Tarnobrzeski sąd odmówił pedofilowi z Nowej Dęby

7

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu uznał, że wniosek skazanego pedofila z Nowej Dęby nie zasługuje na uwzględnienie. 27-letni dziś Mateusz Wylaź zabiegał o skreślenie go z ministerialnej listy sprawców groźnych przestępstw na tle seksualnym.

Do rejestru, który od stycznia tego roku widnieje na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości, Mateusz Wylaź. trafił za brutalne zgwałcenie 10-letniego chłopca.

Sąd zwrócił uwagę, że jedynym kryterium pozytywnego rozpatrzenia wniosku sprawcy tego przestępstwa może być dobro pokrzywdzonego. Tymczasem orzekająca w sprawie pedofila z Nowej Dęby, sędzia Lidia Ziarko nie dopatrzyła się takiej przesłanki. Przeciwnie, w jej ocenie wszystkie argumenty zawarte we wniosku dotyczyły samego sprawcy gwałtu.

W 2012 roku Mateusz Wylaź został skazany na 4 lata pozbawienia wolności. Po zakończeniu odbywania kary więzienia, decyzją sądu trafił do zamkniętego zakładu dla nerwowo i psychicznie chorych, w którym dotychczas przebywa. Czas jego pobytu w tym zakładzie nie został określony.

Źródło: Radio Rzeszów

7 KOMENTARZE

  1. Popieram decyzję sądu, mógł się zastanowić przed dokonaniem tego haniebnego czynu. Bardzo dobrze, że taka lista istnieje. Może nie jeden się zastanowi czy warto.

  2. Ministerstwo Zdrowia powinno zrobić taką listę dla niebezpiecznych szpitali.Ten z Nowej Dęby długo by się musiał starać o skreślenie z niej.

    • No ja się wczoraj przekonałam jaki jeden chirurg i ginekolog są ważni Kiedy chodzi o ludzkie zdrowie.. chwała za cudowne pielęgniarki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here