25-letni kierowca opla pędził przez teren zabudowany z prędkością 107km/h

5

Policjanci ruchu drogowego podczas minionego weekendu wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierowców jednośladów. Zatrzymali kierowcę, który samochodem pędził przez teren zabudowany z prędkością 107 km/h. Okazało się, że 25-latek, nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, które stracił w 2019 r. Od początku 2022 roku, czyli od momentu funkcjonowania nowego taryfikatora policjanci ruchu drogowego ukarali wysokimi mandatami karnymi 26 kierowców.

Wzrost grzywien za najbardziej niebezpieczne wykroczenia popełniane na drodze ma na celu ograniczenie nieodpowiedzialnych zachowań, a tym samym poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Od początku 2022 roku, czyli od momentu funkcjonowania nowego taryfikatora policjanci ruchu drogowego ukarali wysokimi mandatami 26 kierowców.

O tym jak surowe konsekwencję mogą spotkać nieodpowiedzialnych kierowców przekonało się 4 kierowców. Byli to rowerzyści i kierowcy pojazdów osobowych.

  • Grzywną w wysokości 1 500 zł. i punktami karnymi zakończył jazdę 25-letni kierowca opla vivaro. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej, w piątek przed godz. 16, na drodze w Alfredówce w gminie Nowa Dęba. 25-letni kierowca opla pędził przez teren zabudowany z prędkością 107km/h, przekraczając dozwolona prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że 25-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż stracił je w 2019 r.
  • W niedzielę przed godz. 11, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej we Wrzawach, 60-letniego rowerzystę. Podczas prowadzonej kontroli mundurowi, wyczuli od mężczyzny alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Za popełnione wykroczenie, kierowca jednośladu, został ukarany 2 500 zł. mandatem karnym.
  • Tego dnia, po godz. 11, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 37-letniego rowerzystę. Do zdarzenia doszło na drodze we Wrzawach w gminie Gorzyce. Mężczyzna był pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u 37-latka, blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Nieodpowiedzialny rowerzysta, za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.
  • Również w niedzielę po godz. 14, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę jednośladu. Do zdarzenia doszło na drodze przy ul. Mickiewicza w Baranowie Sandomierskim. 46-letni rowerzysta miał bełkotliwą mowę oraz problemy z utrzymaniem równowagi. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie urządzeniem wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. 46-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 500 zł.
  • O tym, jak dotkliwe finansowo mogą okazać się konsekwencje dla sprawcy kolizji drogowej, przekonał się 23-letni kierowca forda mondeo. Mężczyzna jadąc przez miejscowość Skopanie, nie dostosował prędkości do panujących warunków i doprowadził do zderzenia z ciągnikiem rolniczym. Sprawca kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym w wysokości 1050 zł. Od początku stycznia 2022 r. wysokimi  grzywnami za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym, policjanci, ukarali jeszcze 9 innych kierowców.

5 KOMENTARZE

  1. kryminaliści jeżdżą po piwie rowerem. Autem powinni bo mniejsza kara za takie przestępstwo. niedługo obowiązkowe OC na rowery będzie, żeby tylko wydoić kasę!

    • I powinno być OC obowiązkowe jak nie na rower to na gospodarstwo domowe, czy też mieszkanie które ubezpieczało by szkodę komunikacyjna spowodowaną przez rowerzystę.

  2. Konfiskata auta, solidna kara finansowa i wizerunek do opinii publicznej to może baran jeden z drugim, by zrozumiał, że droga to nie jest tor wyściowy. Jak taki dawca narządów sam sobie coś zrobi to pół bidy, ale gorzej, gdy uszkodzi przypadkową osobę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here