Uwaga ! Bakteria coli w nowodębskiej wodzie!

70


komunikat ppis

——————————————————————————————————–

studio helena reklama

70 KOMENTARZE

 1. Jak Ostapko pisał że studnia zanieczyszczona i bedą problemy to nik nie reagował tylko kupili to od agencji i gra gitara.

 2. marek pisał i bardzo dobrze chcial cos chlopak zrobic zeby pomóc biednej i zacofanej ludnosci ale woleliscie ordona to macie teraz sam bylem w trudnej sytuacji jako mlody czlowiek poszedlem do ordona o prace interwencyjna i co usłyszałem że nabór sie konczyl tyle w temacvie ciemny ludu pozdrawiam milej nocy i do prometu rano za 1200

  • słów szkoda i tak tego ciemnego luda nigdy nie przekonasz, oni mają duszę niewolnika i parobka i takie traktowanie przez ” wadze ” dokładnie wpisuje się w ich chłopską mentalność

  • no jasne to tylko dlatego mamy taką wodę to wina burmistrza ha ah ha ha ha ha CO ZA TĘPAKI. Pewnie gdyby Ostapek wygrał to bakterie coli mieczem sprawiedliwości unicestwiłby Domestosem. Ha ha ha dawno się tak nie uśmiałem.

  • Zordon „żondzi” od 2006 roku i nic nie zrobił z kwestią wody bo ważniejsze były światełka w podłodze za 5,5 miliona złotych. A do zadań gminy nie należą nie świecące światełka w podłodze ale właśnie DOSTARCZANIE WODY MIESZKAŃCOM.

 3. To bakteria E. Coli jest w stanie przetrwać w wodzie w towarzystwie tej chemii, która się w naszych złożach pod zakładami znajduje?

  Twarda bakteria.

 4. Nowa Deba za 15 lat i znowu beda takie same komentarze typu A Ostapko mówił zeby to zrobić a wybralicie „Kowalskiego” .Z całym Szacunkiem dla Pana Marka ale ostatnią kampanią pogrzebał swoją kariere Polityczna bo każdy juz go w ND bedzie kojarzył z sądami podsłuchami , itd. w nawiasie mówiac głosowałem na Ostapke :)
  Dlatego nie chce mi sie nawet czytac komentarzy typu a Marek mówił to i to …

  • A Ordona będą kojarzyli z nieudanym rozporządzaniem pieniędzmi (oczywiście nie swoimi, tylko naszymi), wyrzucanie ich w błoto, podwyższanie sobie i całej radzie pensji, ale mimo to ciemna masa dalej będzie go wybierała na burmistrza, choć tuż przed wyborami sam własnoręcznie zrywał plakaty wyborcze przeciwnika :) smutne, ale prawdziwe…

 5. Panie Burmistrzu Ordon i Żołądź
  Zapewnialiście, że z ujęciem wszystko spoko a to co mówią inni o problemach z czystością wody to kłamstwa. To ja teraz proszę was o odpowiedź jak myć gary w brudnej wodzie? Bo pić mam przegotowaną. A gary można myć w tej śmierdzącej z bakteriami?? Jak później zjem kotleta na tak umytym talerzu to dostanę syfa czy nie?

 6. wiemy, ze kupili to zrodlo ze wzgledow ekonomicznych, chcieli utrzymac cene na niskim poziomie z uwagi na sytuacje materialna ogolu mieszkancow ND.
  Ale ta woda nigdy nie nadawala sie do spozycia i teraz co? Ciagnac wode z Tarnobrzega?

  • jaka to ekonomia kupić badziew? badziewia się nie kupuje tylko kupuje się nowe. Co lepsze ? Kupić zepsuty samochód i ciągle go robić i wrzucać w niego kasę jak w skarbonkę czy kupić coś lepszego co będzie służyło bez większych wydatków. Ekonomiczne względy wskazują na to drugie. Zapamiętajcie zasadę: biednego nie stać na słabą jakość. <- za tym kryje się mądrość że lepiej zrobić coś raz a porządnie niż łatać, łatać, łatać.. Ja nie wiem czy się w takiej wodzie można kąpać skoro jak na basenie jest ta bakteria to zamykają basen… chyba boją się skandalu, że 20 tysięczna gmina nie ma normalnej wody…. więc nie zakręcają kranów.

