Relacja z III Ogólnopolskiej Wystawy Królików Wiedeńskich

13

W dniach 04-05 stycznia 2020 roku na hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie miała miejsce III Ogólnopolska Specjalistyczna Wystawa Królików Wiedeńskich zorganizowana przez Polski Klub Hodowców Wiedeńskich Królików na czele z prezesem Przemysławem Hajdukiem przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Nowa Dęba, Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Starostą Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzym Sudołem, który objął honorowy patronat nad Wydarzeniem.

Mieszkańcy gminy i okolic mogli podziwiać pięć odmian królików wiedeńskich, najlepszych przedstawicieli swoich ras. a hodowcy i publiczność uczestniczyli w emocjonującej rywalizacji.

Staranne przygotowanie zwierząt oraz efekty pracy wystawców zostały ocenione przez komisję konkursową, która wyłoniła superczempiony, czempiony i wiceczempiony.

Łącznie 26 hodowców z 4 województw wystawiło 212 królików wiedeńskich oraz dodatkowo króliki ze specjalną sierścią, które cieszyły się największym zainteresowaniem najmłodszych. „Dla maluchów była to niesamowita okazja, by poznać te zwierzątka. Dawniej króliki towarzyszyły polskiej wsi, lecz ich hodowli jest coraz mniej. Dzięki tej wystawie odwiedzający mogli zobaczyć te zwierzątka , a nawet ich dotknąć” – powiedziała reporterowi Tygodnika Nadwiślańskiego Monika Porębska, kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tarnobrzegu.

Ogólnopolska Specjalistyczna Wystawa Królików Wiedeńskich to święto hodowców, czas uhonorowania ich ciężkiej pracy i osiągnięć.

Nagrody i puchary wręczali właścicielom wyróżnionych królików: Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Tarnobrzegu Monika Porębska, burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz przedstawiciele Powiatu.

Organizatorzy wydarzenia ufundowali również nagrody dla mały autorów „króliczych portretów”.

Wystawa cieszyła się niesłabnącą frekwencją. Odwiedziło ją liczne grono przedszkolaków, osoby niepełnosprawne, młodzież i rodziny z dziećmi z Nowej Dęby oraz okolicznych miejscowości.

13 KOMENTARZE

  1. No trudne pytania.Czy nie widzicie że w tym „mieście” nic się nie dzieje ,tylko zaorać i poligon powiększyć.Cała ta rada karierowiczów z pis-u razem z nic nie mogącym burmistrzem i jego bandą .nie robią nic poza uchronieniem mieszkańców przed LGBT i popieraniem pewnego uśmiechniętego przy choince posła niszczącego niezależne sądy.Od 20 lat WOŚP była w Nowej Dębie,mieszkańcy wpłacali na sprzęt medyczny i bawili się razem.I co zostało wiocha ,a młodzi uciekają aż się kurzy.GRATULACJE.

  2. Co stało na przeszkodzie aby tym razem WOŚP zorganizowali co tak ochoczo piszą w komentarzach „dlaczego nie było…dlaczego NIE MA”: itd. ? Krytykować to każdy potrafi ale wziąć się do roboty to już nie bardzo.!!

  3. W Nowej Dębie charytatywność wygląda w wykonaniu niektórych jak to całe WOŚP….jak się nie da zarobić to nie będziewa łorganizować. Co co organizowali naprawdę charytatywnie wiele imprez zostali skutecznie wyeliminowani ….jakieś pytania ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here