70 LAT STALI NOWA DĘBA! UROCZYSTA GALA ZA NAMI!

34

W miniony piątek na sali widowiskowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie odbyła się uroczysta gala z okazji 70-lecia Miejskiego Klubu Sportowego STAL Nowa Dęba. Wydarzenie zgromadziło prawie 300 osób w tym byłych i obecnych zawodników, trenerów i działaczy klubu.

Wydarzenie prowadzili Iwona Strojek i Damian Diektiarenko. Wprowadzeniem do uroczystości był krótki film przedstawiający historię i teraźniejszość klubu. Z pośród zaproszonych gości głos zabrali starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon i były piłkarz Marek Chamielec. Swoimi występami galę urozmaicili artyści: Magdalena Mazurek-Garboniak (śpiew) i Karolina Bielska (taniec).

Wręczone zostały odznaki Polskiego Związku Piłki Nożnej, Polskiego Związku Badmintona a także statuetki Osobowość Stali Nowa Dęba. Nie zapomniano także o sponsorach. Z okazji jubileuszu MKS Stal Nowa Dęba, w Samorządowym Ośrodku Kultury podziwiać można wystawę zdjęć prezentującą najważniejsze wydarzenia z życia klubu oraz osoby, które na przestrzeni lat były z nim związane. Są tam też klubowe pamiątki.

Część nieoficjalna Gali odbyła się w Restauracji „Dębianka”.

         WYRÓŻNIENIA

       ZASŁUŻONY DLA STALI NOWA DĘBA

 1. PAWEŁ NOWAK
 2. IWONA STROJEK
 3. DAMIAN DIEKTIARENKO
 4. CZESŁAW HOPEK

OSOBOWOŚĆ STALI NOWA DĘBA

 1. JULIAN ZIĘBA
 2. ADAM BUNIO
 3. GRZEGORZ SUDOŁ
 4. ADAM SZURGOCIŃSKI
 5. ANTONI MALCHAREK
 6. DANIEL MŁYNARCZYK

ODZNAKA PZLA

 1. DARIUSZ ŻAK – BRĄZOWA
 2. WIESŁAW SZCZUR – BRĄZOWA
 3. KAMIL GURDAK – BRĄZOWA
 4. GRZEGORZ SUDOŁ – SREBRNA
 5. BOGDAN KARKUT – SREBRNA
 6. RYSZARD FRANUSZKIEWICZ – SREBRNA

 

ODZNAKA BADMINTON

 1. SITKO MIECZYSŁAW – ODZNAKA ZŁOTA
 2. SZCZUR TADEUSZ – ODZNAKA ZŁOTA
 3. TOMASIEWICZ JACEK – ODZNAKA ZŁOTA
 4. MALIK TYMOTEUSZ – ODZNAKA ZŁOTA
 5. CZACHOR MATEUSZ – ODZNAKA ZŁOTA
 6. KOPEĆ PATRYK – ODZNAKA SREBRNA
 7. KAMIŃSKI MAREK – ODZNAKA SREBRNA
 8. CZACHOR IZABELA – ODZNAKA SREBRNA
 9. SUSZYŃSKI JAKUB – ODZNAKA SREBRNA
 10. BUBROWSKI WOJCIECH – ODZNAKA SREBRNA
 11. CZACHOR ŁUKASZ – ODZNAKA SREBRNA
 12. WĄSIK ŁUKASZ – ODZNAKA BRĄZOWA
 13. WĄSIK SŁAWOMIR – ODZNAKA BRĄZOWA
 14. KOŁODZIEJ ANDRZEJ – ODZNAKA BRĄZOWA

 

ODZNAKA  PILKA NOŻNA PZPN

 1. ADAM MAJDAŃSKI – BRĄZOWA
 2. PAWEŁ NOWAK – BRĄZOWA
 3. ŁUKASZ MILANOWSKI – BRĄZOWA
 4. RAFAŁ BEDNARSKI – BRĄZOWA
 5. WOJCIECH DUDEK – BRĄZOWA
 6. TOMASZ HAJDUK – BRĄZOWA
 7. ARKADIUSZ TERESZKIEWICZ – BRĄZOWA
 8. ALEKSANDER DIEKTIARENKO – BRĄZOWA
 9. ARTUR DZIEMIANKO – BRĄZOWA
 10.  KAMIL SERAFIN – BRĄZOWA
 11.  ANDRZEJ MAJDAŃSKI – BRĄZOWA
 12.  BARTŁOMIEJ SIKORA – BRĄZOWA
 13.  ADAM FRAŃCZAK – BRĄZOWA
 14. LESZEK PABIAN – SREBRNA
 15. ALEKSANDER MOKRZYCKI – SREBRNA
 16. TADEUSZ RAK – SREBRNA
 17. PIOTR KUNAT – SREBRNA
 18. JERZY BRZUSZEK – SREBRNA
 19. JACEK GRYGIEL – SREBRNA
 20. ANDRZEJ HORODEŃSKI – ZLOTA
 21. DANIEL MŁYNARCZYK – ZŁOTA
 22. DAMIAN DIEKTIARENKO – ZLOTA

 

34 KOMENTARZE

 1. Zamiast ładować w te wszystkie 'nagrody’ moglibyście w końcu coś z wizerunkiem budynku zrobić… a nie tylko imprezki i nagrody….

