10 KIEROWCÓW PRZEKROCZYŁO DOZWOLONĄ PRĘDKOŚĆ. SKUTECZNE DZIAŁANIA POLICJANTÓW Z GRUPY SPEED

6

Policjanci z tarnobrzeskiej grupy SPEED zatrzymali 10 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistą okazał się 22-letni motocyklista, który pędził przez Tarnobrzeg z prędkością 132 km/h. Kierowcy, poza utratą praw jazdy, otrzymali mandaty, a na ich konta trafiły punkty karne.

Nadmierna prędkość na drodze niesie za sobą zagrożenie, zarówno dla nas samych, jak i dla innych uczestników ruchu drogowego. Nie wszyscy jednak o tym pamiętają. Podczas minionego weekendu policjanci z grupy SPEED zatrzymali na drogach powiatu tarnobrzeskiego 10 kierowców, którzy naruszyli przepisy ruchu drogowego, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym.

 • Rekordzistą okazał się 22-letni motocyklista, który jechał z prędkością 132 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 82 km/h. Do zdarzenia doszło w piątek po godz. 22, ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu.
 • Także w piątek, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Do zdarzenia doszło po godz. 21, na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. 35-letnia kobieta jechała renault z prędkością 103 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 53 km/h.
 • W sobotę przed południem, policjanci z grupy SPEED zatrzymali w gminie Nowa Dęba, kobietę kierującą volkswagenem. 43-letnia mieszkanka Wydrzy jechała z prędkością 111 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 61 km/h.
 • Z prędkością 100 km/h jechał też 29-letni kierowca renault. Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 10, na drodze w Alfredówce w gminie Nowa Dęba.
 • Uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi stracił także 43-letni kierowca opla. Mieszkaniec powiatu sandomierskiego jechał z prędkością 105 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 55 km/h. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w sobotę po godz. 11 w gminie Nowa Dęba.
 • Również w sobotę policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego kierowcę bmw. Kierowca pojazdu jechał z prędkością 120 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość o 70 km/h. Do zdarzenia doszło przed godz. 17, na drodze w gminie Gorzyce.
 • Przed godz. 20, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 36-letnią mieszkankę Tarnobrzega. Kobieta jechała pojazdem marki Saab z prędkością 106 km/h, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 56 km/h. Do zdarzenia doszło w sobotę na drodze w miejscowości Alfredówka w gminie Nowa Dęba.
 • Również w sobotę, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierowcę renault. Mężczyzna jechał drogą w Stalach w gminie Grębów z prędkością 111 km/h.
 • W niedzielę, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę seata. Do zdarzenia doszło po godz. 15, na ul. Wisłostrada w Tarnobrzegu. 21-letni mężczyzna jechał z prędkością 120 km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 70 km/h.
 • Uprawnienia do kierowania pojazdami stracił za prędkość 29-letni kierowca bmw. Policjanci z grupy SPEED zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej w Padwi Narodowej w gminie Baranów Sandomierski. Kierowca jechał drogą 114 km/h przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 64 km/h.

Kierowcy za przekroczenie dozwolonej prędkości na 3 miesiące stracili swoje prawa jazdy, otrzymali mandaty i punkty karne.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

6 KOMENTARZE

 1. Chłopoki się śpieszą z wyrabianiem normy kosztem kierowców , bo dni perfidnej patoli sankcjonującej karanie kierowcy w oparciu o wskazania linika policyjnego sprzęta są już policzone . Wystarczy włączyć navi i się przekonać , iż każde auto zawyża wskazania licznika o 4-8 % ale świadome kłamstwo wśród przedstawicieli policji drogowej jest niestety chlebem powszednim , jeszcze .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here