64-LATEK ZGUBIŁ PORTFEL. ZNALAZŁ GO PRZYPADKOWY KIEROWCA I ODDAŁ POLICJANTOM

8

Godną naśladowania postawą wykazał się 47-letni mieszkaniec gminy Nowa Dęba, który jadąc drogą krajową nr 9, znalazł na jezdni portfel. Znalazca odniósł go do komendy w Tarnobrzegu. Mundurowi szybko ustalili właściciela, którym okazał się 64-letni mężczyzna i zwrócili zgubę. Roztargniony mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, nie krył zadowolenia z faktu, że jego portfel, znalazł ktoś uczciwy.

W piątek 13 maja, do tarnobrzeskiej komendy Policji zgłosił się 47-letni mężczyzna, który przekazał znaleziony przy pasie drogi krajowej nr 9, portfel z gotówką i dokumentami. Mieszkaniec gminy Nowa Dęba nie miał wątpliwości, że zguba powinna, jak najszybciej trafić do prawowitego właściciela. Po sprawdzeniu zawartości portfela okazało się, że są w nim pieniądze, prawo jazdy oraz dowód osobisty.

Właścicielem portfela okazał się 64-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Policjanci bardzo szybko ustalili jego adres zamieszkania i skontaktowali się z mężczyzną.

64-latek nie zauważył, że zgubił portfel. Okazało się, że prawdopodobnie w czasie, gdy wsiadał do auta, odłożył portfel na chwilę na dach pojazdu. Odbierając swoją zgubę, mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, nie krył zadowolenia z faktu, że jego portfel, odnalazł uczciwy kierowca.

Do podziękowań dla 47-latka przyłączają się również policjanci, podkreślając, że jego postawa jest godna naśladowania.

Pamiętajmy:
Znalazłeś portfel, telefon, lub inne zgubione przez kogoś rzeczy? – Nie oddałeś właścicielowi? – Uważaj jest to przestępstwo lub wykroczenie. Znaleziony przedmiot należy zwrócić prawowitemu właścicielowi. Jeśli nie jest to możliwe należy zgłosić ten fakt Policji albo przekazać do Biura Rzeczy Znalezionych.

8 KOMENTARZE

  1. a może nawet za jakim listem dziękczynnym… Oni lubią jak się ich lansuje…

    • Trzeba być prawdziwym thebillem aby wypisywać takie rzeczy.

  2. Cały czas w ten sposób piszesz. Cokolwiek. I jakoś musimy cię ścierpieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here