GRA O WSZYSTKO – serial z nowodębskim akcentem xvideo

4

„Gra o wszystko” to pilot serialu mokumentalnego, którego bohaterowie tropić będą dziwne historie, paranormalne zjawiska i teorie spiskowe. To jednocześnie nazwa projektu na portalu Polak Potrafi, za pomocą którego twórcy finansują start przedsięwzięcia.

Mokument (ang. Mockumentary) to film, który przybiera formę dokumentu, ale ze zmyśloną fabułą. Zazwyczaj ma charakter satyryczny i nie inaczej będzie w tym przypadku…

O czym jest „Gra o wszystko”? W tym pilotowym odcinku poznamy na poły fikcyjną historię najstarszego polskiego pinballa, czyli automatu do gry. Urządzenie to skrywa wiele tajemnic, podobno kiedyś służyło do przewidywania przyszłości, a w czasie II Wojny Światowej walczyły o niego tajne służby Wielkiej Brytanii, III Rzeszy i kontrwywiad Armii Krajowej. Dzisiaj znajduje się w Interaktywnym Muzeum Flipperów „Pinball Station” w Warszawie. Bohaterami filmu są pracownicy i bywalcy próbującego dźwignąć się po pandemii Muzeum.

Ekipę projektu tworzy zespół miłośników rzeczywistości alternatywnych. Reżyserem i scenarzystą jest Maurycy Chełmiński, operatorem – Aleksander Leydo, a producentem nowodebianin – Robert Lubera. Główne role w odcinku grają Hanna Turnau, Martyna Szymańska i Mariusz Drężek. Muzykę tworzą Aleksandra Chciuk i Dawid Ludkiewicz.

Do tej pory powstał scenariusz, elementy scenografii, rekwizyty, materiały graficzne. Zrealizowano już pierwsze zdjęcia. Cała dotychczasowa praca została wykonana bez żadnego zewnętrznego budżetu. Do sfinansowania dalszych prac niezbędne są środki, które można wpłacać przez zbiórkę: https://polakpotrafi.pl/projekt/gra-o-wszystko , która potrwa do 12 marca. Na osoby wspierające czekają różnorodne nagrody, m.in. przedpremierowy dostęp do filmu, bilety do Muzeum Flipperów, spotkania z twórcami czy indywidualne ułożenie kart Tarota. Wspierając „Grę o wszystko”, nie tylko zobaczysz ją jako pierwszy, ale dzięki dostępowi do facebookowej grupy, poznasz proces jej powstawania od zaplecza.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here