Wywiad z kandydatką na burmistrza Haliną Wilk – Część 1

178

Halina Wilk CV

halinawilkfot

INFONOWADEBA.PL: Dlaczego zdecydowała się Pani wziąć udział w wyścigu o fotel burmistrza Nowej Dęby?

Powodów jest kilka. 10 lat temu przejęłam spółkę UNIDEZ. Był to zakład na skraju bankructwa, z mnóstwem długów, przestarzałym parkiem maszynowym i właściwie bez żadnych perspektyw.W ciągu ostatniej dekady udało mi się wyprowadzić ten zakład na prostą, często wbrew działaniom mojego współudziałowca czyli burmistrza Nowej Dęby. Władze gminy, które posiadają udziały w Unidezie zupełnie nie interesują się sprawami firmy i losem jej pracowników. Burmistrz nie przychodzi na walne zgromadzenia, czyli nie wypełnia swoich statutowych obowiązków, utrudnia mi podejmowanie jakichkolwiek decyzji o charakterze strategicznym. Ta buta i ignorancja władzy sprawiła, że w poczuciu odpowiedzialności za losy firmy, oraz losy moich pracowników podjęłam decyzję o starcie w wyborach. I to jest pierwszy powód.

Burmistrz Wiesław Ordon zupełnie nie rozumie, albo nie chce zrozumieć problemów przedsiębiorców. To co mieszkańcy czytają w materiałach zamieszczonych na stronie urzędu miasta, czy też w kupionych przez burmistrza publikacjach medialnych, nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Kilkukrotne kontakty z obecnym burmistrzem sprawiły, że zaczęłam się zastanawiać, czy nie przenieść swojej działalności do innej miejscowości. Gdy mu to tym powiedziałam podkreślając jednocześnie, że przez niego 100 osób może stracić pracę, wzruszył ramionami i powiedział, że on sobie z tym poradzi. On, owszem. Ale co z tymi ludźmi? Opowiadał, że jak będzie trzeba to znajdą zatrudnienie w fabryce Pilkingtona w Chmielowie. Dziś wiemy, że wcale nie miałoby to miejsca, ponieważ w Chmielowie zatrudniono starą kadrę Pilkingtona z Tarnobrzega i Sandomierza. I dziś mówię o tym głośno, żeby mieszkańcy wiedzieli jaki naprawdę jest pan Ordon i jak bardzo „przejmuje się” losem ludzi.

Myślę, że nie jestem jedyną osobą i jedynym przedsiębiorcą traktowanym w ten sposób przez Gminę. Uważam, że jeśli chcemy aby Nowa Dęba się rozwijała to musi się stać miastem otwartym i przyjaznym dla przedsiębiorców, bo to gwarantuje zarówno pracę mieszkańcom naszej gminy jak również wpływy z podatków do miejskiego budżetu.

Drugi powód wiąże się z tym, że w naszej gminie nie ma żadnych perspektyw dla ludzi młodych. Mój syn, student Politechniki Warszawskiej, a obecnie, chcąc mi pomóc w rozwoju firmy, student Politechniki Rzeszowskiej z trudem odnajduje się w Nowej Dębie. Wychowany w Bielsku-Białej , a potem w Warszawie nie może zrozumieć, dlaczego Nowa Dęba jest tak nieprzyjazna młodym ludziom. Nie może zrozumieć, dlaczego nie ma tu żadnej dyskoteki. Czas młodości to przecież nie tylko czas nauki. To również czas zabawy. Trzeba przywrócić młodym nadzieję, że Nowa Dęba może być dobrym miejscem do życia. Jeśli tego nie zrobimy nasze miasteczko wymrze.
Patrząc na sytuację Nowej Dęby, zadałam sobie pytanie czy tak musi być? Stwierdziłam, że nie o ile uda nam się wybrać mądre władze, które potrafią myśleć, a nie tylko myśleć, że myślą. Uważam, że skoro udało mi się postawić na nogi będący na skraju bankructwa Unidez, to jestem w stanie rozwinąć Nową Dębę i stworzyć tutaj warunki zarówno dla przedsiębiorców jak i dla ludzi młodych, tak by to miasto się rozwijało.

Burmistrz Wiesław Ordon w swojej propagandzie przedstawia siebie jako osobę bardzo zaangażowaną w sprawy pracodawców i pracowników. Z pani relacji wyłania się jednak obraz osoby, na której nie zrobiła wrażenia informacja, że 100 osób może stracić pracę…

Tak. Przejawiał niezwykłą obojętność na zasadzie „ a co mnie to obchodzi”. I wszystko to w miejscu gdzie jest tak duże bezrobocie i zapotrzebowanie na prace. Mało osób zdaje sobie sprawę, że gdy przejmowałam firmę to produkowała ona tylko małe grzałki. Dzisiaj produkujemy i eksportujemy urządzenia do mrożenia żywności i szeroką paletę maszyn używanych w przemyśle spożywczym. Firma się rozwija i jest ceniona przez zachodnich kontrahentów. Burmistrz Ordon powinien więc cieszyć się i wspierać rodzimych producentów, tak jak robi to chociażby prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak. A jeśli nie chce wspierać pracodawców to niech chociaż nie przeszkadza.

Jak taka współpraca pomiędzy gminą a przedsiębiorcami powinna pani zdaniem wyglądać?

Dobry gospodarz powinien interesować się problemami swoich mieszkańców i działających na lokalnym rynku przedsiębiorstw. Gdyby Wiesław Ordon wziął przykład z prezydenta Stalowej Woli, który bardzo często odwiedza przedsiębiorców w swoim mieście i pyta jakie mają problemy, to dowiedziałby się, że mój zakład potrzebuje dużej ilości spawaczy. Gdyby przemyślał te informację to mógłby wpłynąć na to by podlegający mu ośrodek pomocy społecznej zrobił bezpłatne kursy dla spawaczy dla osób bezrobotnych. Dzięki temu rozwiązałby dwa problemy jednocześnie. Pomógłby mojej firmie w rozwoju, oraz pomógłby osobom bezrobotnym. Zyskałaby też cała gmina bo zarówno ja jak i pracownicy płacilibyśmy podatki do gminy. Zaczęłam się zastanawiać kim jest pan Ordon i dlaczego swoją niekompetencją ma hamować rozwój mój i zaprzepaszczać szansę mieszkańców na znalezienie pracy. Bo to nie chodzi tylko o mnie, ale także o niejedną tragedię rodzinną związaną z rozstaniem i rozpadem rodziny, bo albo ojciec musi jechać gdzieś zagranicę żeby zarobić na chleb, albo matki przeżywają tragedie bo ich dzieci muszą pracować w Anglii na zmywaku. Burmistrz powinien stwarzać warunku by ten ojciec czy to dziecko mogło pracować tutaj, na miejscu. Ale pan Wiesław Ordon jest człowiekiem z którym normalna, racjonalna współpraca oparta o rachunek ekonomiczny i logiczne argumenty jest niemożliwa i to jest problem zarówno mojej firmy jak i Nowej Dęby. Jest szansa aby to zmienić w listopadowych wyborach samorządowych.

Czy to prawda, że mogłaby pani ściągnąć tutaj inwestorów zagranicznych?

