WOŚP w Nowej Dębie

89

03-12-2011r.

Na rockową nutę zagra w tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Nowej Dębie.

Koncerty zespołów: ROCKAWAY i NIE-BO wypełnią muzyczną przestrzeń przed Samorządowym Ośrodkiem Kultury, gdzie 8 stycznia 2012 r. zacumuje specjalna, WOŚP-owa scena. Nie zabraknie licytacji i innych występów, które na dzisiaj są w trakcie dogrywania szczegółów. Grupa Tancerzy Ognia „Syriusz” zafunduje mieszkańcom przepiękne widowisko w ramach „Światełka do nieba”. Od wczesnych godzin porannych wolontariusze będą zbierać datki do specjalnie oznakowanych puszek.

Zwracamy się do wszystkich, którzy chcieliby jeszcze wystąpić na niedzielnym finale, by zgłaszali się do nas. Podobnie jak zapraszamy darczyńców, by swoimi produktami lub pamiątkami wzbogacili nasze niesamowite co roku licytacje – apeluje Adam Szurgociński, szef nowodębskiego sztabu WOŚP.

Finał WOŚP Anno Domini 2012 gra pod hasłem „Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. Celem jest zakup najnowocześniejszych urzadzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

SOK

89 KOMENTARZE

 1. Jeżeli uważasz, że jay delano to gwiazda, która umie śpiewać to lepiej schowaj się w piwnicy… Drogie dzieci, wieczorynka już dawno była. SPAĆ!

 2. debilizm, nie-bo dopiero bylo w dk … i znów będzie, 2 lata temu przynajmniej był jamal, mógł by być ktoś normalny, średnio znany, a nie te nie znane zespoły, tak jak rok temu jakaś tz. obstawa prezydenta, wtf, jezeli chcecie kogoś przyciągnąć to załatwcie kogoś znanego, dobrego, a nie jakieś nie znane zespoły, tylko znane, tylko nie te co były znane 20 lat temu…

 3. Jak byłem małym chłopcem i chodziłem na mecze siatki pamiętam taki tekst ze strony kibiców Tarnobrzega "DĘBA LUDZIE LASU" tak się to wszystko zgadza,potomkowie klasy robotniczej wynocha na zachód.

 4. Tiaaaa, Lejdi Gagę dla pana spod 2# raz !

  Człowieku, tu chodzi o zdrowie dzieci. Lepiej jest wydać kilka tysięcy na to, a nie na podskoki jakiejś pseudo-pop-gwiazdki z gatunku 'multum sprzętu – zero talentu'.

 5. do #5

  Jak Obstawa Prezydenta wydawała pierwszą płytę w 1991, to ciebie jeszcze w planach nie było, znawco muzyki biesiadnej

 6. I super że Nie-Bo!!!! Ludzie,( a może jadnak nie) którzy tu wipisujecie pierdoły – Tu nie chodzi o koncerty i występy TYLKO o b. szlachetną akcję!!! Czy trzeba być totalnym debilem , który tego jeszcze nie rozumie! Jest okazja żeby się solidarnie włączyć do świetnej akcji więc zamiast pisać te brednie to włącz sie do tego przedsiewzięcia, zaproponuj swoje pomysły i pomóż organizatorom. Wolontariuszem może zostać każdy…nawet Ty narzekaczu i frustracie…gdzie byłeś jak Pan Szurgociński na stronach internetowych prosił o włączenie sie do akcji?

 7. [quote]#18 | Ona dnia 01/04/2012 09:40
  I super że Nie-Bo!!!! Ludzie,( a może jadnak nie) którzy tu wipisujecie pierdoły – Tu nie chodzi o koncerty i występy TYLKO o b. szlachetną akcję!!! Czy trzeba być totalnym debilem , który tego jeszcze nie rozumie! Jest okazja żeby się solidarnie włączyć do świetnej akcji więc zamiast pisać te brednie to włącz sie do tego przedsiewzięcia, zaproponuj swoje pomysły i pomóż organizatorom. Wolontariuszem może zostać każdy…nawet Ty narzekaczu i frustracie…gdzie byłeś jak Pan Szurgociński na stronach internetowych prosił o włączenie sie do akcji?[/quote]

  Zgoda,to działanie świadczące o wielkim sercu.Tak organizatorów jak również wolontariuszy.Wolontariuszy w szczególności.
  Tylko że jest druga strona efektów tych działań.Ta ciemniejsza.Ten "równy"dostęp do zakupionego przez WOŚP sprzętu,już na oddziałach w obdarowanych szpitalach.Małych pacjentów i ich matek.
  Reasumując działanie szczytne lecz wiążące się z dużymi kosztami.Do Caritasu panu Siema daleko.

