Widowisko pasyjne pt. „Kielich goryczy”

0

Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zaprasza na Misterium Męki Pańskiej pt. „Kielich goryczy”, przygotowane przez grupę teatralną „Pora na Seniora” – 20 marca 2016 r. (niedziela) , o  godz. 16.00 – Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego,  22 marca 2016 r. (wtorek) o godz.17.00 – sala widowiskowa SOK.

Scenariusz misterium oparty jest na Ewangelii Św. Łukasza i literaturze pasyjnej. Został zrealizowany przez grupę seniorów zrzeszonych w kole teatralnym „Pora na Seniora” działającym  od ponad roku w SOK pod kierunkiem p. Ewy Kieliszek. Widowisko przywoła ostatnie chwile ziemskiego bytowania i męczeństwa Jezusa.

Rozpocznie się sceną przed pałacem Kajfasza, gdzie najwyżsi kapłani zaplanowali pojmanie Chrystusa, do którego potrzebny będzie im Judasz. Potem przeniesiemy się do wieczernika. Mistrz z apostołami zasiądzie do ostatniej wieczerzy. Będziemy świadkami mycia nóg i Ofiary Eucharystycznej, zapowiedzi zdrady Judasza i trzykrotnego zaparcia się Piotra. Po wieczerzy Jezus z apostołami uda się do Ogrodu Oliwnego. Kolejną sceną będzie modlitwa w Ogrójcu, ukazująca bolesne zmagania się Jezusa, Jego osamotnienie, lęki. Późniejsze sceny odzwierciedlą biczowanie oraz cierniem koronowanie, wyszydzenie, sąd i wyrok. Z ciężkim krzyżem na ramieniu poprowadzimy Jezusa w Jego ostatnią, krzyżową drogę. Widowisko uzupełnią pieśni pasyjne wykonane przez zaproszone wokalistki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here