  • Pamiętam jak woziło się chlor do uzdatniania wody pitnej w Tarnobrzegu w latach 80 , waliło się tyle że nikt nie ma pojęcia i woda byłą w porządku

 7. A jednak ta władza mija się z prawdą ze wszystko jest w porządku z wodociągami i kanalizacją. Nie było i nie jest dobrze, a będzie coraz gorzej póki się nie wymieni kanalizacji na mieście i zrobi normalnego ujęcia. To co kupił Ordon to zatruty złom.

 8. Jak na basenie wykryją te bakterie to zakazują kąpieli i zamykają basen… A tutaj uspokajają, żeby pić ale przegotowaną a o kąpaniu ani słowa. Ktoś chyba przed ludźmi ukrywa prawdziwą skalę zagrożenia!

 9. W każdej innej miejscowości gdzie wykryją ta bakterie to dowożą wodę pitna. Tylko władze Nowej Dęby są tak zacofane. Niby w gruncie rzeczy ta bakteria wydają sie nie którym nie groźna (powodująca tylko biegunkę) to proszę sie wczytać głębiej i zobaczyc co może nastąpić po Coli.
  W takiej wodzie nie powinno sie kapać, myć naczyń.

 10. Panie Ostapko -daj sobie na spowolnienie bo to co pan piszesz na swoi portalu to świadczy tylko o pana niekopetencji i chorej wyobrażni o innych ludziach.Zamiast pisać bzdury , lepiej ZAMILCZ.

  • Pisać bzdury? To w takim razie przejdź jeszcze raz na górę strony i przeczytaj to pismo, niedowiarku od Pana Ordona.

  • Chyba piłeś te wodę skoro nie rozumiesz zagrożenia. Skandal że gmina dopiero dzisiaj zamieściła to ogłoszenie na stronie internetowej gminy i na klatkach schodowych. Jak ktoś tego u ostapki na portalu nie przeczytał to by pił te wodę. Masakra.

 11. Kiedyś wodę z ND to się woziło do Krakowa i Rzeszowa w bańkach bo była taka czysta i smaczna. A dziś śmierdzi w kąpieli a po przegotowaniu wali chlorem. Trudno to wypić… o przygotowaniu mleka czy posiłku dla maluchów nie wspominając…… DLACZEGO RADNI NIE INTERWENIUJĄ W TEJ SPRAWIE?

  • Był taki młody radny co od 2010 roku mówił i pisał o problemach z wodą. Wyborcy woleli kłamstwa. Nowi radni nie zamierzają więc zabierać głosu i powiedzieć prawdy. Kłamstwo jak widać jest bardziej opłacalne.

 12. Ostapkowe swądki bakteria coli jest wszędzie tylko jej ilość jest szkodliwa wszystko zależy ile………., pewnie powtórzyli badania i czekają na wyniki inaczej wszystkie bary, restauracje w DĘBIE sanepid ma obowiązek zamknąć. Sieją panikę mało wykształcone w tym temacie niemądre ludzie.

 13. Od zatrucia po sepsę
  Zwykle E.coli powoduje jedynie zatrucia pokarmowe, ale, gdy dostanie się do układu moczowego, może stać się przyczyną poważnych zakażeń. Ta właśnie bakteria jest najczęstszą (60 – 80 proc.) przyczyną zakażeń dróg moczowych. Czynnikiem sprzyjającym jest cewnikowanie – ok. 80 proc. cewnikowanych mężczyzn i 30 proc. kobiet ma bakteriurię.
  E. coli jest drugim czynnikiem etiologicznym, po Streptococcus agalactiae, zapalenia opon mózgowych u noworodków. Niektóre szczepy mogą powodować zapalenia otrzewnej, czego powikłaniem może być sepsa. E.coli jest najczęstszą pałeczką gram ujemną, wywołującą sepsę.
  Na szczęście są to dość rzadkie przypadki – zakażenie E.coli najczęściej kończy się zatruciem pokarmowym, choć i ono mogą mieć różny przebieg. W wyniku zakażenia może dojść do wyniszczających biegunek choleropodobnych, czerwonkopodobnych, do krwotocznego zapalenia jelit, a w następstwie do zespołu mocznicowo-hemolitycznego i zakrzepicy.

