NIELETNI GRAFICIARZE TRAFILI W RĘCE POLICJI

24

Policjanci z komisariatu w Nowej Dębie podejmują działania przeciwko graficiarzom, którzy niszczą elewacje budynków. Mundurowi zatrzymali 4 nastolatków w wieku 14-16 lat, którzy na terenie ogrodów działkowych, wymalowali wulgarne słowa. Funkcjonariusze ustalili, że wandale zniszczyli mienie o wartości ponad 5 tys. zł. Teraz nieletni za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem rodzinnym.

Funkcjonariusze zakończyli postępowanie dotyczące dewastacji mienia na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Metalowiec” w Nowej Dębie. Do zdarzenia doszło wiosną br. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i dowody przestępstwa i rozpoczęli ustalanie sprawców wandalizmu.

Trop prowadził do nieletnich mieszkańców Nowej Dęby. Policjanci ustalili, że 4 chłopców w wieku 14 – 16 lat, działając pod osłoną nocy, farbą w sprayu malowali wulgaryzmy. Dewastacji uległy min. ściany budynków świetlicy zarządu działkowców, garażu, toalety oraz sceny. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę ponad 5 tys. złotych.

Nastolatkowie zostali przesłuchani w charakterze sprawców czynu karalnego. O ich dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

24 KOMENTARZE

  • Graficiarka robiła to w dobrej wierze. Co Tobie z tego, że marionetka-Duda sypie na lewo i prawo patrtycznymi hasełkami, które nie mają się w zadnym stopniu do realu.
   A może Ci młodzie mieli pisać Duda a wyszło Dupa. Jedna literaki ułozone nie tak ogonkiem i problem się zaczał że wulgaryzmy .

  • Pytaj Grzegorza P., on się tam kręci i wszystko wie, nie zapomnij dać mu na fajki, bo on kasy nie oddaje.

 1. A tablica z planem miasta na PKS dalej obciach przynosi miastu, fontanna na 1Maja, dykta zamiast szyby na przystanku dworcowym, można dalej wymieniać ale szkoda zdrowia.

 2. Gdzie są teraz Ci co tak psioczyli, że nowodębscy Policjanci nic nie umieją wykryć?
  Chyba ich zatkało? Panowie policjanci i Panie policjantki tak trzymać. Ojciec z matką nie wychował to Wy to zróbcie.
  Jeszcze dobrze by było zagrać na nosie tym cwaniakom co piszą, że boicie się nad zalewem interwencje podejmować!
  Mam tylko nadzieję, że gówniarzom to nie ujdzie na sucho tak jak graficiarze od piorunów!

  • „Trop prowadzi do ….” ciekaw jestem jak wpadli na ten trop Ci dzielni policjanty? Może przypadkowo stali się świadkami, gdy zrobili sobie przerwę na lunch w zaciszu ogrodów działkowych?
   Znajac ich opieszałość w działaniu, śmiem twierdzić że tak musiało być.

  • Najwidoczniej jesteś policjantką lub żoną policjanta pisząc tak.
   Faktycznie, wielki sukces odnieśli mundurowi, łapiac kilkoro dzieci.Chociaż bardziej chylił bym sie przekonaniom, że wiini zostali wskazani przez życzliwych- nie mieli wyjścia, musieli zadziałac.
   W sprawach bardziej złożonych, wymagających nieco wiecej zaangażowania, gubią się jak dzieci we mgle.

  • Nie boją się ? czy im się nie chce?
   Mając wiedzę ze nad zalewem dochodzi do róznych incydentów czy innych szemranych „biznesów”, ile razy widziałas/ łeś tam patrol pieszy? Twoim zdanie jego brak wynika z czego : strachu? lenistwa np opuszczenia wygodnych siedzisć Kia?

 3. A co na to wszystko radny Serafin? jakie jest jego stanowisko w sprawie ukarania nieletnich poprzez obciązenie kosztami renowacji rodziców tych dzieci?

 4. Iwonicz postawiony przez PiS na stołek, puszcza na stronie hasło o „zaoraniu Trójki”:
  „Płytę promuje utwór „Southern Nights”, który miał światową premierę w radiowej Trójce (zanim Trójka została „zaorana”)”

  Źródło: http://www.kultura.nowadeba.pl/zapowiedzi/art,4408,ragnar-olafsson-diana-ciecierska-w-nowej-debie.html?fbclid=IwAR1IOZYfTq87yO0t0wxTLh4vK0n_0u2W893hYtm5Go2jNpCbOD-MR4WrvG4

  Ciekawe, czy ten nurt myśli nie był przyczyną braku standardowej ceremonii wojskowej 15 sierpnia tego roku? Kiedy cała Polska robiła w porozumieniu z armią pikniki rekrutacyjne, to w wojskowym mieście, gdzie tworzony jest wzmocnionym pułk nowej dywizji, posłuchaliśmy wieczorem muzyczki alternatywnej. I tyle.
  GRATULUJĘ SAMORZĄDOWCOM, ŻE DALI SOBIE WCISNĄĆ KOLEJNY SPAD KADROWY OD SUSŁA!

  Jak to ktoś ładnie określił – „Pokolenie kończy się wtedy, kiedy ostateczne runą wszystkie jego złudzenia”

  • SOK i hinduistyczne święto Holi dla dzieci nad nowodębskim zalewem ;-)

   (…) Na południu Indii, świętu holi patronuje Kama. Tradycja głosi, że tego dnia Kama został spopielony poprzez siddhi z Adźńa ćakry medytującego na himalajskiej górze Kajlas boga, patrona joginów, Śiwy. Aby przypomnieć ból i smutek bogini Rati po utracie męża, kobiety w niektórych rejonach śpiewają pieśni pogrzebowe. Podczas holi popularne są również ofiary z drzewa Aśoki o czerwonych kwiatach, symbolizujących boga Kamę i miłość fizyczną. Hinduizm ludowy wyróżnia podczas obchodów holi zwyczaj śpiewania piosenek o erotycznych treściach. (…)

  • W dupę sobie wsadź te pikniki rekrutacyjne ! Jak ci Iwonicz nie pasuje to spier….. j do Ciechocinka !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here