GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW ZA NAMI!

18

W minioną niedzielę, na placu przy remizie OSP osiedlu Poręby Dębskie odbyły się barwne i radosne Dożynki Gminne. Wydarzenie zgromadziło mieszkańców gminy oraz licznych gości z okolicznych gmin. To coroczne święto plonów stało się doskonałą okazją do wspólnego świętowania, podziękowań za urodzaj oraz zacieśniania więzi społecznych.

Uroczystość rozpoczęła się tradycyjną mszą świętą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, podczas której wierni modlili się za błogosławieństwo dla rolników i plony ziemi. Po mszy nastąpił barwny korowód, w którym uczestniczyły grupy mieszkańców w strojach ludowych. Przemarsz prowadził przewodniczący osiedla Wojciech Kasica oraz starostowie: Magdalena Mazurek-Garboniak i Andrzej Kopeć.

Główna część wydarzenia odbyła się na placu OSP Poręby. Wielobarwne stoiska i stragany uginające się od lokalnych smakołyków i wyrobów rzemieślniczych zachęcały do degustacji i zakupów. Przygotowano także różnorodne atrakcje dla dzieci, takie jak malowanie twarzy, konkursy plastyczne i gry zręcznościowe. Nie zabrakło koni i alpak.

W trakcie oficjalnej części Dożynek odbyła się uroczysta prezentacja wieńców dożynkowych, które były prawdziwymi dziełami sztuki i symbolem obfitego plonu. Nie zabrakło występów zespołów ludowych. Podsumowaniem wydarzenia była zabawa taneczna. W rolę wodzireja i konferansjera wcielił się radny Hubert Kopeć.

Dożynki gminne cieszyły się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, którzy tłumnie przybyli bawić się na placu.

Przygotowanie tak dużej imprezy wiązało się z dużym wysiłkiem organizacyjnym ze strony społeczności osiedla i pracowników SOK. Wysiłek ten skończył się wraz z ustaniem ostatnich taktów muzyki. Przed organizatorami kolejne doby pracy spędzone na uprzątnięciu terenu, rozwożeniem sprzętu itd.

Przewodniczący osiedla Wojciech Kasica wraz z radnym Hubertem Kopciem pragną za pośrednictwem naszego portalu złożyć gorące Podziękowania dla:

-pani dyrektor SOK i pracowników;
-dla prezesa i pracowników PGKiM;
-dla strażaków OSP Poręby;
-dla Pań ze Stowarzyszeniu na rzecz Osiedla;
-sponsorów;
-radnemu Tomaszowi Zielińskiemu i Piotrowi Ordonowi za zakup sprzętu AGD;
-oraz wszystkich osób zaangażowanym w przygotowanie dożynek.

Dożynki gminne 2023 to pierwsza duża impreza przygotowana przez społeczność osiedla po długiej przerwie. Miejmy nadzieję, że będzie to preludium do kolejnych atrakcyjnych wydarzeń w tej części gminy.

Fot. SOK

Cześć 1

Cześć 2

Cześć 3

 

18 KOMENTARZE

  1. Gratulacje dla tego półmózga, który zamknął brodzik przy lampie 31 stopni, gdzie ludzie czekali godzinę przy zamkniętej bramce bez żadnej informacji..

  2. Super impreza. Poręby nie zawiodły. Zawsze u was jest dobra zabawa. Wielkie gratulację. Dużo uśmiechu na twarzach dzieci oprócz alpak i koni wywołał Wójt Ordon, który całe dożynki przepajacował w słynnym kostiumie chochoła. Poręby, róbcie kolejną imprezę bo było git!

  3. Kiełbasy brakło 2razy dobrze że sklep dęba wieś był czynny ale i tak brakło.ale podziękowania dla kobiet bo gar bigosu uratował władze

  4. Czemu nie było Warhoła? I gdzie był pżewodniczoncy Damian? A taka impreza byla…
    I Pawła Grzedy nie było. A mógł potańcować.

    • Przewodniczący Damian był na dożynkach i świetnie się bawił co widać na załączonych zdjęciach. Jakbyś był to byś nie pisał głupot. Sam nie polazłeś a teraz ujadasz na innych. I taki z ciebie Porębiak jak koziej…

    • Ale tak to jest gdy prostak dorwie się do szlachetnego trunku…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here