych oraz Indywidualnych Mistrzostwach Polski. Zespół Stali jedna z najmłodszych drużyn ligowych dzięki ambitnej, pełnej determinacji postawie utrzymała się w szeregach pierwszej ligi. Budżet sekcji badmintona na 2012 r. wynosił ok.40 000 zł, które to pieniądze musiały wystarczyć do końca 2012 roku na rozgrywki ligowe i starty indywidualne, które odbywały się i dalej odbywać będą się po całej Polsce. Młoda drużyna Stali (średnia wieku 18 lat! ) rozgrywała swoje mecze w oparciu o swoich wychowanków. Dzięki występom w badmintonowej I lidze w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie można było zobaczyć wielu znakomitych polskich badmintonistów, medalistów Mistrzostw Europy, uczestników Mistrzostw Świata i Olimpiad, czego w Nowej Dębie żadna inna dyscyplina sportowa nie mogła doświadczyć. Zespół przed przystąpieniem do meczów w drugiej lidze z góry skazany był na niepowodzenie, ponieważ nie został nikim wzmocniony. Mimo tego młodziutka drużyna stawiała silny opór dużo mocniejszym rywalom i pozostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie u wielu fachowców i obserwatorów rozgrywek ligowych. Start w centralnych rozgrywkach ligowych, jakimi są ekstraklasa lub I, czy II liga był, jest i będzie najlepszą formą promocji miasta i gminy Nowa Dęba i naszego regionu na arenie ogólnopolskiej, a badmintoniści z Nowej Dęby robili i robią to jak mogą najlepiej.

Duża nobilitacja w nowym ligowym sezonie rozgrywkowym 2012/2013 czeka badmintonistów Stali Nowa Dęba. W wyniku reorganizacji i wprowadzenia w życie nowego Regulaminu Sportowego Polskiego Związku Badmintona ulegają zmianie rozgrywki ligowe w Polsce. I tak w badmintonowej ekstraklasie występuje osiem zespołów. Rozgrywki pierwszej ligi toczą się w czterech grupach: południowo-wschodniej, południowo-zachodniej, północno-wschodniej i północno-zachodniej. Zwycięzcy grup zagrają mecze barażowe o dwa miejsca premiowane awansem do ekstraklasy. Zespół Stali Nowa Dęba występuje w grupie południo-wschodniej razem z drużynami: Kiko Zamość, MLKS Solec Kujawski, MUKS Chełm, UKS Plesbad Pszczyna. Rozgrywki toczą się systemem każdy z każdym, rozgrywanych będzie sześć gier – dwa single męskie, singiel kobiet, debel kobiet, debel mężczyzn i mixt. Mecz musi być rozstrzygnięty i nie może więc zakończyć się remisem, a ostatecznym wyniku może zdecydować, t.zw. dodatkowy set (złoty set), co będzie dodatkową atrakcją ligowych zmagań. Początek ligowego sezonu badmintonowego w Polsce nastąpił w listopadzie. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że badmintoniści z Nowej Dęby są kolejny sezon najwyżej grającym zespołem ligowym funkcjonującym w strukturach MKS Stal Nowa Dęba, opartym jak to do tej pory bywało na młodzikach, juniorach młodszych, juniorach, młodzieżowcach i seniorach – własnych wychowankach! Najważniejszym celem gry w lidze było, jest i będzie ogranie nowodębskiej młodzieży, a co za tym idzie odpowiednie przygotowanie do startu w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych. Jak na razie te cele zespół spełnia, ponieważ walczy w lidze z wielką determinacją i niesamowitą ambicją i swoją postawą wstydu nie przynosi, a co najważniejsze zdobywa cały czas tak bardzo potrzebne doświadczenie, chociaż jak na razie nie wygrał żadnego meczu.

W chwili obecnej jest jedynym badmintonowym ligowym zespołem na Podkarpaciu !

Doskonałą postawę zaprezentowali badmintoniści nowodębskiej Stali przede wszystkim w startach indywidualnych, zajmując wiele czołowych miejsc na różnego rodzaju rankingowych turniejach klasyfikacyjnych rozgrywanych po całej Polsce, czego efektem był fakt, iż około 100 razy stawali na podium dla zwycięzców. Ukoronowaniem tych startów było 5 miejsce w deblu i mixście wywalczone na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, które rozegrane zostały w dniach 18 – 20.03.2012 roku w Głubczycach przez Izabelę Tomczyk oraz dziewiątego miejsca w deblu przez Mateusza Czachora na Mistrzostwach Polski Seniorów rozegranych w Białymstoku w dniach 02 – 04.02.2012 r., którzy dzięki temu uzyskali oboje I klasę sportową. Dwójka zawodników to członkowie kadry wojewódzkiej juniorów, a siedmioro to członkowie kadry wojewódzkiej młodzików.

Oprócz Mateusza i Izy, najlepszych w tej chwili badmintonistów Stali Nowa Dęba, trójka zawodników posiada II klasy sportowe, a kolejna trójka posiada III klasy sportowe.

Do wyróżniających się w chwili obecnej badmintonistów młodego pokolenia, o których jest już głośno w województwie podkarpackim i kraju należą: Natalia Róg, Patryk Kopeć, Beata Mycek, Ernest Ścipień, Rafał Lejko, Patryk Róg, Jakub Suszyński, Aleksandra Michalczuk, Dominika Tomczyk oraz Klaudia Kostrzycka.

Medale zdobyte do tej pory przez nowodębskich badmintonistów dają łączną, dość pokaźną ilość 168 zdobytych w ciągu tych 45 lat działalności sekcji.

Doskonale również radzili sobie w mijającym sezonie nowodębscy weterani, którzy zaliczani są do ścisłej krajowej czołówki.

