Złoty medal i tytuł MISTRZA POLSKI na rok 2012 zdobyty!

24

18-06-2012r.
Złoty medal i tytuł MISTRZA POLSKI na rok 2012 zdobyty!
Relacja Grzegorza Sudoła.

W sobotę 16 czerwca, podczas 88 Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce rozgrywanych w Bielsko Białej odbyły się konkurencje chodu na 20km. Zwyciężyłem, zdobywając tytuł Mistrza Polski na 20km. Jest to mój trzeci tytuł na tym dystansie, wcześniejsze zdobywałem w latach 2008 i 2009.

Bardzo sie cieszę, iż po nieobecności w roku 2011 z powodu kontuzji oraz problemach z salmonellą w roku 2010 stanąłem zdrów do rywalizacji na dystansie 20km podczas Mistrzostw Polski.

Zawody, mimo iż zostały rozgrywane w godzinach rannych, to były bardzo ciężkie ze względu na wysoką temperaturę, ciężką trasę oraz ciasne nawroty. Rywalizacja była bardzo zacięta a myślę iż kolejność też nie do końca do przewidzenia.

Już po 3-4km wiadomo było iż, nie będzie to jakiś super szybki chód. Niestety nie była to dobra informacja dla mojego kolegi Jakuba jelonka, który do końca walczył o poprawienie swojej pozycji w rankingu na 20km (uzyskał minimum na IO ale był czwarty). Potem wszyscy skupili sie na rywalizacji już tylko o medale. Podejście każdemu dawało się we znaki, co sprawiało, iż było dość selektywne.

Po 11 kilometrach została czołowa grupa 5 zawodników, którzy do końca walczyli o zwycięstwo. Do ostatnich metrów walczyłem ze specjalistą na 50km Łukaszem Nowakiem o zwycięstwo. Myślałem, iż będzie to raczej Dawid Tomala, czy Jakub Jelonek. Potwierdza to wysoką formę przez cały rok Łukasza i gratuluję mu postawy i srebrnego medalu. Zwyciężyłem o 3s a 9s za mną dotarł do mety Dawid Tomala zdobywając brązowy medal.

Zawody miału charakter międzynarodowy. Startowali zawodnicy i zawodniczki z Anglii, Gruzji, Brazylii, Ekwadoru, Węgier, Słowacji. Polski Związek zapewnił międzynarodową obsadę i można było jeszcze uzyskać w Bielsku Białej minimum na tegoroczne Igrzyska Olimpijskie.

Dziękuję zawodnikom za współtworzenie ciekawej jak myślę dla kibiców rywalizacji oraz walki Fair Play. Bardzo się cieszę iż chód był jedną z liczniejszych konkurencji tegorocznych Mistrzostw Polski.

W chodzie na 20km Pań pierwsze trzy miejsca zajęły: Paulina Buziak, Agnieszka Szwarnóg oraz Katarzyna Kwoka. Gratuluję wszystkim startującym, medali, rekordów życiowych oraz kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.

Źródło: www.grzegorzsudol.pl

24 KOMENTARZE

 1. jovita ubierz różowe okulary. Zdobąź mistrzostwo Polski w czymkolwiek i jedź na olimpiadę.

  Obawiam się jednak, że Twojej konkurencji (to co ci najlepiej wychodzi w życiu) jeszcze tam nie ma.

 2. Dochodzę do wniosku, że należy wszędzie blokować możliwość pisania komentarzy po takich wpisach…Co do tematu: Brawo Grzesiu!

 3. forum, to miejsce publiczne, gdzie wolno pisać co się podoba, o ile nie znajdą się na to co się napisało, przepisy kodeksów których to tak pilnie uczą się studenci prawa.
  Poza tym, niech ktoś znajdzie na stronie www Grzegorza, jakiekolwiek słowo o "Nowej Dębie". Cyt: pochodzę z małej miejscowości na Podkarpaciu… No super!

 4. do 8, Sudoł w wywiadzie w Barcelonie kilkakrotnie podkreślał, że pochodzi z małej miejscowości jaką jest Nowa Dęba! Piszę to, bo pamiętam tą dumę jaką poczułem wtedy, pozdro!!!!!!
  Brawo Grzegorz brawo

 5. Weźcie się malkontenci ogarnijcie, Pan Grzesiek na każdym kroku podkreśla, że pochodzi z Nowej Dęby; odniosł kolejny duży sukces w swojej karierze, ale wam jak zwykle coś nie pasuje, jak byście się orientowali to byscie wiedzieli, że duzo poaga w treningu młodym lekkoatletom z naszego miasteczka; jak pisałem wcześniej zamiast się cieszyć z wygranej na zawodach tej rangi osoby z naszego miasta, to części osób coś się nie podoba, ale odnoszę wrażenie, że jesteście ludźmi, którym w ostatnim czasie lub nigdy nic się nie udaje, ewentualnie jesteście niedoszłymi sportowcami, którzy nigdy nic nie wygrali i jak zwykle musicie coś głupiego dołożyć od siebie…

 6. @9;) Bardziej dyplomatycznie i zgodnie z etykietą – pisz = urodzony po azjatyckiej stronie Wisły..;)
  Meritum – się cieszyć,takimi Zawodnikami i lokal Patriotami..

 7. edit/
  Po lewej stronie – ciiekawi/działa
  po prawej – 99% klapa…
  ''mój dom murem podzielony
  -po jednej stronie..'' Arahia Kult.

 8. Jak zwykle na forum znajdą się tacy, których kole że komuś się powiodło. Sami nic nie potrafią poza ujadaniem. Spróbujcie sami tyle czasu poświęcić na treningi a później możemy pogadać. Do biedronki wam ciężko doczłapać więc zamilczcie.

 9. Co przywolujesz Igrzyska Miejsca 7 i 9 do wielka sprawa-ile ich było w końcu w całej lekkiej??!! Brawo Sudołek! Ciebie chyba jovita posr….ło.Powodzenia w Londynie. Za Twoje pieniądze miał Sudołek szkolenie w Dębie-a jakie szkolenie? Wstyd to Ty Dębie przynosisz takimi wpisami, wiec zamilcz! Grześ, trzmaj tak dalej, trzecie Igrzyska – Jesteś WIELKI!! Sponsoruje piłkarzy, pomaga Lekkoatletom, przekazuje odżywki itd. A nie musiałby nic robić! DZIĘKUJEMY

 10. Co przywolujesz Igrzyska Miejsca 7 i 9 do wielka sprawa-ile ich było w końcu w całej lekkiej??!! Brawo Sudołek! Ciebie chyba jovita posr….ło.Powodzenia w Londynie. Za Twoje pieniądze miał Sudołek szkolenie w Dębie-a jakie szkolenie? Wstyd to Ty Dębie przynosisz takimi wpisami, wiec zamilcz! Grześ, trzmaj tak dalej, trzecie Igrzyska – Jesteś WIELKI!! Sponsoruje piłkarzy, pomaga Lekkoatletom, przekazuje odżywki itd. A nie musiałby nic robić! DZIĘKUJEMY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here