Festiwal Zespołów Polonijnych „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”

0

Na zaproszenie SOK i dzięki uprzejmości WDK w Rzeszowie 22 lipca 2017 r. (sobota) będziemy gościć zespoły uczestniczące w XVII Światowym Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych – Rzeszów 2017. Swoją obecnością zaszczycą nas dwa zespoły: Zespół Pieśni i Tańca POLONIA z Chicago oraz Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca WILIA z Wilna. Prezentacje artystyczne rozpoczną się o godz. 17:00 na tarasie przed budynkiem SOK. Gości powita Zespół Pieśni i Tańca „Dębianie”. Młodzi artyści wypełnią przestrzeń miasta nie tylko radością i optymizmem, ale także podzielą się z nami swoim postrzeganiem patriotyzmu i miłością do Ojczyzny.

 

Polski Zespół Artystyczny Pieśni i Tańca „Wilia” jest najstarszym zespołem na Wileńszczyźnie, który już 55 lat propaguje polską kulturę, folklor i tradycje. Zespół bierze aktywny udział w krajowych oraz międzynarodowych festiwalach i przeglądach, ma na swym koncie ponad 1500 koncertów na różnych scenach Litwy i poza jej granicami.Za całokształt działalności artystycznej i kultywowanie tradycji polskich na Litwie zespół został wyróżniony wieloma odznakami Rzeczypospolitej Polskiej i Republiki Litewskiej. Zespół ma w swoim repertuarze polskie tańce narodowe, suity regionalne z prawie wszystkich regionów Polski oraz bliskie sercu pieśni i tańce ziemi wileńskiej.

 

Zespół Pieśni  Tańca POLONIA Z Chicago skupia dzieci i młodzież, działa od 30 lat pod patronatem Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce.Promuje polską kulturę na terenie USA i za granicą. „Polonia” zapraszana jest na wszystkie większe uroczystości miasta Chicago, uświetnia polonijne festiwale i obchody. Na bogaty repertuar „Polonii” składa się ponad 12 suit, a także polskie tańce narodowe i historyczne. Za zasługi na polu krzewienia polskiej kultury za granicą „Polonia” otrzymała wiele polskich i amerykańskich odznaczeń, m.in. Złoty Medal „Wspólnoty Polskiej”, a także Gloria Artist dla Cecylii Rożnowskiej. Zespól brał udział w festiwalach na terenie m.in.: Brazylii, Bułgarii, Chin, Ekwadoru, Hiszpanii, Izraela, Kanady, USA.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here