 8. Zgadzam się z Tobą. To medialna i nadmuchana impreza. Mimo szacunku dla wolontariuszy, ta akcja mnie nie przekonuje!
  Małolaty i tak świętują wtedy po swojemu:o

 9. do #20 Widzę, że stereotypy mocno się trzymają. No bo przecież wszystko co katolickie to złe, mafijne i firma… Żal powtarzać te brednie rodem tvn, polsat, tvp, tv-cokolwiek

 10. Poziom niektórych komentarzy jest równy skokowi przez poprzeczkę znajdującą się 3 metry pod ziemią. Jeśli na prawdę myślicie, że Caritas jest lepszy od WOŚP bo pomaga cały czas to ja już dziękuje za 'Ludzi lasu'. Jakim trzeba być hipokrytą aby zarzucać ludziom, którzy chcą coś ciekawego zrobić, że działają tylko w swoim interesie. Ja na miejscu kolegi Lubery dawno bym olał ten grajdołek. Tylko narzekać potraficie a sami nic nie robicie.

 11. [quote]#24 | Gosc dnia 01/04/2012 12:09
  Pan Szurgociński odejdzie precz z orkierstry to dam kasę , z nim nigdy[/quote]
  Możesz dać ale wiatr ze swojej kieszeni:D

 12. Ale tu nie chodzi o to co jest lepsze. Jednak w naszym regionie widzć WOSP. Najbliżej oddział patologii noworodka zajmujący się wcześniakami jest w Tarnobrzegu i uwierzcie że dużo jest na nim sprzętu z WOSP.
  Moim zdaniem warto pomagać przez WOSP kto twierdzi inaczej albo jest gnojem bez serca albo nigdy nie miał dzieci!!

 13. [quote]#27 | do #26 dnia 01/04/2012 14:28
  Ale tu nie chodzi o to co jest lepsze. Jednak w naszym regionie widzć WOSP. Najbliżej oddział patologii noworodka zajmujący się wcześniakami jest w Tarnobrzegu i uwierzcie że dużo jest na nim sprzętu z WOSP.
  Moim zdaniem warto pomagać przez WOSP kto twierdzi inaczej albo jest gnojem bez serca albo nigdy nie miał dzieci!![/quote]

  [b]Nie ubliżaj tym którzy mają inne zdanie niż Twoje.Tu chodzi o to co jest lepsze[/b]
  Nie tylko w Tarnobrzegu jest sprzęt darowany przez WOŚP.Świadczą o tym krzykliwe napisy na korytarzach oddziałów w wielu szpitalach.Piszesz że gnoje bez serca….hola,powolutku.
  Dam CI przykład.Zmarznięte dzieciaki kwestują,z radością przyjmując każdy datek.Wierzą że na szczytny cel.Nie wiedzą jednak że w wypadku choroby dostęp do sprzętu specjalistycznego ufundowanego za zebrane przez nich pieniążki otrzymają……jak rodzic da;)
  Wyleczono mnie przed wielu laty z wiary w podobne działania.Były to początki WOŚP.Dawałem,popierałem,zbierałem.Dopóki na oddziale dziecięcym ordynator nie spytał mnie:pan przyszedł z dzieckiem prywatnie czy służbowo.

 14. może admin nie widzi wpisów, ale większość jest nie związana z tematem, wiec chyba naruszenie regulaminu ? czas cos zrobić z tym ! trzymajcie się tematu a nie obrażanie i wyzywanie innych !

 15. Maria ra orkiestra w tym roku i tyle. Sens samej wośp, jest szczytny i Nie na się co spierać kto więcej zbiera owsiak czy caritas. A lubera by se dał juz spokój i zaczął koncertować po całym kraju jak jest takim artystą dużego formatu jak ti było opisane parę tygodni temu z okazji benefisu. Co roku to samo. Ludzie w tym mieście zasługują na więcej niż tylko cwaniaka z Majstetrskiej i jego "starego jeepa":)

 16. Owszem, ubogi program w tym roku. Można raz się poświęcić i zaprosić bardziej znany zespół lub wokalistę. Prosta zasada: coś bardziej atrakcyjnego, bardziej znanego dla zwykłych ludzi = więcej pieniędzy w puszkach. JEST TO APEL DO ORGANIZATORÓW NA NASTĘPNY ROK!

