Zapraszamy na kolejny TURNIEJ SZACHOWY!

6

06.09.2012r.


29 września odbędzie się 2 Nowodębski Turniej Szachowy tym razem o puchar Dyrektora Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, organizowany przez Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „POGOŃ” wspólnie z Dyrekcją SOK z Nowej Dęby.

Poprzedni turniej cieszył się tak dużą popularnością wśród mieszkańców, że postanowiliśmy zorganizować drugą jego edycję jeszcze w tym roku. Poza tym dużo osób zgłaszało chęć udziału w zawodach także do Samorządowego Ośrodka Kultury – mówią organizatorzy.

Aby wziąć udział w turnieju, należy przesłać stosowne zgłoszenie za pośrednictwem poczty internetowej na adres Stowarzyszenia „POGOŃ” pogon-nd@wp.pl lub na adres sędziego zawodów, którym ponownie będzie p. Marian Bysiewicz tj. mbysiewicz@poczta.onet.pl.

W zgłoszeniu należy podać:

– imię i nazwisko,
– datę urodzenia oraz
– nazwę szkoły w przypadku uczniów.

Pełny komunikat zostanie zamieszczony na stronie sędziego zawodów, natomiast wszelkich informacji można uzyskać pisząc na podane adresy e-mail.

Należy przypomnieć, iż Marian Bysiewicz jest sędzią szachowym klasy międzynarodowej Podkarpackiego Związku Szachowego i dzięki jego udziałowi zawodnicy nie posiadający jeszcze żadnych punktów rankingowych będą mogli je uzyskać w wyniku rywalizacji w turnieju.

Jednocześnie informujemy, że od miesiąca października 2012 r. planowana jest organizacja Nowodębskiego Kółka Szachowego w Samorządowym Ośrodku Kultury, które będzie prowadzone przez członków Stowarzyszenia „POGOŃ” w wymiarze 2 godzin w każdą sobotę.

W czasie spotkań będzie możliwość zapoznania się z podstawami gry w szachy, natomiast osoby, które posiadają już stopień zaawansowania będą mogły rozgrywać mecze pomiędzy sobą z wykorzystaniem np. profesjonalnych zegarów szachowych.

Do udziału w Kółku Szachowym zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież, gdyż wdrażanie szachów do szkół zostało zarekomendowane przez Parlament Unii Europejskiej.

Wszystkich chętnych do udziału w zawodach szachowych, jak i w kółku szachowym serdecznie zapraszamy.

POGOŃ NOWA DĘBA
SAMORZĄDOWY OŚRODEK KULTURY

6 KOMENTARZE

  1. Czy Straż Miejska w N. Dębie jest potrzebna? Oddajcie głos w ankiecie: [url]http://www.ankietka.pl/ankieta/95158/raport-o-poczuciu-bezpieczenstwa-mieszkancow-miasta-i-gminy-nowa-deba.html[/url]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here