  • Których tak konkretnie? Bo być może sączysz a jad a już dawno temu je dostali. Otrzyj pianę z pyska i przyjmij do wiadomości, że zazdrość i zawiść niszczy ci wątrobę.

  • Przecież moja teściowa albo proboszcz z kościoła na górce nie przyzna siatkarkom medalu. Napisz do Związku Siatkówki i zapytaj dlaczego Polski Związek Siatkówki nie docenił zawodniczek.

  • Wy udajecie czy naprawdę jesteście takimi debilami ? 70-lecie to kolejny jubileusz i występuje się do związków o odznaczenia za ostatnią dekadę. 10 lat temu było 60-lecie i odznaczeni byli zupełnie inni ludzie. Proszę was nie obrażajcie tu nikogo. Włączcie myślenie a jak nie potraficie to sobie w Google wpiszcie 60 lecie stali i wam wszystko wyskoczy kto był odznaczony. Tak samo powinno być na 50-lecie. Siatkówki seniorskiej w Stali to chyba już 30 lat nie ma. Szukajcie i pytajcie tych co wtedy rządzili i byli w klubie.

 2. Nie martw się wszyscy byli i dobrze się bawili. Odznaczenia związkowe bardzo często są właśnie dla „działaczy” bo piłkarz to z reguły dostaje pieniążki i nieważne x jakim herbem założy koszulkę więc zaden z niego zasłużony. Było kilka wyjątków i byli wyróżnieni na gali. Brawa dla stali. To była naprawdę dobra gala

 3. Wy tu się tak nie podniecajcie tą 3 ligą. Trzabyło karnego z Wisłą strzelic to by było się czym chwalić. W tamtych czasach lig było 4 a drużyn w regionie 80. Dzisiaj lig jest 9! Drużyn natomiast na tym samym obszarze 1000. Stal gra obecnie na 6 poziomie więc porównywalnie do stali w tamtych czasach

  • Darujmy sobie to porównanie. Wiadomo nie była to 1 liga ale myślisz, że wtedy było mniej osób trenujących. To pomyśl jak było 80 drużyn na tyle piłkarzy w regionie jak ciężko było zagrać w pierwszym zespole. Teraz byle grajek wyciągnięty z imprezy spod remizy nadaje się by zagrać w tej 6 lidze albo ksiądz z Jastkowic jak to miało kiedyś miejsce. Z resztą wtedy ogrywali miasta typu Rzeszów, Sanok, Kielce itp., a teraz męczą się z wiochami zabitymi dechami gdzie psy dupami szczekają. Taka prawda, że wtedy w jakimś stopniu piłkarze czy siatkarki wysławili nasze miasteczko w regionie i ludzie byli z nich dumni. A teraz jesteś dumny? Nie ma za bardzo kogo odznaczać jeśli chodzi o piłkę, a kogoś trzeba. Wiecznie tych samych nie będą. Gala super, brawa dla organizatorów.

 4. Ogromne brawa dla organizatorów. Gala naprawdę na wysokim poziomie. Wpisami zakompleksionych kretynów, pijaków i nieudaczników proszę się nie przejmować. Anonimowi twardziele z pestkami z winogrona w majtkach. Pokażcie jak się to robi bez żenady. Zawsze się możecie skrzyknąć w kilku i może się wam uda wspólnie tekst na zaproszenie ułożyć.

  • Jeśli już wspominasz pijaków, to w stali i temu podobnych badziewiach jest pełno, pewnie razem z tobą.

 5. Chyba ktoś tutaj nie rozumie słowa -OSOBOWOŚĆ. To nie tylko umiejetności, ale wszystko co mówi o danej postaci

  Jak można było buniastego umieścić przed magistrem Malcharkiem? Ten pierwszy to bufon o rozdętym ego, a Pan Antoni… No cóż, znajdźcie kogoś kto powie coś złego na jego temat.

  • Te cyferki przy nazwiskach to raczej po to żebyś wiedział ile osób wyróżniono. Z komentarza wnioskuję, że dobrze że są bo z myśleniem u ciebie słabiutko.

  • Jakieś standardy szacunku powinny być zachowane. Julo jest bezkonkurencyjny, więc jedynka się mu należy.

 6. Przecież te żale cytuję: ” GDZIE”, „CHŁOPCY”, „ŻENADA” czyli z 3 albo 4 komentarze napisał jeden i ten sam frustrat co widać po pisowni jakiej użył czyli to wtrącanie wyrazów pisanym dużymi literami. Czyżby nie dostał zaproszenia do Dębianki i mu się teraz ulewa że nikt z nim nie chciał kielicha wypić? Widocznie cie znają frustracie i nikt z takimi wódki nie pija.

 7. Ta gala to petarda!! Jak żyje nie widziałem w Dębie imprezy zrobionej z taką klasą. Filmik poświęcony zmarłym mistrzostwo. Aż łezka poszła po policzku :(
  Brawo!

 8. Pan Warchoł w nowym rządzie Pana Morawieckiego ma być ministrem sprawiedliwości , tak więc jest zajęty bo szuka większości w sejmie do poparcia rządu

  • Morawiecki to chyba rozmawia z duchami.Nie da rady bo nikt z pisiorami nie bedzie gadal.Po tylu latach dymania czas na dymanie ich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here