Zaproszenie na 51 sesję Rady Miejskiej

33

PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ
z a p r a s z a
na LI sesję Rady Miejskiej w Nowej Dębie w dniu 10 listopada 2010r. (środa ) o godz. 1430
w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie ul. Reja 3 ( parter, sala nr 15).

Porządek obrad:
1. Otwarcie sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z L sesji Rady Miejskiej.
4. Zapytania i wnioski mieszkańców.
5. Podjęcie uchwał w sprawach:
1) zmian budżetu miasta i gminy Nowa Dęba na 2010 rok,
2) zmiany Wieloletniego Programu Inwestycyjnego Miasta i Gminy Nowa Dęba na
lata 2010 – 2013,
3) zatwierdzenia zmian oraz przyjęcia jednolitego tekstu Lokalnego Programu
Rewitalizacji miasta i gminy Nowa Dęba na lata 2007 – 2013,
4) wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości w drodze bezprzetargowej położonych na terenie sołectwa Chmielów,
5) wyrażenia zgody na wydzierżawienie mienia gminnego pod uprawy polowe i użytki zielone,
6) wyrażenia zgody na nieodpłatne nabycie nieruchomości (drogi ZM „Dezamet”),
7) wyrażenia zgody na zawarcie kolejnych umów najmu lokali użytkowych,
8) uchwalenia Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych będących
w posiadaniu Zakładu Produkcji Wody Sp. z o.o. w Nowej Dębie,
9) zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę odbiorców przemysłowych mających swoje siedziby na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Podstrefa Nowa Dęba oraz na cele przeciwpożarowe Gminy Nowa Dęba.
6. Informacja Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonych kontroli problemowych.
7. Podsumowanie V kadencji samorządu.
8. Wolne wnioski i informacje.
9. Zamknięcie obrad.

ZAPRASZAM MIESZKAŃCÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W SESJI

PRZEWODNICZĄCY RADY
Wojciech Serafin

33 KOMENTARZE

 1. A ja proponuję jeszcze jeden punkt: "Zobowiązanie przedstawicieli samorządu do rozpoczęcia rozmów z Zarządem spółki Zelmer Spółka Akcyjna w sprawie lokalizacji nowej fabryki sprzętu AGD"

 2. Na tych radnych nie licz. Jeden ma problemy z rozróżnieniem tego "czy to, to państwa jest firma" więc jest duże prawdopodobieństwo, że nie będzie wiedział czym jest Zelmer a tym bardziej Spółka Akcyjna. Kolejny porusza problemy z cyklu "szambo wylało", "józkowi zginęła kura". Kolejna nigdy nie zapyta o sprawy ważne typu ujęcie wody, jakość wody itd., ale będzie stękać o to aby na śmietniku (dokładnie na tzw pergoli) posadzić jakieś roślinki co by jej przyblokowy śmietnik ładniej wyglądał. Takimi sprawami żyją ci radni. I to Wieśkowi, Pawłowi, Wackowi (Trzej Królowie) oraz całemu dworowi (Pan T., Pan B. Pan Ch., Pan inż. S. i reszta) odpowiada.
  Jeśli chcesz mieć zmianę jakości w radzie to należy za pomocą kartek wyborczych przegonić to towarzystwo „bezradnych”. Najlepszy jest wice przewodniczący który pytany na ulicy dlaczego nie zrobił tego i owego odpowiada „a co ja moge?”. Jak nic nie możesz, albo raczej nie potrafisz to ZREZYGNUJ. NIC NA SIŁE!

 3. Nie wnikam w kompetencje ludzi reprezentujących mieszkańców.

  Wiem tylko, że monitorowanie planowanych, przez spółki giełdowe, inwestycji to godzina pracy dziennie by wiedzieć wszystko. By wiedzieć więcej o całym rynku wystarczy pewnie kolejna godzina dziennie. Potem pozostaje porozmawiać z ludźmi. Sukces w zakresie pozyskiwania inwestorów jest uzależniony od ilości uściśniętych dłoni.

 4. [b]ZELMER ma dosyć własnych terenów w Rzeszowie i dużo wolnych pracowników, których musiał kiedyś zwolnić. Ale sugestia jak zwykle na czasie. Osobiście sugerowałbym zainteresować kogoś u kogo koszty produkcji sa zbyt duże, a roboty ma nadmiar….[/b]

 5. Popieram w całej rozciągłości. Przegonić to towarzystwo co do jednego. Wietrzenie pilnie wskazane. A później cały urząd. Nie bać się postawienia nawet w stan likwidacji na 3 miechy. Nic się nie stanie. Nie takie zwłoki uchodziły płazem. Stworzyć nowoczesną strukturę organizacyjną dostosowaną do potrzeb i bieżących zadań, składającą się z młodych kompetentnych osób. Jako priorytet ustanowić pozyskiwanie inwestorów i tworzenie miejsc pracy.