  http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-zakazne/Bakteria-E-coli-jakie-sa-objawy-zatrucia-czym-grozi-zakazenie_38106.html

  • Większość szczepów E. coli jest raczej niegroźna. Zakażenia układu moczowego często są powodowane bakteriami przepełzajacymi z przewodu pokarmowego do cewki moczowej. A każdy zdrowy w miarę człowiek ma ogromne ilości „Coli” w jelitach. Ona pomaga trawić i produje witaminki. Obecność „Coli” w wodzie świadczy, że woda jest skażona „kanalizacyjnie”, więc może zawierać inne drobnoustroje, w tym bakterię powodującą „gangrenę” i, w lepszej sytuacji, biegunkę, drożdżaki, klebsiellę (którą straszą media, a ma ją pewnie każdy człowiek…) i inne mikrobki.

 14. Bakteria Coli to bakteria typu kałowego. Źle się dzieje. Należy bardzo szybko szukać przyczyny. Jest możliwe, że dostaje się ze ścieków. A stan kanalizacji w mieście jest znany.

 15. No to dobrze ze kino 3 zdążyli zrobić. Teraz juz nic oprócz kału w wodzie pitnej Ordon nie zapoda swoim wyborcom. Pijcie kał w wodzie i podniescie jeszcze raz pensje Ordonowi i radnym. Jakby co na biegunkę dobre są pampersy dla dorosłych.

 16. Jak trzeba być zaslepiony zawiścią do Marka żeby skan pisma interpretować jako artykuł hego autorstwa! I to jesth obraz nowodębskiej „ynteligencji”. Popatrz jeden z drugim bencwale na to kto napisał pismo i wtedy pluj żygami. Strach was ogarnia ze prawda na jaw wychodzi z kanalizacja i wodociagami.

 17. Od 2008 roku od czasu gdy powstał ten portal Marek Ostapko pierw jako dziennikarz później jako radny mówił o tym jak wygląda sprawa nowodębskiej wody. Wieszaliście na nim psy. A tutaj znajdziecie film z 2008 roku jak Ordon przed kupieniem skażonego ujęcia był pytany przez Ostapkę jako dziennikarza czy ta woda jest czysta i dobra. Ordon kłamał że jest zajebista. Oto materiał filmowy: http://infonowadeba.pl/zagrozone-ujecie-wody-kto-straszyl-a-kto-mydlil-oczy/

  • Jaki dziennikarz?Radny ,tak.Lecz radny nie dbajacy o dobro gminy lecz o swoja polityczna kariere i interes pewnej,stojacej za nim grupy osob.Przegrana powinna zmotywowac go do jeszcze bardziej intensywnego dzialania na rzecz lokalnego spoleczenstwa.A tu co?Podkulil ogon i zniknal tak jak niknie meteor na nocnym niebie.
   Dzieki temu obecny burmistrz robi co chce a spoleczenstwo patrzy na to bezradnie.

  • Ordon ma rację postępując tak , a nie inaczej z tak skundlonym i głupim społeczeństwem , czego dowodem m.in, oprócz wyników wszelakich wyborów jest znakomita większość zamieszczanych komentarzy

 18. Ja uwożom, że to winien to jest łostopko bo się mści za przegrane wybory i to nie miłość do miast ale walka polityczna powoduje, że narobił kupy do ujęcia i przeto my ordonowe mamy teraz problem. Bo ujęcie za miliony złogych kupiliśma cyściutkie jak łza. Powtorzom wom lasowiakom głupim, że to Łostopki wina! A jo jako Łordon w echu dnia i w telewizji i noszych sprawach za wasze piniądze pusce materioły że jam jest fojny a winien łostapek. I znowu to łykniecie debile jak młode pelikany. A jo wos dalej będę dymał z zygo.

 19. Co za problem. Wielki mi problem. Praktycznie i tak nikt nie pije wody z kranu tylko ja gotuje. Nalezy to robic nadal. Słuzby zapewne juz działają i za kilka dni bedzie OK.