Tak. Jako, że współpracuje z firmami z Niemiec, Holandii czy innych krajów mam wiele kontaktów zagranicznych. Często biorę udział w rozmowach, w których moi zagraniczni partnerzy rozważają zainwestowanie w Polsce. Wiem, że Nowa Dęba byłaby dla nich dobrym miejscem do inwestowania, ale na fotelu burmistrza zasiada osoba, która nie jest i nie będzie partnerem dla tych firm. Tutaj po prostu nie ma z kim rozmawiać. Nie wiem czy w ogóle burmistrz posługuję się jakimkolwiek językiem obcym. Dopóki na fotelu burmistrza będzie pan Wiesław Ordon nie będę mogła z czystym sumieniem polecić żadnemu inwestorowi ulokowania swojego kapitału w Nowej Dębie, bo nie chce brać odpowiedzialność za nie kompetentne władze. Dlatego też przesunęłam na okres późniejszy rozmowy z amerykańską firmą Cambridge zajmującą się produkcją metalowych taśm transportowych. Nie godzę się, aby burmistrz wypinał pierś do orderu za ściągnięcie do Nowej Dęby poważnego przedsiębiorcy. Nie chcę też Burmistrza narazić na konieczność pośpiesznego budowania mostu, aby potencjalni amerykańscy pracodawcy mieli gdzie mieszkać. Bo skoro rynek budownictwa mieszkaniowego został przez tego burmistrza zablokowany, to musieliby spać pod mostem.

Podobno jeden z urzędników przeprowadził z panią wywiad, który miał się ukazać na stronie urzędu miasta oraz w gazetce „Nasze sprawy”, ale okazało się że nie przeszedł on cenzury. Może pani przybliżyć czytelnikom te sytuację?

W sierpniu urzędnik zajmujący się promocją gminy, zgłosił się do mnie z propozycją przeprowadzenia rozmowy o Unidezie. Zgodziłam się, pod warunkiem, że urzędnik podpisze oświadczenie, że ten wywiad się ukaże, bo szkoda mi mojego czasu na rzeczy z których później nic nie wynika. Takie oświadczenie otrzymałam z zastrzeżeniem, że ostateczna decyzja o publikacji zależeć będzie od „przełożonych” tego urzędnika. Okazało się, że przełożeni zgody na publikację nie wyrazili.

Jak pani myśli, dlaczego?

To proste. Wywiad miał iść w kierunku wychwalania pana Ordona i zapewne miał się wpisać w jego kampanie wyborczą. Tymczasem ja powiedziałam prawdę o tym kim jest pan Orodn i jaki jest jego stosunek do przedsiębiorców. Jako, że nie chciałam brać udziału w propagandzie pana Ordona zapadła decyzja, że ten wywiad się nie ukaże. Mówię o tym, żeby mieszkańcy mieli świadomość tego, że gdy czytają „Nasze sprawy” albo stronę urzędu miasta, to są manipulowani i nie dowiedzą się z nich prawdy. Ostatnio okazało się, że z pozoru „niezależne” media chodzą na pasku pana Ordona, bo płaci im pieniądze z miejskiej kasy. Urzędniczka powiedziała zresztą otwarcie, że burmistrz jej płaci to ona nic złego o nim nie napisze. Zapomniała jednak, że to mieszkańcy jej płacą w tym ja, bo ona jest utrzymywana z moich i państwa podatków. Jeszcze raz podkreślam, że oburza mnie sytuacja, gdzie przed wyborami próbuje się tworzyć fałszywy obraz sielanki, w zakresie zgodnego współistnienia przedsiębiorców i władz miejskich. W ramach protestu przeciwko takiej sytuacji, a także z chęci pokazania, że można inaczej, postanowiłam kandydować na burmistrza miasta i gminy Nowa Dęba.

W kolejnej części wywiadu porozmawiamy o programie wyborczym i planach rozwój Nowej Dęby.

178 KOMENTARZE

  • Ludzie brońcie się przed tą oszustką. Każdą firmę okradała na konto synka. Przyjaciółka Bagsika. Nawet z siostrą i własną matką jest skłócona. To jak się dogada z obcymi. Dla niej pieniądz ma większą wartość niż matka. Chciwa, okrutna intrygantka.

  • Ludzie Ta Pani to wyrachowana, żądna pieniędzy kobieta. Przyjaciółka Bagsika. Dla niej największą wartością jest szmal i zniszczy wszystko i wszystkich byle zyskać. Na koncie niema nic bo wszystko przepisała synowi gdy ją komornicy ścigali. Okradała przyjaciół . Każdą firmę w której byłA ZNISZCZYŁA . Ludzi depta w ziemię.Samotna bez przyjaciół i rodziny bo nikt nie chce przebywać w jej towarzystwie

  • Broń Was Panie Boże przed tą kobietą. zimna wyrachowana, skłócona z całym światem i z najbliższą rodziną też. Niszczy godność ludzi i oskubie każdego.

  • lUDZIE BROŃ wAS Panie Boże przed tą oszustką, zobaczćie co zrobiła z naszej firmy i jak traktuje nasze kobiety. Nie potrafi nic nie umie zarządzać firmą , kasa wypływa do dziwnych firm na zewnątrz, może prokurator winien się zająć tą intrygantką. Czego dotknie to niszczy

  • Nie wiem czy znajdzie się w Polsce jakaś osoba z którą współpracowała aby miała choć jeden wyraz dobry a co dopiero zdania o tej kobiecie. Modliszka nawet przyjaciół pożera, odbiera im wszystko, zakłamana, żądna kasy, kasy i jeszcze raz kasy. Nie ma żadnej wartości której by nie zniszczyła.Syn egoista, imprezowicz. Popytajcie ile ma na koncie pieniędzy nic bo wszystko przepisała na syna dla na wszelki słuczaj ! nie bo zawsze zostawia długi w ZUSI US a my za to płacimy.

 1. Ordona nie rusza fakt, że 100 osób może stracić pracę! Co z ciebie za burmistrz?? Ty masz za co żyć bo za tą swoją bufonadę bierzesz 10 tysięcy miesięcznie! Gratuluję tej kobiecie, że miała odwagę powiedzieć prawdę. Szacunek!

  • Pani Prezes Wilk mówi: “Dopóki na fotelu burmistrza będzie pan Wiesław Ordon nie będę mogła z czystym sumieniem polecić żadnemu inwestorowi ulokowania swojego kapitału w Nowej Dębie, bo nie chce brać odpowiedzialność za nie kompetentne władze. Dlatego też przesunęłam na okres późniejszy rozmowy z amerykańską firmą Cambridge zajmującą się produkcją metalowych taśm transportowych. Nie godzę się, aby burmistrz wypinał pierś do orderu za ściągnięcie do Nowej Dęby poważnego przedsiębiorcy. ”

   PANIE ORDON! JEŻELI ZALEŻY PANU NA DOBRU GMINY A NIE TYLKO NA WŁASNYM TYŁKU TO NIECH PAN PRZYJMIE WYZWANIE: JEŚLI PAN WILK ZAŁATWI ŻE AMERYKANIE ZAINWESTUJĄ W DĘBIE TO PAN ODEJDZIE I PRZESTANIE SZKODIĆ GMINIE. CO PAN NA TO?

  • Pani Wilk niszczy kolejną firmę którą miasto wyratowało. Ludzie zapytajcie gdzie są te pieniądze ? kto wysysa je z firmy bo jej praktyka polega na wyprowadzaniu pieniędzy do firm rodzinnych po czym ślad zanika. Nie było w jej historii firmy której by nie zniszczyła.To pazerna chciwa kobieta. Zimna i śliska jak jej ręce w dotyku. Jej zimne mokre ręce to ręce węża. Broń Was Panie Boże przed nią !!!!

  • Ile Ci zapłaciła za te bzdury, ta firma już dzisiaj upada i pani W szuka wentyla bezpieczeństwa dla siebie. Zobacz na nasze zarobki i jak nas traktuje ta pani hALINA…HA HA HA…

  • Jeżeli ta kobieta nie szanuje pracowników to jak będzie nas szanować? Pracowników traktuje jak debili i tak ich wyzywa. Zniszczyła spółkę która za niewiadome jakie pieniądze nabyła. Popytajcie samych praciowników o jej stosunek do ludzi. Nie ma pojęcia o zarządzaniu firmą a co dopiero o Powiecie. Intrygantka, oszustka zniszczy wszystkich i wszystko. ZERO KLASY TYLKO PARCUIE NA SZMAL.

