Wpadli w ręce policji podczas akcji „Trzeźwy poranek”

15

Podczas wczorajszego dnia tarnobrzescy policjanci sprawdzili trzeźwość 1106 kierowców. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Podczas kontroli policjanci zatrzymali 48–letniego kierowcę subaru. Okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie do celów prawnych oraz posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Wczoraj  funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 1106 kierowców.

Podczas prowadzonej akcji policjanci ujawnili kierowców, którzy wcześniej pili alkohol.

  • Rekordzistką okazała się 40–letnia kobieta, kierująca volkswagenem passatem, która była kontrolowana po godz. 11, na ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało u niej ponad 2 promile alkoholu w organizmie.
  • Przed godz.8, na ul. Stalowskiej w Nowej Dębie do kontroli drogowej zatrzymany został 48–letni mężczyzna kierujący subaru. Podczas legitymowania funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie do celów prawnych oraz posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który wydał Sąd Rejonowy w Rzeszowie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
  • W Tarnowskiej Woli policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej  renaulta kangoo. Było po godz. 7.Okazało się, że 62–letni kierowca był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.
  • Prawo jazdy stracił też 48-letni kierowca nissana, którego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej, w poniedziałek po godz. 15, na ul. Warszawskiej w Tarnobrzegu. Badanie alkomatem wykazało u niego 2,28 promila.

Wszyscy kierujący poniosą odpowiedzialność karną za popełnione przestępstwa. Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy.

15 KOMENTARZE

  1. Kiedy za chamskie zachowania Policjanta ktoś się zabierze z Nowej Dęby jeżdzi Skodą na RKL oraz Fordem . Nie dotyczy go zatrzymywanie na przejściu dla pieszych i jazdę bez pasów .

    • Co się czepiasz pasow . Nie chce to w nich nie jeździ. Widać ceni sobie wolność Co Ci to przeszkażda.???

  2. Aleś dowcipny Obserwator dokładnie dla Ciebie napiszę przed przejściem dla pieszych , jestem Ciekaw jak będziesz się śmiał jak 200 stówki iż Ten Stróż Prawa wpisze…

  3. Ktoś Wie gdzie trzeba zgłosic by zamontowali fotoradar ….ul Kościuszki/prosta od zakładów/ przecież to strach iść nawet chodnikiem …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here