  Jak myslicie skąd się ona wzięła? Mają mieszkańcy zawory antyskażeniowe na wszystkich przyłączach? na przyłączach do budynków?

  Zapraszam do wyłożenia po kilkadziesiąt zł + założenie i nie będzie problemów z bakterią. Wodociągi na pewno jej do wody nie „wrzuciły” :-)

 20. To my tu pijemy wode z kranu a u was sie nie da biedaki, jak bylem kiedys mieszkancem to woda byla dobra. Jak to mozna gotowac wode i mowic ze tak jest dobrze i ze i tak kazdygotuje. Lepiej popytajcie waszego burmistrza czy lodowkaj jak robi lod z wody to gotuje wode wczesniej? Ta Deba to dlugo nie wytrzyma takiej wladzy bo ponoc o wodzie to juz dawno bylo mowione ze klopoty beda. Nawet ten sam burmistrz zaprzeczal ze to go wrogowie atakuja a woda jest dobra. Jest jedna rada musicie sie jakos dogadac miedzy soba i odbudowac nasze miasto z upadku w jakim sie znalazlo, trzeba tylko chciec to zrobic i dać cos od siebie kazdy was. Wladzy patrzeć na rece, zapamietac ktory radny zaczal od podwyzek dla siebie a ktory dba o nasze miasto. Bedzie dobrze i musi byc ale wezcie sie do pracy. Nie dajcie sie tumanic ze wode sie gotuje. Gotuje sie w Kongo!

  • Człowieku , Ty nie wiesz do kogo piszesz. Kiedyś w Dębie Nowej mieszkali ” nowi ” ludzie przybyli tu z różnych stron kraju w ramach tzw. nakazu pracy. Ludzie ci to głównie kadra inżynieryjno -techniczna oraz ekonomiczna , a więc inteligencja. Podobnie było z nauczycielami w miejscowych szkłach średnich; klasa, wiedza, kompetencje.Teraz miasto zasiedliła ludność z okolicznych wiosek,ze swoimi poglądami, myśleniem, kulturą, tradycjami etc., a dawni mieszkańcy są już starsi i w zdecydowanej mniejszości. Tak więc jest, jak jest i lepiej na pewno z takim towarzystwem nie będzie. Nawet burmistrz wypożyczony jest z okolicznej wioski, no bo w mieście, jak widać, kandydata brak.

 21. Będzie śmierdzieć woda ale to nie koniec. Za chwilę będą ścieki na ulicach bo nie ma kanalizacji. Ale co tam woda i kanalizacja? Ja wolę robić nie świecące światełka w podłodze, zabetonować planty i inne tego typu. Bo wiadomo, że na takich światełkach i betonie to mój giermek coś skubnie dla nas. A na kanalizacji i wodzie to ja się nie znam i mam w tyłku, że zaopatrzenie mieszkańców w wodę to ustawowy obowiązek gminy. Jak coś to zgonie na prezesa Sałatę i z niego zrobię kozła ofiarnego, że to niby wina spółki a nie moja. Przecież ta ciemna masa i tak nie czyta ustaw i nie wie, że to mój obowiązek. Klauda Szajs i inne usłużne dziennikarzyny za pieniądze z gminy czyli lasowiackich podatków jeszcze bardziej spiorą głupim lasowiakom głupie czaszki. A ja będę dalej robił skok na kasę. Świetnie to wymyśliłem, co nie lasowiackie pachołki? A teraz kończcie jeść kanapkę, odłóżcie smartfona i wracajcie zapierdzielać „na strefie” za 1200zł.

 22. woda jest zanieczyszczona gownem a urzad panstwowy wysyla pisemko, zeby sobie ludzie uwazali na wode. A w urzedzie miasta jest jakis pracownik odpowiedzialny za monitorowanie takiej nienormalnej sytuacji?
  Czy tylko sa osoby , co klepia wydatki i wplywy i siedza przez 8 godz.przy biurkach?

 23. Jestem badana codziennie gdyby nie to to by nie było powiadomienia,czasami tak się zdarza nie ma co panikować.Tylko forma powiadomienia mieszkańców powinna być bardziej dobitna bo nie każdy czyta czy patrzy na tablicę ogłoszeń.Poza tym jest wszystko ok. nkt nie umarł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here