POLICJANCI ROZMAWIALI Z MIESZKAŃCAMI GMINY NOWA DĘBA

2

O bezpieczeństwie z mieszkańcami Nowej Dęby rozmawiali policjanci podczas otwartej debaty społecznej pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ!”. Omówiono działania podjęte przez policję, w celu realizacji wniosków i rekomendacji z ubiegłorocznej debaty.

Debatę społeczną rozpoczął Komendant Miejski Policji w Tarnobrzegu podinsp. Stanisław Sekuła. Przywitał uczestników spotkania, na które przybyli: Wiceburmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Leszek Mirowski, Komendant Straży Leśnej Mieczysław Gil, Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Nowej Dębie starszy chorąży sztabowy Sebastian Tuźnik, Straż Miejską w Nowej Dębie reprezentował Damian Bartłomowicz,  byli też: radni, sołtysi, mieszkańcy gminy, lokalne media, policjanci z KMP w Tarnobrzegu i KP Nowa Dęba.

Następnie głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Nowej Dębie kom. Mariusz Stasiak, który przedstawił prezentację multimedialną, przypomniał  funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, mówił o tym, jak wprowadzić informację o danym zagrożeniu lokalnym. Opowiedział, jak wygląda weryfikacja wpisów oraz jakich zagrożeń występuje najwięcej. Podkreślił rolę mapy zagrożeń polegającej na możliwości bezpośredniego przekazania policjantom, za pośrednictwem aplikacji internetowej, aktualnych sygnałów o zagrożeniach występujących w najbliższej okolicy

Komendant przedstawił działania podjęte przez Policję, w celu likwidacji wskazanych problemów w ubiegłorocznej debacie przez lokalną społeczność. Szczegółowo omówił  przekazane wówczas wnioski i rekomendacje.

Po każdym z wystąpień funkcjonariuszy, następowała dyskusja z uczestnikami debaty, podczas której mieszkańcy zgłaszali wnioski i zadawali pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Debatę społeczną podsumował Komendant Sekuła, podziękował wszystkim uczestnikom za udział w spotkaniu, zachęcał do częstszego korzystania z nowych narzędzi informatycznych – Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacji Moja Komenda. Na zakończenie spotkania jej uczestnicy wypełnili ankietę ewaluacyjną.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here