Pijany kierowca zatrzymany w Chmielowie

5

Tylko w 2019 roku policjanci zatrzymali na drogach powiatu tarnobrzeskiego 373 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 156 nietrzeźwych kierowców samochodów i 217 rowerzystów. Policyjne statystki wykazały, że 81 osób zdecydowało się prowadzić, mimo że byli pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i bezpieczną jazdę.

 • Wczoraj przed godz. 10, w miejscowości Trześń, w gminie Gorzyce, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 56 – letnią mieszkankę Tarnobrzega. Kobieta kierowała osobowym volkswagenem pod wpływem alkoholu. Urządzenie wykazało u niej, 0,56 promila alkoholu w organizmie.
 • Tego dnia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą volkswagenem polo. 32-latka jechała przed godz. 8, drogą krajową nr 77 w Gorzycach powiat tarnobrzeski. Badanie wykazało u niej, 0,38 promila alkoholu w organizmie.
 • Kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany przez policjantów w miejscowości Chmielów, w gminie Nowa Dęba. Funkcjonariusze w południe zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem vectrą. Okazało się, że 41-latek jest pod działaniem alkoholu. Badanie wykazało u niego 1,50 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że na kierowcy vectry ciąży sądowy zakaz kierowania wszelkim pojazdami mechanicznymi.
 • Za kierowanie pojazdem  w stanie nietrzeźwości odpowie też 30-letni motorowerzysta. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej na ul. Sandomierskiej w Gorzycach. Badanie alkomatem wykazało u niego, 1,28 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy zatrzymani będą odpowiadać za swoje czyny przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy.

5 KOMENTARZE

 1. 0 – 0,2 promila – trzeźwy.
  0,21 – 0,5 promila – stan wskazujący na spożycie alkoholu – jest to wykroczenie karane mandatem.
  0,51 promila i więcej – stan nietrzeźwości – jest to przestępstwo zagrożone wyrokiem sądowym.
  A media wszystkie przypadki do jednego wora

 2. uwaga na ul,wojska polskiego jet lis chory policja tylko dane spisuje a lis nadal jakżyje chory ranny lub ranny raczej jest już d;

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here