Uszkodził radowióz

7

W nocy z 21/22 sierpnia, około północy, nieznany sprawca uszkodził radiowóz policyjny zaparkowany na parkingu zajazdu Leśna Polana w miejscowości Jadachy. W czasie gdy policjanci Komisariatu Policji w Nowej Dębie udali się na interwencję do pobliskiego domu nieznany sprawca przebił ostrym narzędziem dwie opony policyjnego samochodu.

Policjanci wracając do zaparkowanego pojazdu zobaczyli uciekającego w stronę pobliskiego lasu niezidentyfikowanego mężczyznę. Po chwili zza zajazdu wyjechał czerwony samochód kombi bez włączonych świateł i skierował się w kierunku miejscowości Nagnajów, jednak uszkodzenie radiowozu uniemożliwiło jego pościg przez policjantów.

Już następnego dnia w toku prowadzonych czynności policjanci uzyskali informację, że może to być mieszkaniec miejscowości Jadachy Marek T., który w związku z tym został zatrzymany w celu przesłuchania a jego pojazd zabezpieczono do celów procesowych. Oględziny pojazdu i przesłuchanie świadków potwierdziły, że to on jest sprawcą przestępstwa. W trakcie przesłuchania Marek T. przyznał się do zniszczenia opon radiowozu w kwocie 560 zł, na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W dniu 26 sierpnia na wniosek Komisariatu Policji w Nowej Dębie prokuratura zastosowała wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwo sprawca uszkodzenia mienia odpowie z art. 288 § 1 kodeksu karnego, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

POLICJA

7 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here