Ukarani za złamanie przepisów społecznej kwarantanny

51

Troje mieszkańców Nowej Dęby urządziło sobie spotkanie towarzyskie na skwerze, naruszając tym samym nowe przepisy dotyczące gromadzenia się osób w miejscach publicznych. Wszelkie zmiany, jakie zostały wprowadzone, podyktowane są bezpieczeństwem nas wszystkich, dbałością o nasze zdrowie i życie. Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb.

W ostatnich dniach na terenie kraju wprowadzono zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Nie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Niestety nie wszyscy respektują nowe przepisy.

Policjanci z komisariatu w Nowej Dębie, wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej, podjęli interwencję wobec trzech osób, które urządziły sobie spotkanie towarzyskie w miejscu publicznym. Do zdarzenia doszło na terenach nieużytków leśnych przy ul. Korczaka w Nowej Dębie.

45-letnia kobieta, wspólnie z dwoma mężczyznami w wieku 28 i 40 lat, pili alkohol. Mundurowi, za tak nieodpowiedzialne zachowanie, podjęli zdecydowane kroki. Dwóch mężczyzn za złamanie obowiązującego zakazu zgromadzeń zostało ukaranych mandatami w wysokości 500 zł. Wobec 45-letniej kobiety będzie skierowany wniosek do sądu.

Ograniczenie kontaktów i unikanie skupisk ludzkich, to jedna z podstawowych zasad w walce z epidemią. Przed nami kolejny weekend, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na miejsca gromadzenia się osób, będzie również więcej patroli na naszych ulicach. Policjanci apelują o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie, w tym o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, współpracę i realizowanie poleceń służb

51 KOMENTARZE

  • no skoro wszyscy splajtują i w końcu przestana płacić zusy, podatki itp. to skarb państwa musi w inny sposób okradać ludzi,i w takiej sytuacji najlepiej walić mandaty ,czym wiecej zakazów tym wiecej zarobku dla państwa

 1. Niech się panowie policjanci zainteresują swoim kolegą Grzegorzem P. samozwańczym ochroniarzem i policjantem. Prawie codziennie przyłazi godzinę przed zamknięciem do Stokrotki. Nie robi zakupów tylko pilnuje obiektu. Podchodzi do ludzi, gawędzi z nimi i z obsługą. Szwenda się po sklepie nie zachowując przepisowej odległości od innych klientów, po czym po zamknięciu leci do biedronki i tam stojąc w wejściu do sklepu uniemożliwia klientom zachowanie przepisowej odległości 2 metrów. Podchodzi do personelu pogadując z nim wesoło. Personel sklepu nie reaguje narażając tym samym klientów sklepu na bezpośredni kontakt z intruzem. Ten człowiek w normalnych warunkach jest nieszkodliwy, ale w obecnej sytuacji stwarza swoim zachowaniem zagrożenie i ktoś powinien się tym zainteresować.

  • On jest nawet w normalnych warunkach szkodliwy. Widziałem, jak jeździł maszyną do czyszczenia podłogi w stokrotce, oczywiście bez umowy, ubezpieczenia, przeszkolenia BHP. Żałuję tylko, że nie przejechał jakiegoś klienta, bo w końcu wróciłby tam, gdzie jego miejsce, czyli do ZK. A kierownictwu stokrotki gratuluję fantazji.

 2. 3 osoby skitrane na dolach skandal na dzialkach wali cala familia jest ok do lasu zakaz wjazdu to ten co mieszka przy rampie chyba z domu nie moze wyjsc haha naszczescie biedronka 24/h

  • To jest niedopuszczalne. Mamy zakaz zgromadzeń. Maksymalnie 5 osób. W taki właśnie sposób epidemia się rozprzestrzenia. Rozporządzenia też obejmują Kościół. Kto teraz poniesie konsekwencje tego. Policja teraz powinna się udać do Kościoła, bo chyba akurat tam trwa msza i wszystkim dać ostre mandaty. Zwłaszcza proboszczowi bo nie powinien dopuścić do takiej sytuacji.

  • Odwalcie sie ateiści od kościołów! W sklepach jest więcej ludzi gdzie jest ciasnota, jedna osoba przy drugiej a kościół jest wielki i tych 50 osób nawet mało widać. Nie mówiąc o tych małych busach mknących do Tbg czy Rzeszowa, tam dopiero plują na siebie z odległości 0,5 m

 3. Do Abc to chyba byłeś w kościele w Tarnowskiej Woli, skoro wiesz ile było osób. To że Tobie Bóg jest nie potrzebny nie znaczy że innym również. Niech każdy pilnuje siebie i swojego sumienia.

