Egzamin szkolenia podstawowego strażaków OSP

3

26 czerwca w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowej Dębie 39 strażaków ochotniczych straży pożarnych przystąpiło do egzaminu praktycznego szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP.

Egzamin był podsumowaniem dwóch szkoleń realizowanych w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych w Tarnobrzegu i Nowej Dębie, które rozpoczęły się w styczniu 2020 roku, ale ze względu na sytuację epidemiologiczną zostały zawieszone do maja br.

Egzamin obserwował Komendant Miejski PSP w Tarnobrzegu bryg. Marian Róg, który na zakończenie szkolenia pogratulował strażakom oraz wręczył zaświadczenia o ukończeniu szkolenia.

Szkolenie podstawowe uprawnia strażaków OSP do udziału w działaniach ratowniczych, w tym prowadzenia działań gaśniczych,  działań z zakresu ratownictwa technicznego, działań podczas powodzi oraz kierowania ruchem drogowym. Ratownicy nabyli również uprawniania do prowadzenia korespondencji radiowych z wykorzystaniem urządzeń przeznaczonych do pracy w sieciach radiowych UKF PSP.

Opracowanie: bryg. Jacek Widuch, KM PSP w Tarnobrzegu
Zdjęcia: mł. bryg. Adam Smykla, mł. kpt. Przemysław Myszka, KM PSP w Tarnobrzegu

3 KOMENTARZE

  1. Kamaz na aucie czemu nie Jelcz Star Trzeba Podziekować Mistrzowi Kierownicy Zasadzie Uzdrowiciel jak i Balcerek I Lewiatan . Niech Szlak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here