 6. Czy tym nie powinien się zajmować jakiś urzędnik? Nie ma nikogo kto współpracuje w przedsiębiorcami? Kto dba o rozwój lokalny? Jak nie ma to trzeba taki etat zrobić bo to największy brak!!!

 7. A jest o co walczyć:
  2010:
  Impexmetal – 400 mln zł na nową instalację aluminium (czysta teoria, gdyż mają już tereny w Koninie, ale warto też o tym pamiętać)
  Ikea: 160 mln euro (230 miejsc pracy)
  Zelmer 45 mln zł (sami nawet zadeklarowali rok temu, że chcą realizować inwestycję na Podkarpaciu)
  Biedronka – otwierane systematycznie kolejne centra dystrybucyjne (250 miejsc pracy)
  Centrum Logistyczne Rossman (500 miejsc pracy)
  BSH – fabryka AGD (300 miejsc pracy)
  Hamilton Sundstrand – 100 mln zł, 300 miejsc pracy ( w tym ok 70 inż)
  Symantec, Ciber – odpowiednio 50 i 200 miejsc pracy.
  TKP S.A. / PCC – data center, 40 mln zł,
  BASF – fabryka chemii budowlanej za 40 mln zł

  i wiele wiele innych.
  Oczywiście w wielu przypadkach ND nie ma wielkich szans, czasem ze względu na lokalizację, zazwyczaj ze względu na problemy z wykwalifikowaną kadrą (Hamilton, Ciber, Symantec itp). Ale wystarczyłoby by choć jedna inwestycja z tego grona (większość to newsy z ostatnich tygodni), została zlokalizowana w Nowej Dębie.
  200 miejsc pracy z dowolnej fabryki/uruchomionej instalacji, to 200 rodzin mających za co żyć, za co robić zakupy w lokalnych sklepach, to kolejne miejsca pracy w tych właśnie sklepach to skok wpływów z tytułu PIT i z czasem CIT. Z resztą o zaletach nie muszę nikogo przekonywać.

 8. [quote]Czy tym nie powinien się zajmować jakiś urzędnik? Nie ma nikogo kto współpracuje w przedsiębiorcami? Kto dba o rozwój lokalny? Jak nie ma to trzeba taki etat zrobić bo to największy brak!!![/quote]
  Od 20 lat jest ten sam problem. Robi się naprawdę nie wiele w temacie przyciągnięcia inwestorów. Kolejne kadencje samorządów zawałały te sprawę przez co miasto pustoszeje. Ludzie stąd uciekają. 21 listopada są wybory. To nie jest zabawa. Jeśli po raz kolejni wygrają ci sami to będzie to samo … czyli dalsze wymieranie miasta.

 9. #8 – Te projekty =2010 – ''bo jest o co walczyć' – to trochę czasu mało nieco – prawda? Proszę się ogarnąć i spojrzeć trzeźwo – i udzielać rad ''jeno''do zasobności portfela miasta – czytając porady pana – Żenują mnie takie głupoty – cyt :''Sukces w zakresie pozyskiwania inwestorów jest uzależniony od ilości uściśniętych dłoni. ''
  Kolego to nie korporacyjne interesy jeno miasteczko w lesie! = i przykładaj miarę – '' znaj proporcję mocium panie''- bo … sam wiesz- przestań recytować ''możliości''= wróć i zmień oblicze Nowej Dęby.Tej Dęby… a [color=#ff0000]Wtedy z podniesioną głową masz prawo cytować klasyków i siebie przy okazji mądralo [/color];);)

 10. Nie rozumiem żadnego z zarzutów, ani tego dotyczącego czasu (mało na co?), ani ogarnięcia i trzeźwości (n/c). Nie rozumiem też, co ma do tego zasobność portfela miasta. Co kogo żenuje – czasem łatwiej jest jak się z tym podzielimy, tak jak tutaj.
  Nie znam też uzasadnienia do zwrotu "kolego". Ciekawi mnie też jaką rolę odgrywają tutaj korporacyjne interesy ( i o którą korporację chodzi). Interesuje mnie też jakiego to klasyka zacytowałem i kto decyduje, o prawie do cytowania któregokolwiek.