 2. Ta pani pokazała prawdziwą twarz Ordona, którą poznał już każdy kto miał z nim bezpośredni kontakt. Wielu ludzi czytając ten wywiad na pewo rozdzawia buzię ze zdziwienia. Aż trudno uwierzyć, że takiego mamy burmistrza. Jak widać w Nowej Dębie inwestowałyby firmy zagraniczne, ale główną przeszkodą jest Ordon. W listopadzie wybory więc te przeszkodę można usunąć. Czego sobie i państwu życzę.

 3. Ordon szkodzi miastu i przedsiębiorcom, oprócz tych którzy karmią czarnego z wąsami . Platforma Obywatelska z Tuskiem na czele pokazała jak sie rządzi w kraju i Platforma Obywatelska z jej ulubiencami Ordonem i Żołedziem pokazała jak sie rządzi w mieście. Chcą rządzić do ostatniego mieszkańca jaki pozostał w naszym miasteczku.

  • Doktorku niewiem jak bys sie uwijal [nawet 24 godzin na dobe to do ostatniego mieszkanca mozesz nie dociagnac

 4. Racja mój znajomy chcial otworzyć duży zakład na naszej strefie ekonomicznej i zatrudnić około 50 osób, lecz Ordon postawil takie warunki, że zakład został otwarty w Stalowej Woli. Takiego to mamy Burmistrza

 5. Może ten wywiad ludziom oczy otworzy i przekona ,że Ostapko nie kłamie.
  A klakiery zaraz tej pani wynajdą , że taka i owaka.
  Układ władzy w mieście służy tylko tym , którzy w nim są, a Nowej Dębie wcale w powiecie układ podobny ignorancja i buta władzy sięgnęła zenitu.

  WIELKA JEST TWOJA MOC ZORDONIE

 6. Pani Wilk pozwolę sobie zacytować Pani słowa -cyt”Ta buta i ignorancja władzy ..” Obawiam się,że nie Buta i Ignorancja jeno ubrali nauczyciela,nie mylić z pedagogiem! w garnitur za obszerny.Starał się jak jemu wydawało się stosowne.Szkoda,że mentalnie został -https://www.youtube.com/watch?v=kAGkuPaatdc

 7. PRZESTANCIE JUZ SZKALOWAC TAK BEZ ZDANIA RACJI TEGO ORDONA TO JEST WLASCIWA OSOBA NA WLASCIWYM MIEJCU .MYSLICIE ZE INNI OCY JAK TA PANI ZROBIA WAM CUDA Z MNICZEGO. TYLKO KAZDY LADNIE OPOWIADA NA POCZATKU BY SIE POKAZAC !!!!!!! A PUZNIEJ JEST WIELKI OSZUSTWO I DZIADOSTWO !!!!!! A MYSLE ZE PAN ORDON JUZ WIELE ZROBIL NAM W MIESICIE I NA WSIACH A Z PUSTEGO TO I SALOMON NIE NALEJE WIEC NIE WYMAGAJCIE OD NIEGO TEGO CO JEST NIE REALNE I SZANUJCIE TO CO MACIE I CO DLA WAS ZROBIL!!!!!!MYSLE ZE NASTEPNA KADENCJA NALEZY SIE JEMU I GLEBOKO WIERZE ZE MU SIE TO UDA BO DUZE POPARCIE I SILA JEST W NAS!!!!! I TEGO MU Z CALEGO SERCA ZYCZA ZYCZLIWI MIESZKANCY !!!!!

  • planty zrobił i powiedział, że jak sto osób straci pracę to w zasadzie on sobie poradzi! wspaniały człowiek z niego. hahah

  • MIESZKANKO Z NOWEJ DĘBY – takich właśnie jak Ty Ordon ma wyborców, pustaków i niedouków, którymi się obstawił, słowo „później” pisze się prze „ó”. Sam Ordon to ma takie pojęcie o tym co robi jak Ty Mieszkanko o ortografii. Z całego serca życzę Ordonowi żeby przegrał te wybory dla dobra pozostałych mieszkańców, którzy w tej nędznej gminie i mieścinie zarabiają 1680 brutto i muszą jakoś żyć a On ma to w dup.ie bo bierze 10.000 na wypłatę. ŻYCZĘ PANU PANIE ORDON NIEPOWODZENIA !!!

  • @MIESZKANJKA NOWEJ DEBY
   !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Przestań krzyczeć!
   Korytto się urywa czy co?

  • a ja pytam ile osób straciło pracę w Unidezie bo ośmielili się powiedzieć Pani Halinie co myślą na temat jej zachowania w stosunku do podwładnych. Napewno więcej niż 100 i ona też się ich losem nie przejmuje. A jak potrzeba jej spawaczy to niech sama wyśle ich n szkolenie , a jak się boi żeby za szybko nie zwiali do lepiej płatnej pracy to niech podpisze z nimi „lojalkę”.

 8. OD Jemioła CIEKAWE

  powiem jedno ordon powinien ze stolka spaść ale ta KOBIETA jako nowy burmistrz??? boże uchowaj. Znalazła się matka teresa która na co dzien przejmuje się losem pracowników. W unidezie pracowałem około pół roku i mile tego czasu nie wspominam. Szczyci sie ona ona kontaktami zagranicznymi ale co z tego jak w jej firmie panuje atmosfera jak na froncie ukraińsko rosyjskim. Pogarda swoimi pracownikami sprawia jej niesamowitą przyjemność nie ważne czy coś robisz czy nic nie robisz czy robisz źle czy dobrze ona i tak wyzwie od debili i idiotów no bo wiadomo pracy nie ma to każdy podkuli ogon i zapiepsza dalej na “umowie śmieciowej ” bo na inna nie ma szans. Znam ososby pracujące tam na telefon po 2 tygodnie w miesiącu jeśli dobrze pójdzie bo nie ma pracy nie ma zamówień. to kolejna hiena próbująca dorwać sie do koryta dając wam “kiełbasę wyborczą” że niby chce lepiej dla ND hahaha śmieszne najpierw niech się zajmie swoją firmą a później niech myśli o tych prestiżowych wyborach.

  • Wymyslila aby za pieniadze podatnikow Nowej Deby szkolic jej pracownikow,dobrze kombinuje ale nikt myslacy nie da sie zlapac na te wywody i wciskanie kitu ,wiem ze Ordon ma wady ale to mniejsze zlo co moze spotkac NOWA DEBE przy wyborze tej Pani

  • A co ma zrobic kobicina jak firma upadnie ? a na fotelu Burmistrza pewna dycha przez 4 lata a moze jeszcze jakies ochlapy

  • Weźcie się za robotę nieroby.

   Gdybyście zrobili dla społeczności i dla siebie przynajmniej 1% z tego co ona zrobiła, to nie pisalibyście głupot. Znam ją bardzo dobrze, nie jestem z Waszej Gminy, dlatego nie mogę na Nią głosować, ale gdybym mógł, to bym to zrobił. Pokazała, że umie zarządzać i wychodzić nawet z najbardziej zawiłych opresji. Jeśli chodzi o pomoc Jej firmie, też uważam, że się nie należy w żadnym względzie (jak również takim nierobom), ale jeśli jest wysuwana bandycka pomoc w sąsiedniej strefie to i tu trzeba wprowadzić ten bandytyzm, ze względu na najprostsze prawo konkurencji.

  • A jakie masz na to dowody? jeśli tak, to podpisz się imieniem i nazwiskiem.Co, brak ci odwagi? Zdajesz sobie sprawę, ze popełniłeś wykroczenie niesłusznie obrazając panią Wilk? W sądzie nieźle zapłacisz za swoje pomówienia i nieczystą grę wyborczą. Nie myśl sobie, ze jesteś bezkarny !

