Uniwersytet Latający: POWÓDŹ 2010

10

UNIWERSYTET LATAJĄCY – 21 LIPCA 2010 NOWA DĘBA


POWÓDŹ 2010.

Powiat tarnobrzeski- Przebieg akcji i wnioski.

Tegoroczna powódź wywołała ogromne spustoszenia pozbawiając ludzi ich majątków. Wielu w wyniku kataklizmu straciło życie. Wobec tak wielkiej tragedii nasuwa się szereg pytań: Jak przeciwdziałać powodzi? W jaki sposób reagować na zagrożenie? Jak sprawnie organizować pomoc? Jak radzić sobie z jej skutkami? Czy musiało dojść do tak ogromnych zniszczeń? Co będzie jeśli podobna sytuacja powtórzy się za rok?

Na te inne tematy porozmawiamy z zaproszonymi gośćmi:

-starszy kapitan MAREK BABULA – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej;
– kapitan ADAM SMYKLA– Państwowa Straż Pożarna w Nowej Dębie;
-chorąży WOJCIECH BULANOWSKI – Żandarmeria Wojskowa Nowa Dęba;
– dyrektor JAROSŁAW CZEKIRDA– Donoria Kancelaria Brokerska z Rzeszowa;
– sprawy oceny ryzyka i likwidacji szkód: WOJCIECH ŚMIECH– członek zarządu multiagencji ROCOR,
-wprowadzenie MAREK OSTAPKO- politolog.


Panel dyskusyjny odbędzie się 21 lipca 2010 roku w Miejsko- Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie ulica Mikołaja Reja 3 (tzw. „mała szkółka” obok Liceum). Początek wykładów o godzinie 17:00. Wstęp bezpłatny.

Uniwersytet Latający to cykl spotkań z fachowcami z różnych dziedzin mający na celu pogłębienie wiedzy na ważne społecznie tematy. Organizatorem spotkania są: Towarzystwo RATUSZ z Nowej Dęby i Nowodębskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne.

Kontakt z organizatorami:
marekostapko@gmail.com
tel.: 602899598

———————————————————————————————————————————————-

GŁODNY ? NA CO CZEKASZ?
\"GIUFEPPE\"

10 KOMENTARZE

 1. A ja to :[b] POMAGAM A NIE GADAM [/b].Chociaż wszędzie trzeba o tej tragedii mówić ,aby społeczeństwo nie zapomniało o powodzianach .jak to zrobiła władza po wyborach:( .

 2. Znaczy się, że wybory samorządowe tuż, tuż. ;)
  A nie lepszy byłby np. temat " Tabuny pianej nowodębskiej młodzieży wracające w niedzielny poranek do swoich domostw" ?, tylko proszę się nie obrażać…

 3. Mądry Polak po szkodzie!zamiast rozstrząsać co by było gdyby i robić spotkanie "gadających głów " co z góry wiadomo że z tego nic nie wyniknie,pogadają i rozejdą się to dobrze by było zorganizować pomoc poszkodowanym. W takich sytuacjach są ważne czyny a nie gadanie.Powodzianie potrzebują teraz pomocy, rąk do pracy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. jezeli Cie nie interesuje relacja z pierwszej ręki jak co działa to spadaj. siedź w domu i czerp wiedze z tvnu. ja przyjde posłuchać i popytać o pewne sprawy. nie kazdy ma na codzien mozliwosc pogadania z szefem straży pożarnej. mnie tematyka bezpieczenstwa interesuje. domów powodzianom ta dyskusja nie zwróci ale ja i ludzie ktorzy na nia przyjda wyniesiemy cos wiedzy dla siebie. ty oczywiscie jestes znawcą i wszystko juz wiesz ..

 5. [quote]A nie lepszy byłby np. temat " Tabuny pianej nowodębskiej młodzieży wracające w niedzielny poranek do swoich domostw" ?, tylko proszę się nie obrażać…[/quote]

  O obrażaniu się, nie ma mowy :) Pierwotnie temat tego spotkania miał brzmieć "Bezpieczeństwo społeczności lokalnych". Gośćmi panelu miały być osoby odpowiedzialne za zagwarantowanie porządku i bezpieczeństwa w gminie. Ostatecznie uznaliśmy temat za zbyt ogólny i postanowiliśmy go rozbić na kilka mniejszych. 21 lipca będziemy mówić o powodzi, a podczas kolejnych spotkań poruszymy między innymi wymienione przez Pana problemy.

 6. Następny panel powinien wyjaśnić katastrofę smoleńską,następne śmierć Bruce Lee,zagadkę Trójkąta Bermudzkiego i deficytu w budżecie gminy.

 7. Wszystkie te działania prewencyjne wymagają znacznych nakładów finansowych – uregulowania biegu rzek, budowa zbiorników, wygospodarowane terenów zalewowych. A przede wszystkim powinien być zakaz wydawania pozwoleń na [url=http://domygotowe.republika.pl/]budowę domów[/url] nad brzegiem rzek!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here