Zaprezentuj Gminę Nowa Dęba – Do wygrania tablet

28

11-01-2013

Komitet Miast Bliźniaczych Nowa Dęba-Fermoy-Ploemeur w ramach realizowanego projektu pt. „Otwarty świat” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego serdecznie zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Naszej Gminy oraz uczęszczającą do szkół na jej terenie do udziału w konkursie pt. „Open world”.

W konkursie można zgłosić prace przygotowane w języku angielskim promujące Gminę Nowa Dęba (ciekawe miejsca, wydarzenia, osoby, fakty dotyczące Gminy, poszczególnych miejscowości lub zamieszkujących ją osób).

Prace można przygotować w następujących formach:
a. film krótkometrażowy (animacja, fabuła, dokument)
b. prezentacja multimedialna
c. strona lub podstrona internetowa w tym także wpisy w anglojęzycznych portalach lub bazach danych

Prace oraz deklaracje zgłoszenia do udziału w konkursie można składać w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie do dnia 8 lutego 2013 roku. Szczegółowe zasady udziału w konkursie reguluje regulamin. Dla uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod adresem e-mail: otwartyswiat@onet.pl oraz telefonicznie : 661 196 201 po godz. 15: 30 .

Szczegółowy regulamin

28 KOMENTARZE

 1. A ja już taki konkurs (no może podobny) widziałem na tym portalu tyle że trochę temu.
  Dobrze jest czasami kopiować czyjeś pomysły.

 2. komitet miast blizniaczych chce niskim kosztem pozyskać materiał promocyjny w jezyku angieskim za który musiałby zaplacic spore pieniadze. Dobry pomysl zrobic konkurs, wtedy dostana gotowe prace na wlasnosc a dzieciak bedzie sie cieszyl tabletem…

  punkt 4 ppkt 7 niniejszego regulaminu

  Wyzysk i lenistwo

 3. W Nowej Dębie większa połowa osób to wieśniaki. Ubiorą znoszony kilka tygodni dres i uważają się za wielkich panów. A tak naprawdę nigdy nie byli w Rzeszowie, nie mówiąc już o Krakowie czy Warszawie. Nawet na studia nie pójdą, bo wolą siedzieć w lasku koło basenu lub nad zalewem i pić najtańsze piwo. Patologia.

 4. Ciekawy jestem kto wchodzi w skład tego "zacnego" [b]Komitetu Miast Bliźniaczych[/b] i czy ci członkowie nie dostają za tę funkcję jakiś apanaży?

 5. On (Rysio) dobrego nosa i wszędzie pojawia się tam gdzie można coś przekąśic i Coś chlapnąć ,naturalnie za darmo!to juz taki społecznik!!!

 6. Marcin a Ty wielki pan "krakowiak" czy "warszawiak" ?? :D dobrze, że Ty codziennie zapier…. w garniaku i pijesz najdroższe piwo ! brawo, na prawdę gratuluję ;D

 7. Proszę bardzo. Trzeba to tylko przetłumaczyć. ND to taka Polska tylko w skali mikro żeby nie powiedzieć w pigułce. Ludzi wytwarzających PKB jest tyle co kot napłakał (jeżeli koty wogóle placzą). Reszta to sfrustrowani konsumenci tego produktu. Szczególne nasilenie frustracji jest obserwowane kiedy wieje Halny, ale również gdy widać dno w sakiewce. A pomysłu na prace / zatrudnienie jak nie było tak długo nie będzie. Jest to miejsce gdzie garstka młodych ludzi próbuje odgrzewać historię "świetności" tego miasta wprawiając w zakłopotanie rdzenną ludność tego regionu, nierozumiejącą i niemającą takich potrzeb. Jest to świetne miejsce do prowadzenia badań socjologicznych i wykopaliskowych za względu na skalę zjawiska i łatwość ogarnięcia tzw. tematu. Jest to miejsce gdzie nie ma pomysłu na razwój ponieważ ludzie stanowiący większość w tym środowisku są zadowoleni z samych siebie i swoich "dokonań". Czego najlepszym przykładem jest ta "akcja popularyzacyjna ND".
  Pomimo niezwykłego oporu materii można tutaj spotkać, w ilościach śladowych, niezwykłych ludzi, których praca i pasje są perełkami w całej tej masie codzienności. Welcome to Nowa Dęba.

 8. Popieram Cię "Czara dziura".Napisałeś prawdę której jakoś mieszkańcy ND w większości nie rozumieją.Powstała wielka przepaść intelektualna w momencie nadania praw miejskich.Większość mieszkańców ni to wioski ni to osiedla poczuła się mieszczuchami przez Wielkie "M" ,ale w świadomości tkwili jeszcze z okresu COP.Nawet w COP ND była maleńkim trybikiem (można powiedzieć córką Matką)calego systemu przemysłowego.Obecny codzienny krajobraz dobitnie pokazuje nasz stan.Nawet miasta partnerskie to maleńkie 5 00o osady.A my mierzymy wysoko.Tylko brakuje aby wojsko zlikwidowało poligon i bedzie wielka klapa! Żyje tu bo kocham ND.Klimat i ludzi ,ale tych szalenców przez duże"M" nie lubię!

 9. Normą komentarzy na tej stronie się stało że po paru wpisach jest odejście od tematu. Zazwyczaj w stronę władzy, zatrudnienia, pochodzenia itd.
  Niestety świadczy to o dużej frustracji, niskim poziomie inteligencji i braku kultury, a także zakompleksieniu większości z czytelników tego portalu.
  Śmieszne to i smutne zarazem. Bo internet stał się miejscem nie do czerpania wiedzy i wymiany informacji, a do anonimowego opluwania, ublizania itd.
  Ludzie zacznijcie od siebie jeśli chcecie coś zmienić.

 10. Odpuść sobie, szkoda nerwów. Jak się wczytasz w komentarze to zobaczysz że piszą je stale te same osoby, w tym samym stylu i sprowadzają każdy temat do jednego: doje…ać Ordonowi lub zgnoić wszystko co nie pochodzi od Ratusza.

 11. #25Masz rację.To jest kilku(trzech lub czterech pieniaczy) co pisą z nudow bo są bezrobotni i siedząc przy kompie za 500 zlotych i pijąc cienkie wino lub dyskontowe piwo wszystko totalnie negują,a sami g..o robią.To po prostu nieudacznicy i lenie!!!

 12. Odpuść sobie, szkoda nerwów. Jak się wczytasz w komentarze to zobaczysz że piszą je stale te same osoby, w tym samym stylu i sprowadzają każdy temat do jednego: doje…ać Ostapce lub zgnoić wszystko co nie pochodzi od Ordona jego świty.

 13. #27 Masz rację. To jest kilku (trzech lub czterech pieniaczy) co pisza z nudów bo są bezrobotni i siedząc przy kompie za 500 zł i pijąc cienkie wino lub dyskontowe piwo wszystko totalnie negują, a sami g..o robią. To po prostu nieudacznicy i lenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here