 9. Pani Prezes Wilk mówi: „Dopóki na fotelu burmistrza będzie pan Wiesław Ordon nie będę mogła z czystym sumieniem polecić żadnemu inwestorowi ulokowania swojego kapitału w Nowej Dębie, bo nie chce brać odpowiedzialność za nie kompetentne władze. Dlatego też przesunęłam na okres późniejszy rozmowy z amerykańską firmą Cambridge zajmującą się produkcją metalowych taśm transportowych. Nie godzę się, aby burmistrz wypinał pierś do orderu za ściągnięcie do Nowej Dęby poważnego przedsiębiorcy. ”

  PANIE ORDON! JEŻELI ZALEŻY PANU NA DOBRU GMINY A NIE TYLKO NA WŁASNYM TYŁKU TO NIECH PAN PRZYJMIE WYZWANIE: JEŚLI PAN WILK ZAŁATWI ŻE AMERYKANIE ZAINWESTUJĄ W DĘBIE TO PAN ODEJDZIE I PRZESTANIE SZKODIĆ GMINIE. CO PAN NA TO?

  • A może w tym szaleństwie przedwyborczym jest metoda?
   Niech burmistrz czy jak mu tam… zakupi pani Halince taką „piramidkę” odpromieniującą,dla niego to kleingeld – a jak odpowiednio pani Halince piramidkę wciśnie to będzie ja miał z głowy,przynajmniej na czas dłuższy.
   Pani Halino Wilk z sympatiido Twych czarnych ocząt dedykuję.

   http://www.youtube.com/watch?v=7v1zfWZw8uA

 10. Kto panią Halinę źle ocenia ten nie ma pojęcia jaka naprawdę Ona jest. Jakby nie ona to firma Unidez dawno by upadła, a tak to bardzo szybko się rozwija i to dzięki pani Prezes która żelazną ręką trzyma dyscyplinę. Gdyby w firmie nie było dyscypliny była by totalna samowolka a co za tym idzie niska jakość wyrobów i czas realizacji= utrata odbiorców = zwolnienia= upadek firmy. Gdyby pani Halina została wybrana na burmistrza naszego miasta w urzędzie by była w końcu dyscyplina. Kto lubi czekać aż jakikolwiek urzędnik nas obsłuży? Nikt dlatego trzeba to zmienić. Koniec kawki pogaduch w urzędzie. Dzięki niej cała Nowa Dęba może nabrać nowego oblicza , nowi inwestorzy zagraniczni to rozwój naszej strefy a co za tym idzie konkurencja i podwyżki płac. Tylko trzeba być za tym a zobaczymy że wszystko się zmieni. Jak to się mówi od razu Rzymu nie postawiono. Dla ludzi młodych też by się jakaś rozrywka przydała, myślę że pani Halina się postara i dla nas ludzi młodych coś wymyśli. Jak obiecuje musi się z obietnic wywiązać po wyborze na stanowisko ponieważ nikt już nie poprze osoby która nie wywiąże się ze swoich obietnic.

  • Jedna Pani Halina niczego nie zmieni. Wszyscy urzędnicy jak i przcodawcy powinni wreszcie zrozumieć , że wszyscy powinniśmy się szanować i współpracować. urzednik nie jest dla nas tylko my dla niego bo gdyby nie petenci to nie miał by pracy i tak samo przedsiębiorca, który nic nie zarobi jak nie będzie miał pracowników dobrze wynagradzanych za swoją pracę , bo dobrzy fachowcy za najniższą krajową długo u nich nie popracują, znajdą lepiej płatną pracę. jednym słowem zasady współżycia społecznego muszą być zachowane

  • To nie dyscyplina tam panuje tylko reżim. Tak samo był traktowany więzień w KL Auschwitz-Birkenau jak pracownik w jej firmie.

 11. Jeśli UNIDEZ jest tak wspaniale rozwijającą się firmą , która przynosi Pani Halinie zyski i przcujący tam ludzię są przeszczęśliwi to po jaką hol……rę pchać się do polityki. Dwóch srok za ogon nie da się trzymać i albo firma albo gmina będzie się rozwijać. A moim zdaniem jak się ta Pani dorwie w dębie do władzy to i ” matki do dzieci na angielski zmywak chętnie dołączą” bo w dębie będzie panował niezły terror.

  • Pani Wilk nie mówi że jej pracownicy są „przeszczęśliwi”, ona mówi tylko że mają pracę. Wydaje mi się że mówi prawdę. Powiedziała też, że Ordon wyraził się o tej pracy dla 100 osób lekceważąco, mówiąc że jak stracą pracę to „on sobie z tym poradzi”. Jeśli tak nie było, niech Ordon leci do sądu z pozwem przeciwko tej Pani. To przecież potrafi robić najlepiej.

  • Ale jeśli pani Wilk dorwie się do władzy to my wszyscy będziemy się czuć jak pracownicy Unidezu- nie będziemy szczęśliwi ale będziemy mieć gdzie mieszkać. Serdeczne dzięki za taką perspektywę.

  • Z ustesknieniem czekam na druga czesc wywiadu , na obiecanki cacanki , manne z nieba , mleko i miod w bystrzyku a moze beda zapalniczki i dlugopisy ?, a po wyborach zobaczymy ile pelikanow lyknelo te bajery

  • W kłamstwach nikt nie przebije Ordona który dopiero powiedział ze Polfarma zatrudni wkrótce 200 osób, Cymbał Klamliwy, to jego nazwisko.

  • @Wyborca,zapomniałeś o amerykańskich firmach pchających sie drzwiami i oknami aby inwestować w Nowej Dębie.Oj bedziezabawa,będzie się działo.

  • Kraje, które są zarządzane naukowo rozwijaja się, nie ma tam marnotrawienia czasu pracy. Boimy sie tego, ale chcielibysmy życ na takiej stopie jak Niemcy, Szwedzi czy Amerykanie. A z nieba nam manna nie spadnie. Tylko zmiany spowodują rozwój!

  • @Taka jedna
   Co to znaczy – cyt:”Kraje, które są zarządzane naukowo .”znaczy się co?
   Możesz powiedzieć co masz „na myśli”?

  • Dyplom nie czyni fachowcem.Słuchaczem na jakiejkolwiek uczelni można być,można potem pisać że w kwestionariuszach z „się robiło studia podyplomowe”
   Tak już poza tematem.Zmrużone oczęta tej pani świadczą o jej przebiegłości i braku jakichkolwiek ludzkich odruchów.Nie chciałbym z ową panią znależć,z dwojga złego wolałbym M.Ostapko zgubić.

  • @któś
   „Tak już poza tematem.Zmrużone oczęta tej pani świadczą o jej przebiegłości i braku jakichkolwiek ludzkich odruchów”
   Pozwoliłem sobie pana zacytować – Bzdura! światło b.ostre i naturalnym zachowaniem jest jak słońce nap…..la mrużenie oczu.Autor zdjęcia jest albo ignorantem albo celowo taką fofkę pstrtk*
   Wolałbym znaleźć któś niż znaleźć Ostapko zgubioną przez Wolf.

 12. TA PANI POWIEDZIAŁA W WYWIADZIE DLACZEGO STARTUJE. SPRÓBÓJ PRECZYTAĆ TEKST ZE ZROZUMIENIEM A WTEDY DOWIESZ SIĘ, ŻE KOBIETA STARTUJE ŻEBY TAKI ORDON NIE SZKODZIŁ JEJ FIRMIE ORAZ NOWEJ DĘBIE.

 13. Wreszcie konkretny kandydat na burmistrza. Wybiorę pracę i rozwój, dość strachu i wyjazdów za pracą. W dodatku nawisko Wilk to dobre nazwisko dla Nowej Dęby, takie jakby rodzime.

 14. Życzę P.Halinie Sukcesów…Wreszcie Znalazł się Ktoś Konkretny..

  [nie zaściankowy]Kto Może i Chce Coś w Tym rzeczywiście[zaściankowo i

  korupcyjnie rządzonym] Miasteczku ZMIENIĆ!!!