Badmintoniści z Nowej Dęby zdominowali również cykl turniejów Grand Prix Victora Gim 4 Life rozgrywanych co miesiąc w Mielcu w różnych kategoriach wiekowych, wygrywając w tym sezonie w sposób bezdyskusyjny trzy, spośród pięciu kategorii wiekowych, a Adam Bunio od 7 lat trwania tych zawodów odniósł w sumie 100 zwycięstwo i 143 razy stwał na podium dla zwycięzców (wyczyn nie lada na skalę krajową!) w różnych kategoriach wiekowych, stając się tym samym ikoną mieleckich zmagań i został uznany najlepszym graczem tych zawodów od początku ich rozgrywania i uhonorowany przez Prezydenta Miasta Mielca specjalnymi pucharami oraz specjalną nagrodą przez organizatorów.

Ten 53 – letni szkoleniowiec (w chwili obecnej jest najstarszym uczestnikiem mieleckiego Grand Prix) w swoich zmaganiach na mieleckich kortach z dużo młodszymi od siebie graczami wykazał się jak do tej pory znakomitą kondycją, zmysłem taktycznym, wolą walki do końca, niebywałą ambicją, techniką, a co najważniejsze w każdym pojedynku emanowała od niego radość gry w badmintona, dyscypliny sportu jeszcze może mało popularnej, ale którą bardzo ukochał i którą jak tylko może i potrafi, promuje.

Znakomicie spisywali się również na badmintonowych kortach pozostali nowodębscy weterani: Marek Kamiński w kategorii powyżej 30 lat, zdobywca czołowych miejsc na turniejach regionalnych i Bogdan Gunia – Prokurator Okręgowy w Rzeszowie w kategorii powyżej 40 lat. Pan Bogdan to aktualny dwukrotny złoty medalista w singlu i deblu Ogólnopolskiej Spartakiady Prawników w Olsztynie. Obaj zdecydowanie dominują na badmintonowych kortach w swoich kategoriach wiekowych wśród podkarpackich weteranów.

Badmintoniści z Nowej Dęby promotorzy miasta i gminy Nowa Dęba oraz regionu tarnobrzeskiego na arenie wojewódzkiej i ogólnokrajowej, a co najważniejsze czynią to już 45 rok !!! Niech tak będzie dalej…

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!!!

25 KOMENTARZE

 1. Kumaci wiedzą że to wszystko ściema, kiepski poziom i lans Bunia.Kasa podatników i dzie w błoto.Czy burmistrz tego nie dostrzega.

 2. Dajcie na luz. Goście robią kawał dobrej roboty. Kiedyś znano Dębę z żelazek… Dzisiaj żelazek już nie ma i kojarzą Dębę z badmintonem. Nie każdy musi lubić ten sport ale po co odrazu jechać po bandzie i szkalować ludzi. Gratulacje dla dębskiego zespołu!

 3. Co to jest parę osób za nasze podatki mają frajdę .Co to k.u.r.w.a jest .Burmistrz na to daje pieniądze.Panie Burmistrzu to są Nasze pieniądze nie powinny służyć do zabawy.Czas rozliczyć Bunia co na to Śmiech.

 4. Osobiscie uwazam ,ze to co robi Pan Bunio to fantastyczna robota.Trzymac tak dalej! Gratulacje dla zawodnikow i trenerow.Szkoda ,ze w Nowej Debie nie ma wiecej takich ludzi.

 5. Grajdół wszystko skrytykuje co na polanie by się nie działo dobrego.
  Dobrze że chociaż tego roku po kolędzie u nas będzie chadzał sam Wolanin , ksiądz bez skazy , no może poza jedną , ze wziął kasę od lekarzy łapowników na witraże….

 6. Mysle ,ze w czasach ogolnie panujacych komputerow ,gier ,TV -ktora nam przekazuje smieciowe ,bezwartosciowe informacje, praca ,ktora wykonuje Pan Bunio dla tych mlodych ludzi jest bezcenna.

 7. naprawde szkoda już na ten prtal zaglądac bo pod każdym przeważnie stronniczym artykulem tylko żołć i jad w komentarzach.
  Panie szefie portalu czy warto bylo tak zniszczyc ndINFO kosztem własnych interesów? Ja jak tu zaglądam już bardzo rzdko to czuje niesmak

 8. do jontek , ja jadem nie drzyzgam jak 80% bywalców tego portalu , napisałem jedynie swoja opinie co się tu dzieje.
  Na 20 postów tutaj 5 jazda po Burmistrzu , 5 jazda po Panu Bunio , 5 malkontenci i jazda po niewiadomo czym i 5 podziękowania i uznanie za to co Robią.
  Popatrz np. na posty nr. 20 i 21 >> oto właśnie co stało się z kiedys rzetelnym żródłem informacji.
  Mamy mały PO-PIS na lokalnej arence , ale szczekać z opozycji jest łatwiej niż coś zrobić..
  Wogóle to administracja strony sama sobie strzela w kolana skoro nie daje oftop za posty agresywne i polityczne pod tematem dotyczącym sportu.
  Może o to chodzi??

 9. to w końcu w której to lidze grają ci badmintosci? ktore miejsce na ile drużyn zajeli? w jakiej gazecie jest ich tabela ligowa że niby taką reklame robią a nigdzie o ich ligowych rozgrywkach i sukcesach nie wyczytałem, jedynie w echo dznia są artykuły odnośnie gier weteranów i udziału w tych zawodach Trenera Bunio no i że dzici grają też w jakiś turniejach w naszym województwie, no i chyba tyleee… Reklamaaa Nowej Dęby na skale światową wręcz!!! :):D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here