Wakacje w STALI – podsumowanie

14

2013-09-05

W okresie wakacyjnym Klub Sportowy ,,Stal” Nowa Dęba realizował dla 60-osobowej grupy dzieci i młodzieży z gminy Nowa Dęba projekt pod nazwą ,,Sportowe wakacje w Stali”.

W ramach 10- dniowej półkolonii organizowane były: zajęcia sportowe na stadionie, basenie, siłowni, mecze sparingowe, zawody na strzelnicy. Odbyły się również fakultatywne wycieczki rowerowe, zajęcia i spotkania integracyjne. Dla dzieciaków dużą frajdą okazała się wycieczka do kręgielni, gdzie dla większości z nich była pierwszym w życiu doświadczeniem w tego typu zajęciach. Dzięki zaangażowaniu Jednostki Straży Pożarnej w Nowej Dębie uczestnicy półkolonii mogli obejrzeć samochody i urządzenia strażackie, odzież oraz wyposażenie wykorzystywane przez Strażaków w codziennej pracy. Dużym zaskoczeniem dla dzieci były pokazy użycia gaśnic i węży wodnych. W zimne i deszczowe dni dzieci i młodzież mogła obejrzeć ciekawe ekranizacje filmowe. Wszystkie zajęcia odbywały się bezpłatnie i realizowane były pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej oraz medycznej.

Dzięki dofinansowaniu z Urzędu Miasta i Gminy dzieci i młodzież mogli bezpłatnie spędzić miło i ciekawie wakacje. Z uwagi, iż nie wszystkie osoby wyjeżdżają na wakacje półkolonia stała się dla nich szansą na aktywny i zorganizowany wypoczynek.

Półkolonia to inicjatywa, którą podjęliśmy się po raz drugi. Widzimy jak bardzo młodzież potrzebuje zorganizowanych i ciekawych zajęć. Zadowolenie dzieci i młodzieży z realizowanego projektu to dla nas organizatorów najlepsze podziękowanie i mamy nadzieje, że w przyszłym roku również będziemy mieć możliwość organizowania podobnej inicjatywy.

MKS STAL

14 KOMENTARZE

 1. Patrzac na zdj.1 to za moich czasów na tym betonie dookoła duzego basenu, naścisk byli rozlozeni ludzie na recznikach. A dzis? Dzisiaj jedynie kilkoro dorosłych i kilkanascie dzieci na cały basen.
  widac jak miasto wymiera. Az przykro patrzec.

 2. Wakacje w stali to dobry pomysł i cieszy się popularnością wśród dzieci. W swoim komentarzu podobnie jak dwaj przede mną chcę się podzielić jednak refleksjami jakie budzą te zdjęcia. To zdjęcie z basenu jest smutne. Kiedyś.. heh jeszcze 6-8 lat temu było pełno ludzi. Dzisiaj garstka. Czy mieszkańcy nie widzą, że ta władza nic nie robi by to zatrzymać? Kupuje głosy tych co jeszcze zostali budowami na kredyt. A ludzie uciekają. Dlaczego pozwalacie by miasto umarło? ? ?

 3. Same pozytywne komentarze … Brawo STAL !!!
  Wasza SPOŁECZNA praca (oprócz koordynatorów i wynajętych trenerów) nie poszła na marne – ale tak na marginesie to kto tam był wolontariuszem ???
  Prężnie działający Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji miał tak obwite rezultaty, że jest się czym chwalić !!!

 4. [img]http://www.fotoszok.pl/upload/dba5ccfb.jpg[/img]

  Dziękujemy Panu Prezesowi Wojciechowi Śmiechowi za organizacje Sportowych Wakacji w Stali! Szacunek Panie Wojciechu! Po Gali Sportu to kolejna świetna inicjatywa! Właściwy człowiek na właściwym miejscu

 5. Basen świecił pustkami, bo był za drogi!
  Nie każdą rodzinę stać jest na wydatek 70 zł na miesiąc za basen dla jednego dziecka, a chcąc pójść chociaż raz w tygodniu rodziną (licząc 4 osobową rodz) na basen to miesięcznie wydatek 84 zł i to nazywacie TANIO !!! Jest tj. było DROGO !
  Więc jest jak jest ….

 6. HA ha ha a to dobre ! Basen świecił pustkami ! Za to Zalew był oblegany po brzegi ! No bo przecież basen BYŁ ZA DROGI !
  Za 3,50 zł lub 7 zł można było wejść do wody no i w cenie było można zrobić kupe i sik. A i koc rozłożyć na piachu lub trawie i to wszystko za 3,50 lub 7 zł. DOBRE :(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here