 15. Obserwuje sytuacje w Nowej Debie i dochodzę do wniosku ze czas pana Ordona, którego szanuje za dobre chęci sie skończył. Problemy korupcyjne jego najbliższego otoczenia nie pozwolą mu dalej rządzić, a on sam sie nie potrafi odciąć sie od nieuczciwych ludzi. Ale dwie kadencje i tak wystarcza, trzeba dać szanse innym, jest wybór bo jest Marek Ostapko i jest pani Halina Wilk. Mógłby jeszcze ktoś sie zgłosić.

 16. Ale wszystkie Odważne Sie ZROBILI ! ORDON dał dupy, To Teraz ….. Każdy na START DO. WYBORÓW… Na pokonanego sie rzucają !!! Hieny poczuły SCIERWO ORDONA. No Cóż takie PRAWA NATURY co nie …. Znosi próżni.

 17. I tak upadł kreowany przez „skalnego” Żołędza mit „wspaniałego klimatu dla przedsiębiorców”. Ileże to kupionych materiałów prasowych powstało na ten temat ! Ileż kłamstw Ordon publicznie wypowiedział. A to setki miejsc pracy w Chmielwie ( nie dodał, że dla Tarnobrzega i Sandomierza), a to 200 miejsc pracy w Polfie, których wogóle nie będzie. Jednoczęśnie jak mówi Halina Wilk, setka ludzi na bruku nie robi na nim wrażenia i żaden z jej kontrahentów nie zainwestuje w Nowej Dębie póki rządzi ten nauczyciel z Tarnowskiej Woli.

  • Zoladz na fb sieje kłamliwa propagandę to samo robi na stronie gminy i na zebraniach po wioskach. Opowiada jaki zalew piękny, tylko gdzie dotacja za ten zalew i gdzie odbiory?

  • Manipulacje to mało powiedziane, Ordon i Zoladz przechodzą w kłamstwach sami siebie, teraz wymyślili ze bedzie fabryka Polfarma na 200 pracownikow hahaha!!! Kto dzisiaj jeszcze wierzy tym kłamcom ?

 18. Zobaczcie jak ta pani świetnie 'wpisuje się’ w tzw. oczekiwania wyborców i autorów rozpoczynającej sie kampani wyborczej.
  I proszę nie mylić dyscypliny z chamstwem wobec pracowników w/w.
  Coś mi się zdaje, że w wypadku tego kandydata „zamieni Stryjek siekierkę na kijek”. I wcale nie jestem zwolennikiem jakże niemiłościwie nam panujących.

  • Dlatego takiej burmistrz nam trzeba, a jak ktoś nie lubi dyscypliny niech zwolni miejsce innym. A jak się czuje urażony swoim lenistwem zawsze może poskarżyć się w sądzie. Tam wysłuchaja obu stron

  • patrze na zdjecie i oczom nie wierze prawie jak moja kotka przymkniete oczeta i zaraz skoczy na mnie

 19. Ordon musi szybko kupić teraz jakiś materiał w lokalnej telewizji za kasę podatników oraz zadzwonić do sprawdzonej w takich sytuacjach Klaudi Tajs z Echa Dnia żeby szybko jakoś zaciemnić sytuację i puścić jakiś chwalebny materiał o Ordonie. W tygodniku już gmina kupiła ogłoszenia o sprzedaży jakiś działek więc też będzie coś słodkiego o Ordonie. Zygmunt szybciej bo czas ucieka! Działaj!!! Co na to doktór??

 20. Pracownik ma pracować a nie być niewolnikiem, niestety mało kto zdaje sobie sprawę z praw pracownika i daje sobą pomiatać gdy wystarczy zgłosić sprawę do odpowiedniego urzędu, tak polecam zrobić osobom zatrudnionym w unidezie

 21. Publicznie obiecuje być zbawczynią Nowej Dęby.Chce być orędowniczką i obrończynią ludzi pracujących w Unidezie i nie tylko tam a jednak żyjących w nędzy.Deklaruje że zrobi co w jej mocy aby zapewnić świetlaną przyszłość naszej mieścinie i okolicy.
  Prywatnie,o czym niewielu wie,tym co łączy wszystkich tych ludzi z Panią Wilk na czele a sięgających po władzę są pieniądze,ogromne pieniądze.Niedostępne dla przeciętnego mieszkańca borykającego się z codziennośćią.Potrzebującego być może na dentystę lub ciepłe ubranie na zimę.Dlatego więc pracodawca może pozwolić sobie na poniżanie podległego mu pracownika.
  Nie bądżmy naiwni,tu bardziej pasuje”głosujcie na mnie żeby mi było lepiej”
  Różne rzeczy słyszałem o tej pani,wiele,wiele negatywów lecz plotek które nie są sprawdzone nie warto powielać.Niech raczej wypowiedzą się Ci co mieli „przyjemność „pracować kandydatką na burmistrza Nowej Dęby.

  • Właśnie, publikujesz tylko populistyczne plotki. To, że ma kasę to na pewno się nie dorobiła na Tobie, tylko ciężko pracując. W nędzy żyją nieroby, więc proponuje wziąć się do roboty. Jej już jest dobrze,, pewnie mogła by sobie żyć spokojnie za pieniądze zarobione do tej pory, ale się jej po prostu chce. I za to ma u mnie wielki szacunek.

  • @prywaciarz,do roboty to trzeba ściągać buty i spodnie.Ewentualnie spodnie,aby pokazać tylną część ciała „pani”Wilk i jej podobnym.Brak fachowców,to i będą braki a co za tym idzie zwroty i coraz mniej zamówień.Więc trzeba należć alternatywę,dla tej osóbki jest to ucieczka w fotel burmistrza.Wzajemny szacunek obowiązuje obie strony.
   Jęczycie że obecny burmistrz jest niezbyt komunikatywny,zobaczycie „komunikatywność”kandydatki H.Wilk.Z dwojga złego to wolę na fotelu burmistrza M.Ostapko niż ją.

  • KTOSIU

   miałem przyjemność współpracować z Panią Prezes, nie powiem, że jest ideałem, bo nikogo takiego nie znam, ale po pierwsze to jej firma i jeśli traci ona „fachowców” to może po prostu chce ograniczyć koszty, lub ma jeszcze inny plan co do którego podejrzewam ma większe kompetencje od Ciebie, narzekającego i nieszczęśliwego z życia. Po drugie, ktoś kto wyprowadził tą firmę, wraz z dobranymi przez siebie ludźmi zasługuje na uznanie i szacunek. Dla mnie jest ona osobą do naśladowania pod wieloma względami.

 22. Przecież to jedna atyordonowa spółdzielnia wyborcza rozmydlająca elektorat.Już dziś zakładam się,że unidezowa uzdrowicielka będzie wzywać do głosowania na p.Ostapkę w drugiej turze.Brawa za strategię dla WW i spólka.

  • No widać że taki mundry jesteś jak Ordon z Żołędziem. A na kogo by miała zachęcać w 2 turze jeśli otwarcie mówi że Ordon jest nie kompetentny i amerykańscy inwestorzy tu nie przyjdą do póki taka postać jak Ordon będzie burmistrzem. Myśle że pani Halina może przejść do 2 tury z Markiem Ostapko i wtedy będzie ciekawie. Ordon ma już znikome poparcie. Ale tego nie wie bo otaczają go sami klakierzy i Żołądź mu prawdy nie mówi.

 23. Prosze o normalny wywiad a nie kolejny tekst anty ordon juz to przestalo byc zabawne jak pani kandydat jest tak troskliwa o los pracownikow to ciekawe dlaczego za ochlap robia

 24. Kobiety lepiej potrafią gospodarować domowym budżetem. Kraje, w których rządzą kobiety, kwitną. Na przykład Niemcy; taka niepozorna Merkel rządzi twardą ręką, Niemcy stały się potęgą ekonomiczną i każdy chciałby tam mieszkać, chociaż nie musi Merkel kochać.