 17. Owszem, ubogi program w tym roku. Można raz się poświęcić i zaprosić bardziej znany zespół lub wokalistę. Prosta zasada: coś bardziej atrakcyjnego, bardziej znanego dla zwykłych ludzi = więcej pieniędzy w puszkach. JEST TO APEL DO ORGANIZATORÓW NA NASTĘPNY ROK!

 18. Tak jak co roku temat sie powtarza kwestia wrzucenia pieniedzy do puszki WOŚP czy Caritasu oraz porzyteczności tych organizacji (tylko dlaczego ten temat pojawia się w tydzień przed imprezą a nie w ciągu roku) osobiscie uważam że pieniądze z obu źródeł idą na szczytny cel. Celem imprezy jest zebranie pieniedzy a koncerty sa tylko dodatkiem jeżeli komuś nie odpowiadają zespoły które zagrają to może pojechać do innej miejscowości gdzie grają jego ulubieńcy lub zostać w domu, nikt nikogo także nie zmusza do wrzucania pieniędzy do puszek.

 19. Domagacie się znanej gwiazdy. Tylko, że gwiazda weźmie duzo więcej niż zebrane pieniądze do puszek. O to chodzi?
  I dlatego WOŚP jest często krytykowane i moim zdaniem słusznie.

 20. [quote]Domagacie się znanej gwiazdy. Tylko, że gwiazda weźmie duzo więcej niż zebrane pieniądze do puszek. O to chodzi?
  I dlatego WOŚP jest często krytykowane i moim zdaniem słusznie.[/quote]

  Nie koniecznie. Uwierz mi, że nie zawsze znani wykonawcy biorą dużo więcej pieniędzy na swój występ. Gminę stać było na Jamala to stać będzie na np. Pidżamę Porno, Happysad czy Vavamuffin

 21. I żeby od razu od debili wyzywać? Czy poziom inteligencji dzisiejszej młodzieży jest naprawdę taki niski? Robisz z siebie ofiarę losu takimi hasełkami.

 22. Widzę ze zdaniem co niektórych Wszystko powinno być za darmo. Owsiak robi dobrą robotę i wielu osobą w szczególności dzieciom pomógł przez ta akcje. Psim obowiązkiem państwa jest zapewnić ludziom należytą opiekę. Jak jest każdy widzi, szczególnie pod rządami POpaprancow. Tak więc uważam że nawet jeśli Owsiak coś z tego ma to mu się to należy. Tylko frajer bedzie pracował za darmo.

 23. Oczywiście jak zwykle załatwiono wszystko po najmniejszej lini oporu, po co zaprosić znanych, lubianych, medialnych, ciekawych, lepiej po prostu znaleźć w numerach OSTATNIO wykręcanych P.R.L. i poprosić o występ- bo tak łatwiej, taniej, szybciej… a Pan P.R.L. nie pogardzi wiadomo…

 24. Może warto sprawdzic ile Dęba zebrała kasy dla WOSP a ile WOSP dał Dębie sprzętu. Z tego co wiem nasz szpital otrzymał bardzo dużo sprzętu i jesteśmy w na plusie w tej "wymianie", że się posłużę żargonem rynkowym.

 25. Wspieranie WOSP jest grzechem ,tak pisze GAZETA pl dzisiaj na swojej stronie z LUBLINA ,chodzi o ulotke wczorajsza na temat OWSIAKA kolportowana w PONIATOWEJ ,oraz o przynaleznosci do jakiejs sekty o nazwie HARE KRYSZNA

 26. A niech nawet przynależy do Scjentologów! Guzik mnie to obchodzi co prywatnie Ci ludzie robią. Ważne co wynika z ich działalności publicznej ile polska służba zdrowia zyskała na tym.

 27. Nie wierzę w ten rok znów tak lipa Przecież w dębie bawi się młodzież a nie starsi ludzie Więc powinni zorganizować artystę którego się słucha Sam artysta będzie nie zadowolony z publiczności której tak naprawdę nie będzie a jeśli już by była to mniejszość interesująca się tym typem muzyki Muzyka najbardziej słuchana to Hip-hop, reggae itp. więc myślę że nie nie zaskoczy efekt tak zorganizowanej WOŚP Mam na myśli brak ludzi, zainteresowania w ogóle tą imprezą Więc uważam że powinno brać się pod uwagę uwagi i argumenty mieszkańców ND.

