Wylał Bystrzyk i zalewa posesje. Wzbiera rzeka Dęba

8

Intensywne opady deszczu doprowadziły do zalania domostw i posesji. Z żywiołem walczą zastępcy zawodowej i ochotniczej straży pożarnej. Uruchomiono gminny i powiatowy sztab kryzysowy.

Najgorsza sytuacja jest na ulicy Sikorskiego. Woda zalewa podwórza i wdarła się do domów. Miejscami sięgała powyżej kolan. Ulica została całkowicie wyłączona z ruchu. Na miejscu pracują pompy i ciężki sprzęt, który toruje przepływ wody.

Powodem tragedii są intensywne opady deszczu, które doprowadziły do wystąpienia z koryta rzeki Bystrzyk. Ten łagodny na co dzień potok przerodził się w rwącą rzekę. Mostki prowadzące nad Zalew zostały zalane.

W wielu blokach, w następstwie niedrożności studzienek kanalizacyjnych doszło do podtopień piwnic. Z kolei w jednym z bloków na ulicy Jana Pawła II przecieka dach. Podobnie na ul. 1 Maja. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa apeluje o pozostanie w domach i rozwagę. Z informacji jakie do nas docierają wzbiera również rzeka Dęba. Lokalne podtopienia pojawiły się również na ulicy Strażackiej i Podleśnej.

Niestety prognozy pogody nie napawają optymizmem. Opady deszczu w najbliższym czasie nie ustąpią. Poniżej prezentujemy zdjęcia nadesłane przez naszych czytelników.

 

 

8 KOMENTARZE

 1. To byla noc grozy, nasz strumyczek sie zbuntowal i wylol,gdyby nie desperacka akcja naszego strazoka grzeska ktory z narazeniem zycia wciagal ludzi na strychy ratujac ich przed utopieniem mysle ze komendanto da mu nastepny zloty medal za odwage

 2. odnoszę wrażenie że komisja ds ochrony środowiska i rolnictwa przysnęła sobie beztrosko i zaniedbała sprawę związaną z przepustowością kanałów, rowów, cieków tj, pewnie do podtopień i zalań by nie doszło gdyby odpowiednie służby dbały by o obowiązki do których zostały powołane !
  tak dla przykładu; po zimie sprząta się ulice ,
  – po zimie przygotowuje się również wszelkie rowy melioracyjne, przepusty, rzeczki, wały itp. -po zimie, ponieważ, wiosenne deszcze mogą wyrządzić szkody takie jak powstały w ostatnim czasie …
  … cóż panowie i panie radni, szybko wyciągać wnioski i do pracy !

 3. Jak będzie ten sam uczciwy wykonawca, przy budowie Arki, który remontował dom kultury to spokojna głowa. Oby tylko nie zapomnieć zapakować Zygmunta.

 4. z tego co pamiętam, powiat tą droge robił niedawno. Nie można było zrobić mostu jak na Kościuszki tylko przepust betonowy :)

 5. Czas pomyśleć o nowym moście na Bystrzyku ,na ul.Konopnickiej.
  Zrobiono dawniej most w formie przepustu z dwóch betonów i teraz są problemy,płynące gałęzie i śmieci często zapychają ten przepust.Już raz był stan krytyczny i teraz woda znowu pokazała co potrafi.
  Konieczny jest nowy most z prawdziwego zdarzenia.Panowie radni z Dęby upominacie się o kawałek chodnika w tym miejscu ,chyba nowy most jest ważniejszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here