  • @ Taka jedna
   a ja nieśmiało przypominam o pani premier Suchockiej,która ów mężna stanu wylądowała w dyrekcji BOGA – w Watykanie.
   Indie,Kambodża? tam są samice z pizdą!

  • halegowski, wczytaj sie trochę w życiorys pani Wilk to coś zrozumies: ona nie uczyła się pracować w kambodży tylko w Niemczech

  • @Taka jedna
   Sorry chodziło mi o Birmę. I napisałem to z szacunkiem http://pl.wikipedia.org/wiki/Aung_San_Suu_Kyi#mediaviewer/File:Aung_San_Suu_Kyi_Bogdan_Borusewicz_02.jpg.na zasadzie: Facet z jajami / samica z pizdą.
   Tak na marginesie – Dziwna sprawa jest z tymi zarobkami..
   Z Jednej strony -kadra zarządzająca – oczekuje w portfelu/koncie wynagrodzenia – na Europejskiej stopie (i słusznie!) a z drugiej strony – za pracę wykonaną tak samo,lub lepiej przez filię w Polsce – Robot/nik(t) dostaje pensji mniej od Greka na zasiłku?!!Oczekujecie buntów społecznych czy co?.
   Ps.sorry @Taka jedna. nie jesteś adresatem mojego wkórw..
   Fajnie,że kobiety przebijają szklany sufit :)
   Ha!Pewno mnie znienawidzisz :)) ale kobiety DOSKONALE RADZĄ SOBIE, z OTRZYMANYM budżetem :))

 25. Bardzo ładnie pani mówi o młodzieży,a w Unidezie to nazywa ich matołami,debilami itp.W dzisiejszych czasach jest ciężkom o pracę więc ludzie tam z płaczem pracują.Ja osobiście zadzwonię w przyszłym tygodniu do odpowiedniej instytucji,bo tak nie można pracowników wyzywać.Umowy też śmieciowe i na telefon.Wykorzystuje ludzi do granic możliwości i jeszcze gnębi psychicznie.Myślę,że nie wygra tych wyborów,to byłaby tragedia !!!

  • Tragedia to Ty jesteś. Jak widzę tam czasami ludzi pracujących, to wyrzuciłbym ich na zbity pysk. Jeśli jest ciężko o prace, to ją szanuj i pracuj sumiennie. Znam tam podejście, jeśli chce ci się robić, to na pewno źle ci nie będzie, ale jeśli przyjdziesz postać (jak część załogi zza winkla) to się połóż i czekaj na lepsze czasy. A telefon zrób sobie do odpowiedniej służby….. zdrowia.

  • Niestety pracować trzeba w Polsce tak jak za granica, nikt nikogo nie zmusza do pracy jak się nie chce to do widzenia, trudno zmienić mentalność że za wstawienie się do pracy już muszą płacić.

  • KTOSIU

   widzę komuna jeszcze zostawiła ślad w Twojej mentalności.

   Jedź do Rosji, albo Białorusi, tam będziesz miał lepiej, nie będziesz musiał się tak bardzo wysilać, przez co będziesz mniej narzekał.

  • Wiem,że dużo ludzi jest tam wyzywanych bezpodstawnie.W mojej firmie nikt różni ludzie pracowali,jeżeli ktoś się „obijał”,to został zwolniony,ale nigdy wyzywany.Ciekawe,czy do swojego synka też używa takich słów?Znam wielu pracodawców-prywaciarzy,ale takiej drugiej pani Halinki,to chyba nie ma.I nikt mi nie powie,że ona ma dobry stosunek do pracowników!!!

 26. do „takiej jednej”:dyscyplina a gnębienie psychiczne to dwie różne rzeczy.w pracy spędzamy połowę dnia i atmosfera też jest ważna.Ta pani przez swoje zachowanie,traktowanie pracowników straciła wielu bardzo dobrych,wykwalifikowanych pracowników.

  • @prywaciaż,ciekawy tok myślenia.Firma się sypie a szanowny prywaciarz kopa sadzi fachowcom.Za wiedzę fachową trzeba płacić.Wymagać lecz także szanować.Lecz cóż,jest takie przysłowie”jak ktoś się …………….urodził………..umrze.Bez poważania.

  • a ja słyszałam, że ci co odchodzą to później do niej wracaja, bo gdzie indziej miodu nie znajda

  • KTOSIU

   gdyby Ci zależało na firmie to wziołbyś się do roboty. A jeśli Ci tam nie odpowiada, to zmieniasz po prostu pracę PROSTE. Wtedy Pani Prezes pewnie da podwyżki i inne suplementy, jeśli stwierdzi, że nie poradzi sobie na rynku. I tylko to powinno interesować właściciela DOBRO FIRMY, a nie darmozjadów.

 27. Do BI.Pani Halinka dba o firmę,ha,ha,ha!Nie ma fachowców,bo wyzywała i odeszli,teraz pracują tylko Ci co nie mają wyjścia i non stop są zwroty.Dziadostwo!JAK PANI HALINKA ZOSTANIE BURMISTRZEM TO WSZYSCY BĘDZIEMY MATOŁAMI,DEBILAMI.

 28. tu byly wczesniej takie glosy, ze pracuje sie w Unidezie ciezko i ludzie sa motywowani w sposob nazwijmy to obcesowy. Kazdy , kto obracal sie w swiecie, wie, ze w takich firmach, z taka atmosfera nie bedzie sukcesu; z niewolnika nie bedzie pracownika, a ci co pracuja na szeregowych stanowiskach to jakimi uczuciami darza pania szefowa?

  • heh w majdanie rządzi Wilk i widac jaki gospodarz zero orlikow placow zabaw boiska do bani zero wsparcia dla mlodych ludzi dokończył to co zaczol św pamieci Cebula i dalej nic

 29. Ordonie, jeśli dla Ciebie stu nowych bezrobotnych to nie jest problem to pokazujesz jakim człowiekiem jesteś.Z jakiś powodów gnębisz naszych przedsiębiorców i jesteś nadzwyczaj miły dla „uczciwych wykonawców” robiących planty itd. Ciekawe skąd u Ciebie taka wybiórczość.

 30. Każdy kto miał jakiś kotakt z Ordonem wie co to za persona. W kontakcie z ludźmi zachowuje się jak bufon. Jest aroganci i wyniosły. Zapewne w kontaktach z przedsiębiorcami zachowuje się podobnie (chociaż jak ktoś zauważył, ci co zje**ali planty mają fory). Heh, Ordon sobie poradzi z setą bezrobotnych! Ja myślę, że Dęba sobie poradzi z jeszcze jednym bezrobotnym WIESŁAWEM ORDONEM. Wyborcy zwolnią cię z roboty w listopadzie!

 31. Czy ta pani jest miejscowa, czy przyjezdna??? Bo to ważne w wyborze na lokalnie prestiżowe stanowisko. Pani kandydat prowadzi działalność w imieniu Firmy, którą zarządza i to jest cel nadrzędny – zysk jej przedsiębiorstwa!!! Nie mieszkam już od lat w ND ale ja bym nie głosował na ludzi z zewnątrz.
  Na placu boju powinni zostać miejscowi kandydaci co chcą coś dla Gminy zrobić.
  Za ileś tam lat stawiam na Licaka T.