 28. Widać, że jakiś dzieciak to pisał… Moim zdaniem powinno iść się na kompromis. Reggae jest dobrym przykładem; każdy posłucha. O Muzyko! Łącz nas a nie dziel!

 29. jak zwykle lipa na wosp brak jakiejkolwiek organizacji dlaczego w kolbuszowej potrafią robić dobre imprezy byłem na dniach kolbuszowej i było konkretnie był eldo było rege byli beatbox na wysokim poziomie było bardzo dużo młodych ludzi a tu w dębie robią imprezy dla emerytów i rencistów niestety taka jest przykra prawda dlatego każdy z tąd ucieka to miasto umiera kiedyś to się coś działo BYLI LUDZIE DO ORGANIZACJI !

 30. jak zwykle lipa na wosp brak jakiejkolwiek organizacji dlaczego w kolbuszowej potrafią robić dobre imprezy byłem na dniach kolbuszowej i było konkretnie był eldo było rege byli beatbox na wysokim poziomie było bardzo dużo młodych ludzi a tu w dębie robią imprezy dla emerytów i rencistów niestety taka jest przykra prawda dlatego każdy z tąd ucieka to miasto umiera kiedyś to się coś działo BYLI LUDZIE DO ORGANIZACJI !

 31. a ty czego spodziewasz się po Szurgocińskim – ja też nie dam grosza dopóki ktoś młody się w Dębie nie zajmie np.Szef Domu Kultury

 32. Niestety tak postrzegamy polityków i tak rządzą układy i układziki od grajdoła po rząd. Jak z tym skończyć? A dzieci niczym w tym nie zawiniły , więc grosik trzeba rzucić!

 33. Sami wybraliscie taki rządzący chlam, więc proszę bardzo. A pan Ostapko jest jeszcze młodzież wiec dlaczego nie intetweniowal. Bawcie się dobrze na emeryten party. Się ma.

 34. Porownywanie CARITAS do ORKIESTRY to jak porownywac KONIA do OSLA ,choc i na KONIU i OSLE da sie jechac, ale CARITAS zawsze bedzie KONIEM ;)

 35. Porownywanie CARITAS do ORKIESTRY to jak porownywac KONIA do OSLA ,choc i na KONIU i OSLE da sie jechac, ale CARITAS zawsze bedzie KONIEM ;)

 36. Teraz żałuję , że wchodzę na tak durną strone , po co te komentarze, interesuja mnie tylko informacje – ale mimowolnie czytam i te brednie.Cieszę się , że jest taki człowiek jak p.Adam Sz. ma juz swoje lata, a pomysłów pełną głowę, potrafi pokierować wszystkim to prawdziwy człowiek orkiestra.Ja go znam parę lat, więc i szanuję, a Ci co nie znają niech chociaż głupot nie piszą Szacun i pozdrowienia Panie Adamie tak trzymaj i graj póki Ci sił starczy, bo ja wierzę w Ciebie;)

 37. Szczerze to kiedyś się coś działo w "Domu chłopa" było dużo koncertów , różnych zespołów a teraz owszem wyremontowany dom chłopa i co dalej wydaje mi się , że wyremontowali sobie miejsce pracy ,żeby było miło siedzieć w pracy , ale po to jest ten budynek?
  Mam nadzieję , że tak nie będzie . Zresztą środowisko jest jakie jest wiadomo słuchacze radia maryja i bractwo ojca Rydzyka im koncerty nie na rękę chyba , że kapele z Kieleckiego na ludową nutę , albo Partita. Na rockowe widowiska nie będzie zgody , bo wiadomo z czym to się wiąże.

 38. Moim zdaniem jedyne co mi się podobało to występ grupy Syriusz tak poza tym to kompletny nie wypal. Co roku to jest gorzej występy jakiś grup o których ja bynajmniej nie słyszałem . Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę młodzieży ????? Zespoły dla starszych osób są zapraszane a co z nami???? Był Jamal było super był Jay Delano tez było świetnie a teraz ????? Jeżeli pewnemu panu brak pomysłów na dobra organizacje np. WOŚPU radze oddać to w ręce kogoś młodego kreatywnego kto z zapałem i gotowością zorganizuje w koncu jakiś dobry finał WOŚPU i nie tylko…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here