Wandalizm na przystanku

10

27.04.11r.

Nie wiadomo, kto po co i dlaczego dokonał aktu wandalizmu na nowodębskim przystanku autobusowym.

Elementy znajdujące się przy nowodębskim punkcie dworcowym albo ulegają awarii – tak jak miało to miejsce z neonem NOWA DĘBA, w którym przez część okresu zimowego nie świeciła literka „N”- albo zniszczeniu przez nieznanych sprawców.

Tak stało się w przypadku tablicy świetlnej z rozkładem jazdy, która została uszkodzona przez nieustaloną na tę chwilę osobę lub grupę osób. Nie wiadomo również kiedy doszło do wyżej wymienionych zniszczeń. Redakcja InfoNowaDeba.pl została poinformowana o tych zdarzeniach dopiero dzisiaj. Straż Miejska o uszkodzeniu mienia publicznego dowiedziała się po naszym telefonie po którym na przystanek wysłano pracownika magistratu, który dokonał udokumentowania zniszczenia.


Głupota wandali nie zna granic

Nasz czytelnik zwrócił nam również uwagę na zniknięcie elementu wystawy „20 LAT SAMORZĄDU GMINNEGO”, która znajduje się tuż obok. Z nowodębskiego magistratu otrzymaliśmy wyjaśnienie, że element ten nie padł łupem wandali, lecz został ściągnięty przez dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury jako wzorzec pod tablice stanowiące element będących w przygotowaniu wystaw./info

10 KOMENTARZE

 1. Ja jestem pod dużym wrażeniem ze aż tyle czasu uchowało sie to w całości. Chciałoby się powtórzyć za klasykiem "- Jestem z miasta, to widać słychać i czuć…"
  Niestety, ale nie można….

 2. Moim zdaniem w miejscach takich jak dworce PKS i PKP powinny być kamery i było by po problemie. Wystarczyły by dwie. Pasazerowie czuliby się bezpiecznie a i władze miasta zyskały by plusy za taką decyzję.

 3. Dobra dobra są kamery na urzędzie ale czy na nowoczesne żeby sprawnie zrobić duże powiększenie podczas powtórki żeby można było zobaczyć sylwetkę i twarz sprawcy? Uważam że zamontowanie kamer w okolicach dworca rozwiąże sprawę które będą widoczne jak i sprawne technicznie (nie będą atrapami). Ale co tu wymagać jak jest dworzec a nie ma nawet dużego czytelnego zegara na nim dla użytkowników i korzystających.

 4. jeśli to Majdan to zapytuję skąd pochodzą Twoi rodzice , dziadkowie ? pewnie z Warsiawy a nie zaściankowych okolicznych wioch? Ciekaw jestem Większość tzw. rodowici od 7 pokolenia nowodębianie? pewnie z NewYorka albo Londyna dzie higełejem do Job lub work jeździliźwa.
  " Hej Dżon dej łom!
  Key?
  Tu dej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here