Zaproszenie na szkolenie z korzystania z Zintegrowanego Informatora Pacjenta

6

2013-10-30


Szpital Powiatowy w Nowej Dębie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z mobilnego stanowiska do rejestracji ZIP, gdzie szkolić będą pracownicy Podkarpackiego Oddziału NFZ. Podczas szkolenia odbędzie się rejestracja w systemie ZIP każdego chętnego, wydane zostanie hasło dostępu i login. Rejestracja wraz z wydaniem danych jest dobrowolna, bezpłatna, trwa ok. 3 minuty, należy wziąć ze sobą dowód osobisty. Szkolenie odbędzie się 5 listopada 2013r. w godz. 9:00-14:00 obok Izby Przyjęć w budynku Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie ul. M. C. Skłodowskiej 1a.

ZIP – to ogólnopolski serwis udostępniający dane o leczeniu i finansowaniu świadczeń gromadzone przez NFZ od 2008 r. Aby mieć dostęp do informacji o swoim leczeniu konieczna jest rejestracja w serwisie i odbiór osobistego hasła umożliwiającego korzystanie z ZIP-a w wybranym oddziale NFZ. Wniosek rejestracyjny może wypełnić internatowo, adres strony: https://zip.nfz.gov.pl. Następnie, w siedzibie NFZ, po okazaniu dowodu osobistego, lub paszportu otrzymasz hasło i login do własnego konta w systemie. Rejestracja i korzystanie z serwisu są bezpłatne.


W domu, po zalogowaniu się, na stronie: https://zip.nfz.gov.pl, będziesz mógł sprawdzić:

gdzie się leczyłeś i ile zapłacił za to NFZ od 2008 roku
czy system NFZ potwierdza twoje ubezpieczenie
gdzie i kiedy wykupiłeś refundowaną receptę i ile NFZ dopłacił do leku
gdzie złożyłeś deklarację do lekarza POZ
kiedy dostałeś refundowane przedmioty ortopedyczne: np. wózek, aparat słuchowy, protezę, gorset
gdzie się leczyć bezpłatnie – informacja o poradniach i szpitalach

Więcej informacji o ZIP uzyskasz pod numerem telefonu: 17 8604002.

6 KOMENTARZE

  1. Hmmm #4 To dopiero NFZ kupi Panu wieniec przepiękny bo -grzech tyle lat żyć ..- ba! Drogi panie – jeśli zdrowie pozwala trzeba się cieszyć – humor czarny okropnie -wstydził by się Pan lat tyle żyć!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here