Alarm w sprawie wody utrzymany! Kolejne wyniki prawdopodobnie w środę

23

W związku z brakiem nowych, oficjalnych wiadomości i komunikatów zwróciliśmy się do Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarnej i Epidemiologicznej z pytaniem o stan jakości nowodębskiej wody. Poinformowano nas, że komunikat o zakazie spożycia dalej obowiązuje!

Oznacza to, że w naszej wodzie dalej znajdują się niebezpieczne dla zdrowia ludzkiego bakterie coli. Pobrano również nowe próbki, ale na wyniki badań musimy poczekać do środy. Do tego czasu wszystkie wcześniejsze zalecenia jakie publikowano w komunikatach urzędowych i informacjach prasowych są dalej aktualne.

W dniu jutrzejszym sytuacji zostanie poświęcona nadzwyczajna sesja Rady Miasta. Mają w niej wziąć udział przedstawiciele PGKiM oraz sanepidu.

Czytaj więcej:
Pilne! Jutro nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej.
Prawie 20 tysięcy ludzi bez wody pitnej.
Woda niezdatna do picia. Dotyczy całej gminy.

23 KOMENTARZE

 1. To znaczy, że tej bakterii jest w ch*** i jeszcze trochę. Ale dalej łykajcie opowieści Ordona i Kapusty, że to wina obfitej ulewy, a nie ścieków spuszczanych do lasu.

 2. Dlaczego nie ma nowych komunikatów o sytuacji na stronie UMiGminy i PGKiM – panowie zarządzający gminą i przedsiębiorstwem obudźcie się.

  • Bo w tym wszystkich chodzi o odwołanie ludzi że stanowisk . Teraz Pan G i M.O. chcą realizować swoje ambitne plany , a burmistrz „im przeszkadza” oraz inni na stanowiskach.

 3. To są jakies jaja. Kto za to wszystko odpowie. Norma musi być bardzo duzo przekroczona jeśli do dziś jest alarm utrzymany. Prezes komunalnej powinien zostać wywalony za zaniedbanie takie

 4. Moje dziecko poważnie zachorowało przez tą wodę .Alarm był za późno.Dlaczego nie podali wcześniej informacji o skażeniu.Nowa Dęba była powiadomiona wcześniej niż okoliczne miejscowości. Ciekawe kto weźmie odpowiedzialność za poważne powikłania po skażeniu zwłaszcza dzieci.

 5. Prosze oglądać sesje jutro i zobaczyć jak bedzie kapusta z burmistrzem opowiadać jak to wszystko pod kontrola i w najlepszym porządku

 6. Wyglada na to ze ta Cola w Wodzie jest od dawna, 3 Kwietnia Wojt zorganizowal HUCPE przed Garazami na ul. 1Maja, Ludzie jak trzy malpy sie wsciekaly ,jak wyly, widocznie spozywaly ta wode a do tego jeszcze szaleju sie nazarly ,jedna nawet na Policje latala

 7. A co z próbkami które Pan Kapusta pobrał w sobotę i wysłał do Pszczyny? W poniedziałek ogłoszono że nie wykryto bakterii coli? Czyżby próby były robione z wody butelkowanej, kolejna ściema?

 8. Skoro o czystosci to mam mam propozycje zalatwienia sprawy .Mianowicie wprowadzic zakaz wyprowadzania psów na plac Gryczmana i do lasku do ul. Kosciuszki jest tyle miejsca ze mozna ten problem zalatwic gdzies z boku i wprowadzic zakaz wyprowadzania psów na osiedlu polnoc na placu gdzie jest plac zabaw obok sa piski i lasek i tam pieski powinny zalatwiac swoje potrzeby.

  • To jak już w ta stronę to należy zrobić porządek z luźno biegajacymi psami i kotami, z ludźmi dokarmiajacych je właśnie koło tego placu zabaw na Kościuszki… zagladnijcie do piaskownicy kur… kuweta…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here