ZS2: Praktyka we Włoszech dobiegła końca

0

Nadszedł czas podsumowań. Kończy się czterotygodniowa praktyka uczniów Zespołu Szkół nr 2 we włoskim Rimini. Praktykanci z klasy 3 TB przez 5 dni w tygodniu, nieraz 8 godzin dziennie realizowali przydzielone zadania. Ostatnie dni – poza pracą – przeznaczyli na ewaluację oraz uzupełnianie dokumentacji.

W czwartek, 3 listopada wszyscy zebrali się w biurze Sistema Turismo na podsumowanie miesięcznej pracy. Spotkanie poprowadziła pani Irena Willard, która wręczyła każdemu uczestnikowi certyfikaty potwierdzające odbycie praktyk. Nie mogło zabraknąć podziękowań, uśmiechów i uścisków oraz słodkich akcentów, jakimi były wręczane opiekunom – tutorom „Ptasie mleczko” z Polski. 4 listopada zajęcia skończyły się wcześniej – o godzinie 12. Po południu, każdy niemal udał się na ostatnie zakupy a wieczorem na pożegnalny spacer nad morzem.

Rano 5 listopada wyruszamy w drogę powrotną do Polski. Jak zawsze w takich sytuacjach jedni się smucą, że kończy się ich przygoda z Włochami, inni nie mogą się już doczekać spotkania z rodziną, domem i szkołą, gdzie czekają na nich cierpliwie testy, kartkówki, sprawdziany i powtórzenia…

Edward Stelmach
ZS2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here