 32. Halincia prosze sie ty sie nie nakrecaj, ty sie nie uruchamiaj ty nigdy stolka Ordona nie dostaniesz lepiej idz do posredniaka i popros o dodatkowe zatrudnienie

 33. Ludzie myslcie bo to nic nie boli,Pani Wilk dobrze wie ze nie wygra z Ordonem ale startuje aby odebrac troche glosow Ostapce i pewnie ma za to cos obiecane jezeli go znaczaco oslabi

 34. No w końcu Ordon może się bać Pani Wilk i Marka Ostapki. Myślę, że jest wiele przedsiębiorców i firm, które odwróciły się od burmistrza i mają go w głębokim poważaniu. Pracownicy z zewnątrz niekiedy zarabiają więcej niż pracownik z Dęby a robi dokładnie tę sama robotę a nawet więcej. Konkretna osoba na stanowisku burmistrza a nie jakieś ochłapy w stylu gościa od św. Rity, Żołądź i aktualny Ordon. Myślę, iż zmieniłaby się mentalność, co niektórych pracodawców tu na strefie, jeśli chodzi o zarobki pracowników. Jednak wolałbym Ostapkę na burmistrza

  • haha no to wiadomo, że by Wilkowa wygrała bo Ordon się nie zna na ekonomii. On tylko potrafi zaciągać kredyty i wydawać kasę z tych pożyczek na wybetonowanie plant. Dzieci z gimnazjum mogłby w ten sposób zarządzać. A „uczciwi wykonawcy” mają żerowisko w Dębie i zbijają fortuny. Zyga nadzoruje ten proces hłe hłe.

 35. o jejku jejku!!!!- zbawczyni się znalazła, ciekawe jaki program dla swoich interesów wymyśli co by wszyscy myśleli, że to na mnie i na Tobie wyborco jej zależy… oby do wyborów?

 36. ale głupoty opowiada, przecież każdy z nas dobrze wie że ten co walczy o jakieś stanowisko będzie obiecywał gruszki na wierzbie tylko po to aby usiąść na tronie. Jeden po drugim jeździ

 37. Hahaha…Już widzę ja wszyscy w ND kłaniają się w pas Pani HW.
  A ona na wiecu mówi że zamieni ten „burdel” w światowej klasy dom publiczny z usługami na najwyższym poziomie ;-))))
  Teraz to już nawet dziury w drogach nie będą powstawać bez jej zgody ;-)

  • Swiatowy dom publiczny to jej specjalność, każdego kto jej nie służy jak niewolnik to wynocha. Każdą firmę zniszczy wyciśnie jak cytrynę na konto synka . Ona nic nie ma na swoim koncie wszystko przepisała na syna bo bała się komorników. Opijała facetów a potem ich szantażowała że ją gwałcili albo doniesie żonie. Takich i innych obrzydliwych historii Pani Wilk ma wiele.

 38. Ludzie dajcie juz spokoj temu Burmistrzowi a ta pani Wilk niech dalej uzdrawia ten Unidez bo z wypowiedzi wynika ze ma duzo jeszcze do zrobienia i naprawienia wiec niech tam skonczy a nie tu juz chce zaczynac,dlaczego nie zostala w tych Bielskach Wroclawiach Warszawach itp jezeli jest tak dobrze wyksztalcona itp
  a i sym mialby duzo dyskotek do wyboru.Nie znamy tej Pani jako mieszkancy i nic wiecej nie wiemy tylko to co chciala napisala a Pana Ordona znamy od lat chyba 50 i nic wlasciwie nie mozna mu zarzucic a ze czasami cos nie wyjdzie jako Burmistrzowi napewno wszystkim nie dogodzi ,ale nie jest chyba zly jako czlowiek , urzednik.Oczywiscie mamy prawo wyboru ale czy przy nowej wladzy wszystko bedzie cacy chyba tez nie , juz nam Ci z Warszawy obiecywali powroty z Londynu , Niemiec i jak to sie ma nijak do obietnic.Chyba ze ta Pani ktora tak siebie zaprezentowala w/w ma na wszystko jakies rozwiazania oby oby , oby ale chyba to nie jest takie proste .

  • Synusiowi potrzebne dyskoteki,oj tak potrzebne.W Warszawie,Bielsku czy we Wrocławiu takie samce nie „wyrwą”panienki na synka mamusi prezesa byle firemki.Więc cieniasy szukają okazji w mieścinach takich jak nasza.Jaki to ma wtedy prestiż,synuś „pani prezes”Po bliższym spotkaniu okazuje się że to kupa dz….a a reszta szmaty.

 39. Upada jej ten zas…….ny unidez i baba szuka posadki. Unidez sprzeda i nowodębska sielanka będzie trwac dalej. Precz z takimi babami karierowiczkami i jej synusiem od dyskotek. Jakoś tyle poważnych firm jest zadowolone ze współpracy z burmistrzem tylko ta jedna pitoli farmazony.

 40. Cała kampania wyborcza tej Pani polega na nagonce na Burmistrza. Zresztą podobnie jak i Pana M. Ostapko. Zero konkretów dotyczących planów rozwojowych Nowej Deby (z wyjątkiem rozwoju firmy Unidez w przypadku ewentualnej wygranej Pani Wilk). Burmistrz Ordon obecnie dba o rozwój gminy jako całości a nie tylko miasta. Nie zapominajmy, że nie jest to gmina miejska ale miejsko-wiejska, więc teraz drodzy wyborcy z poszczegolnych sołectw zastanówcie się co z wami będzie gdy ta Pani wygra wybory. Czytając wywiad ma się wrażenie że Pani Wilk dąży do objęcia funkcji burmistrza w celu ratowania upadającej firmy Unidez, a tak naprawdę pozostali przedsiębiorcy nic z tego nie będą mieć. Firma przecież musi się rozwijać żeby mamusia syneczkowi dawala kasę na dziw.. i rozbijanie aut po pijaku. Kampania wyborcza Pani Wilk i Pana Ostapko opiera się jedynie na atakowaniu obecnego Burmistrza. Zwolenniczką Ordona nie jestem ale szczytem ludzkiego upadku jest szykanowanie innych w sytuacji gdy nie ma się swoich osiągnieć. Pani Wilk ŻĄDAMY konkretów Pani programu wyborczego i nicech nie pisze Pani że chce tego i owego tylko w jaki sposób zamierza Pani osiągnąć swoje cele.
  Kolejną kwestią jest szacunek do drugiego czlowieka. Wszysy wiemy jak Pani traktuje swoich pracowników. Trochę Pani jest zacofana bo czasy niewolnictwa już dawno minęły. Kobiety pracujące w firmiw muszą Pani prywatne mieszkanie sprzątać i pierogi lepić. Żenada skoro ma Pani tak świetnie presperującą firmę to nie stać Panią na zatrudnienie pomocy domowej? tylko się Pani pracownikami wysługuje. Oby ta Pani nie została burmistrzem bo wtedy wszyscy będziemy zmieszani z błotem.

  • Jakie osiągnięcia niby ma Ordon?Objął rządy w czasie gdy było dużo kasy do wydania i tyle. Kasę te zmarnował. Okazuje się, że przez jego nieudacznictwo zabrali nam część unijnej dotacji. Możliwe że zabiorą reszte. Przecież to ewenement w skali kraju. Wybór tego człowieka to ryzyko że każda inwestycja będzie tak samo spieprzona jak planty, które teraz robią od nowa. I każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, że stracimy unijną kasę. Ordon się nie nadaję. Narobił mnóstwo długów i mnóstwo strat. I do tego kocha straż miejską. Głosuję na Marka Ostapko po jak on wygra to pozbędziemy się i Ordona i straży miejskiej. Dwie pieczenie na jednym ogniu.

  • Cała kampania Wiesława Ordona polega na tym, że za publiczną kasę (kasę z podatków) kupuje sobie audycje w telewizji, robi imprezki i festyniki na koszt gminy jakich nie robił w poprzednich latach i na tych festynikach za nasze pieniądze robionych promuje i lansuję swoją niecną postać. Kłamie o postaniu 200 miejsc pracy, których nie będzie. Zniszczył centrum miasta. Przez niego i tego drugiego nauczyciela z wąsami (Żołądź) gmina straciła unijne pieniądze. Oni się nie nadają. Każdy dzień ich urzędowania to ryzyko utraty kolejnych pieniędzy. Niech teraz oddadzą ze swoich.