  Generalnie nie ma o czym dyskutować, mogę dyskutować z argumentami, nie z opiniami. Warto tylko zauważyć, że w całej Polsce, czasem w bardzo małych miejscowościach dzieją się dobre rzeczy. Przyjrzyjcie się nieodległej Nowej Sarzynie, leżącej w jeszcze głębszym lesie.
  Warto też się zastanowić, dlaczego niektórzy, w tym ja, nie czują specjalnej motywacji do powrotu do Nowej Dęby. Wystarczy choćby prześledzić wpisy pod artykułami na tym portalu, szczególnie jeśli omawiana jest czyjaś przedsiębiorczość bądź czyjś sukces. Mimo wszystko wierzę, że mentalność i poziom wyedukowania jest do zmienienia.

 11. A tak generalnie = jeśli z argumentami dyskutować – ''możesz'' a z opiniami – nie….. to,to ja przepraszam,i dziękuję za pochylenie się nad mym postem. cyt , ''nie rozumiem żadnego z…'' Oczywiście! ,że nie rozumiesz bo jesteś [color=#ff0000]ponad-to lub ponadto..[/color]

 12. Użyłem czegoś na kształt skrótu myślowego na potrzeby forum. Dyskusje na temat opinii, to coś jak ocenianie czyichś idei. Można to robić, można na to poświęcać całe godziny, jednocześnie nigdy nie będąc do tego do końca uprawnionym. Robić to można dla czystej przyjemności prowadzenia dyskusji, bez dających się zmierzyć jakąś słuszną jednostką korzyści.
  Tutaj udzielam się raczej w konkretnych celach. Przynajmniej takie są założenia.

 13. Nie ma za co przepraszać. Każdy ma prawo do swoich ocen. To dobrze, że ktoś jeszcze z tego prawa korzysta. Większość zdaje się na poglądy i oceny innych.

  A co do bełkotu: Nigdy nie przypisywałem sobie nieomylności, właściwie to sukcesywnie pogłębiam świadomość swojej niewiedzy :)
  Dlatego chętnie podejmę dyskusję w temacie, który poruszyłem.

 14. ''robić to można dla czystej przyjemności prowadzenia dyskusji,[b][size=16]bez dających się zmierzyć jakąś słuszną jednostką korzyści. [/size][/b] – piękne po prostu ! – Naprawdę/ bez ironii..

 15. [b][size=16]Odnośnie tej "wielkiej" spod # 20….Sam fakt ze jest z PiSlamu dyskwalifikuje ją z poważnego traktowania, a to ze jest prezesem czegoś tam to tylko świadczy o tym że nie będzie potrafiła patrzeć na wszystkich jednakowo tylko będzie faworyzować swoich, choćby czynili największe zło….Kobieta konfliktowa i skrajnie prawicowa. Miarą człowieka dla niej jest tylko fakt, czy chodzi do kościoła. Reszta jest tylko przez przypadek nazywana człowiekiem….[/size][/b]

 16. [b][size=20]No administrator, jak to jest ze nie reagujesz na propagandę wyborczą? Może my nie chcemy tutaj agitacji i reklamówek. Sam pisałeś ze od tego jest specjalna rubryka…No, chyba ze to przygotowanie do emisji reklam na tym forum
  To byłam ja, Szmata. Nazwana tak przez niejakiego Don Qujote[/size][/b]

 17. Panie Marku Ostapko .Dziadostwo i drobnomieszczaństwo.:)Reaguj nie masz jajeczek .Jak kobieta to może się reklamować :@bo prawdziwego chłopa powinieneś wywalić na zbity pysk popieram goraco szmatę .
  Zwolennik Patriarchatu wierny uczeń doktryny katolickiej [b]kobieta ma służyć mężczyźnie i basta .[/b]:)

 18. Nie podlizuj sie.Najpierw przeprosiny.
  A co ty masz takiego męskiego w sobie ze sie tak chwalisz tą doktryna katolicką? Przecież do kościoła nie chodzisz. To tak jakbyś był w PiS, a mówił ze PO są cool….

 19. Dobra B)
  [b][size=20]zachęcam wszystkich mieszkańców Nowej DĘby,rRozalina,Alfredówki,Jadach,Cygan[/size][/b]…do oddawania swoich głosów w wyborach do [size=20]sejmiku[/size] na innych kandydatów -jeno nie na [color=#000099]Bożene Kapuściak[/color]
  p.s. osoba ,która zagłosuję na [color=#0000cc]Bożene Kapuściak[/color] bardzo będą bolały zęby – być może /całkiem – do samego końca..[color=#333333]Wielbicielka[/color] – melduję wykonanie zadania…:|

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here