  • W Polsce jednak Kościół również obowiązują przepisy prawa. I to nie jest kwestia sumienia. Jeszcze żyjemy w demokratycznym państwie i każdy z nas musi przestrzegać przepisów prawa. I to każdy niezależnie czy to osoba wierząca czy nie . A przez takie osoby które sobie to lekceważą pandemia się rozprzestrzenia. Macie ludzie TV/internet i sami biskupi i prymas mówi o tym czasie, aby łączyć się w liturgii przez media , a nie chodzić tera z do kościołów.

 4. Do Abc rozumiem że byłeś dzisiaj w kościele w Tarnowskiej Woli i wiesz dokładnie ile było osób. To że Tobie Bóg jest nie potrzebny, nie oznacza że innym również. Skoro tak bardzo interesuje Cię liczba osób w kościele, to może również sprawdzisz liczbę osób w sklepach, busach, na planetach, nad zalewem. Sprawdź czy we wszystkich zakładach pracy na terenie gminy Nowa Dęba przestrzegane są zasady odpowiedniej odległości między stanowiskami pracy. Niech każdy pilnuje siebie i swojego sumienia.

  • Sumienie nie ma tu znaczenia a przepisy prawa. Poczytaj sobie co zgodnie z ustawą znaczy zgromadzenie publiczne. Zaznaczę ponownie Kościół nie jest ponad prawem i przepisy rozporządzenia muszą być repetowane przez wszystkich, nawet przez Ciebie Mądrość i Prawda.

 5. Juki dobrze że ty jesteś taki prawy i odpowiedzialny. Oczywiście W 100% respektujesz przepisy prawa i nie masz nic sobie do zarzucenia.

  • Mądrość i prawda jak byś chciał wiedzieć, to właśnie respektuje i pozostaje w mieszkaniu jak większość obywateli. Policja powinna w gminie sprawdzać czy respektowane są ograniczenia m.im weryfikować czy młodzież gdzieś samodzielnie chodzą, panów którzy koło sklepów przesiadują, ograniczenia w sklepach i Kościołach zwłaszcza , że rozpoczyna się Wielki Tydzień . Te wszystkie przepisy są dla nas, abyśmy mogli jak najszybciej wrócić do normalności i pracy.

  • Zamilknij, gdyż szatan przez ciebie przemawia. Jak wszyscy będziemy przestrzegać prawa i wymusimy to na rządzących to zacznie się u nas normalne życie w normalnym kraju, Chcesz normalnego życia ?

  • Juki wpierw pies zrozumie a nie jakis madry i prawy,wszak to jeden z najmadrzejszych debili i ze zrozumieniem nie ma nic wspolnego

 6. zaczął sie raj dla donosicieli- czyli sprawiedliwych i złodziei -czyli państwa , jedni sa warci drugich ..donosiciele ,świnie ,ludzie bez honoru ,zawistni w koncu pod przykrywką prawa moga karmic swoja podłość ,a drudzy czyli rządy karmic swoją kieszeń ..no moi kochani , cudowni , wierzący i praworzadni obywatele nazywajacy sie bliznimi „trzymam za was kciuki ” wierze że dacie z siebie wszytko ..to jest wasz czas ,gratulacje

 7. Ja dzisiaj miałam telefony z Warszawy, Krakowa i Bielska w sprawie tej balangi co się tu w Debie rzekomo odbyła. Brawo Deba , brawo media.

 8. Do Nowego!
  Jeżeli informacja zawarta we wpisie w info nowadęba z dnia 5 kwietnia 2020 r. dotyczącego mieszkanki Mickiewicza 1 jest prawdziwa to dlaczego tchórzysz i nie podpisujesz się własnym nazwiskiem? Ponieważ jest bezpodstawnym pomówieniem dlatego żądam przeproszenia i natychmiastowego odwołania postawionego mi zarzutu w ten sam sposób ( w info nowadęba)w jaki został dokonany. W przeciwnym wypadku o naruszenie moich dóbr osobistych powiadomię odpowiednie organy celem stosownych czynności prawnych.
  Mieszkanka Mickiewicza 1

  • Tak głowa odpoczywa,mieszkańcu zbiorowego blokowiska spróbuj się ruszyć przestaniesz jojczyć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here