  • Ja rozumiem spieprzyć coś w czasie jednej kampanii, ale przez kolejne lata dalej to samo? Krowę by nauczył a Od=rdona nie. Na pewno trzeciej kadencji Ordonowi i jego nieudacznikom nie zafunduję. Zagłosuje na każdego innego byle nie na Ordona!!! Proponuję aby Ordon dostał na wypłatę tyle ile średnio zarabiają mieszkańcy Nowej Dęby, może wtedy zacznie szanować przeciętnego człowieka bo jak na razie to chamówa tego człowieka nie zna granic.

 41. ORDON ZOSTANIE I JUZ A ZADNA OBCA HALINA TU IE MA MIEJSCA BYTU !!!!! NIECH SOBIE ZASIADA GDZIE CHCE najlepisze zdanie maja o niej ci kturzy juz ja poznali hahaaaaaaa OSOBISCIE !!!!!!

  • Ordon zostanie pośmiewiskiem po tych wyborach. Przegra i się chłopy spod sklepu w Tarnwowskiej Woli będą z niego nabijać. Teraz się jeszcze bojo, ale po 16 listopada bedo śmiać.

  • Zastanawiam się, dlaczego zwolennicy Ordona albo są chamscy i ordynarni, albo po paru klasach i to byle jak ukończonych. Czyżby przypadek ???

  • @Eva,zapomniałaś dodać słów Twojego guru”mniej rozgarnięci”Oj M.Ostapko i Ratusz,strzelacie sobie piękne samobóje.

 42. Znacie ta historie? W Unidezie zebrala sie grupa spawaczy ktorzy pracowal i za grosze, chcieli podwyzki plac i lepszych warunkow pracy, prosba poszla prosto do Pani Wilk. Pani prezes stanowczo odmowila. Spawacze mieli ase. Doszlo do tw sasiednim Profundzie przyjeli ich z otwartymi rekoma. Do tego trzeba przypomniec ze prywatny interes Pani Wilk wsparto podczas bardzo zlej sytuacji, jaka miala miejsce w zakladzie. Ten ktos zgodzil sie na pomoc, i poreczyl Unidezowi pozyczke. Duzą. Pozniej doszlo do tego ze poreczyciel musial objac pakiet ponad 42%akcji przedsiebiorstwa, wiadomo z jakiego powodu. Do dzisiaj bez powodzenia probuje pozbyc sie tych akcji. Tym pomocnikiem bylo miasto (pisze miasto aby zachowac bezstronnosc, ale domyslicie sie i tak o kogo chodzi). Takich ludzi nazywa sie conajmniej niewdziecznikami, ale tutaj jest chyba gorzej…

 43. Znacie ta historie? W Unidezie zebrala sie grupa spawaczy ktorzy pracowal i za grosze, chcieli podwyzki plac i lepszych warunkow pracy, prosba poszla prosto do Pani Wilk. Pani prezes stanowczo odmowila. Spawacze mieli drugie wyjście. Doszlo do tego że otrzymali oferty pracy w sasiednim Profundzie, przyjeli ich z otwartymi rekoma. Do tego trzeba przypomniec ze prywatny interes Pani Wilk wsparto podczas bardzo zlej sytuacji, jaka miala miejsce w zakladzie. Ten ktos zgodzil sie na pomoc, i poreczyl Unidezowi pozyczke. Duzą. Pozniej doszlo do tego ze poreczyciel musial objac pakiet ponad 42%akcji przedsiebiorstwa, wiadomo z jakiego powodu. Do dzisiaj bez powodzenia probuje pozbyc sie tych akcji. Tym pomocnikiem bylo miasto (pisze miasto aby zachowac bezstronnosc, ale domyslicie sie i tak o kogo chodzi). Takich ludzi nazywa sie conajmniej niewdziecznikami, ale tutaj jest chyba gorzej…

  • Ludzie brońcie się przed Panią Wilk to oszustka, każdą swoją firmę okradała razem z rodzinką.Gdzie się nie pojawiła tam były afery. Samotna, pazerna intrygantka, po trupach do celu.
   Nawet z WłASNĄ SIOSTRĄ I MATKĄ SIĘ POKŁÓCIŁA NA ŚMIERĆ.

 44. Jeżeli pan Tomczyk złożył chęć kandydowania na fotel burmistrza gminy to widzę taki scenariusz wyborczy.
  W drugiej turze wyborów spotkają się panowie Ordon i Tomczyk i z pośród nich zostanie wyłoniony nowy burmistrz.Przegrany może zostać vice-burmistrzem.
  Kandydat Ratusza pan Ostapko jest za młody, bez doświadczenia i nie ma szans by został wybrany na włodarza gminy, dalej będzie siedział na swojej grzędzie.
  Pani Wilk niech sobie dalej rządzi w UNIDEZIE i robi wszystko by ludzie mieli godziwą płacę.

 45. ktoś wie czy Jan z osiedla Dęba jest kandydatem na radnego w tych wyborach.
  Zapewniał że to była jego ostatnia kadencja i nie zamierza więcej kandydować.

 46. Nigdy w życiu burmistrzem nie może być osoba, która pomiata ludźmi i traktuje je jak zwykłe ścierwa. Jeśli to ma byćnowy burmistrz to to miasto spada na psy.

 47. Mój Boże, następny „zbawca ludu pracujacego miast i wsi”. Już było kilku w historii i nic dobrego z tego nie wyszło.ŻADEN BIZNESMEN NIE BYŁ, NIE JEST I NIE BEDZIE NIGDY DOBRYM SAMORZĄDOWCEM!!!, BO JEDYNE, CZEGO PILNUJE, TO WŁASNEJ KIESZENI!!!!!
  POZA TYM TA PANI JEST KARANA!!!!!!!!
  Program też ma „ciekawy”:
  – nagonka na obecnego burmistrza
  – obrona 100 pracowników własnej firmy( musi im chyba dobrze płacić;))
  – otwarcie dyskoteki
  -……
  i w sumie to tyle rzeczowych faktów.
  Nic tylko wybrać……na radnego wiejskiego w Pogorzałce!!!!

  • @senior,jak każda matka dba ona o synusia.Więc dyskoteka potrzebna,oj potrzebna.Będzie synuś miał gdzie rwać dupeńki na mamuśkę,prezesa Unidezu i burmistrza Nowej Dęby,k u t a s k a wreszcie zamoczy.

 48. Ludzie brońcie się przed Panią Wilk to oszustka, każdą swoją firmę okradała razem z rodzinką.Gdzie się nie pojawiła tam były afery. Samotna, pazerna intrygantka, po trupach do celu.
  Nawet z WłASNĄ SIOSTRĄ I MATKĄ SIĘ POKŁÓCIŁA NA ŚMIERĆ.

 49. Pani Wilk gdziekolwiek się pojawi tam sieje zamęt i zniszczenie, chyba tylko teraz we własnej firmie nie no bo jak można własną firmę okradać. To chciwa żądna władzy egoistyczna kobieta. Wyrachowana, z każdym się skłóci i nie daj Boże być jej przeciwnikiem bo skonsumuje na żywca . Brońcie się przed oszustką.

 50. Jeżeli chcecie coś wiedzieć to sprawdżcie afery w Warsie, w Kużnicy Warężyńskiej S.A. JAKA JEST NAPRAWDĘ TA pANI. Oskubie własną siostrę byle tylko zyskać. Samotna bo nikt jej nie chce – bo kto by wytrzymał z taką sekutnicą. Ręce zimne jak un węża jadowitego.
  Banie Boże chroń Nową Dębe przed Panią Wilk.

 51. Pani Wilk uchowaj Boże , przyjaciółka Bagsika, każda firma w której pracowała upadała a wspólników wykorzystywała do zera.
  Popytajcie przyjaciół – zapomniałem ona nie ma przyjaciół tylko wrogów.Syn widocznie więcej potrzebuje na imprezki!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here