W budynku Starostwa montowany jest podjazd i schodołaz

7


W budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu trwa likwidacja barier architektonicznych. Zadanie realizowane jest z udziałem środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II”


W ramach zadania realizowane są prace i montowane urządzenia, dzięki którym osoby niepełnosprawne lub mające trudności z poruszaniem się będą mogły samodzielnie dotrzeć do urzędnika. – Po zakończeniu montażu tych elementów budynek Starostwa w Tarnobrzegu będzie całkowicie dostępny dla osób niepełnosprawnych. To bardzo ważne, ponieważ w budynku tym działają wszystkie nasze wydziały, dlatego dzięki zamontowanym elementom osoby mające problem z samodzielnym poruszaniem się, będą mogły spotkać się z konkretnym urzędnikiem i załatwić sprawę – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.


Usuwanie barier architektonicznych wiąże się z montażem zewnętrznego podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Montaż podjazdu do głównego budynku Starostwa jest w trakcie realizacji i wyniesie 18 327,00 zł (brutto). Termin realizacji do 31 października. Kolejny element został zamontowany wewnątrz budynku. To platforma schodowa wewnętrzna (schodołaz) za kwotę brutto 79 950,00 zł z terminem realizacji do dnia 16 października

schodolaz

7 KOMENTARZE

  1. Ciekawa jestem kiedy pan dyrektor sok wybuduje podjazd dla wózków z dziećmi pod dom kultury? Przecież to jest paranoja ! Remont za 5 mln i brak podjazdu pod budynek ! Brawo ! Brawo !
    To samo się dotyczy innych miejsc pożytku publicznego, patrz molo nad zalewem.

  2. A w grajdole bez zmian , lemingi z blokowisk komentują jak zawsze na swym najwyższym poziomie chlejąc piwo ze zwisającym u wargi papierosem w porozciąganym podkoszulku …

  3. Ty popatrz dobrze i czytaj ze zrozumieniem że nie chodzi tu o podjazd taki jak w starostwie dla wózków inwalidzkich tylko taki na wózki z małym dzieckiem barni…ee jak na razie to są tylko schody.

  4. powiedz mi czemu to inne szkoły mają nabór tylko I nie ma ?
    może zamiast zajmować się polityką i spędzaniem czasu w hotelu z fru fru i mało płodnym -lepiej zajmować się praca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here